Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141171 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2985 Dátum: 2010.03.09 13:13:39 »
Na jó, utoljára  :) ... Általánosan elfogadott értelmezés szerint: évjárat = első forgalomba helyezés éve. Ennyi, én tényleg nem ragozom tovább  :surrender:
Igazad van. Bár halkan jegyzem meg, hogy jellemzően a 90-es években berögzült autókereskedelmi gyakorlatok azért itt ott (egyes esetekben) finoman átíródnak....

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2986 Dátum: 2010.03.09 13:31:28 »
Egyik kollégám nem kis kedvezménnyel vett egy raktáron betárolt autót, 2007 nyarán. A forgalmi gyártási éve rublikában 2006 év van. Na most ilyenkor mi van?
Ahol azt kérdezik, hogy gyártási év, oda 2006-ot ír, ahol meg az első forgalomba helyezért, oda meg 2007 július vagy augusztus x-ikét.

De ha eladná, akkor a 2007-es nyári dátumot kellene megadnia, mert az autó akkor lett átvéve, használatba véve.

Kedvezményt nem azért kapott, mert a túl igényes második tulaj kevesebbet ad a kocsiért, hanem azért mert már ott az új modell a nyakukon, ezeket meg ki kellene szórni a raktárból minél előbb...

A gyártási év kb. akkor számít, ha alkatrészt rendel hozzá, így a modellt könnyebb beazonosítani.

A véleményem továbra is az, hogy egy 6-7-8 éves kocsi esetében nem kellene fingot reszelni pár hónappal. Nem marhára mindegy, hogy a kocsid fél évet állt-e a szalonban vagy sem?!

Aki ennyire igényes, az vegyen 4.5M-ért egy új kocsit, azt a szalonban ossza az észt. Aztán mikor majd el akarja adni és jön egy okoskodó, aki arra hivatkozva akar majd alkudni, hogy a kocsija állt fél évet a szalonban, akkor majd kíváncsi leszek, hogy mit szól ehhez. Gyanítom, hogy elküldi a p...ba. Kb én is ezt tenném, ha az E12-esünk esetében valaki ezzel kezdene dobálózni.

A magyar vásárlóra jellemző, hogy minél kevesebb a pénze, annál nagyobb az elvárása. Igények vannak, legyen jobb a kocsi, mint újkorában, de fizetni ne kelljen érte!
Ez a gyártási éves szarakodás is csak a kispénzű használtauót vásárló piti embereknek jut szerintem csak eszébe... Elnézést, nem céloztam senkire sem pontosan!  :flowers:

egyébként pont a casco kalkulátornál találkoztam olyannal (talán a genertel.hu), hogy egy plusz opció létezett, így az avultatást nem számolják fel....viszont max 6éves korig lehet ezt kötni.... na és az autó gyártási évéből kellett a kort számolni, nem az üzembehelyezésnél.
A biztosító egy szemét, pénzhajhász cég, neki a profit a szent. Ők mindent kihasználnak, hogy le lehessen az embereket húzni, valamelyik agyasnak így juthatott ez eszébe...
Többet nem is magyaráznék ezen. Én az ilyet kiröhögöm.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2987 Dátum: 2010.03.09 13:41:07 »
OK, szerintem is túlbeszéltük a témát. Mindenkinek megvannak a saját heppjei  :flowers:

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2988 Dátum: 2010.03.09 13:59:14 »
Az Én autóm 2006-os gyártású, de 2007.01.31-én vettem át a szalonban.
Innentől kezdve ez 2006-os autó, ha valahova beviszed eladatni és megnézik az eurotaxon az árat nem az első forgalomba helyezés dátumát ütik a gyártási évhez

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2989 Dátum: 2010.03.09 14:03:28 »
Az Én autóm 2006-os gyártású, de 2007.01.31-én vettem át a szalonban.
Innentől kezdve ez 2006-os autó, ha valahova beviszed eladatni és megnézik az eurotaxon az árat nem az első forgalomba helyezés dátumát ütik a gyártási évhez
Ez gyakorlati tapasztalat, vagy csak feltételezed?  :hmmmm:

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2990 Dátum: 2010.03.09 14:15:58 »
Jópár ügyfelem autó eladásainál, csere-bere, ott voltam használtautósnál, gyártási évet kérdeznek, első forgalomba helyezésre nem emlékszek egyáltalán.
Nem véletlen vannak márkakereskedésekben is raktáron maradt 1-2 éves (2008) új autók is nagyobb kedvezménnyel.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2991 Dátum: 2010.03.09 14:36:10 »
De mi van, ha nem akarsz bele szövet szőnyeget? Ha ragaszkodnál a gumihoz (mint pl. mi is, az összes autónkban)? Akkor előállhat az a szitu, hogy a gyári gumiszőnyeged kilyukad 50-60 ezer km-nél (márpedig kilyukad, ha pl. nő vagy és gyakran hordasz magassarkút) - és mondjuk semmi kedved megvenni a gyárit 8-9 ezerért, ami megint tart majd 50-60 ezret  :hmmmm: ... Na, akkor lehet, hogy megveszed bele a "gagyi" utángyártott univerzálisat. Szvsz ez eléggé bocsánatos dolog.

Nem a gumin van a lényeg, (a Yarisba az van, semmi bajom sincs vele) de gondolom nálatok se 3szett, teszkó univerzál gumiszőnyeg forog az autókban, ami itt 10centit rövid, ott 15centit vékony, úgy biztos sokat is érne...

Nyílván lehet kapni, normális, méretpontos gumit, igaz az nem 300forint hanem mitomén 3000.....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2992 Dátum: 2010.03.09 14:38:53 »
Nyílván lehet kapni, normális, méretpontos gumit, igaz az nem 300forint hanem mitomén 3000.....
Hát nemtom, én a Camrybe legutóbb univerzális (tehát nem méretpontos) gumiszőnyeg-garnitúrát vettem, és valami 5000 volt, korántsem 3000... Igaz, ez normális minőségű. De ami abban a Corollában van a képen, az eléggé hasonlónak néz ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2993 Dátum: 2010.03.09 14:53:03 »
Jópár ügyfelem autó eladásainál, csere-bere, ott voltam használtautósnál, gyártási évet kérdeznek, első forgalomba helyezésre nem emlékszek egyáltalán.
Nem véletlen vannak márkakereskedésekben is raktáron maradt 1-2 éves (2008) új autók is nagyobb kedvezménnyel.
Lehet a gyártási év alatt az első forgalomba helyezést értik. Egyébként én is úgy gondolom, hogy a forgalomba helyezés ideje a mérvadó, ellenben egy 2010. gyártási évű 2010. március 9.-i üzembehelyezésű autónál olcsóbban kell adnia az újautó kereskedésnek egy 2009 gyártási évű 2010 március 9.-i üzembe helyezésű autót.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2994 Dátum: 2010.03.09 15:05:30 »
...ellenben egy 2010. gyártási évű 2010. március 9.-i üzembehelyezésű autónál olcsóbban kell adnia az újautó kereskedésnek egy 2009 gyártási évű 2010 március 9.-i üzembe helyezésű autót.
Nem kell. Miért kéne, mondjuk egy 2009 novemberi gyártás esetén? Erre semmilyen előírás nincs. Ehh, megint visszakanyarodtunk az elejére  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2995 Dátum: 2010.03.09 15:15:19 »
Hát nemtom, én a Camrybe legutóbb univerzális (tehát nem méretpontos) gumiszőnyeg-garnitúrát vettem, és valami 5000 volt, korántsem 3000...

Nekem tavaly, pont így március körül lett cserélve a szőnyeg, miután 34ezret akartak 1pár első -gyári- szőnyegért, a 16. kerületben találtam egy maszek céget, 5000 lett volna a 4db, mivel nekem 2elég, így 3500 forint volt a 2db első szövet, (totál méretpontos, jó minőség) gumiból kb. 1-1ezressel több a mutatvány, 6000/4000 lett volna...


Idézet
Igaz, ez normális minőségű. De ami abban a Corollában van a képen, az eléggé hasonlónak néz ki.

Abban a Corollában egy legalább 2mérettel kisebb gumiszőnyeg van, (vagy lehet egy 4es szettből a hátsó!) egyre megy, igénytelen, és itt nem anyagminőségre gondolok! Nyílván ezt nem lehet innen megállapítani, bár nem hinném hogy ez fontos lenne, ha amúgy méretre totál nem jó!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2996 Dátum: 2010.03.09 15:23:34 »
Na jó, utoljára  :) ... Általánosan elfogadott értelmezés szerint: évjárat = első forgalomba helyezés éve. Ennyi, én tényleg nem ragozom tovább  :surrender:
Egyébként szerintem nem is ez volt a kérdés, amit boncolgatsz, illetve ezt senki nem kérdőjelezte meg. A dolog - emlékeim szerint - onnan indult, hogy van e értékcsökkentő hatása az üzembehelyezés événél korábbi gyártási évnek. Valaki szerint van, valaki szerint nincs. Tehát olyan nagy ragozás nem is szükséges a témában... :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2997 Dátum: 2010.03.09 18:07:51 »
Ha az eladó kihangsúlyozza, akkor igen: van értékcsökkentő hatása. "Béééla, de hisz ez az autó nem is 2003-as, hanem egy évvel öregebb!" ...  :helpsmilie: ... De nem kell kihangsúlyozni, sőt említeni sem, mert 10 vevőből 8 nem fog rákérdezni. A maradék 2 meg valszeg ért valamennyire az autókhoz, és tudja, hogy a dolognak semmi jelentősége nincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2998 Dátum: 2010.03.09 21:45:10 »
Ha az eladó kihangsúlyozza, akkor igen: van értékcsökkentő hatása. "Béééla, de hisz ez az autó nem is 2003-as, hanem egy évvel öregebb!" ...  :helpsmilie: ... De nem kell kihangsúlyozni, sőt említeni sem, mert 10 vevőből 8 nem fog rákérdezni. A maradék 2 meg valszeg ért valamennyire az autókhoz, és tudja, hogy a dolognak semmi jelentősége nincs.
jó, én elmondtam amit gondolok, nem ragozom tovább....

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2999 Dátum: 2010.03.10 09:34:31 »
Ezzel kapcsolatban van egy élményem: amikor első autómat vettem, egy Skodát, piacon vettem, neppertől. Akkor még nem értettem, hogy árulhatja olyan az autót, aki nem is a tulaja(ez egyébként csak a szerződés kötéskor derült ki). Na mind1, nem ez a lényeg. Hanem hogy 86-os volt az autó, és 87-esként hirdette. Persze ez is csak később derült ki. És bár ha a modellévet nézzük, akkor valóban lehet 87-es, mert 86 szeptember utáni volt, de azért mégis: sztem ez elég nagy pofátlanság így hirdetni. Ez adott esetben 1 év eltérés is lehet, az alatt meg sok minden történhet egy autóval. NA de végülis mind1, mert úgyis kiderül a forgalmiból.