Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141412 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8370 Dátum: 2012.01.01 17:41:59 »
Ezt ne vedd készpénznek, mert közel sem annyira ritka jelenség a normális futás 1-2 tulaj után, mint amennyire ritának gondolod. Én a 3. tulaja vagyok az autómnak és most van benne 140.000km se. 2db BP-i tulaja volt...magánszemélyek.
kleingy autója is legalább 2, de asszem, 3 gazdás, 190.000km-rel. És ez csak hirtelen a közvetlen környezetünk itt, a fórumon, akit személyesen is ismerek.
Ma egy magánszemély, ha új autót vesz, majd eladja 3-4 év múlva, átlagos futás mellett évi 10-15.000km-nél többet nem rak bele az autóba. Ez legyen 4 év alatt max 60.000km. A második tulaj, aki ezt az autót megveszi, használja max még évi 15.000km-t, de, lehet, hogy már sokat mondok, hiszen, nem véletlenül vett használtan autót (nincs pénze újra - ÉS azt mondja, hogy, ha lenne sem venne új autót... na, persze...). Szóval a 2. tulaj ált. hitelre veszi, ami a 4 éves autó esetén lejár kb 8 éves korában. Ez még 60.000km-t jelent, jó esetben, hiszen, a drága üzemanyag árak miatt ésszerűbben fogja használni a törlesztőrészlet terhe mellett az autót.
Ez összesen még mindig csak 120.000km, de legyen 140.000, még az sem sok! Hol van ez a közel 200.000km-es futástól??

Amiről Te beszélsz, és megtéveszt, az a céges autó múlt miatti magasabb futás teljesítmény. Ebben igazad van, de ezt ne általánosítsd az egész típusparkra.

És, igen, csökken a tulajok előrehaladtával az éves futás, hiszen, egyre csóróbbak veszik meg az autót.
Saját példám: Az autóm 3 év alatt futott 45000km-t a szervizkönyv szerint. Ez évi 15.000km, nálam, az uató 11 éves korában 3. tulajdonosként futott 10.000km-t 2011-ben. Miért? Mert csóró vagyok ahhoz, hogy a jelenlegi életvitelembe több km-t hajtsam a mostaninál. Ennyire egyszerű.

Vagy, gondoljunk azokra a 3-4-5 éves Audi A6-osokra, amik No.-ban 300.000km-rel kerülnek eladásra, óratekerős magyar nepperhez... Itthon már nem fognak futni évi 100.000-et, max 30-40-000-et, de lehet, hogy már sokat is mondok. Bizony igaz, és abszolút logikus is, hogy a tulajok számának előrehaladtával az autók nagyrésze kevesebbet fut. :)
http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2011/12/30/a_magyar_hasznaltauto-vasarlo_hulye_2._resz/
Ezt még a nepperek se ugy látják mint te ;)
Itt az utcánkban van vagy 15 auto, amiről tudom, hogy mindet ujjonan vették (régi Swift, C Mercédes 2db,Ford Fiesta,Fusion, Seat, WagonR stb) átlagkor közel 10 év és ezek mind első tulajdonba vannak.
180 e km-el csak a cégek adják el az autóikat. :D Jó OK- magánhasználatban  nem mennek 10 év alatt se ennyit , de nem is adják el elöbb.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.01 17:44:03 írta OldPiet »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8371 Dátum: 2012.01.01 17:55:00 »
Most fél évre rá végignéztem a hirdetéseket, az első autó e12 amit megnéznék:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4-5380943
Érdekes, én nem ájulok el ettől.
Nem tudni hányadik tulaj, nem írja, hogy első, így valószínűleg 2. vagy 3.
Előéletről semmi infó, sem szervizkönyv, sem semmi... Innentől kezdve a Jóistenben, és az optimizmusodba bízhatsz, hogy valóban 15ezrenként cserélték az olajat, 30ezrenként a gyertyát, és 60ezrenként az ékszíjat stb stb... illetve, hogy valóban 134ezer van benne, és hogy az első (illetve 2.) tulaj sem egy idióta autógyilkos volt.
A hirdetésben leírt rizsázás engem személy szerint talán még bosszant is... lemosva szép az autó bla-bla...  :no:
Nem azt mondom, nem érdemes megnézni, de az összes E12 hirdetés közül én nem ezt emelném ki, az fix.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8372 Dátum: 2012.01.01 18:46:51 »
http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2011/12/30/a_magyar_hasznaltauto-vasarlo_hulye_2._resz/
Ezt még a nepperek se ugy látják mint te ;)
Itt az utcánkban van vagy 15 auto, amiről tudom, hogy mindet ujjonan vették (régi Swift, C Mercédes 2db,Ford Fiesta,Fusion, Seat, WagonR stb) átlagkor közel 10 év és ezek mind első tulajdonba vannak.
180 e km-el csak a cégek adják el az autóikat. :D Jó OK- magánhasználatban  nem mennek 10 év alatt se ennyit , de nem is adják el elöbb.
Akkor miről is beszélünk? Nem értelek, mit akartál ezzel mondani...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8373 Dátum: 2012.01.01 18:47:51 »
15ezrenként cserélték az olajat, 30ezrenként a gyertyát, és 60ezrenként az ékszíjat stb stb...
Bocs, de ennél a gyertyákat csak 60 ezrenként, a szíjat pedig 105 ezernél kell cserélni.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.01 18:49:32 írta gomzol »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8374 Dátum: 2012.01.01 18:51:07 »
Akkor miről is beszélünk? Nem értelek, mit akartál ezzel mondani...  :surrender:
Arról van szó, hogy az autók nem mennek kevesebbet az évek során, hanem rendszertesen visszatekerik az órákat. A használtautó vevő kevés km-t szeret látni az órában :D
Azt is cáfolom, hogy a legtöbben 3-4 évente tuladnak uj autójukon.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.01 18:52:44 írta OldPiet »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8375 Dátum: 2012.01.01 18:52:20 »
Bocs, de ennél a gyertyákat csak 60 ezrenként, a szíjat pedig 105 ezernél kell cserélni.  :flowers:
Azt ne felejtsd el, hogy nem mindegy, hogy városban, vagy hosszú úton használod az autót. Sok hideg járat és/vagy rövid távú használat esetén célszerű sűrűbben 30-35.000-ként cserélni (nem kötelező, csak célszerű). Hosszútávú utakra használva elég 50-60.000km után.
A szíj az 105.000-es periodusú, az rendben van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8376 Dátum: 2012.01.01 18:53:25 »
Arról van szó, hogy az autók nem mennek kevesebbet az évek során, hanem rendszertesen visszatekerik az órákat. A használtautó vevő kevés km-t szeret látni az órában :D
Hiszem, hogy ez változóban van-lesz.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8377 Dátum: 2012.01.01 18:59:47 »
Hiszem, hogy ez változóban van-lesz.  ::)
Igen ezt akarják! :yes:
A kintről behozott autókat ,forgalomba helyezés elött még visszatekerhetik nem? Vagy prezentálni kell a kinti okmányokat :hmmmm:?
És mi van ha óracsere van, az lehet, nem? és nem hordják márkaszervizbe?
Szankciókról sem hallottam.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8378 Dátum: 2012.01.01 19:08:33 »
Igen ezt akarják! :yes:
A kintről behozott autókat ,forgalomba helyezés elött még visszatekerhetik nem? Vagy prezentálni kell a kinti okmányokat :hmmmm:?
És mi van ha óracsere van, az lehet, nem? és nem hordják márkaszervizbe?
Szankciókról sem hallottam.
Persze, teszik is. De kérdem én - költői kérdés - : Vajon számít bármit is az, hogy ugyanazon autó km-számlálója teljesen ugyanabban az állapotban 130.000-et mutat, vagy a valós 330.000-et?

Mondok egy meredeket: Én még büszkén is mutogatnám az autómat, hogy "figyu, vazze, ebben a kocsiban már benne van több, mint 300.000km és nézd meg, hogy néz ki kívül-belül! Te látod rajta ezt a futást? Éppen a kormány bőrborítása fényesebb kicsit, de semmi más kopás..."  :cool2:

Megint tesóm Sharanjával jövök. Most 290.000km van benne. Karácsonykor kiálltam vele az udvarról, hogy kiférjek tőle az én autómmal. Kitakarítva, lemosva és waxolva nem sok látszik, érződik ebből a futásból. A sokat szidott gumibevonat az ajtókon részben lekopott, ennyi látszik a használatból, semmi más.
Beindítva és elindulva annyit vettem rajta még észre, hogy a váltó tologatása kevésbé "gumival határolt" a kulisszában, valószínűleg ez is betudható a 290.000km-nek. Ezt eladáskor a kereskedő - mindig beadja valahova -, kb 120.000-re fogja visszatekerni. És ez a bosszantó és bicskanyitogató, nem a 290.000-es szám.  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8379 Dátum: 2012.01.01 19:21:19 »
Persze, egy mai auto motorja simán elmegy félmilliót. De amit sokat használnak azon sok minden elkopik, cserére vár és ez nem mindegy. (amig egyszerübbek voltak az autók még tovább birták, max a rozsda volt téma)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8380 Dátum: 2012.01.01 19:36:10 »
Bocs, de ennél a gyertyákat csak 60 ezrenként, a szíjat pedig 105 ezernél kell cserélni.  :flowers:
igaz  :flowers:
mondjuk a szíjat nálam 65nél cserélték/ 4év, még ha az szk mást is ír elő....... bár lehet balek vagyok..  :hug: :?:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8381 Dátum: 2012.01.01 19:54:05 »
Persze, egy mai auto motorja simán elmegy félmilliót. De amit sokat használnak azon sok minden elkopik, cserére vár és ez nem mindegy. (amig egyszerübbek voltak az autók még tovább birták, max a rozsda volt téma)
Ez igaz, mint, ahogy az is, hogy a keveset használt autó is öregszik, lásd, gumik, olajak, folyadékok, stb. Én azt gondolom és vallom is, hogy elsődlegesen nem a km-től kell félni egy használta autó esetében, hanem a gondatlan tulajtól. Az ilyeneket kell kerülni. Ha vmit 2-4-6 évente cserélni kell, akkor azt cserélje ki az is, aki nem használja az autót, vagy csak keveset megy vele.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8382 Dátum: 2012.01.02 16:48:46 »
Legalább most megint egy kis szín jött a fórumba földobva a labdát...
Az e12-re visszatérve én arra céloztam, hogy a felrakott hirdetések alapján én inkább arra voksoltam volna, de az nem jelenti azt, hogy telefonos kérdések után ez a vélemény nem változhat. Viszont egy dolog sajna igaz, lehet nem vagyok normális, de én a kereskedőnek sokkal kevésbé hiszek, mint egy tulajnak, aki a saját garázsából áll elő, úgy hogy közben a házban ott van a felesége, és ott játszik a kutyával a kisgyerek, meg odaadja hozzá a télgumikat is....stb...
Ha esetleg mégis benéznék a kereskedésbe, azt keresném hol az átverés.... a vásárláskor is bizalmatlan voltam az eladóval, mégsem jártam pórul, valszeg a nagy körültekintésnek hála.
Az enyémet így vettem, sőt még az előleg után 2 hetet engedtem neki használni, mivel még nem jött meg a másik,     
utána meg még ő hálálkodott, és majdnem tele tankkal adta oda a gépet, ilyen eladó és vevő is van... nem mindenki szarházi, bár sajnos elég sok van belőlük.
Nálam az autónak mondjuk mindig becsülete van,  ha az én tapasztalataimra gondolok, az átlagra ez már kevésbé jellemző.

A futásteljesítményre visszatérve azért egy kettő e12-es hirdetést nézve tegnap elmondható, hogy a 2002 és 2004 között futott példányok közül soknál nincs feltüntetve a km, az nálam meg már azt jelenti, hogy minimum 180,de inkább 200 van benne.... hiányosan írják le a felszereltséget, még csak le se mossák normálisan, fosok a beállítások.
Amit kocsit vettem, annál is elég rosszak voltak a fényképek, ma nagyon sokat számít egy jól beállított fénykép.... ha választani kell sokan a vizuális dolog alapján is döntenek....két jó kocsi közül szinte biztosan nagy jelentősége van a jó fotónak, és a tisztaságnak, esetleg polírnak... és ez csupán figyelmesség, nem nagy költség....
Auris HSD TS 2015.12

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8383 Dátum: 2012.01.02 16:57:15 »
Amit kocsit vettem, annál is elég rosszak voltak a fényképek, ma nagyon sokat számít egy jól beállított fénykép.... ha választani kell sokan a vizuális dolog alapján is döntenek....két jó kocsi közül szinte biztosan nagy jelentősége van a jó fotónak, és a tisztaságnak, esetleg polírnak... és ez csupán figyelmesség, nem nagy költség....
:yes:
A fotók terén bizony gyakran elég nagy az igénytelenség, de ez van a lakáshirdetéseknél is: lényegében ugyanazt fotózza le többször, benne vannak Mari néniék/a kiteregetett ruhák, stb.  :D
És ezeket a fotókat sokszor pénzért teszik fel...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8384 Dátum: 2012.01.02 18:55:13 »
Legalább most megint egy kis szín jött a fórumba földobva a labdát...
Az e12-re visszatérve én arra céloztam, hogy a felrakott hirdetések alapján én inkább arra voksoltam volna, de az nem jelenti azt, hogy telefonos kérdések után ez a vélemény nem változhat. Viszont egy dolog sajna igaz, lehet nem vagyok normális, de én a kereskedőnek sokkal kevésbé hiszek, mint egy tulajnak, aki a saját garázsából áll elő, úgy hogy közben a házban ott van a felesége, és ott játszik a kutyával a kisgyerek, meg odaadja hozzá a télgumikat is....stb...
Ha esetleg mégis benéznék a kereskedésbe, azt keresném hol az átverés.... a vásárláskor is bizalmatlan voltam az eladóval, mégsem jártam pórul, valszeg a nagy körültekintésnek hála.
Az enyémet így vettem, sőt még az előleg után 2 hetet engedtem neki használni, mivel még nem jött meg a másik,     
utána meg még ő hálálkodott, és majdnem tele tankkal adta oda a gépet, ilyen eladó és vevő is van... nem mindenki szarházi, bár sajnos elég sok van belőlük.
Nálam az autónak mondjuk mindig becsülete van,  ha az én tapasztalataimra gondolok, az átlagra ez már kevésbé jellemző.

A futásteljesítményre visszatérve azért egy kettő e12-es hirdetést nézve tegnap elmondható, hogy a 2002 és 2004 között futott példányok közül soknál nincs feltüntetve a km, az nálam meg már azt jelenti, hogy minimum 180,de inkább 200 van benne.... hiányosan írják le a felszereltséget, még csak le se mossák normálisan, fosok a beállítások.
Amit kocsit vettem, annál is elég rosszak voltak a fényképek, ma nagyon sokat számít egy jól beállított fénykép.... ha választani kell sokan a vizuális dolog alapján is döntenek....két jó kocsi közül szinte biztosan nagy jelentősége van a jó fotónak, és a tisztaságnak, esetleg polírnak... és ez csupán figyelmesség, nem nagy költség....
Ezzel így egyet tudok érteni.  :yes:
Már többször volt téma itt ez a fényképezés is.
Nevezetesen, az igénytelenek, akik nem restek felrakni túl sötét, vagy világos, bemozdult, fakó képet. Ez nálam az IGÉNYTELENSÉG kategória. Jót ezek alapján az autójáról sem feltételezek.
Csak akkor nézem meg, ha éppen útba esik pl. egy autónéző körút alkalmával.
Nem arra kell itt gondolni, hogy prfi képeket, fullra élesített photoshoppal javított képeket várnék, mindössze, ha már egy digitális géppel fotózik, aminek a kijelzőjén ott, helyben vissza tudja nézni az eredményt, akkor tegye már meg, és ne ilyen undorító, semmit mondó, sőt, a vásárlástól visszataszító képeket tegyenek a hirdetésbe. Így nem fog elkelni az autója, vagy, csak nagysoká...

Az egy dolog, hogy nekem van egy jobb DSLR gépem, és érdekel a photoshop. Ha el akarom majd adni az autót, biztos, hogy nagyon jó fotókat fogok készíteni róla, hogy már a hirdetésem is felkeltse a nézelődő figyelmét. Nem kozmetikázom ki az autó hibáit (szerencsére nem sok van), hiszen, ha eljön és megnézi, úgyis látja majd, ha vmi nem kóser. Ellenben a hirdetés egy reklámmal ér fel, figyelem felkeltés a célja, az első benyomás miatt nagyon is fontos.

Órát természetesen eszem ágában sem lesz visszatekerni, bármennyit is mutasson majd.  :cool2:

A magam részéről az alapelvárások egy hirdetés fotójával kapcsolatban:
-nappal szemben nem fotózunk autót
-lehetőleg 4 irányból legyen egy-egy kb ablak magasságú fotó, belefoglalva a teljes autót
-a belsejéről is egy olyan kép kell, ami a kormányt és egyéb kezelőszerveket mutatja, itt nagyon fontos, hogy ne legyen túl sötét, vagy világos, vakuzni célszerű ilyenkor (kívülről nem)
-ha van, a szervizkönyvről kötelező a fotó.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.02 18:58:55 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i