Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141877 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5400 Dátum: 2010.11.18 15:11:48 »
...Ezt a kéket mondjuk 1. tulajtól és 90ezer km-el 100-150ezer Ft-al többért már rég elvitték volna....ennyit számítanak ezek a 'butaságok'....
...és mivel ez kb. 100-150 ezerrel ára alatt van, ezért újraeladáskor bátyád is ennyivel olcsóbban kínálná, na bumm. ;)
Tudod, milyen szar a kínálat. A helyedben megnézném, mert ha az autó jó, akkor ezeken a körülményeken felül lehet kerekedni.
Te azért már néztél sok ismerősnek autót..... vannak azok az emberek, akik csapásirányok mentén gondolkodnak. Egy szó mint 100, soha nem nyomok le a torkán egy 120ezret futott autót.. :hug:
Tegnap már ott tartottunk, hogy az ezüst szín sem olyan jó, fekete kellene...  :lol:
Sokszor az autók iránt nem érdeklődőknek vannak a legmerevebb nézetei  :whistling:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5401 Dátum: 2010.11.18 15:12:29 »
A hirdetéseket nézegetni egy dolog :yes: de a valóság általában nagyon eltér attól!
A legtöbb hibát a képekről megse látod, az életben lehet ütött kopott, elhanyagolt, lelakott stb
A leírásról már nem is beszélve: mi az hogy megkimélt :szemez: szervizelt, női tulaj vagy vidéki(ez most jó vagy rossz?)stb

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5402 Dátum: 2010.11.18 15:33:52 »
Mondjuk én azt mondom, hogy akinek "ennyi" kikötése van, az vegyen új autót, azt olyan színben és felszereltséggel kapja törésmentesen - jobb esetben -, ahogy megálmodja.  :whistling:
Aki meg nem ért az autókhoz, az ne ragaszkodjon mereven a nézeteihez egy olyan dolog kapcsán, amihez nem ért (használtautó vásárlás).  :flowers:
Különben, meg használtautó vásárlásnál a jelszó: alkudni!, mert irányárak vannak fent. Ha - ahogy Satriani is írta - 100-150.000-rel ára alatt van egy autó, hát majd ő is annyival olcsóbban rakja ki eladásnál. Bukni nem fog rajta arányaiban többet...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5403 Dátum: 2010.11.18 15:41:38 »
Idézet a linkelt kombi E12 hirdetéséből, ez nagyon tetszik, mert cinikus!

"GARANTÁLT KM. VEZETETT SZERVÍZKÖNYV! DE HA SOKALLJA BENNE A 110 000 KM-T AKKOR MONDJA MEG MENNYIT SZERETNE BENNE ÉS A KUKÁBA DOBOM A SZERVÍZKÖNYVET, MINT MÁSOK. A HÍRDETÉS VALÓS ADATOKAT TARTALMAZ NINCS ELÍRÁS, VAGY SZÁNDÉKOS TÉVEDÉS!"

Ezen is érdemes elgondolkodni, lehet, szerintem értékesebb tartalma van, mintha van az autónak egy rendkívül kelendő színe....  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5404 Dátum: 2010.11.18 16:10:16 »
..... vannak azok az emberek, akik csapásirányok mentén gondolkodnak...

Az yóóóóóóóóó - nagy-nagy kihívás!  :1eye:

Én elfogadom, ha valakinek szabályai vannak. Ő meg előbb-utóbb elfogadja, hogy ha nem gondolja újra a néha túl merev szabályait, akkor nem lesz autója.  :innocent:  Drága Édesapám is sötét színű hatchet akart ha jól emlékszem, max. 1.8 milláért, automata klímával, nem lelakottat, viszonylag keveset futottat, szerkezeti hibáktól mentest - amit megnéztünk, mind rossz volt, így lett neki manuális klímás, fehér szedánja, ami legalább a többi kritériumnak megfelelt.

Egyébként volt már, hogy kiszálltam kolléga autókereséséből. Szalonautót (Corsát) akart másfél milláért, szín, felszereltség, minden ki volt kötve. Ilyenkor azt szoktam roppant bölcsen :D mondani, hogy a használt piac nem autószalon.

...KUKÁBA DOBOM A SZERVÍZKÖNYVET, MINT MÁSOK...

Ó, ha mások vezetett szervizkönyvet dobnának kukába némi óravisszatekerés végett, de szép is lenne... Legalább lehetne tudni, hogy az autónak volt gazdája. Sajnos az van, hogy a szervizkönyvet már a gariidő alatt is elhanyagolják.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.18 16:12:32 írta Satriani »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5405 Dátum: 2010.11.18 16:15:21 »
Mondjuk én azt mondom, hogy akinek "ennyi" kikötése van, az vegyen új autót, azt olyan színben és felszereltséggel kapja törésmentesen - jobb esetben -, ahogy megálmodja.  :whistling:
Aki meg nem ért az autókhoz, az ne ragaszkodjon mereven a nézeteihez egy olyan dolog kapcsán, amihez nem ért (használtautó vásárlás).  :flowers:
Különben, meg használtautó vásárlásnál a jelszó: alkudni!, mert irányárak vannak fent. Ha - ahogy Satriani is írta - 100-150.000-rel ára alatt van egy autó, hát majd ő is annyival olcsóbban rakja ki eladásnál. Bukni nem fog rajta arányaiban többet...
Baromi más kívülállóként "mit vennék"-et játszani, és más úgy, hogy a saját pénzedet költöd...hidd el, teljesen más a szitu. Ezek cca 2millió Ft-os autók....azért elég sok meló ennyi pénzt félrerakni... na most ha ezt összespórolja az ember 2év alatt jobb esetben, de a vásárlásnál türelmetlen, megalkuvó stb.... az hol van arányban?  :hug:
És egyébként majdnem beletrafáltál: más autót kell nézni...vagy mást is lehet. 2001végi típus a corolla, nem mai gyerek, és 2milla meg elég szép összeg, egyáltalán nem kell agyba főbe megalkudni.... majd ha Te veszel másik autót, keresek neked a kínálathoz képest magas futású sokgazdás autót  :flowers: :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.18 16:18:37 írta Ákos2004 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5406 Dátum: 2010.11.18 18:32:55 »
Érdekes módon nekem pont az uj autóimnál nem sikerült olyan szint kapnom ,ami tetszett volna, most sem.
Használtnál viszont legtöbbször sikerült.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5407 Dátum: 2010.11.18 23:58:18 »
Legalábbis én még ilyen butaságot életemben nem hallottam, hogy a sokadik gazdás autót nehezebben lehet eladni... 
Lehet hogy te még nem hallottad, de ettől még nem butaság. Hanem egy igen komoly eladhatóság- és ár-befolyásoló tényező, használt autónál. Minél kevesebb tulaj, annál jobb. Egy pár éves autó, második vagy pláne harmadik tulajtól... Nem jó. Nem bizalomgerjesztő. Azonnal jön az (érthető és jogos) gondolat, hogy ettől az autótól miért akar mindenki szabadulni?! ... Szóval, nem szerencsés dolog ez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5408 Dátum: 2010.11.19 00:01:12 »
... egyébként meg a tulajok túl nagy száma nyílván a fiatalabb autóknál lehet negatívum, egy 12éves autónál már senkit nem érdekel, de egy 8évesnél sem nagyon...
Már hogyne számítana? Ez csak az igazán nagy szó - egy 8 vagy pláne 12 éves autó, első tulajtól. Amúgy 8 évesnél még egyáltalán nem is nevezném kirívó dolognak az első tulajt. Ilyen azért még bőven akad. A Yarisomat is ugye 7 és fél évesen vettem - első tulajtól.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5409 Dátum: 2010.11.19 08:19:29 »
Mondjuk én azt mondom, hogy akinek "ennyi" kikötése van, az vegyen új autót, azt olyan színben és felszereltséggel kapja törésmentesen - jobb esetben -, ahogy megálmodja.  :whistling:
Aki meg nem ért az autókhoz, az ne ragaszkodjon mereven a nézeteihez egy olyan dolog kapcsán, amihez nem ért (használtautó vásárlás).  :flowers:
Különben, meg használtautó vásárlásnál a jelszó: alkudni!, mert irányárak vannak fent. Ha - ahogy Satriani is írta - 100-150.000-rel ára alatt van egy autó, hát majd ő is annyival olcsóbban rakja ki eladásnál. Bukni nem fog rajta arányaiban többet...
Baromi más kívülállóként "mit vennék"-et játszani, és más úgy, hogy a saját pénzedet költöd...hidd el, teljesen más a szitu. Ezek cca 2millió Ft-os autók....azért elég sok meló ennyi pénzt félrerakni... na most ha ezt összespórolja az ember 2év alatt jobb esetben, de a vásárlásnál türelmetlen, megalkuvó stb.... az hol van arányban?  :hug:

Félreértettél kicsit: Használtautó vásárlásnál kell egy kicsit kompromisszumkészebbnek lenni, mert ott nem az nem kívánságműsor, mint az új autóvásár, ahol Te (jelenesetben Tesód) állítod össze álmaid autóját...  :flowers: És, ha valaki 2 év alatt 2M-t félre tud tenni autóra, az qrva jó teljesítmény, konkrétan én ennyi pénzt egyben még nem láttam...  :no:
És egyébként majdnem beletrafáltál: más autót kell nézni...vagy mást is lehet. 2001végi típus a corolla, nem mai gyerek, és 2milla meg elég szép összeg, egyáltalán nem kell agyba főbe megalkudni.... majd ha Te veszel másik autót, keresek neked a kínálathoz képest magas futású sokgazdás autót  :flowers: :D
Köszi, van annyi tapasztalatom már használtautó vásárlásban, hogy max tesómmal megoldjuk a dolgot  :flowers:
Alkudni és MEGalkudni nem szinonímája egymásnak. Nem arra gondoltam, hogy megalkudni a saját magunkkal, hanem alkudni a kiírt vételárból, de pofátlanul. Aztán, ha sürgős neki az eladás, azaz, hogy pénze legyen belőle, odaadja. Ha nem sürgős, akkor vissza lehet még rá térni később is, mondjuk pár nap múlva. Egyértelmű, hogy használtautó vásárlásnál minden autó annyit ér, amennyiért el lehet adni. Kit érdekel, hogy az eladó mennyiért hirdeti meg? Ha túl magas az ár? Fel sem hívom. Ha a "fájdalomküszöböm" felső határán van? Akkor érdekel, és alku után elviszem a portékát egy olyan áron, amivel én is és az eladó is megtaláljuk a számításunkat, én, mert elégedetten távozom, Ő, mert pénzéhez jutott.
Megsúgom, hogy új autó vásárnál még durvábban lehet cigánykodni...
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.19 08:25:34 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5410 Dátum: 2010.11.19 08:27:16 »
... egyébként meg a tulajok túl nagy száma nyílván a fiatalabb autóknál lehet negatívum, egy 12éves autónál már senkit nem érdekel, de egy 8évesnél sem nagyon...
Már hogyne számítana? Ez csak az igazán nagy szó - egy 8 vagy pláne 12 éves autó, első tulajtól. Amúgy 8 évesnél még egyáltalán nem is nevezném kirívó dolognak az első tulajt. Ilyen azért még bőven akad. A Yarisomat is ugye 7 és fél évesen vettem - első tulajtól.
Aha... Akkor nekem van egy lelakott 10 éves Corim, mert én már a 3. gazdája vagyok 10 év alatt... Ugyan már!  :nono:
Pont erről beszéltem, hogy önmagában Számomra édes kevés, hogy egy autó első tulajtól eladó. Az még lehet lehajtott kocsi, egyáltalán nem garancia az első tulaj az autó állapotára.
Palaczk! Te sem vetted volna meg Fülest ( :1eye:) csak azért, mert 1. tulajos, ha ütött-kopott lett volna.
Tehát, elsődleges szempont, hogy megfelelő műszaki állapotban (szerkezeti sérülés nélküli) legyen. Aztán nem árt, ha nem ütött kopott kívül-belül, még jobb, ha van előírás szerint vezetett szervizkönyve (ami leinformálható, és valósan elvégzett karbantartásokat tartalmaz), az, meg csak hab a tortán, ha 1. tulajtól eladó..:yes:
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.19 08:33:24 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5411 Dátum: 2010.11.19 08:44:30 »
Valahogy jól hangzik az embereknek az ha első gazdás a kocsi.De szerintem nem létfontoságú a talaj inkább szép és jó legyen a kocsit.Vannak olyan emberkék (akik megtehetik), hogy egy év útán cserélik a kocsit mert megunták nem azért mert sok km.-van benne vagy mert lelakták hanem mert unalmas lessz nekik egy idő uitán a gép és új kell.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5412 Dátum: 2010.11.19 09:00:16 »
Valahogy jól hangzik az embereknek az ha első gazdás a kocsi.De szerintem nem létfontoságú a talaj inkább szép és jó legyen a kocsit.Vannak olyan emberkék (akik megtehetik), hogy egy év útán cserélik a kocsit mert megunták nem azért mert sok km.-van benne vagy mert lelakták hanem mert unalmas lessz nekik egy idő uitán a gép és új kell.
Én is erre gondolok, így van.  :yes: Ezért írtam, hogy az 1. tulaj, mint információ csak hab a tortán, de semmiképpen nem meghatározó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5413 Dátum: 2010.11.19 09:16:47 »
ENNEK hibádzik az évjáratmegjelölése, bár nem tűnik csúnyának...  :wacko:

Ez meg abszolút csúcs árban van, legalábbis mióta rendszeresen nézem a kínálatot (1 éve)...és, még csak az érdeklődésemet sem kelti fel...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5414 Dátum: 2010.11.19 09:18:51 »
Aztaaaa! Egy UNICUM:eek: :eek: :eek:  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i