Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132751 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8505 Dátum: 2012.01.12 12:18:14 »
Van családban olasz, francia, ismerős körben volt új francia is, mely külföldön hagyta szarban... motorcserés, ott csak a csere volt misi alatt picivel... ÚJ autó pár tízezer kilóméterrel... De nem is ezzel példálóznék, hanem a ***akodó apróságokkal, francia, olasz minden hétre tartogat valami kis meglepit, alapjárat, fűtőmotor kontakt, hűtő ventilátor kontakt, relék és ellenállások tucatjai, MINDÍG... ez másfél év olasz tapasztalat. Mindíg van valami!

Sok sikert kívánok a probléma megoldásához, reménykedj hátha megoldódik, akkor meg lessz egy új mocis fazsa kis géped :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.12 12:21:45 írta Késő Róbert »

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8506 Dátum: 2012.01.12 15:56:25 »
Sziasztok.

Megosztanám tapasztalatomat, hogy nehogy valaki így járjon.
2011-őszén vásároltam egy 2007-es Toyota Corolla 1.6 benzines sedan-t egy kereskedőtől 76.000 km-rel. Az autó végig szakszervizelve volt a Toyota Mayer-ba pillisvőrősváron.
Decemberben észre vettem hogy a kocsiban a nivo pálca minimum jelzésénél van az olaj azonnal bevittem a Toyota Super-ba (Váci út) megnézték azonnal tudták hogy 2007-es 1.6 benzines és közölték "nem az első ebből a típusból" 1 liter olajat töltöttek bele közölték 1000 km múlva vigyem vissza.
Dec. 20-án vissza vittem megnézték közölték motor csere valószínűleg de nem kell megijedni a toyota hungária kicseréli garanciába, kérdeztem, hogy hogy hisz 4 éves az autó garancia már nincs rajta, akkor is ők megoldják 80.000 km-van a kocsiban.
Rendben jan. 2-ra kaptam időpontot bevittem aláíratták a megrendelő lapot melyen "garanciális toyota" "szerelési költség várhatólag: 1"
Közölték egy-másfél hét múlva kész a kocsi, bármi van hívnak. Azonnal szétkapták "rendellenes motor kopás"!!!
Jan. 9-én felhívom őket, hogy állunk közlik baj van a Toyota Hungária visszakozott és letiltotta motor cserét és közölték, hogy a gépkocsi összerakást NEKEMnem kell állnom.
Az előző tulaj egyszer 15.000km helyet 22.000 km-nél vitte szervizbe és szerintük ez okozhatta a rendellenes motor kopást.
Most már 2-hete a kocsi szétszedve a károm 1.500.000 ft.
Ennyit a Toyota megbízhatóságáról és a toyota Hungária hozzá állásról.
Most folyik a levelezés mert az ismerösömnek volt egy Toyota Corolla Verso-ja CÉGES nem volt szakszervizbe hordva hanem valami sufniba vitték és meghalt benne a motor 120.000 km-nél és a Toyota Hungária szó nélkül kicserélte ennyit a korretségről.
Közölték tegnap hogy segítenek 250.000 ft-tal vicc. SOHA TÖBBET TOYOTÁT. inkább veszek egy szar franciát ott legalább a szervizben kinyalják a segged és segítenek.
Annyit a Toyota Hungáriáról hogy 10:10-kor kor küldtem a levelet e-mailbe 10:25-kor vissza kaptam hogy megtanácskozták- kivizsgálták az esetem és újból elutasítanak.
Azért szép, hogy a szervizben nem hivatalosan közölték, hogy benzines Toyotát nem szabad venni mert típushibás a motorjuk!!!

Nem akartam senkit zavarni vagy megbántani csak mi előtt valaki Toyotát vesz gondolja meg!!!!!!!!!

Én kb 6 éve dolgozom márkaszervízben.Naponta rengeteg emberrel és vélyeménnyel találkozok.Toyotában a benzinesek a legmebízhatóbbak az összes közül.TMH garanciája pedig olyan,hogy rögtön szó nélkül cserélnek mindent.Sőt a motorra gari lejárta után is van szavatosság, tehát cserélni kell és nincs mese.Sajna a te elmondásod alapján én arra gyanakodok,hogy rossz szervízt választottál, ahol sajna rosszkor rossz embert fogtál ki.Toyotán kívül nem sok importőr van aki gyári gariba mindent szó nélkül és sok mindent még utána is cserél. ;)

emachines

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8507 Dátum: 2012.01.12 17:25:15 »
Köszönöm.
Igen persze még mindig a legmegbízhatóbb autónak tartóm a Toyotát csak az elkeseredés miatt írtam. Volt Francia autóm 5 évig semmi bajom nem volt utána eladtam.
A szerviz hozzá állásával nincs bajom mindent megtesznek "gondolom" ők egyből motor csere szétszedés egy nap alatt  a Toyota Motor Hungary Kft.-nél utasított vissza nevet nem írok hogy ki az elbíráló beszéltem vele telefon is nem egyszer teljesen el vannak tőle zárkózva hogy kicseréljék, ha 15 perc alatt megtudták beszélni és választ írni akkor sokat beszélhettek rajta kb. "kiszarta a megoldást"!
Sajnos nem fog sikerülni ma hívtak a Toyota Super-ból, hogy mit tudtam intézni mondtam semmit akasszák a hóhért 15.000 helyet 22.000 km nem cserélik erre akkor összeteszik az autót vigyem el mert foglalja az emelőt és nem tudnak rajta dolgozni DE 17e ft-ot fizessek ki hogy új olajat kap meg olaj szűrőt mondtam hogy nem viszem mert ügyvédhez megyek és egy igazság ügyi szakértőt is felkérek!!
Ha nálatok cserélik simán  a motor akkor átviszem oda. :)))
mi az a TMH garancia???
Ugyan ezt mondta a szervizes mikor mondta hogy a 4 éves toyotámon most már 5 motor cserélnek hogy ezt csak a Toyota csinálja, nálam pont nem.
Már nem bízok benne 5-ből 4 szer elutasított a toyota

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8508 Dátum: 2012.01.12 18:12:03 »
Köszönöm.
Igen persze még mindig a legmegbízhatóbb autónak tartóm a Toyotát csak az elkeseredés miatt írtam. Volt Francia autóm 5 évig semmi bajom nem volt utána eladtam.
A szerviz hozzá állásával nincs bajom mindent megtesznek "gondolom" ők egyből motor csere szétszedés egy nap alatt  a Toyota Motor Hungary Kft.-nél utasított vissza nevet nem írok hogy ki az elbíráló beszéltem vele telefon is nem egyszer teljesen el vannak tőle zárkózva hogy kicseréljék, ha 15 perc alatt megtudták beszélni és választ írni akkor sokat beszélhettek rajta kb. "kiszarta a megoldást"!
Sajnos nem fog sikerülni ma hívtak a Toyota Super-ból, hogy mit tudtam intézni mondtam semmit akasszák a hóhért 15.000 helyet 22.000 km nem cserélik erre akkor összeteszik az autót vigyem el mert foglalja az emelőt és nem tudnak rajta dolgozni DE 17e ft-ot fizessek ki hogy új olajat kap meg olaj szűrőt mondtam hogy nem viszem mert ügyvédhez megyek és egy igazság ügyi szakértőt is felkérek!!
Ha nálatok cserélik simán  a motor akkor átviszem oda. :)))
mi az a TMH garancia???
Ugyan ezt mondta a szervizes mikor mondta hogy a 4 éves toyotámon most már 5 motor cserélnek hogy ezt csak a Toyota csinálja, nálam pont nem.
Már nem bízok benne 5-ből 4 szer elutasított a toyota

A TMH Toyota Motor Hungary rövidítése.Ő az importőr.Érdekes az eseted szerintem valami nagy *** lehet a háttérben.Lehet ,hogy nem indokolt a motor csere azért utasították vissza vagy nem gyári alkatrész lett bele rakva.Érdekes az tuti.Ha tényleg a TMH utasította vissza nem csak azt azt mondják, meg nincs valami sumákság a dologban visszatekert óra vagy valami akkor sajna más szervíz se tud segíteni mert ott pesten fogadják a panaszt és továbbítják a TME(Toyota Motor Europe) .Ők általában nem válaszolnak 15 perc alatt.Én azért megpróbálnám legalább még egy szervízben.Reálszisztémát ajánlom nekik van rá nagy kapacitásuk. :hmmmm:

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8509 Dátum: 2012.01.12 18:19:04 »
Köszönöm.
Igen persze még mindig a legmegbízhatóbb autónak tartóm a Toyotát csak az elkeseredés miatt írtam. Volt Francia autóm 5 évig semmi bajom nem volt utána eladtam.
A szerviz hozzá állásával nincs bajom mindent megtesznek "gondolom" ők egyből motor csere szétszedés egy nap alatt  a Toyota Motor Hungary Kft.-nél utasított vissza nevet nem írok hogy ki az elbíráló beszéltem vele telefon is nem egyszer teljesen el vannak tőle zárkózva hogy kicseréljék, ha 15 perc alatt megtudták beszélni és választ írni akkor sokat beszélhettek rajta kb. "kiszarta a megoldást"!
Sajnos nem fog sikerülni ma hívtak a Toyota Super-ból, hogy mit tudtam intézni mondtam semmit akasszák a hóhért 15.000 helyet 22.000 km nem cserélik erre akkor összeteszik az autót vigyem el mert foglalja az emelőt és nem tudnak rajta dolgozni DE 17e ft-ot fizessek ki hogy új olajat kap meg olaj szűrőt mondtam hogy nem viszem mert ügyvédhez megyek és egy igazság ügyi szakértőt is felkérek!!
Ha nálatok cserélik simán  a motor akkor átviszem oda. :)))
mi az a TMH garancia???
Ugyan ezt mondta a szervizes mikor mondta hogy a 4 éves toyotámon most már 5 motor cserélnek hogy ezt csak a Toyota csinálja, nálam pont nem.
Már nem bízok benne 5-ből 4 szer elutasított a toyota

Egyébként az is érdekes  nálunk úgy működik az ilyen dolog,hogy megállapítjuk a motorcsere tényét.Felküldjük a TMH-nak elbírálásra és ha csak jóváhagyja akkor kezdjük szétszedni javítani.Akkor viszont elejétől a végégig ingyenes a dolog.1-2 volt rá példa,hogy valamennyi részt kellett vállalni a költségekben az ügyfélnek de sajna én nem munkafelvevő vagyok nem tudom ez mikor volt.Mindeképp próbáld meg a Reál ők a legnagyobb szervíz itthon ;)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8510 Dátum: 2012.01.12 18:25:15 »
Egyébként az is érdekes  nálunk úgy működik az ilyen dolog,hogy megállapítjuk a motorcsere tényét.Felküldjük a TMH-nak elbírálásra és ha csak jóváhagyja akkor kezdjük szétszedni javítani.Akkor viszont elejétől a végégig ingyenes a dolog.1-2 volt rá példa,hogy valamennyi részt kellett vállalni a költségekben az ügyfélnek de sajna én nem munkafelvevő vagyok nem tudom ez mikor volt.Mindeképp próbáld meg a Reál ők a legnagyobb szervíz itthon ;)

Megkérdezhetem, hogy te melyik márkaszervizben dolgozol?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8511 Dátum: 2012.01.12 18:27:01 »
Megkérdezhetem, hogy te melyik márkaszervizben dolgozol?

Miskóc :clap:

emachines

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8512 Dátum: 2012.01.13 10:28:35 »
Nem azt mondták, hogy nem indokolt a vissza utasítás oka amelyet leírtak hogy a gépkocsi 45.000 lett szervizelve utána pedig már csak 67.000 ezernél ez a próblémájuk mert állítólag ez okozható a rendellenes motor kopást. Gyári minden bennem nincs semmi hum-bug  óra visszatekerés gyanú semmi. Mielőtt megvettem az autót bement a Toyota Mayerbe ahol szervizelték egy szerviz történetért és megkérdeztem a munkafelvételist aki válaszol azt mondta a kocsi le lett szakszervizelve hibája nincs nyugodtan megvehettem! Így is tettem. Felhívom Reált hátha tudnak segíteni! Nálunk pont fordítva közölték csere egyet telefonált hogy kérjen e engedélyt a választ az volt nem előbb szét kell szedni megállapítani a hiba okát és csak utána lehet engedélyt kérni. Nem is a Toyota Hungary-ára haragszom mert ő itélkezett ahogy jónak látta hanem a Toyota Mayer-ra aki ilyen hanyag melóz végezz és add ki a keze alól. A régi tulaj persze tagad hogy tudott róla ami igaz is lehet ki tudja!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8513 Dátum: 2012.01.13 10:47:04 »
Azért abban van logika, hogy szét kell szedni a motort,  hiba megállapitásához :hmmmm:

emachines

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8514 Dátum: 2012.01.17 22:58:38 »
Sziasztok.

Sajnos megkaptam hétfőn a választ.

Itt a levél:

"Az Ön gépkocsija olajfogyasztásához véleményünk szerint a nem időben
elvégzett, 7000 km-el megnövelt olajcsere periódus jelentősen
hozzájárulhatott.
Vállalatunk méltányossági politikája alapján a nem időben és/vagy nem a
gyári előírásoknak megfelelően elvégzett karbantartás esetében nem áll
módunkban javítási támogatást nyújtani. Méltányosságból, jóllehet erre
törvényi kötelezettség nincs, mégis felajánlottunk Önnek a javításhoz 15%
alkatrészár kedvezményt (1.500.000 a csere ára).
Sajnos vállalatunk nincs olyan anyagi helyzetben, hogy a teljes javítási költséget átvállalja.

Az Ön által elmondott történet alapján nem Ön volt az, aki nem időben
végeztette el a gépkocsi karbantartását, hanem az előző tulajdonos, így a
meghibásodásért neki kell, kellene vállalni a teljes felelősséget. Ebben a
helyzetben vállalatunk nem az előző tulajdonost, hanem Önt próbálta
segíteni a méltányossági kedvezménnyel azért, mert méltányolta azt, hogy
több Toyota gépkocsi használója volt az elmúlt években és rendszeresen
karbatartatta azokat.

Ismételten, segítő szándékkal javaslom Önnek azt, hogy a magyar
adás-vételekre vonatkozó jogszabályok érvényesítését kérje számon az
eladótól, hacsak ezzel elllentétes tartalmú szerződést Ön nem kötött vele.
Korábbi levelemben tett méltányossági ajánlatunkat mindaddig fenntartjuk,
amíg Ön jogi jellegű lépéseket nem kezdeményez.

Kérem levelem szíves megértését.

Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a Toyota Motor Hungary Kft. ezen
tájékoztató levele nem befolyásolja vagy módosítja az Ön és a gépkocsit
Önnek értékesítő vagy szervizelő kereskedő közötti eladói-vevői
jogviszonyt, amely a szavatossági, illetőleg garanciális jogviszonyt
létrehozza, így nem
tekinthető a szavatossági, illetőleg a garanciális igény vonatkozásában
jogelismerésnek vagy tartozásátvállalásnak.

Ui: Felhívtam őket telefonon kértem az ügyfélszolgálati igazgatót aki megerősített hogy nincs pénzük és most jön a pofon a csávó azt mondta hogy minek veszek ilyen autót ha nincs rá 1.000.000 forintom hogy ráköltsem persze 2011 oktoberben vettem az autót 4000 km-t mentem vele miért is ne költenék rá rögtön 1.000.000 ft-ot. Ekkor csattant el nálam minden és elküldtem a büdös ***be meg az anyát is szidtam a válasz ***ta a telefont.

Így vegyen az ember szakszervizelt autót ők beszedték a pénzt érte de valószínű az utolsó szakszervizelésnél már jelen volt a hiba csak ők nem akarták észre venni.

Ennyit a nagy Köcsög Toyota cégről.

Üzenem nekik ha ezt olvassák hogy találkozunk a bíróságon még hogy ne tegyek jogi lépések mert akkor nem él a 15% kedvezmény bekaphatják ezek után.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8515 Dátum: 2012.01.18 11:04:49 »
Sziasztok.
Sajnos megkaptam hétfőn a választ.
Lehet, hogy itt errefelé kellene próbálkozni.  :hmmmm:

TZoli

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8516 Dátum: 2012.01.18 11:28:13 »
Emachines!

Van valami infód hogy milyen olaj volt a kocsiban?  Márkaszervizek előszeretettel használják a 10W-40-et, ami nem való a kocsidba és ha azzal túlmentek az intervallumon, okozhatott kopásokat.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8517 Dátum: 2012.01.18 13:41:23 »
Az létezhet hogy ha a bele való olajat kapja ( 5W 30 ; 5W 40 ) hogy a motor a szervíz periódust 7000 km er meghaladva ilyen károsodás jöjjön létre??  :?:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8518 Dátum: 2012.01.18 14:31:53 »
 :sorcerer:
Az létezhet hogy ha a bele való olajat kapja ( 5W 30 ; 5W 40 ) hogy a motor a szervíz periódust 7000 km er meghaladva ilyen károsodás jöjjön létre??  :?:
Nem szabadna. Amikor megvettem az enyémet, elég tudatlan voltam. Sok Opelezés és VW után azt gondoltam, a vvt-i-be is 20.000km-ként kell olajat cserélni. A vételt követő olajcserén 5W-40-es Total quartz 9000-et tettem bele és elmentem vele 19.000km-t. A fele távon 1L-rel pótoltam, mint, ahogy mostanában is kell 10.000-ként 1L-t után tölteni. Az igaz, hogy közben nem hajtottam az autót, de semmilyen gondja nem származott belőle. Az olajfogyása vásárlás óta ennyi periódusról periódusra kiszámíthatóan. ez alól kivétel volt a Q8 olaj, azzal 2x-ese lett, le is cseréltem 7500km-nél.

Emachines autójánál én el sem tudom képzelni, hogy mégis mi a francot csinálhattak vele (hidegen is pörgették, autópályán padlógáz??!!), mert még 10W-40-es olajjal hajtva sem szabadna neki olyan mértékű kopást szenvednie normális esetben, ami teljes motorcserét indokolna. Jó lenne látni azt az autót úgy egyébként is, hogy milyen állapotban van... nem tudom elképzelni, hogy egy megkímélt autó lenne és, ha ez igaz, akkor bizony figyelmetlen vásárlás volt.

Egyébként mit jelent az, hogy rendellenes motor kopás? Nem lenne elég neki egy dugó+gyűrűszett? Ugyan ez sem olcsó, de töredéke egy új motornak, de akár komplett motort is lehetne bele használtan venni, ha ez menthetetlen.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8519 Dátum: 2012.01.18 15:22:15 »
Lehet, hogy itt errefelé kellene próbálkozni.  :hmmmm:
Én is lehet a kereskedő asztalát is verném a márkaszervíztől kapott véleménnyel.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer