Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141449 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5235 Dátum: 2010.11.02 23:15:39 »
Pár kritérium volt a yaris verso után: legyen toyota és legyen automata. ( nyilván nem land cruiser, sajnos  ::) )

Amire ez ráillett a budget környékén, az volt az e12 corolla, az előző avensisből a felvarratlan és talán-talán egy szürkeimport prius2.

Avensis nagy nekem egyelőre, majd ha lesz család meg gyerekek, a méret pluszt és a plusz költséget nem érte volna meg. ( pláne hogy ugyanezzel az automatával a 2 literes még jobban eszik )
Amcsi prius2 meg rizikós, gari hiány meg hasonlók, na meg a corollához képest alsó hangon is +1M volt.

Így maradt az E12 corolla, automatával.
Kipróbáltam több autóban is az mmt váltót már ( aygo,auris) de nagyon nem tetszett, csak akkor ha pöckölgettem mint az opel corsát a reklámban.

A hagyományos automatáról legendák szóltak, mind igaz. Csak szeret enni városban, ez a rossz benne. Bár ott minden eszik.
Ellenben autóúton gazdaságos, nem véletlen járt vele az előző / egyetlen tulaj sokat Sopron és Bécs között, meg ott a régióban. Pályán is jól megy és állítom, nem tudtam azt az 1-2 deci pluszt észrevenni fogyiban mikor ment a klíma is.
Szóval az automata lemondás valamiről, a kényelemért.  :wub:





Csak ámulok , a váltó miatt nem vettél dieselt [rohog]
Nekem egész más fontossági sorrendem van. jó kis takarékos hangos moci zakatol a fülembe ;)
A többi le van ejtve. Mondjuk én még azonoas ár mellett se választanék automata váltot :D


Made in Japan

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5236 Dátum: 2010.11.02 23:33:37 »
Engem a kis fogyasztás mindenért kárpotol: országuton 5 alatt, városban max 6, autopályán 5,2 (óra szerint 130)
Váltogatni meg ráérek, ugyis ott ülök az autóban [rohog] legalább ennyi szabadság maradjon, hogy akkor váltok, amikor én akarok :sorcerer:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5237 Dátum: 2010.11.03 00:04:22 »
Viszont számomra homály, hogy a sol és a sol plus között mi volt a felszereltség difi, a napfénytető? Vagy kapott térdlégzsákot 9. lufinak?
A hírdetésben szerepel ESP, tudtommal az E12-ben egyben sem volt, nekem is ABS meg EBV vagyon tudtommal.  :hmmmm:
A Sol Plus alufelnis volt gyárilag, plusz a napfénytető, meg mintha még pár egyéb apróság is lett volna, passz...

VSC nálunk nem volt benne alapban, de pl. a német piacon igen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5238 Dátum: 2010.11.03 00:09:07 »
Engem a kis fogyasztás mindenért kárpotol: országuton 5 alatt, városban max 6, autopályán 5,2 (óra szerint 130)
Váltogatni meg ráérek, ugyis ott ülök az autóban [rohog] legalább ennyi szabadság maradjon, hogy akkor váltok, amikor én akarok :sorcerer:
Ez egy örök vitatéma... Az biztos, hogy ha nem oktatni akarnék, az életben nem vettem volna többet kézi váltós kocsit. Anakronizmus, kényelmetlen, idegesítő xar. Megszakítani az erőátvitelt, nyomkodni azt a hülye pedált...  :nonono: ... Az automata is akkor vált, amikor te akarod. Gyakorlatilag 100 %-osan tudod irányítani, minimális gyakorlás után. Hibázni viszont nem tudsz vele, és teszi a dolgát akkor is, ha neked épp semmi kedved nincs gépészkedni.

Na mindegy, ez ugyanolyan hitvita, mint a dízel vs. benzin kérdés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5239 Dátum: 2010.11.03 00:17:40 »
Így maradt az E12 corolla, automatával.
Kipróbáltam több autóban is az mmt váltót már ( aygo,auris) de nagyon nem tetszett, csak akkor ha pöckölgettem mint az opel corsát a reklámban.
Jópár ezer km-t vezettem 1.4 dízel MMT Corollát, és azt kell hogy mondjam: megértelek  ::) ... Az MMT csak nagyon távoli, nagyon silány utánzata egy "igazi" automata váltónak. Az persze igaz, hogy ugyanúgy elvégzi helyetted a feladatot... De a "hogyan"-ban igen komoly eltérések vannak.

Ráadásul műszakilag összehasonlíthatatlanul problémásabb.

Amúgy sajnos az aktuális E15-ös modell "automata" váltói, ezek az M/M jelölésű szerkezetek, is robotváltók. Működési elvüket tekintve semmiben nem különböznek az MMT-től, csak hatsebességesek, és továbbfejlesztettek; ez nyilván abban jelentkezhet, hogy finomabban és gyorsabban váltanak... De akkor is csak robotizált kézi váltók, tehát nem igazi automaták. Most már ilyet adnak az 1.6-os benzineshez is, az 1.4-es dízel mellett.

Az Avensis esetében más a szitu, mert annál van egy hagyományos, hatsebességes automata a kínálatban, a 150 lovas 2.2-es dízelhez; továbbá fokozatmentes (CVT) automatát lehet kérni az 1.8-as és a 2.0 benzineshez, Multidrive fantázianéven.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5240 Dátum: 2010.11.03 07:41:56 »
Részben igazad van, ha csak munkaeszköznek, kényelmi szempontból nézzük a dolgot.
De én a régi autós dogokat szeretem: szeretem hallani  a motor hangját, szemben a menetszél és a futómű hangja helyett, váltogatni.
Talán ezért is vettem sportmotort, mert ilyen dolgokat ott hatványozottan megkapok az ember: 3mp alatt 100-on 146 Le. na ott nem unatkozik az ember! Autoban ilyent megközelitő élmény 20 milliónál kezdődik :hmmmm:
Viszont városban  robogozom, mert ott meg elfárad, elzsibbad a kezem a sok váltogatástól :D

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5241 Dátum: 2010.11.03 07:43:40 »
Részben igazad van, ha csak munkaeszköznek, kényelmi szempontból nézzük a dolgot.
De én a régi autós dogokat szeretem: szeretem hallani  a motor hangját, szemben a menetszél és a futómű hangja helyett, váltogatni.
Talán ezért is vettem sportmotort, mert ilyen dolgokat ott hatványozottan megkapok az ember: 3mp alatt 100-on 146 Le. na ott nem unatkozik az ember! Autoban ilyent megközelitő élmény 20 milliónál kezdődik :hmmmm:
Viszont városban  robogozom, mert ott meg elfárad, elzsibbad a kezem a sok váltogatástól :D


Vegyél egy Interga Type R-t ott megkapod ugyanezt a élményt 2,5-ért
Ex IS300 tulaj :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5242 Dátum: 2010.11.03 07:46:42 »
De az csak egy autó :hmmmm:? És nem lehet döntögetni a kanyarban [rohog] És mond az is csak 5 l iszik? [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.03 07:52:14 írta kleingy »

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5243 Dátum: 2010.11.03 07:51:11 »
Dehogynem lehet arról szól az LSD benne.
Igaz az 7,6-al jár el ha nem ütöd.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.03 07:52:06 írta kleingy »
Ex IS300 tulaj :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5244 Dátum: 2010.11.03 07:58:56 »
Dehogynem lehet arról szól az LSD benne.
Igaz az 7,6-al jár el ha nem ütöd.

Tényleg LSD is van benne :hmmmm:?  Az nem legális ugye? :1eye:


Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5245 Dátum: 2010.11.03 08:11:56 »
Dehogynem lehet arról szól az LSD benne.
Igaz az 7,6-al jár el ha nem ütöd.

Tényleg LSD is van benne :hmmmm:?  Az nem legális ugye? :1eye:




Ha nem érnek vele utol akkor de :lol:
Ex IS300 tulaj :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5246 Dátum: 2010.11.03 08:26:49 »
Á maradok a Corollánál azzal lassan is lehet menni :clap:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5247 Dátum: 2010.11.03 12:37:04 »
Részben igazad van, ha csak munkaeszköznek, kényelmi szempontból nézzük a dolgot.
De én a régi autós dogokat szeretem: szeretem hallani  a motor hangját, szemben a menetszél és a futómű hangja helyett, váltogatni.
Talán ezért is vettem sportmotort, mert ilyen dolgokat ott hatványozottan megkapok az ember: 3mp alatt 100-on 146 Le. na ott nem unatkozik az ember! Autoban ilyent megközelitő élmény 20 milliónál kezdődik :hmmmm:
Viszont városban  robogozom, mert ott meg elfárad, elzsibbad a kezem a sok váltogatástól :D

Nekem is valami ilyesmi a véleményem, szeretek vezetni, és ebbe beletartozik a váltás is, néha olyan jó érzés kihúzatni 5 ezerig egy kihalt útszakaszon, annak ellenére, hogy csak 1,4-es. Viszont Budapesten vagy bármelyik forgalmas nagyvárosban ahol gyakran vannak dugók nagyon hasznos az automata váltó, de egyébként felesleges, ráadásul gondolom drágább javíttatni. Én a sportmotorral úgy vagyok, hogy közúton képtelenség kihasználni a teljesítményét (még egy 600-asét se), ezért inkább 600 ccm körüli supermotót vennék (sokáig még csak álom marad), 4-5 mp alatt elérik a 100-at, és azokat is jó döntögetni kanyarokban:) ráadásul az üléspozíciójuk is kényelmesebb a 190 centimhez, nem kell összegörnyedni rajta.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5248 Dátum: 2010.11.03 14:48:43 »
Hát igen, de mindjárt átmoderálnak minket a Motoros topicba ;)
Nem azért vesz az ember erősebb járműt hogy kihasználja az összes erjét, tudását, sajna az nem megy :nonono:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5249 Dátum: 2010.11.03 14:55:28 »
Nekem személy szerint nincs bajom a kisebb köbcentis autókkal, sem a benzinessel, sem a dízelekkel. Mindössze arról van szó, hogy meg kell tanulni őket vezetni, ismerni kell a határaikat és azt, hogy bizonyos helyzetekben (pl egy előzésnél) mit lehet bevállalni.
Úgy gondolom, hogy az, aki gyorsan akar vezetni, ne várja, hogy ezek a kis ccm-es gépek partnerek lesznek benne, mert nem. Nem arra valók. Ha megpörgetsz egy 1,4-1,6-os Corollát, sok előzést be lehet fejezni velük biztonságosan. Ha időben rálépsz a gázra, akkor a dízellel is. De többet nem szabad várni tőlük. Csak a hétköznapi dinamikát.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i