Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142394 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6795 Dátum: 2011.06.21 07:19:08 »
Mai motorizáltságban egy 1,4-es Auris sokkal gázabb, mint anno az E12 1,4, és nem azért, mert kicsivel kisebb az e12 tömege, hanem mert eltelt néhány év, a motorizáltság meg folyton erősödik.. Ma már az alsóközépben 122Le-s TSI turbók, meg stb a mérce....lásd AstraI turbós motorjai, Focus3, megane3, Gof6 stb... 
A merce lehet 122 TSI turbo, de az nem alapmotor. Ettol meg anyagi szamitasban alapmotoros autot alapmotoroshoz jobb hasonlitani, mert ugy jobban latszik a kopasz valosag.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6796 Dátum: 2011.06.21 13:11:46 »
Kia Ceed-el kapcsolatban csak egy szót: tesómnak kerestünk használt Ceed 1,4-est. Ekkor jöttem rá, hogy a csúcsfelszereltséget leszámítva mindegyikben manuálisan állítható belső tükrök vannak,
pont mint az Fastra 1991-es évjáratú exautómban.  :surrender: :whistling: [rohog]
Bocsi Ákos, de ez csak akkor igaz, ha Te az Lx felszereltségű modellekről beszélsz. Ugyanis a facelift előtti Cee'd-ek EX (ez a sorban a második legjobban felszerelt) felszereltsége alapból tartalmazza az elektromos tükröket...
Nem mellesleg kérdezem, miért fontos az autóvásárláskor, hogy milyen állítású a kocsi tükre? Nem értem, mert az elektromos visszapillantó kb huszadrangú a fontossági sorrendben... szerintem...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6797 Dátum: 2011.06.21 13:39:38 »
az elektromos visszapillantó kb huszadrangú a fontossági sorrendben... szerintem...  :whistling:

Neked! Nekem pl elég alap, mivel már gyakorlatilag 97 után az összes alap Suzuki Swiftben benne volt. Én szeretem és használom, hogy a jobboldali tükröt könnyedén tudom állítani, akár padkához való tolatáskor. Elég gáz ha ma egy autóban ez extra...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6798 Dátum: 2011.06.21 13:54:28 »
Okés, elfogadom, hogy Nektek fontos, de a kis kézi állítóval sokkal egyszerűbb a tükröt állítani és gyorsabb is. Nálam inkább azért kevésbé fontos extra, mert 1. felesleges hibaforrás, hiszen kvázi kevesek használja az ember a tükörállítót, 2. Ha egy barom szembe jövet lecsapja a visszapillantódat, vagy akár parkoláskor valaki letöri (mert még nem hallottunk ilyet, igaz?), akkor fizetheted pont a dupláját, mint a simának. Visszapillantó tükörrel kapcsolatban az egyetlen hasznos extra a fűtött tükör, az rendben van, télen, párás időben rendkívül hasznos, de az elektromos állítás, hááát, számomra hasztalan...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6799 Dátum: 2011.06.21 14:00:31 »


Neked! Nekem pl elég alap, mivel már gyakorlatilag 97 után az összes alap Suzuki Swiftben benne volt. Én szeretem és használom, hogy a jobboldali tükröt könnyedén tudom állítani, akár padkához való tolatáskor. Elég gáz ha ma egy autóban ez extra...
ott a pont :yes:

unokatesom 2es fábiájában fél millio felár volt a két elektromos ablak, elektromos tükör, manuális klima és sony-s cd fej :eek:


ez japánéknál alap dolog :tt2:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6800 Dátum: 2011.06.21 14:26:19 »
Bepi, én mint említettem kényelmes ember vagyok. Ezért keresem jól felszerelt autót, mert én ezeket használom is. Igen az elektromos tükröt, kb minden alkalommal amikor a ház előtt megállok (panelház parkoló, magas járdaszegéllyel). Én használom a digitklímát, tolatóradart, sőt a bluetooth kihangosítót is.
Ha pedig valakinek nincs szüksége ezekre a dolgokra, akkor könnyebb az élete, mert olcsón tud autót venni.

Ha meg valaki lecsapja, akkor majd gondolkodom rajta. Nem lehet így autót venni, hogy mi lesz ha... Akkor még mindig megtehetem, hogy motor nélkül szereltetem vissza, illetve tudod aki "majmot vesz, vegyen banánt is", tehát ezeknek a kényelmi dolgoknak megvan az ára. Én meg vagyok annyira sznob, hogy menne rá fel a gyári új tükör motorral mindennel. No meg pontosan erre van a biztosítás.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6801 Dátum: 2011.06.21 14:56:00 »
az elektromos visszapillantó kb huszadrangú a fontossági sorrendben... szerintem...  :whistling:
Neked! Nekem pl elég alap, mivel már gyakorlatilag 97 után az összes alap Suzuki Swiftben benne volt. Én szeretem és használom, hogy a jobboldali tükröt könnyedén tudom állítani, akár padkához való tolatáskor. Elég gáz ha ma egy autóban ez extra...
Mi is állandóan állítgatjuk, mert mindkettőnknek más szögben jó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6802 Dátum: 2011.06.21 14:57:25 »
Bepi, én mint említettem kényelmes ember vagyok. Ezért keresem jól felszerelt autót, mert én ezeket használom is. Igen az elektromos tükröt, kb minden alkalommal amikor a ház előtt megállok (panelház parkoló, magas járdaszegéllyel). Én használom a digitklímát, tolatóradart, sőt a bluetooth kihangosítót is.
Ha pedig valakinek nincs szüksége ezekre a dolgokra, akkor könnyebb az élete, mert olcsón tud autót venni.

Ha meg valaki lecsapja, akkor majd gondolkodom rajta. Nem lehet így autót venni, hogy mi lesz ha... Akkor még mindig megtehetem, hogy motor nélkül szereltetem vissza, illetve tudod aki "majmot vesz, vegyen banánt is", tehát ezeknek a kényelmi dolgoknak megvan az ára. Én meg vagyok annyira sznob, hogy menne rá fel a gyári új tükör motorral mindennel. No meg pontosan erre van a biztosítás.
Rendeben, teljesen világos, nincs is gondom az álláspontoddal.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6803 Dátum: 2011.06.21 15:43:14 »
Bepi én teljesen egyet értek veled.Nekem a kocsiban van elektromos tükör 1x beállítottam és kész azóta nem figurázok vele. Nem akarok senkit sem meg bántani de én egy saroktalatáshoz vagy padka mellé odaálláshoz nem használok tükröt (jó persze belenézek de nem azért hogy ne mennyek fel a patkára, mert tudom hogy hol a kocsi széle hossza hanem csak hogy meglegyen a megfelelő parkolási pozíció ne logjon ki a kocsi)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6804 Dátum: 2011.06.21 20:38:49 »
Okés, elfogadom, hogy Nektek fontos, de a kis kézi állítóval sokkal egyszerűbb a tükröt állítani és gyorsabb is. Nálam inkább azért kevésbé fontos extra, mert 1. felesleges hibaforrás, hiszen kvázi kevesek használja az ember a tükörállítót, 2. Ha egy barom szembe jövet lecsapja a visszapillantódat, vagy akár parkoláskor valaki letöri (mert még nem hallottunk ilyet, igaz?), akkor fizetheted pont a dupláját, mint a simának. Visszapillantó tükörrel kapcsolatban az egyetlen hasznos extra a fűtött tükör, az rendben van, télen, párás időben rendkívül hasznos, de az elektromos állítás, hááát, számomra hasztalan...
Bátyámnak a fűthető tükör alap volt, mert az F astra 1991évj-ban nagyon utálta, hogy gyakran volt párás a tükör. Innentől kezdve a magyar ceed 1,4 használtpiac 70%-a kiesett, amiben benne volt = magasabb felszereltség, az meg mazda-toyota áron van/volt, akkor meg miről beszélünk?
Az én 2004es SOL corollám felszereltségét meg inkább nem is hasonlítom egy ilyen CEED-éhez, ekkorát nem szeretnék visszalépni.
Kinek mi a fontos, az relatív. Sokan pl. totál fölöslegesnek tartják a hátsó elektromos ablakokat, én meg igen sokat használom, ebben a nyári melegben nagyon jó. Múltkor bátyám
astraH-jával mentem, abban ez nincs, hiányzott is nagyon.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6805 Dátum: 2011.06.21 20:42:09 »
2. Ha egy barom szembe jövet lecsapja a visszapillantódat, vagy akár parkoláskor valaki letöri (mert még nem hallottunk ilyet, igaz?), akkor fizetheted pont a dupláját, mint a simának.
Akkor szerintem neked valami régebbi autó ajánlott, pl. a színre fújt lökösök TILOS a Te esetedben  :flowers: stb

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6806 Dátum: 2011.06.22 12:44:41 »
Egy ismerősöm érdeklődik:

"Érdekelne eladó jó állapotú Toyota Corolla Sedan 2010 (esetleg 2009 második félév) -nél  nem régebbi kevesebb mint 65000 km-t futott."

Tud valaki itt ilyet?
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6807 Dátum: 2011.06.22 13:18:28 »
2. Ha egy barom szembe jövet lecsapja a visszapillantódat, vagy akár parkoláskor valaki letöri (mert még nem hallottunk ilyet, igaz?), akkor fizetheted pont a dupláját, mint a simának.
Akkor szerintem neked valami régebbi autó ajánlott, pl. a színre fújt lökösök TILOS a Te esetedben  :flowers: stb
Ákos, azért túlzásokba ne ess...  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6808 Dátum: 2011.06.22 13:21:43 »
Az én 2004es SOL corollám felszereltségét meg inkább nem is hasonlítom egy ilyen CEED-éhez, ekkorát nem szeretnék visszalépni.
Bocs, de tök hülyeséget beszélsz! A Te fantasztikus SOL-odat egy EX felszereltségű facelift előtti Cee'd-hez hasonlítsd, és meg fogsz lepődni, hogy a Cee'd-ben mennyi dolog van... Amit leírtál, kb annyi értelemmel logikával bír, mintha a SOL Corit egy Terrához hasonlítod... Kéket a kékhez, pirosat a piroshoz, tudod!!  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6809 Dátum: 2011.06.22 13:23:17 »
Egy ismerősöm érdeklődik:

"Érdekelne eladó jó állapotú Toyota Corolla Sedan 2010 (esetleg 2009 második félév) -nél  nem régebbi kevesebb mint 65000 km-t futott."

Tud valaki itt ilyet?
Nem tudok, de esetleg megérdeklődhetne pár szalont, hogy tesztautók nincsenek-e nekik Corollában, mert nem túl idős autót szeretne venni. Hátha kifogna egyet...  ;) Ja, azt tudja, hogy milyen motor, és felszereltséget akar bele?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i