Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141199 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4485 Dátum: 2010.09.13 21:17:15 »
Az az igazság hogy az ilyen korú autot mint a mienk (az enyém 3,5 éves) pláne kevés km-el nem érdemes eladni.
A tiedet a cégednek cégautónak nem tudod eladni? És akkor használhatnád tovább :hmmmm:

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4486 Dátum: 2010.09.13 21:28:19 »
Az az igazság hogy az ilyen korú autot mint a mienk (az enyém 3,5 éves) pláne kevés km-el nem érdemes eladni.
A tiedet a cégednek cégautónak nem tudod eladni? És akkor használhatnád tovább :hmmmm:

Sajnos nem, mert off Fordokkal dolgozunk, és ez nem az a cég  ahol el tudnám az autómat adni. Bár lehetne,,,
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4487 Dátum: 2010.09.13 21:49:38 »
Az az igazság hogy az ilyen korú autot mint a mienk (az enyém 3,5 éves) pláne kevés km-el nem érdemes eladni.
A tiedet a cégednek cégautónak nem tudod eladni? És akkor használhatnád tovább :hmmmm:

Sajnos nem, mert off Fordokkal dolgozunk, és ez nem az a cég  ahol el tudnám az autómat adni. Bár lehetne,,,
Szerintem nagyon magas áron hirdeted, már 2.8M-től van 07-es...Ha valóban el akarod adni le kellene vinned az árát. A Debreceninek azonnal oda kellett volna adni 3.5-ért. Oda fogod majd adni ennyiért, vagy majd olcsóbban, ha még fél év múlva is hirdeted, és már VALÓBAN el akarod adni. Ha meg nem kenyérre kell akkor hirdetni is fölös egy ilyen szuper autót. Amikor én kerestem autót és az árat firtató kérdésemre ezt a választ kaptam, mindig felment a vérnyomásom... :D Sajnos a piac most ilyen az új autók árából is hatalmas engedményeket lehet kapni. Ismerősöm a 10M feletti árú OFF SAAB-ot 8-ért hozta el úgy, hogy a 6-os OFF Mazda-ját értékén felül 3M-ért beszámolták neki... :hmmmm: Most venni érdemes, nem eladni... :no: Bocs az őszinte véleményért... :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4488 Dátum: 2010.09.13 21:58:54 »
Az én autómat az 1. tulaja olyan 4,1-4,2milla körül vette 2004-ben, és kerek 4éves korában 59ezer km-el 2,4M-ért adta el nekem.....és ez még válság előtt volt...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4489 Dátum: 2010.09.13 22:01:40 »
Pont most este írta a kollega, hogy nem az uj autók befgolyásolják egy 3 éves autó árát :no:
A nagy engedmények meg ugy keletkeznek, hogy elöte jól megemelik- erről is volt szó.
Lehet tényleg el kellett volna adnia 3,5 félért.
Vigasz csaak az jelenthet didukának, hogy az árával beljebb van és ugysincs szüksége a kocsira, nem neki amortizálodik tovább  a sajátja :yes:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4490 Dátum: 2010.09.13 22:08:51 »
Sajnos 3 éves korban eladni egy újonnan vett autót, szívás. Az értékvesztés az első években a legnagyobb (viszont annál érdemesebb venni ilyeneket).

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4491 Dátum: 2010.09.13 22:10:37 »
Az én autómat az 1. tulaja olyan 4,1-4,2milla körül vette 2004-ben, és kerek 4éves korában 59ezer km-el 2,4M-ért adta el nekem.....és ez még válság előtt volt...
Igen, de akkor már kifutott tipus volt, és vitték a válság elött  az uj autókat mint a cukrot.
Egyébként énse adnám ela 3,5 éves Corimat 3,5 milláért csak azért, hogy vegyek 4,5 ért egy ugyanilyent, bár egy  Avensis Wagon D4D -al szivessen kieggyeznék. :yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4492 Dátum: 2010.09.13 22:13:18 »
Sajnos 3 éves korban eladni egy újonnan vett autót, szívás. Az értékvesztés az első években a legnagyobb (viszont annál érdemesebb venni ilyeneket).
Igen. Képzeljétek 2006-ban vettem egy uj Corolla kombit és 3 hónap múlva eladtam árában, mert nem tetszett a szine: mert olyan lányos világoskék volt :lol:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4493 Dátum: 2010.09.13 22:25:02 »
Ember, akkor miért vetted meg ?  :eek:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4494 Dátum: 2010.09.13 22:25:37 »
Pont most este írta a kollega, hogy nem az uj autók befgolyásolják egy 3 éves autó árát :no:
A nagy engedmények meg ugy keletkeznek, hogy elöte jól megemelik- erről is volt szó.
Azt azért 1-2 hónap múlva figyelembe fogják venni a használt autóknál is, hogy újonnan 5,265M az 1,4D-4D kedvezményes listaára.

Én egyébként ennyire újszerű autót nem adnék el, ha tudom hol parkoltatni. Igaz, állásában is rengetegbe kerül, de céges autóval mindenhova nem lehet utazni, később meg számít egy kicsit a bónusz is, a családban is kell majd megbízható kocsi.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4495 Dátum: 2010.09.13 22:40:33 »
Pont most este írta a kollega, hogy nem az uj autók befgolyásolják egy 3 éves autó árát :no:
A nagy engedmények meg ugy keletkeznek, hogy elöte jól megemelik- erről is volt szó.
Azt azért 1-2 hónap múlva figyelembe fogják venni a használt autóknál is, hogy újonnan 5,265M az 1,4D-4D kedvezményes listaára.

Én egyébként ennyire újszerű autót nem adnék el, ha tudom hol parkoltatni. Igaz, állásában is rengetegbe kerül, de céges autóval mindenhova nem lehet utazni, később meg számít egy kicsit a bónusz is, a családban is kell majd megbízható kocsi.


Azt elemeztük, hogy cca 40 eFt/hó az értékvesztés, ha nem használja akkor is majdnem ugyanannyi. Azt írta hogy a céges autó mellett nem kell neki a Toyota, lehet hogy a családban van egy másik autó, az elég???-majd megmondja.
A bonus  meg szemfényvesaztés, nem sokat nyersz évente- biztositóváltással többet megtakaritsz.
Idővel jön sok használtautó külföldről is azok is nyomják az árat , jó kinézettel ellenőrizhetetlen  multal (az kell a népnek :cry:) Talán Corollábol nem sok cégautó van nyugaton.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4496 Dátum: 2010.09.13 22:56:11 »
Azt elemeztük, hogy cca 40 eFt/hó az értékvesztés, ha nem használja akkor is majdnem ugyanannyi.
Az értékvesztés 10 éves kor felett csökken.-)

A bonus  meg szemfényvesaztés, nem sokat nyersz évente- biztositóváltással többet megtakaritsz.
Ez nyilván elenyésző költség, még a kamatveszteséget sem termeli ki, de mindenképpen csökkenti, és érdemes figyelembe venni 1 évnél hosszabb távon.

Idővel jön sok használtautó külföldről is azok is nyomják az árat , jó kinézettel ellenőrizhetetlen  multal (az kell a népnek :cry:) Talán Corollábol nem sok cégautó van nyugaton.
Lehet kisebb költség, 3 évig megtartani a kocsit (1-1,5M-ért) mint később bukni egy 2,3. autónak beszerzett ismeretlen eredetű használttal. Ez azonban hólyagjóslás kategória.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4497 Dátum: 2010.09.14 07:52:16 »
10 év után nyilván csökken  az értékcsökkenés, de akkor már jelentős + kiadások jönnek, javitások, felujitások. Ugy összeségében ugyan ott van az ember (csak akkor a tiedasok utánjárás , bosszuság, és mégiscsak egy kopott autóban mész)
Arany igazság, hogy az autó mindig ugyanannyiba kerül: vagy elöször kifüzeted az egészet,ujkorában, vagy használtat folyamatosan késöbb.
Max.az nyer aki kifog egy jó használtat olcson, és mégis keveset kell rá költenie- de ez egyéni dolog.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4498 Dátum: 2010.09.14 09:09:46 »
10 év után nyilván csökken  az értékcsökkenés, de akkor már jelentős + kiadások jönnek, javitások, felujitások. Ugy összeségében ugyan ott van az ember (csak akkor a tiedasok utánjárás , bosszuság, és mégiscsak egy kopott autóban mész)
Arany igazság, hogy az autó mindig ugyanannyiba kerül: vagy elöször kifüzeted az egészet,ujkorában, vagy használtat folyamatosan késöbb.
Max.az nyer aki kifog egy jó használtat olcson, és mégis keveset kell rá költenie- de ez egyéni dolog.
Pont ezért ülünk sokan használt Toyotában...Újonnan igen drága autók, de ha körültekintően veszel 1. tulajtól korrekt állapotú használtat, kevesebből fent tartod, mint egy ujjat...Az én 1993-as EE101-esemre filléreket kellett költenem, pedig 16 éves volt mikor eladtam...De az E12-esem sem kíván nagy költségeket, pedig a minőségi ugrás a korábbihoz képest igencsak jelentős...Jópáran megállapítottuk már itt a fórumon, hogy ennél jobb ár-érték arányú autót nehéz lenne találni...Példa: az E12-esemet 2009 májusában 1.75 MHUF-ért vettem, 119 ekm futással, 1.6 motorral, SOL felszereltséggel (a számla szerint új ára 4.799.875- HUF volt :excl:),  automata klímával. Barátunk E15-ös 1.4 fapadosat vett újonnan szuper akcióban 3.5 MHUF-ért, azóta is bánja: az 1.4 benzin alig viszi a kasztnit, extra minimális van benne...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4499 Dátum: 2010.09.14 09:44:47 »
Ezt a cégautós dolgot sose értettem. Én ha cég lennék, nagy lófütyit engedném meg, hogy mintegy sajátként, magáncélokra is korlátlanul használja. Ha munkához kell, akkor reggel bemegy busszal akármivel a céghez, átül a cégesbe és furikázik(ha az a munkájával jár), végzéskor meg lerakja a cégnél. Ha meg nem kell a munkához, akkor lófütyi.. Vagy fizethetne a cég a dolgozónak, hogy jár a sajáttal..  Meg azokat se értettem, akik emiatt hanyatt-homlok adnák el a sajátot(na kivéve ha pénz kell persze..): sose lehet tudni, mi jön közbe, becsődöl a cég, összetörik a céges kocsi, vagy épp csak a családban úgy alakul, hogy kell valakinek az autó.. Persze, nem minden eset egyforma nyilván, de nekem mindig érdekes volt, hogy kapom a cégest, adom el a sajátot.. Én tuti nem adnám el.