Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132711 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1740 Dátum: 2009.06.13 07:29:12 »
meg hamár homár, akkor szervIz (rövid i és gyakori hiba itt a fórumon), tessék megjegyezni! :)
Én következetesen és tudatosan írom í-vel, tehát: szervíz  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1741 Dátum: 2009.06.13 07:29:58 »
ja ez igy van. hirdetett a multkor egy e11et egy ficko h régebbi is érdekli. felhivom mondom csere az enyémre +kp
erre hisztizett h neki nem kell öreg autó. jóvan ba+ de pénz is kell? el is küldtem  a piba.
másnap modositotta a hirdetést h thália csere érdekl.+kp
jó csak az a baj h a kocsija  kb csontra annyit ért mint egy tália. akkor meg mit akart? idióta...

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1742 Dátum: 2009.06.13 09:42:19 »
Palack! 1,5-ért nem kapsz olyan E12-es HB-t, aminek biztosan tudod a km futását, ez fix. Olyat kapsz, hogy reméled, vagy bízol benne. Emellett itthon sajnos nagyon sok ember van, akinek kell az ilyen-olyan kocsi a szomszédok miatt, de elképesztően spórol a fentartásán, és vagy nagyon idiótán is bánik az autójával.
Emellett az a kocsi, ami tetszik neked 1,5ért, lehet 2hónapja még 1,9volt, de nem kellett senkinek, így leesett az ára. De vajon miért nem kellett senkinek?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1743 Dátum: 2009.06.13 10:03:29 »
Palack! 1,5-ért nem kapsz olyan E12-es HB-t, aminek biztosan tudod a km futását, ez fix.

Ne haragudj, de ez minden, csak nem fix. Pontosan ugyanakkora valószínűséggel lehet manipulált a számlálója egy 1.5-ös és egy 1.7-es kocsinak.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.13 10:06:11 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1744 Dátum: 2009.06.13 10:35:13 »
Ez így elsőre, a monitor elöl még talán jónak tűnik:
http://www.hasznaltauto.hu/2843031_toyota_corolla_2003

De nem is 1,5M-ért kínálja.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1745 Dátum: 2009.06.13 10:38:07 »
Utálom azt a fajta ráérős, magabiztos eladót, aki tudatosan az átlag fölé lövi a portékája irányárát, mert nem sietős neki a dolog, vagy mert istenigazából nem is akarja még annyira eladni, vagy akármi. Az ilyennel nem lehet beszélni, nem lehet alkudozni, csak ideges lesz tőle az ember  :wacko:
Erre egy tipikus példa, kb 1éve árulja ennyiért:
http://www.hasznaltauto.hu/2194607_toyota_corolla_2004

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1746 Dátum: 2009.06.13 10:50:46 »
Ez így elsőre, a monitor elöl még talán jónak tűnik:
http://www.hasznaltauto.hu/2843031_toyota_corolla_2003

De nem is 1,5M-ért kínálja.

Nem - de nem is 2002-es, hanem 2003 év végi. Széria eleji példányok lehetnek jók, 1.5-ért. Ezért az autóért, ha a km és minden egyéb stimmel, akkor egy 1.9-es ár lehet reális, körülbelül. Bár kötve hiszem, hogy kétmillió alatt odaadná... De ez már nem olyan égbekiáltó eltérés, ez tény és való.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1747 Dátum: 2009.06.13 10:53:10 »
Erre egy tipikus példa, kb 1éve árulja ennyiért:
http://www.hasznaltauto.hu/2194607_toyota_corolla_2004

Igen, erre az agyalágyult kategóriára gondoltam. Ezért a pénzért 2006 második félévi autót lehet találni  :nono: ... Wazz, jóbarátném 2005 decemberi, 1.4 dízel Sol kocsija nem ér ennyit!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1748 Dátum: 2009.06.13 11:07:43 »
[ Ezért az autóért, ha a km és minden egyéb stimmel, akkor egy 1.9-es ár lehet reális, körülbelül. Bár kötve hiszem, hogy kétmillió alatt odaadná... De ez már nem olyan égbekiáltó eltérés, ez tény és való.
Válság idején egy 6éves terra corolláért 86ezer Km-el az 1,9reális, akkor válság elött egy 4éves SOL-ért 59ezer Km-el a 2,4 miért irreális? Na jó, ez csak egy költői kérdés volt  :yes: Ne vedd komolyan.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1749 Dátum: 2009.06.13 11:25:49 »
Válság idején egy 6éves terra corolláért 86ezer Km-el az 1,9reális, akkor válság elött egy 4éves SOL-ért 59ezer Km-el a 2,4 miért irreális? Na jó, ez csak egy költői kérdés volt  :yes: Ne vedd komolyan.

OK-OK, már írtam, hogy a felszereltséget én nem vettem figyelembe  :) ... Annyira tényleg nem volt sok az a 2.4 az autódért, csak a vita hevében ez jött ki belőlem  :whistling: ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1750 Dátum: 2009.06.13 12:01:43 »
Annyira tényleg nem volt sok az a 2.4 az autódért, csak a vita hevében ez jött ki belőlem  :whistling: ;)

Nna, akkor ezt megbeszéltétek.  :clap:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1751 Dátum: 2009.06.13 12:03:47 »
Válság idején egy 6éves terra corolláért 86ezer Km-el az 1,9reális, akkor válság elött egy 4éves SOL-ért 59ezer Km-el a 2,4 miért irreális? Na jó, ez csak egy költői kérdés volt  :yes: Ne vedd komolyan.

OK-OK, már írtam, hogy a felszereltséget én nem vettem figyelembe  :) ... Annyira tényleg nem volt sok az a 2.4 az autódért, csak a vita hevében ez jött ki belőlem  :whistling: ;)
Én szeretek alkudozni, persze sosem pofátlanul, de ez az előző tulaj sakkmatt-ot adott nekem azzal, hogy többet nem enged, mert akkor inkább betólja a toyota-hoz, mert neki az sokkal kényelmesebb, és így legalább autó nélkül sem marad arra a 2hétre, míg át nem veszi az újat. Erre mit tud mondani az ember? Nekem meg nagyon tetszett a kocsi, mégha meg is kérték az árát.
Egyébként rajta voltam a Focus2-eseken is. Múltkor beültem egy kb 2éves Focus2 Ghia-ba, és sehol nincs a belseje a SOL coriéhoz képest, szörnyű. Szóval ez a toyota feladta a leckét a következő kocsimnak.
 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1752 Dátum: 2009.06.13 12:25:40 »
Én szeretek alkudozni, persze sosem pofátlanul, de ez az előző tulaj sakkmatt-ot adott nekem azzal, hogy többet nem enged, mert akkor inkább betólja a toyota-hoz, mert neki az sokkal kényelmesebb, és így legalább autó nélkül sem marad arra a 2hétre, míg át nem veszi az újat. Erre mit tud mondani az ember? Nekem meg nagyon tetszett a kocsi, mégha meg is kérték az árát.

És a Toyotánál beszámították volna 2.4-ért? Gondolom, ez lett volna az alku a kereskedő részéről  :hmmmm: ... Az Avénk esetében az előző gazdája pont azért nem számíttatta be (az IS-ébe...), mert csak 4.0 millióért lettek volna hajlandóak rá. Ő meg úgy gondolta, hogy 5.0-át ér a kocsija  ::) ... Na, én odamentem kipróbálni-alkudozni, azzal az utasítással apám részéről, hogy 4.5 az abszolút plafon. Próbaút közben eladó előadta, hogy ő 5-re gondolt, én meg, hogy 4-ért nézegetünk ugyanilyen autókat  :whistling: ... Utána felmentünk hozzájuk tárgyalni, és húszperces kvázi-monológ után (óda az autóról, ami mondjuk tényleg tiptop volt :yes:), amit én szó nélkül hallgattam végig, végül bemondta, hogy "4.5 alatt nem adom oda"  :sorcerer: ... Mondtam, hogy ez így pont jó is lesz akkor  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1753 Dátum: 2009.06.13 12:48:34 »
Én szeretek alkudozni, persze sosem pofátlanul, de ez az előző tulaj sakkmatt-ot adott nekem azzal, hogy többet nem enged, mert akkor inkább betólja a toyota-hoz, mert neki az sokkal kényelmesebb, és így legalább autó nélkül sem marad arra a 2hétre, míg át nem veszi az újat. Erre mit tud mondani az ember? Nekem meg nagyon tetszett a kocsi, mégha meg is kérték az árát.

És a Toyotánál beszámították volna 2.4-ért? Gondolom, ez lett volna az alku a kereskedő részéről  :hmmmm: ... Az Avénk esetében az előző gazdája pont azért nem számíttatta be (az IS-ébe...), mert csak 4.0 millióért lettek volna hajlandóak rá. Ő meg úgy gondolta, hogy 5.0-át ér a kocsija  ::) ... Na, én odamentem kipróbálni-alkudozni, azzal az utasítással apám részéről, hogy 4.5 az abszolút plafon. Próbaút közben eladó előadta, hogy ő 5-re gondolt, én meg, hogy 4-ért nézegetünk ugyanilyen autókat  :whistling: ... Utána felmentünk hozzájuk tárgyalni, és húszperces kvázi-monológ után (óda az autóról, ami mondjuk tényleg tiptop volt :yes:), amit én szó nélkül hallgattam végig, végül bemondta, hogy "4.5 alatt nem adom oda"  :sorcerer: ... Mondtam, hogy ez így pont jó is lesz akkor  :D

Egyik ismerősöm új Avensis-t vett 4éve, és a Vectráját baromi differenciált áron akarták a Toyota szalonok beszámítani.
Nem kérdeztem meg a corollám tulajától,hogy mennyit adtak volna érte a szalonba. Két eset lehetséges: vagy baromi jól blöffölt, vagy a beszámított ár és a 2,4M között pont annyi pénz volt, amiért megérte foglalkozni az eladással, meg hogy 2hétig nincs kocsija, meg hogy elviszi leműszakiztatni a kocsimat átadás előtt.
Ezek szerint az Avensist Te is lealkudtad 10%-al, ami nem kevés pénz.
 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1754 Dátum: 2009.06.13 13:26:19 »
Ezek szerint az Avensist Te is lealkudtad 10%-al, ami nem kevés pénz.

Mondjuk hogy félmillióval, az még jobban hangzik  :) ... Persze nyilván az eladónak is megvolt az elképzelése arról, hogy mennyiért hajlandó odaadni. Nem tűnt olyan embernek, aki hirtelen hozna meg nem fontolt döntéseket  :hmmmm: ...

Mi viszont igazából eredetileg tényleg négymilliós plafonban gondolkodtunk, szal a mi helyzetünk sem volt egyszerű; de a kondíciók annyira jók voltak (Misi ismerte az eladót & a kocsit, valós 39 ezer km, tiptop állapot), hogy hülyeség lett volna nem meglépni.

Persze az, hogy ennyi pénzért vehettünk volna egy vacsi új, 1.4 dízel Luna Corollát (E15), megint egy másik kérdés  ::) ... Kisebb fogyasztás & új mivolt vs. magasabb felszereltség & kényelem & valamivel nagyobb hely... Na ja, így döntöttünk, nem bántuk meg, szeretjük Jenő urat, és azért még mindig van egy fellépése  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )