Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132468 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3390 Dátum: 2010.04.28 15:17:11 »
Viszont itt sokan nem ismerik egy-egy autó típushibáját és a linkelt autókra válaszul ezeket a lehetséges listákat is megkapja a kérdező.  ;) Ez már önmagában nagy segítség lehet.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3391 Dátum: 2010.04.28 15:17:22 »
Amsáik tanulság az volt, hogy ami olcsó, az szar. Megnéztünk vagy 30 kocsit, érdekes módon a képen mindegyik gyönyörű volt, a valóságban azonban mindegyik komolyan törve volt vagy  komolya baja volt...
Igen, de sajnos a piaci árat ezek az igénytelen, ellenőrizhetetlen előéletű, törött-tekert autók határozzák meg, mindenki ezekhez viszonyít. Ezért a valóban jó kocsit nem lehet eladni,max 50 000Ft-al drágábban. Így sokan inkább ki sem akarnak szállni a jó kocsiból, ezért is van a piacon a sok hulladék.

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3392 Dátum: 2010.04.28 15:29:14 »
úúúúúhhhh

köszönöm a sok konstruktív infót
mivel már négy Civic-et használtam el (3g 3d, 4g4d, 5g2d, 5g 5d), azoknak többé-kevésbé vágom a típushibáit, de Toyotám még sose volt...
pont azért lesz most, mert Hondáék az angol Civic Aerodeck 10 évvel ezelőtti kifutása óta elfelejtkeztek a családos >kispolgárokról<, választhatod a nagyköbcis drága buszokat (Shuttle, Stream, FR-V), vagy az aranyárú Accord kombit... a hátsó lábtér azért egy kétévessel és egy félévessel még nem holnap lesz aktuális probléma, viszont a csomagtartó mérete kardinális kérdés

a kecskeméti autókhoz (a Corollák), nem biztos, hogy el tudom vinni az érdi szerelőmet, de majd meglátjuk... köszönöm mindenesetre a tanácsokat és figyelmeztetéseket

remélem, hamarosan márkatársként
Pirx
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3393 Dátum: 2010.04.28 15:35:46 »
vegyétek - vigyétek

horgászni, fürdeni, festeni vagy csak a Hédihez sörözni jársz az autód háttereként szolgáló csodás m.-i Tisza-holtágra?  :clap:

Horgaszni sosem volt jo, furdeni meg hideg, Hedi meg nincs meg nyitva :) Csak ugy kimentem, mert imadom..... Itt valahol a kozelbe laksz?

ja, a közelben... Budapest, alig több, mint 180 km...  :yes: de a feleségem családjának van egy kis faháza, oda szoktunk települni nyáron egy-két hétre... és tavaly, hosszú idő után kinyitott a Hullámtér, ott is lehet sörözni, idén még csukva van?
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3394 Dátum: 2010.04.28 15:42:08 »
a kecskeméti autókhoz (a Corollák), nem biztos, hogy el tudom vinni az érdi szerelőmet, de majd meglátjuk... köszönöm mindenesetre a tanácsokat és figyelmeztetéseket
Ha nagyon nem megy a saját szerelő elvitele a kocsikhoz, akkor javaslom, hogy vidd el a kecskeméti Toyota márkakereskedésbe átnézetni őket. Kb 6-10 ezer/autó lehet az átnézést (telefonon megmondják), mindenképp megéri. A telefonos kérdezésekhez pedig barna.czukor írt nagyon jó ötleteket, ám ehhez meg kéne tudni az előző tulaj elérhetőségeit, mert nyilván olajcsere, stb-kről a kereskedésnek nincs infoja, márpedig ezek nagyon fontos kérdések.

Nafene, érdi szerelő? Nevét lehet tudni a földimnek?  :)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3395 Dátum: 2010.04.28 15:53:23 »
Viszont itt sokan nem ismerik egy-egy autó típushibáját és a linkelt autókra válaszul ezeket a lehetséges listákat is megkapja a kérdező.  ;) Ez már önmagában nagy segítség lehet.
Általában nem kapja meg, csak azt, hogy ez nekem ennyire vagy annyira tetszik, meg hogy a színe ilyen-olyan, meg a szőnyege gyári vagy nem gyári.

A helyes eljárás:
"Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy olyan Toyotát, amelybe kényelmesen elfér a családom és a gyereimhez tartozó babakocsik is, így nekem fontos, hogy nagy csomagtartójú kocsit vásároljak.
Eddig kinéztem x és y modellt is (vagy link: a linken szereplő modell), élőben mindegyik tetszett, bár x-nek kicsit kisebb a lábtere, y-nak viszont a csomagtartója kisebb.
Nem egyszerű dönteni, hogy melyikkel foglalkozzak komolyabban, kérlek segítsetek a döntésben!

Mik az x és y kocsik típushibái? Mire figyeljek oda vásárlásokor? Mennyibe van x és y kocsi átlagos fenntartása? Miket érdemes tudnom, ha x-et és ha y-t választom?

Köszi!"

Válasz:
"X kocsi nekem bejött, 10 éve ez van a családban. Eddig ez és ez ment tönkre, ez és az a típushibája. Szerintem erre, meg erre figyelj, amúgy javaslom a kocsit nagyon."

Válasz2:
"Y kocsi kicsit tényleg kicsi, ha több babakocsit kell beletenned, amúgy műszakilag megbízható. Ennek ez a hibája, szerintem erre nagyon figyelj oda. Én ezt akkor javaslom, ha..."

Vásárló:
"Köszönöm a hasznos infókat, elkezdem nézni a kocsikat, aztán majd kiderül."

Vásároló 1 hét múlva:
"Huh, megnéztünk vagy 20 kocsit. Y tetszene, de abból csak leharcoltat találtunk, meg ez sem, az sem tetszett a feleségemnek benne. Nekem x-ben ez nem tetszik, de összességében ebből találtunk jókat. Így valszeg az x-et választjuk majd.

Ez a kettő erősen esélyes eddig, ismeritek-e a kocsikat? Link1, link2

Holnap átnézetem minegyiket, aztán majd kiderül."

Válasz3:
"Én ismerem az 1 linken levőt, totálra volt törtve, kár megnézetni is. A másikat nem ismerem."

Válasz4:
"Én nem ismerem őket, de nekem is anno nagyon tetszett ez a modell..."

Vásárló:
Megnézettem a másodikat, az tökéletes állapotú, így megvettük.
Mindenkinek köszi...

Azt szeretném kérdezni hogy hogyan lehet a CD-s rádiót..."

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3396 Dátum: 2010.04.28 15:55:12 »
És bilibe lógott a kezünk.  :clap:
         

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3397 Dátum: 2010.04.28 16:33:05 »
 :clap:

Az első itteni hozzászólásom kb. az volt, hogy heló, keresek Corollát, ezt a szombathelyi autót >>>link<<< nem ismeri véletlenül valaki? Válasz kb: hogy képzeled, hogy itt minden autót ismernek?! :D

Autót venni is meg kell tanulni. Tudom, hogy hogyan kéne, de nem biztos, hogy tudok. A Corollával irgalmatlan mázlim volt (már leírtam ezerszer: pénteken beszámították egy újba, átvizsgálták, mi meg szombat reggel beszédültünk a kereskedésbe, hétfőn lefoglalóztuk, azóta is fajin), viszont ha most autót kéne vennem, lehet, hogy én is megszívnám. Itthon ugyanis legalább annyi mázli szükséges az autóvásárláshoz, mint kitartás és körültekintés. Aztán vannak olyan dolgok, amik arra jók, hogy ellökjük magunktól a szerencsét (pl. bízni az eladóban, rendes átvizsgálás nélkül autót venni, szervizkönyv nélküli kocsit venni ill. nem utánajárni a szerviztörténetnek, első felindulásból, külső alapján autót venni, stb). És van a hülyeség: bemondás alapján elhinni, hogy egy típus _számomra_ szűk, gyenge, nem praktikus, billegős, rossz váltójú, kényelmetlen lesz, sőt, városban rengeteget fogyaszt.  :winkiss:

Az autóvásárlót a Jóisten óvja a hasznán kívül semmi mással nem törődő neppertől, a márkafanatikus/márkagyűlölő megmondóembertől, és legfőképp az autó korábbi tulajainak gondatlanságától.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3398 Dátum: 2010.04.28 20:18:09 »

A garancia szóval vigyázzunk, az ugyanis utólagos számonkérhetőséget jelent. Ilyet senki nem fog vállalni, se magánszemély, se kereskedő.
Én pl. márkaszervizből vettem az autómat, úgy, hogy a tulajdonos is jelen volt, a km futást az adás-vételi szerződésbe is beírtuk, mivel a márkaszerviz igazolta a végig náluk vezetett szervizkönyvet. A "garancia" szót itt arra értettem, hogy garantálják az autó futásteljesítményét, és állapotát. Ahol ezt nem vállalják, ott nem is szabad autót venni. Én az 1993-as EE101-emet is úgy adtam el, hogy "garantáltam" a valós 226 ekm futását (végig vezetett szkönyve volt, 135 ekm-ig márkaszervizben, utána egy helyi autószervizben...).  :) Egyébként pedig komolyabb kereskedők eleve hirdetnek használt autó garanciát (pl. WELTAUTO). Egyébként pedig, ha az adás-vételiben pontosan rögzítve van az autó futása, és állapota, és utólag kiderül, hogy vmi nem fedte a valóságot, van jogorvoslati lehetőség. De a neperekkel el sem jut az ember idáig, azok már a garantált a km, és a s.mentesség kérdésekre elzavarják az érdeklődőt... saját tapasztalat!  :yes:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3399 Dátum: 2010.04.28 20:24:44 »
Egyébként pedig, ha az adás-vételiben pontosan rögzítve van az autó futása, és állapota, és utólag kiderül, hogy vmi nem fedte a valóságot, van jogorvoslati lehetőség.
Ha az autó előéletében egyetlen személy a tulajdonos, illetve üzembentartó. Más esetben jön a mutogatás...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3400 Dátum: 2010.04.28 20:26:42 »
Egy aranyszabály azért általánosítható. garantált futásteljesítményű, leigazolt előéletű, rejtett hiba nélküli autót, 2 helyről van esély venni: magánszemélytől (ha szerencsénk van az első tulajtól, mint pl. nekem...), vagy márkakereskedésből (de a tulajjal itt is mindenképp érdemes felvenni a kapcsolatot, későbbi meglepetések elkerülése végett! - ismét saját tapasztalat!).  :yes:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3401 Dátum: 2010.04.28 20:32:58 »

Ha az autó előéletében egyetlen személy a tulajdonos, illetve üzembentartó. Más esetben jön a mutogatás...
Sok adás-vételit írtam már, ezért mondom, hogy ez nem így van. Ha egy autó gondosan karban van tartva, és korrekt tulajdonosa van, akkor akár a 3. tulaj is garantálhatja az autó állapotát, ha ő is hasonló gondossággal járt el a vételkor.  :) A mai autók többségének km futása kulcsból, vagy egyéb helyről kiolvasható, a karosszéria állapota ellenőrizhető. Komplett állapotfelmérést is csinál sok szerviz. Tehát a használtautó állapota is garantálható, csak sajnos a sok kereskedő-nepper-kupec miatt, nagyítóval kell az ilyen járgányokat keresni...Nem véletlenül tartott nekem is 3 hónapig...  :yes:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3402 Dátum: 2010.04.28 20:42:14 »
Amúgy külön megmosolyogtató számomra, hogy vannak itt ős-fórumozók, akik abban lelik örömüket, hogy a többi fórumtársuk által írott hsz-eket szedik darabokra, belekötnek, boncolgatják, hozzá-gondolnak, elvesznek belőle...nem épen építő jelleggel...pedig sokszor ezek a hsz-ek segítő szándékúak, ezt értékelni illene.
Én is anno így kezdtem a fórumozást itt, és kaptam is segítőkész válaszokat, amiket valóban hasznosítani is tudtam. Sőt a mai napig van olyan téma (több is), amelyben segítségért folyamodom, a nálam jobban hozzáértőkhöz...  :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3403 Dátum: 2010.04.28 20:44:20 »
...hitelt érdemlően tudják garantálni a km futást!  :)

A garancia szóval vigyázzunk, az ugyanis utólagos számonkérhetőséget jelent. Ilyet senki nem fog vállalni, se magánszemély, se kereskedő.
Miért, Te sem vállalnál a saját autódra eladás esetén?
Én vállaltam.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3404 Dátum: 2010.04.28 20:53:06 »
Miért, Te sem vállalnál a saját autódra eladás esetén?
Én vállaltam.
Erről beszélek...  :yes: Korrekt tulajdonostól, igenis lehet garantált állapotú használt autót venni! Nem mondom hogy egyszerű ilyet találni... Sokszor már a tulajjal való találkozás, vagy beszélgetés is elég, hogy el tudjam dönteni megvegyem-e az adott autót...  :)