Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141803 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3840 Dátum: 2010.07.01 21:39:48 »

A fehér szín után (többek között) az egyik legnagyobb értékcsökkentő tényező általában a 3 ajtó a magyar használtpiacon.

Vigyázz, amikor régebben a fehér színről ugyanezt írtam itt, páran nekem estek, hogy ez mekkora marhaság...  ;)
A dílerek szeretik etetni a vásárlókat, hogy azért nem adnak a régiért elég pénzt, mert fehér... :censored:  Szerintem is marhaság ez, hogy a fehér értékcsökkentő. Miért? Egy rózsaszín vagy lila akkor nem az? Full autófüggő, mostanában sokan a fehérre is buknak.

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3841 Dátum: 2010.07.01 21:46:12 »

A fehér szín után (többek között) az egyik legnagyobb értékcsökkentő tényező általában a 3 ajtó a magyar használtpiacon.

Vigyázz, amikor régebben a fehér színről ugyanezt írtam itt, páran nekem estek, hogy ez mekkora marhaság...  ;)
A dílerek szeretik etetni a vásárlókat, hogy azért nem adnak a régiért elég pénzt, mert fehér... :censored:  Szerintem is marhaság ez, hogy a fehér értékcsökkentő. Miért? Egy rózsaszín vagy lila akkor nem az? Full autófüggő, mostanában sokan a fehérre is buknak.


Sőt divat szín lett!
Ex IS300 tulaj :)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3842 Dátum: 2010.07.01 22:03:10 »

A dílerek szeretik etetni a vásárlókat, hogy azért nem adnak a régiért elég pénzt, mert fehér... :censored:  Szerintem is marhaság ez, hogy a fehér értékcsökkentő. Miért? Egy rózsaszín vagy lila akkor nem az? Full autófüggő, mostanában sokan a fehérre is buknak.
Köszi Barna... :tt2:

karicsek

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3843 Dátum: 2010.07.01 22:07:35 »
Sziasztok.
Ma kaptam meg az Auris autómat, amibe szerintem nagyon jól szól a gyári audio berendezés.
Viszont van egy dolog amire nem tudtam rájönni, hogy, hogyan kell a rádió kijelző és az alatta levő digi klima kijelzőjének fényerejét megváltoztatni, pontosabban szeretnék rá fényt adni, de nem tudom hogyan kell.
Ha valakinek esetleg hasonló kütyü van az autójában segítsen nekem tanácsot adni, miként kell a fényerőt változtatni.
Előre is kösz
Üdv Karicsek

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3844 Dátum: 2010.07.01 22:12:03 »
Sziasztok.
Ma kaptam meg az Auris autómat, amibe szerintem nagyon jól szól a gyári audio berendezés.
Viszont van egy dolog amire nem tudtam rájönni, hogy, hogyan kell a rádió kijelző és az alatta levő digi klima kijelzőjének fényerejét megváltoztatni, pontosabban szeretnék rá fényt adni, de nem tudom hogyan kell.
Ha valakinek esetleg hasonló kütyü van az autójában segítsen nekem tanácsot adni, miként kell a fényerőt változtatni.
Előre is kösz
Üdv Karicsek
Esetleg kezelési utasítás??  :hmmmm:

karicsek

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3845 Dátum: 2010.07.02 04:49:37 »
Már többször átnéztem a könyvet és nem találtam rá utalást, de az is lehet elkerülte a figyelmem.
Ezért gondoltam hátha valaki kapásból tudja.
Üdv Karicsek

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3846 Dátum: 2010.07.02 08:13:15 »

A fehér szín után (többek között) az egyik legnagyobb értékcsökkentő tényező általában a 3 ajtó a magyar használtpiacon.

Vigyázz, amikor régebben a fehér színről ugyanezt írtam itt, páran nekem estek, hogy ez mekkora marhaság...  ;)
Köszi a figyelmeztetést, azt gondolom egy dolog a mostani divatszín amiben egy nagy értékű német prémiummárka esetleg jól mutat de a hozzászólásom nem erre konkretizálódott.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3847 Dátum: 2010.07.02 08:15:36 »
Tetszik a forma :)
Jah, ez mindent megmagyaráz!
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.02 08:26:06 írta kleingy »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3848 Dátum: 2010.07.02 11:14:07 »
Viszont van egy dolog amire nem tudtam rájönni, hogy, hogyan kell a rádió kijelző és az alatta levő digi klima kijelzőjének fényerejét megváltoztatni, pontosabban szeretnék rá fényt adni, de nem tudom hogyan kell.

Előrebocsátom, nem vagyok Auris-tulaj. A Toyota más típusait ismerve azt tippelem, csak a műszeregység világításának fényerejét változtatni.

karicsek

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3849 Dátum: 2010.07.02 16:51:36 »


Előrebocsátom, nem vagyok Auris-tulaj. A Toyota más típusait ismerve azt tippelem, csak a műszeregység világításának fényerejét változtatni.

Köszi a választ.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3850 Dátum: 2010.07.02 20:51:27 »
Sziasztok.
Ma kaptam meg az Auris autómat, amibe szerintem nagyon jól szól a gyári audio berendezés.
Viszont van egy dolog amire nem tudtam rájönni, hogy, hogyan kell a rádió kijelző és az alatta levő digi klima kijelzőjének fényerejét megváltoztatni, pontosabban szeretnék rá fényt adni, de nem tudom hogyan kell.
Ha valakinek esetleg hasonló kütyü van az autójában segítsen nekem tanácsot adni, miként kell a fényerőt változtatni.
Előre is kösz
Üdv Karicsek

Gratula  :clap: Nem lehet allitani a fenyerot. Egyedul a klima vilagitasa valtozik ha raados a tompitottat. Ennyi. Semmi mas allitas/allitasi lehetoseg nincs.
Esetleg egyeb reszletek az autorol a Auris alt topicba?  :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3851 Dátum: 2010.07.05 15:08:21 »

Köszi a segítséget!

Szerintem képek alapján elég jónak tűnik! a felszereltsége is fullos a korához képest! Tökéletes válságmobil! :D

Szívesen! A klímáját is érdemes kipróbálni, hogy rendesen hűt-e, mert az enyémben hibátlanul működött, persze karban is volt tartva...  ;) Ez az EE101 Corolla egy ritka jól eltalált típus: kényelmes, nagy utastere van, erős takarékos a motorja, valóban jól felszerelt praktikus, fillérekből fenntartható autó. A negatívuma talán csak az alacsony üléspozíció, és a kicsit karcos váltó (az 1-2 és a hátramenet nem az erőssége....).  :)

Szerintetek 93-as Corollában lehetett kormánymagasság állítás?
Egy Toyota sosem hagy cserben!

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3852 Dátum: 2010.07.05 20:38:28 »


Szerintetek 93-as Corollában lehetett kormánymagasság állítás?
Az enyém '93-as 1.3 XLi Liftback volt gyári klímával, viszont sem az ülés, sem a kormány nem volt állítható, de még szervokormány se volt benne...Ezek miatt a párom nem is szerette annyira vezetni, mint a mostani E12-esünket... :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3853 Dátum: 2010.07.07 11:15:44 »
Magyar beidegződés, hogy a fehér értéktelenebb... de, ha gyöngyház fehér, az már más
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3854 Dátum: 2010.07.07 11:18:07 »
Az enyém '93-as 1.3 XLi Liftback volt gyári klímával, viszont sem az ülés, sem a kormány nem volt állítható, de még szervokormány se volt benne...Ezek miatt a párom nem is szerette annyira vezetni, mint a mostani E12-esünket... :)
És mi a helyzet a GLi-vel? Pont tegnap beszélgettem felszereltségekről a Corolla Klub fórumán.