Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142594 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1875 Dátum: 2009.07.26 23:26:17 »
Lényeg a lényegben: nem kell aggodalmaskodnom, nyugodtan vehetek ilyen autót :) HA netán belenyúlok, akkor meg Satrianinak elküldöm majd a számlát(na ez csak vicc volt persze, de ő küldött el gyk a csába, hogy mit aggodalmaskodok és hogy merészelek a Corolláról ilyeneket feltételezni..:) )
Nem olvastam a köztetek zajló eszmecserét... De senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy ilyen és ilyen autót végy (vagy ne végy), szóval a számlát sem küldheted el senkinek, ha netán belenyúlsz  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1876 Dátum: 2009.07.27 06:19:12 »
...HA netán belenyúlok, akkor meg Satrianinak elküldöm majd a számlát(na ez csak vicc volt persze, de ő küldött el gyk a csába, hogy mit aggodalmaskodok és hogy merészelek a Corolláról ilyeneket feltételezni..:) )

Öreg, legalább próbálnál tárgyilagos lenni. A teljes eszmecsere úgyis megvan a vezess.hu autóvásárlás topikjában, bárki utánajárhat. Nem küldött el téged senki sehová, csak egy ezerszer kibeszélt témát húztál unásig. Az általad említett problémák vagy nevetségesek (pl. kipotyogó fűtés-izé, illetve kijelző (azt se tudod, miről beszéltél), kényelmetlen ülés (népítéletek alapján, muhaha - persze kipróbálni minek a kocsit)), vagy elenyésző számban jelentkezőek voltak, aminek túlzott jelentőséget tulajdonítottál. Itt meg ott folytatod, ahol amott abbahagytad: ahelyett, hogy készítenél egy rémesen egyszerű, de neked megfelelő statisztikát (megszámolod a vvti motoros E11, E12, Avensis népítéleteket, ebből tudod, hány darab az, ahol szívótorok-probléma jelentkezett, általános iskola 5. osztályos matematika anyagból kipuskázod a % számítás rejtelmeit, és kész), aztán mérlegelnél, hogy bevállalod-e ezt az óriási kockázatot, te inkább tovább rágod a gittet.

Korábban írtam, hogy kiszálltam a témából. Azóta többször is emlegetted a nevem. Ne kóstolgass.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1877 Dátum: 2009.07.27 09:32:07 »
Szombat reggel fel kell kelni korábban. 1920óta nem kell olyan sokat utazni kicsiny országunkban. 150km-es távolságra biztos, hogy van 3-4 corolla, ami érdekes lehet informálódáshoz. Ezeknek a megnézése belefér egy szombat délelőttbe. 300km utazás kb 6000Ft benzinpénz. Nem eget rengető összeg egy milliós nagyságrendű autóvásárlásnál.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1878 Dátum: 2009.07.27 10:42:14 »
Satriani, téged senki nem kérdezett, de én legalábbis nem. Gondoltam, rákérdezek ITT a témára, elévgre ez TOYOTA fórum. ÉS innentől le lehet szakadni rólam. Ki a *** vagy te, hogy annyira kizárólagosan autentikus a véleményed, hogy senki másét mégcsak figyelembe se vegyem?
Ne válaszolj. Csak szállj ki a témából, én is ráhagyom.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1879 Dátum: 2009.07.27 11:09:54 »
Kéretik kulturált keretek között véleményt nyilvánítani a Fórum szabályzatának értelmében!
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1880 Dátum: 2009.07.27 11:21:52 »
Huszonegyedik hozzászólásnak egy számodra új közösségben azért nem biztos, hogy melegebb éghajlatra kellene küldened bárkit is. Szerintem bemutatkozásnak túl intenzív. Nem, most nem kell megsértődni. Csak egy vélemény, "leszakadok rólad"
Témához: vagy vegyél Toyotát és rettegj, vagy keress valami megbízható olasz/francia/német autót  :D
Témához komolyan; no stress! Körültekintőnek kell lenni, és minimalizálni a rossz vásárlás esélyét. A szívócsonkot lehet hallani, némi olajfogyasztási kockázatot meg be kell vállalni ( sok autónál ez nem kockázat, hanem tény; haverom Pásszátja már túllépte az 1l/1000km-t, és a Porsche Szegednél annyit mondtak, hogy 1,5l/1000km-ig normális dolog a gyári értékek szerint. A motort találjátok ki :D )
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1881 Dátum: 2009.07.27 11:24:41 »
Na igen és ehhez képest az én kis "szuttyos" 4EFE mocim 15 ezer alatt kb fél litykót nyelt csak be.  :hug: Imádom!  :D
         

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1882 Dátum: 2009.07.27 11:30:44 »
Az enyémben meg van ~160e, és eddig - kopp-kopp - mérhető olajfogyasztást két olajcsere között nem produkált. Nyilván mázlim van.

 [rohog]

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1883 Dátum: 2009.07.27 11:32:36 »
Engem alapvetően nem aggaszt az olajfogyi, de ha motort kellett cserélni, akkor nem lehetett olyan kismértékű, de ezt ti biztos jobban tudjátok.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1884 Dátum: 2009.07.27 11:49:26 »
Én azt mondom, amit már mondtam: esélyes, hogy ha olyan autót találnál, amivel nagy gáz volt, azt mára biztos megcsináltatták (motorcsere), tehát ha ilyen autót látsz, nem biztos hogy messzire kell menekülni.
Ha meg nem cserélték és mégis gázos, azt észre lehet venni (mosott, tiszta motor, hogy ne lásd az olajfolyást pl. vagy a hangja gáz a szívósor problémás autóknál) és mindenképp hozzáértő szerelővel kell átnézetni, aki már látott ilyen autót. Ha ezekre figyelsz, sztem kicsi az esélye, hogy gázos Corit fogj ki.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1885 Dátum: 2009.07.27 12:04:16 »
Én azt mondom, amit már mondtam: esélyes, hogy ha olyan autót találnál, amivel nagy gáz volt, azt mára biztos megcsináltatták (motorcsere), tehát ha ilyen autót látsz, nem biztos hogy messzire kell menekülni.
Ha meg nem cserélték és mégis gázos, azt észre lehet venni (mosott, tiszta motor, hogy ne lásd az olajfolyást pl. vagy a hangja gáz a szívósor problémás autóknál) és mindenképp hozzáértő szerelővel kell átnézetni, aki már látott ilyen autót. Ha ezekre figyelsz, sztem kicsi az esélye, hogy gázos Corit fogj ki.

Én sztem olajfolyás nem nagyon van ezeknél.
Amúgy anno pár éve ismerősnek néztünk E11-eseket, egy kereskedésben megnéztünk 3-mat is. 2-nek fura sípoló hangja volt, a harmadiknak nem, de annál meg olajfolyás volt a motornál, váltónál. És 100 valahányezer km-nél. Ezt nem vártam volna egy Corollától, csodálkoztam is. Jó, biztos tekert volt a km számláló.. Szóval azért bele lehet nyúlni ezekbe is.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1886 Dátum: 2009.07.27 12:08:03 »
Azt hiszem, leszögezhetjük, amit már hónapokkal ezelőtt leírtam: kedvező eredményt hozó állapotfelmérés után egy E12 megvehető, ugyanis maga a típus alapvetően problémamentes, kiforrott, viszonylag egyszerű, ésszerűen fenntartható autó.

...és akkor innentől már nem magáról a típusválasztásról kéne beszélni, mert azon elvileg túlestünk, hanem magáról a vásárlásról.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1887 Dátum: 2009.07.27 12:10:54 »
Én az E12-re írtam, nem az én típusú autómra. Olajfolyás inkább az első szériás VVT-i-knél volt hiba, ami már a ráncfelvarrott E11 (duplalámpás).
Egyébként meg gondos vagy gondatlan gazdája minden autónak lehet. Ki kell fogni a jót és ehhez kell a szerelő.  :)

@Satriani: tökéletesen szóltál! UFF  :D
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1888 Dátum: 2009.07.27 12:17:30 »
Azt hiszem, leszögezhetjük, amit már hónapokkal ezelőtt leírtam: kedvező eredményt hozó állapotfelmérés után egy E12 megvehető, ugyanis maga a típus alapvetően problémamentes, kiforrott, viszonylag egyszerű, ésszerűen fenntartható autó.

...és akkor innentől már nem magáról a típusválasztásról kéne beszélni, mert azon elvileg túlestünk, hanem magáról a vásárlásról.

Holnap megyek nézelődni, 600 km-es út lesz oda-vissza (amennyiben Győrbe is elmegyünk)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1889 Dátum: 2009.07.27 12:18:49 »
Kérünk majd képeket meg véleményeket, melyikről mit gondolsz!  :)