Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142838 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3480 Dátum: 2010.05.03 11:19:05 »
Én azt mondom nem baj ha hazudik, csak írja le :tt2:, aztán viselje az ódiumát.

Jártál már bíróságra pereskedni? Mondjuk évekig?

kenomis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3481 Dátum: 2010.05.03 11:46:34 »
sziasztok,
köszi az eddigi segítséget, olvasom a fórumot, sokat tanulok, keressük továbbra is az AUTÓ-t, a múlt hét mérlege öt csalódás, de biztos nem szabad feladni... szerintetek az mennyire gáz, ha egy 2004-es toyota corolla kormánykereke más színű, mint annak közepe? (jól látható eltérés az árnyalatokban)
ez lehet gyári, vagy esetleg a légzsák már kiszabadult onnan?


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3482 Dátum: 2010.05.03 12:18:42 »
sziasztok,
köszi az eddigi segítséget, olvasom a fórumot, sokat tanulok, keressük továbbra is az AUTÓ-t, a múlt hét mérlege öt csalódás, de biztos nem szabad feladni... szerintetek az mennyire gáz, ha egy 2004-es toyota corolla kormánykereke más színű, mint annak közepe? (jól látható eltérés az árnyalatokban)
ez lehet gyári, vagy esetleg a légzsák már kiszabadult onnan?
elég gáz  :nono:
Meséld már el a tapasztalatokat a múlt hét öt csalódása ügyében, mert tényleg kíváncsi vagyok, mivel többnyire csak a hasznaltauto.hu-s hirdetéseket nézegetem, de hogy mi van mögötte...arról nincs infóm.
Törött, tekert, lelakott autókkal találkoztál?

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3483 Dátum: 2010.05.03 12:36:13 »
Erre én is kíváncsi vagyok. Mikor Édesapámnak kerestünk E12-t, siralmasnak tartottam a kínálatot.

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3484 Dátum: 2010.05.03 13:08:25 »
Én azt mondom nem baj ha hazudik, csak írja le :tt2:, aztán viselje az ódiumát.

Jártál már bíróságra pereskedni? Mondjuk évekig?

Peti! Én is ebben az országban élek, nyilvánvaló, hogy nem egyszerű dolog az igazságszolgáltatás rögös útját végigjárni. De úgy gondolom, hogy ha veszek egy használt autót és kiderül, hogy átvágtak, akkor még mindig jobb hogy én dönthetek a hogyantovábbot illetően, per vagy nem per.

Amúgy a bizalmi tényező sem lényegtelen.

Üdv. Tamás

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3485 Dátum: 2010.05.03 15:12:32 »
Akkor lehet elbeszélünk egymás mellett, nekem az jött le az előző hsz-ból, hogy felesleges a az előélet kutakodás, kérni kell hogy adja írásba, aztán ha gáz van irány a bíróság...

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3486 Dátum: 2010.05.03 15:41:29 »
Na, itt a különbség egy fogyasztói szerződés és egy magánszemélyek közötti adásvétel között: egyik esetben a fogyasztóvédelem érdekérvényesítő gyakorlata, másik esetben a polgári peres eljárás a járható út. Persze meg lehet nyilatkoztatni az eladót, aztán lehet próbálni bizonygatni, hogy rosszhiszeműen járt el, nyilván kegyetlen sok értelme van. Sőt, mondok jobbat: tegyük kötelezővé a nyilatkozatot, aztán várjuk el a magánszemély eladótól, hogy a hasonló ügyekre felkészült, és törvény által a felkészülésre rákényszerített kereskedőkhöz hasonlóan álljon jót a nyilatkozatáért. (Felteszem, talán nem véletlen, hogy a jogszabály más feltételeket szab fogyasztói szerződésre.) Adnék neki 2 hónapot, kapásból megjelennének az autót vevő, majd az ügyet perre vivő spekulánsok, akik azzal szórakoznának, hogy használnának néhány hónapig egy autót, piszlicsáré szirszar miatt pert indítanának, majd visszakérnék az autó vételárát - ingyen autóhasználat for dummies kézikönyvünket olvasták.

Mondjuk már qrvára unom az egész szócséplést, mindenki úgy vesz autót, ahogy gondolja, pláne az, aki kijelenti magáról, hogy ő biza _ért_hozzá_ :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.03 15:46:45 írta Satriani »

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3487 Dátum: 2010.05.03 16:11:46 »
Akkor lehet elbeszélünk egymás mellett, nekem az jött le az előző hsz-ból, hogy felesleges a az előélet kutakodás, kérni kell hogy adja írásba, aztán ha gáz van irány a bíróság...

Nem ilyet egy szóval sem mondtam. Egy hsz nem hsz, végig kell olvasni a témában született hszeket, és akkor világos lesz mire írtam. Mondjuk maximálisan megértelek, ha ezt inkább kihagyod. :D

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3488 Dátum: 2010.05.03 16:26:03 »
Satriani, szerintem vmit csúnyán félreértesz (megint jössz a szirszar hibákkal, pedig már egy párszor leírtam, hogy erről szó nincs) de már nem akarlak meggyőzni.

Fógyasztóvédelem érdekérvényesítő gyakorlata? Az meg mi? :helpsmilie:
Érdekes Palaczk rögtön megértette, hogy mit írtam.

Szerintem is vegyen mindenki úgy autót ahogyan gondolja, de ha vki máshogy gondolja azt nem kell leszólni. ;)

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3489 Dátum: 2010.05.03 17:10:16 »
Satriani, szerintem vmit csúnyán félreértesz...

DTamás, szerintem hülyének nézel, és arra sem veszed a fáradságot, hogy elolvasd, mit írtam. Nem értem félre, amit írsz - egyszerűen értelmetlen olyanokról megnyilatkoztatni a magánszemély tulajokat, amikről 1. nem feltétlenül vezetnek nyilvántartást, lévén nem muszáj nekik (lásd szerviztörténet, futásteljesítmény, esetleges kárelőzmény) 2. nem tudnak a nyilatkozat tartalma után felelősséget vállalni, sem igazolni állításukat.

...de ha szerinted ez ilyen egyszerű, és én vagyok a csökkent értelmű, nézzünk egy picsaegyszerű példát: van egy autóm, amire vevőként megalkudtál. Állításom szerint 45 ezerrel vettem, most van benne 175 ezer, szervizkönyv végig vezetve, utolsó 2 évben az előző 3 évhez képest kb. fele futásteljesítmény következik belőle. Állításom szerint az autó kárelőzménye egy motorháztetőt érintő sérülés. Persze hazudok, mert tudom, hogy a bal hátsó ajtó sarka is újra volt fényezve, de erről se számla, se kárbejelentő nincs sehol. Te ezt felfedezed, úgy érzed, joggal sújtana le rám az igazságszolgáltatás haragja. Tiéd a terep, hajtsd be a hazugsága árát az értetlen hülyén.

...vagy fejezd be.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3490 Dátum: 2010.05.03 18:12:15 »
Már csak nagyon csendben merem megjegyezni, hogy a legelején az egész annyi volt, hogy garantálom az autó km futását mint első tulajdonos (és nem garanciát vállalok az autó műszaki állapotára)
És tényleg ez volt részemről az utolsó hsz ebben a témakörben, mert már nagyon nagy a kavarogás  :surrender:

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3491 Dátum: 2010.05.03 18:23:45 »
Én máshogy látom, hogy ki néz hülyének kit.

De a parancs az parancs, úgyhogy befejezem Főnök.
 

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3492 Dátum: 2010.05.03 18:50:12 »
Én máshogy látom, hogy ki néz hülyének kit.

De a parancs az parancs, úgyhogy befejezem Főnök.
 
Sztem is add fel, én már megtettem. Arctalan emberekkel nem érdemes vitázni.  :yes:  ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3493 Dátum: 2010.05.03 19:30:02 »
Én máshogy látom, hogy ki néz hülyének kit.

De a parancs az parancs, úgyhogy befejezem Főnök.
 
Sztem is add fel, én már megtettem. Arctalan emberekkel nem érdemes vitázni.  :yes:  ;)
Itt jegyezném meg...hogy te is márkaszervizes dokumentált előéletű autót vettél első tulajtól. Ha ekkora jogidoktorok vagytok, miért nem vettél egy olcsóbbat a kínálatból, magánemberek fecnijeivel megtámogatva???  :lol:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3494 Dátum: 2010.05.03 19:42:50 »
autóvétel: ma kollégám felrakta a 2000es G astra 1,6os kombiját 930ért. 15 percen belül 3 nepper hívta a köv dumával: "830al elindulok fönök"
mire odaér 750 lesz belőle. a srác már most sikideg.  mondjuk én sem adnék érte annyit. ex céges, muszaki köv hónapban lejár stb  :hug:
sz..r ez az egesz :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002