Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132541 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4635 Dátum: 2010.09.17 18:25:12 »
Viszont ha mondjuk kicsit tempósabban beléjük szállnak hátulról, a vonóhorog elég jó kis szerkezeti kárt tud okozni a fenéklemezben...ami kellemetlen, mert nem egyszerű egy ilyen autót eladni később.

Ez eszükbe sem jut. Ezt nem tudod megmagyarázni az ilyen észlényeknek. Régebben hallottam, amikor a madár leadta, hogy azért lesz jó, mert a felesége nem tud tolatni és így legalább nem az ő autójuk sérül meg. Csak nem jut az eszébe, hogy visszafelé is elsülhet a dolog, nem is kell hozzá olyan borzasztó erejű ütközés és visszanyal a fagyi...
Sőt akedves feleség  hátramegy megnézi ki szállt bele, nem lát semmit (aztnem látja meg hogy a vonohorog 1cm-re van az ütközötöl) legyint egyet, közben az autó közel totálkáros. :devil:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4636 Dátum: 2010.09.17 18:25:27 »
tegnap szállok ki a kocsiból és egy nő tolatott egy subaru SUV-val. ecccercsak nagy csattanás a mögötte lévőnek nekiment a vonóhoroggal.
asszed érdekelte? kiszállt és elment. olyat szólt mint állat
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4637 Dátum: 2010.09.17 18:28:34 »
Na pont ezt mondom. Egyszer én is tanúja voltam ilyen esetnek. Az is nagy ívben tojt a dologra, pedig neki is beljebb ment a horog egy cseppet. Egyébként nem hallottam olyan esetről, hogy azért bírságolnak meg mert fenn van hagyva vontatmány nélkül a levehető horog.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4638 Dátum: 2010.09.17 18:37:56 »
Tudtommal, fix vonohorgot már nem is szabad felszerelni, csak levehetőt. Ezt  már akkor mondták, amikor 3 éve vettem a Corit (nekem gyári levehető van :flowers:) De azóta se  foglalkoznak, tudtommal a dologgal.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4639 Dátum: 2010.09.17 18:40:42 »
Pedig sok autóhoz nem is lehet venni csak fix horgot, mert nem gyártanak hozzá levehetőt.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4640 Dátum: 2010.09.17 18:44:01 »
Az egyebkent igaz, hogy ha kiszerelheto a vonohorog, akkor a rendor megbuntethet ha nincs vontatmany de a horog bennt van?  :?:

Azt nem tudom hogy igaz-e, de a szabályok szerint így van.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4641 Dátum: 2010.09.17 18:44:38 »
Hát pont a háromajtós, 1.6-osra gyúrtak a tipikus boyracerek.  :winkiss: (ismerősi körben is van nem egy) :)

Hogy ne legyen totál off a topik, ezt a fenti megállapítást én is megerősítem. Szerintem az E11 -ből az 1.3 16V 86 lóerővel (ha jól emlékszem) jó kis kegyerék. Az egyik kollégám szülei 600e jó magyar forintért vettek a nyáron egyet és nagyon egyben van, bár a színe megosztotta a véleményeket. Bár az 4 ajtós.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4642 Dátum: 2010.09.17 21:14:00 »
Tömören:
kleingy: ilyesmit is el tudnék viselni, nem feltétlenül a konkrét darabot
OldPiet: úgy van, ahogy musspici írta, az a típus.
Hogy miért akarnék megválni tőle? Csak idén már ráköltöttem vagy 300000 Ft-ot, akkor úgy tűnt, azzal véget ér a végtelennek tűnő kiadások sora, de nem... Kellene a futóműre kisebb vagyont költeni, a kasztnit egyszerűbb lenne lecserélni úgy ahogy van stb... Már nem akarom...
Sztem nagyon jó vétel lehet a G6-os amit belinkeltél! Jól is néz ki, és a részletes leírás is szimpatikus, és nagyon ritka azt olvasni, hogy garantált a km!!  :eek: Az árát könnyen le lehet csekkolni a hirdetések alapján... :hmmmm: Csodálkozva olvasom amit az EE101 Corolládról írsz... Mi 7 évig gyűrtük, kb. 100 ekm-et nyomtunk bele gond nélkül...talán a 7 év szervizköltsége nem tett ki összesen 300 ezret... :eek: Nagyon mellényúlhattál vele... ::)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4643 Dátum: 2010.09.17 22:48:26 »
Sztem nagyon jó vétel lehet a G6-os amit belinkeltél! Jól is néz ki, és a részletes leírás is szimpatikus, és nagyon ritka azt olvasni, hogy garantált a km!!  :eek:
Ez a garantált km ugye akkor van odaírva, ha papírokkal nem tudja bizonyítani, vagyis marad a becs-szó = garantált.
Németből behozott (= leinfózhatatlan), és az eladó már a 2. magyar tulaj.
Én ezek alapján azért óvatos lennék.
Családnak (bármekkora is a gyerek) nem vennék 3 ajtós autót..... :surrender:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4644 Dátum: 2010.09.17 23:09:07 »
Azért egy 10 éves kocsitól azért nem lehet csodát várni! Meg kell nézni, megszakértetni, de a belsejébe  nem lehet belelátni.Azt még egy szerelő se tudja.Egy két hiba simán benne van a pakliba, akármilyen körültekintő is az ember.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4645 Dátum: 2010.09.18 11:01:07 »
Több kocsit meg kell nézni az adott típusból, akkor is megnézni, ha irreálisan drágának tartja az ember, mert így lesz viszonyítási alap. Csak így tudod kiszűrni, hogy az adott pedálkopáshoz, az adott kormány, vagy kárpitkopáshoz kb. mennyi futásteljesítmény tartozik. Az akkori felszereltségi szinteknek utána járni, hogy a fényezett lökhárító, vagy az adott ülés/műszerfal mihez járt, mert külsőleg nem mindíg mondható meg, hogy az egy tökéletes gép, vagy 2 hete heggesztették két totálkárosból!
A Corollák elég jól bírják a strapát, ha nem figyel apróságokra az ember, és nincs összehasonlítási alapja, simán elsózhatnak neki egy 2x 3x annyit futott kocsit is!

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4646 Dátum: 2010.09.18 13:11:30 »
Azért egy 10 éves kocsitól azért nem lehet csodát várni! Meg kell nézni, megszakértetni, de a belsejébe  nem lehet belelátni.Azt még egy szerelő se tudja.Egy két hiba simán benne van a pakliba, akármilyen körültekintő is az ember.



Szerintem lehet  csodát várni, nekem is volt egy 1994-es E10 EE 101-esem, 10 évig használtuk minden gond nélkül. A gazdájától sok minden függ, hogy használta, szervízelés, stb...
Visszatérve a jó öreg E 10-re, imádtam  az a kocsit soha nem hagyott cserben, és a slussz poén, hogy tavaly aug.-ban adtam el 550.000-ért
hirdettem, 520.000-ért ment el Kb 1 hét alatt( sok telefon  volt) A vevő Afgán volt,,,,,,a kocsiit lábon vitték ki a Fritzekhezm ott egy kicsit átalakították,megemelték, és
irány hajóval AFganisztán.Elmondása szerint ott még 10 évig autó lesz.Ez a típus kelendő a világ másik végén. Ja a kocsiban cc 230.000. km volt, mindenféle nagyjavítás nélkül.,,
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4647 Dátum: 2010.09.18 15:22:49 »
Azért egy 10 éves kocsitól azért nem lehet csodát várni! Meg kell nézni, megszakértetni, de a belsejébe  nem lehet belelátni.Azt még egy szerelő se tudja.Egy két hiba simán benne van a pakliba, akármilyen körültekintő is az ember.



Szerintem lehet  csodát várni, nekem is volt egy 1994-es E10 EE 101-esem, 10 évig használtuk minden gond nélkül. A gazdájától sok minden függ, hogy használta, szervízelés, stb...
Visszatérve a jó öreg E 10-re, imádtam  az a kocsit soha nem hagyott cserben, és a slussz poén, hogy tavaly aug.-ban adtam el 550.000-ért
hirdettem, 520.000-ért ment el Kb 1 hét alatt( sok telefon  volt) A vevő Afgán volt,,,,,,a kocsiit lábon vitték ki a Fritzekhezm ott egy kicsit átalakították,megemelték, és
irány hajóval AFganisztán.Elmondása szerint ott még 10 évig autó lesz.Ez a típus kelendő a világ másik végén. Ja a kocsiban cc 230.000. km volt, mindenféle nagyjavítás nélkül.,,
Szinte szóról szóra ugyanez volt az én EE101-emmel is... :yes:  :D Én 539.000.-ért hirdettem, és a vevő le is számolta érte, az 540.000-ből egy ezrest kért vissza... :lol: El sem akartam hinni... :D A márkaszerviz, ahol az E12-est vettem, 250.000-et adott volna érte max.!!  :D

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4648 Dátum: 2010.09.18 16:04:40 »
Az E10 -es nagyon jól sikerült sorozat volt.    :yes:  Formára nekem jobban tetszett (tetszik) mint az E11.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4649 Dátum: 2010.09.18 20:08:57 »
MFerenc!

Nehogy lapátra tedd a jó kis XLi-det:)

A kiszemelt G6--ot korábban 1,6M jómagyar Ft-ért hirdette a nemdohányzó hölgytulaj :lol: aki szerint a kanyarokban kiszámíthatóak az autó reakciói :?:
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.18 20:13:06 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!