Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142506 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2100 Dátum: 2009.08.09 20:57:44 »
Ki kell cserélni az olajakat, szűrőket, gyertyákat, féket, futóművet átnézni,mikroszíjat megnézni (80K km körül és ennyi év után sanszos hogy repedezett) tiszta lappal indul az autó. Ennyi..
Felesleges itt találgatni hogy mi mikor volt cserélve

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2101 Dátum: 2009.08.10 03:19:18 »
Megvan a vas!

 :clap:

Balesetmentes közlekedést kívánok hozzá!

Én elvinném szervizbe, és a 60 ezres szervizt kérném. Folyadékok, gyertyák, szűrők. Nem két fillér (márkaszervizben kb 50 rongy), de nem vagyok benne biztos, hogy a Hondánál ezeket megcsinálták. Aztán 95-nél megcsináltatnám a 90 ezrest, 105-nél a 105-öst (az csak sima olajcsere), és 120-tól utolérnéd a gyári előírásokat, minden menne az eredeti ütemterv szerint.

A váltó klattyanásai ne zavarjanak, hamar meg fogod szokni. A váltózár keretébe bele tud érni a váltókar (nem csak Corollánál, más autónál is), ez kifejezetten fémes, csilingelő hangot ad, ha ilyet hallasz, javíttasd ki, az nem üzemszerű.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2102 Dátum: 2009.08.10 08:23:51 »
vmi képet is rakjál fel. :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2103 Dátum: 2009.08.10 09:24:45 »
MEgnéztem az olajat, még tiszta, és pont középen van a nívó, tényleg most cserélhette. A levegőszűrő is hófehér, az is új. A hűtőfolyadék szint is pont ott van, ahol kell :) Szóval sztem rendben van az autó. Ellenben ez a rohadt immo csak szopat. De lehet nem jól csinálok valamit :hmmmm:
Amúgy tetszik nagyon a gép, kényelmes, és qrva gyorsan bemelegszik :) Fogyira majd kíváncsi leszek így városban, a pillanatnyi szerint 3-4 literrel is lehet vele járni :D NA persze ha folyamatosan haladok 40-50-nel.. :)
Persze ezt a szervízt majd meg akarom csináltatni, hűtőfolyadék/fékolaj/váltóolaj csere, meg van 90 ezernél valami motor ellenőrzés, akkor azt is. Motorolajat, szűrket meg én is ki tudom cserélni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2104 Dátum: 2009.08.10 09:49:37 »
Az olajnak elvileg a felső állásban kéne lennie a nívón, ha frissen cserélték. Ha esetleg nem úgy nézted, akkor ellenőrzés előtt várj egy fél órát miután leállítottad a motort.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2105 Dátum: 2009.08.10 10:05:07 »
Az olajnak elvileg a felső állásban kéne lennie a nívón, ha frissen cserélték. Ha esetleg nem úgy nézted, akkor ellenőrzés előtt várj egy fél órát miután leállítottad a motort.

Hidegen néztem indítás előtt, sztem pont jó ott ahol van.

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2106 Dátum: 2009.08.10 13:18:40 »
Sziasztok!
Az én autómban 50e van, a kormány kopott 1kissé, a gyári gumikat 1 hét múlva ledobtam és már elégé megvannak kopva az újak, és télen cserélni szoktam, mondjuk nálam a tapadás a legfontosabb tényező.
Vigyázok az autóra nagyon, de szerintem a kormány nincs valami jó anyagból.
Tehát ebből nem lehet így kiindulni.
Gondolom bőrkormányod van, mert a műanyag nem hiszem, hogy kopik 50ezer után. Amennyiben bőrözött a kormány, szoktad bőrápolóval kezelni néha?
Miért dobtad le a gyári gumikat? Milyen gumik voltak, és mire váltottál?
A kormány műanyag, a szürke  szín kopik le róla a belső oldalán. Nagyon vigyázok az autóra. A gumik Dunlapok voltak és Vredestein sportrack3-ra váltottam és a felniket is lecseréltem.
zegény vagyok

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2107 Dátum: 2009.08.10 13:33:42 »
Sziasztok!
Egyik munkatársam kiszúrt a használtautó.hu-n egy '99-es sedan Corollat.  http://www.hasznaltauto.hu/3171972_toyota_corolla_1999
Furcsa, hogy olcsó is meg amellett szép is. Persze futott km nincs megadva!
Szerintetek mi az oka, hogy ilyen olcsón árulják?
Üdv.: Beken
BekeN

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2108 Dátum: 2009.08.10 13:41:33 »
Sziasztok!
Egyik munkatársam kiszúrt a használtautó.hu-n egy '99-es sedan Corollat.  http://www.hasznaltauto.hu/3171972_toyota_corolla_1999
Furcsa, hogy olcsó is meg amellett szép is. Persze futott km nincs megadva!
Szerintetek mi az oka, hogy ilyen olcsón árulják?
Üdv.: Beken
Jósolni kevesen tudnak   :wacko:  Fel kell hívni első körben. Gondolom törött is volt, sokat is futott, stb.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2109 Dátum: 2009.08.10 14:48:31 »
Sziasztok!
Egyik munkatársam kiszúrt a használtautó.hu-n egy '99-es sedan Corollat.  http://www.hasznaltauto.hu/3171972_toyota_corolla_1999
Furcsa, hogy olcsó is meg amellett szép is. Persze futott km nincs megadva!
Szerintetek mi az oka, hogy ilyen olcsón árulják?
Üdv.: Beken
Jósolni kevesen tudnak   :wacko:  Fel kell hívni első körben. Gondolom törött is volt, sokat is futott, stb.

Hát nekem is ezek a tippjeim!
BekeN

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2110 Dátum: 2009.08.10 14:59:32 »
Vinni kell egy szakit, aki megnézi. Kereskedőnél van, az meg nem fogja engedni, hogy elvigyétek állapotfelmérésre.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2111 Dátum: 2009.08.10 15:08:54 »
Vinni kell egy szakit, aki megnézi. Kereskedőnél van, az meg nem fogja engedni, hogy elvigyétek állapotfelmérésre.
Ez általános jelenség vajon? Közeljövőben vennék másik autót, és nem mindegy, meg tudom-e nézetni valahol.

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2112 Dátum: 2009.08.10 15:14:47 »
Nem mindenhol így van, Én többet is ismerek ahol semmi akadálya, kereskedésből el lehet vinni állapotfelmérésre.
Amelyik meg nem engedi azzal nem kell foglalkozni, őrizgesse csak tovább a szarjait.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2113 Dátum: 2009.08.10 15:19:39 »
Nem feltétlenül szarok azok a kocsik, amiket nem engednek elvinni állapotfelmérni, inkább a kereskedőt minősíti mindez, nem az autót. A jelenség általánosnak mondható, rengeteg helyen találkoztam ilyennel az elmúlt 5-6 évben. Nincs ezzel baj, egy jó szerelő helyszínen is meg tudja vizsgálni az autót.

Az problémásabb, ha a kereskedő próbautat sem enged. Onnan tényleg nem kell autót venni.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2114 Dátum: 2009.08.10 15:29:38 »
Nem feltétlenül szarok azok a kocsik, amiket nem engednek elvinni állapotfelmérni, inkább a kereskedőt minősíti mindez, nem az autót. A jelenség általánosnak mondható, rengeteg helyen találkoztam ilyennel az elmúlt 5-6 évben. Nincs ezzel baj, egy jó szerelő helyszínen is meg tudja vizsgálni az autót.

Az problémásabb, ha a kereskedő próbautat sem enged. Onnan tényleg nem kell autót venni.
Én sem vennék autót attól a kereskedőtől, aki nem engedi elvinni állapotfelmérni. Aki el akarja vinni állapotfelmérésre, az már komoly vevőjelölt, és aki rászánja egyetlen autóra egy fél napját és 10-15ezer Ft-ját, azt komolyan kell venni.