Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141800 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1425 Dátum: 2008.12.13 00:47:45 »
Miért ne mondhatnák, hogy Toyota dolgozó volt a tulaj, csak azért mert nem lehet vele beszélni?
Ez miért nepper szöveg?
A használtautópiac a hazudozás melegágya ugye. Miért kéne elhinnem, hogy az egy ott dolgozó emberé volt? Csak? Ha meg nem lehet beszélni vele, akkor meg miért mondják? Ja, mert jól hangzik. Szóval a lényeg egy pozitív állítás, amit el kell hinnem, ha tudom ha nem, akkor is. Mert a nepper úr ezt mondta. Egyébként értem én amit írsz, csak engem az zavar, hogy megint el kell hinnem egy nepper állítását, csak tudnám miért.
Azért ne legyen már mindenki nepper aki autót árul... Ez egy márkakereskedés, elég nagy infrastrukturális háttérrel, "felettes" szervvel, nem pedig egy ismeretlen ember az autópiacon aki adja-veszi a kocsikat.
Egyébként meg nem kell elhinni semmit... Szerintem ez az autó piros, vagy legalábbis korábban az volt.  :wacko: vagy mégsem.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1426 Dátum: 2008.12.13 06:40:38 »
pihenjünk egy kicsit. jó a murvás udvaron lévő autok télleg gázok de egy márkaker. nagyjábol ok. sztem ha itt megkapjuk egy autorol az infókat Misitől annál többet nem nem is tehet sem Ő sem mi. sok már a gitt.   :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1427 Dátum: 2008.12.13 08:34:51 »
igen végülis a lényegen nem változtat kié volt az autó. azt láttam rajta, hogy I. ker-i behajtási engedély van az ablakában, tehát ott dolgozott a tulaj, ergo Pesten sokat használta, aminek azért annyira nem lehet örülni, dehát az ember ne legyen telhetetlen.
inkább engem az zavart, hogy a hátsó lökhárítót nekem kellett visszanyomnom, mert kb. fél centire kiállt, sikerült visszapattintani a helyére, ugyan nem jöttem rá, ezt hogy csinálta, mert hátul nincs sérülés az autón, továbbá azt sem értem, hogy ezt a telep eladói miért nem nyomták vissza, nekem kell észrevenni (?), és mindannak ellenére, hogy a jobb hátsó ajtón van egy kis horpadás, nuku alku. megpróbálok keríteni egy másik embert hátha valakivel sikerül szót érteni, mert az az ember nagyon gáz volt, el nem tudjátok képzelni mennyire. erre mondta a nejem, biztos valakinek a valakije másképpen nem dolgozhatna ott. ez is egy verzió.

egyébként van abban is valami, amiről lentebb már volt szó, hogy az ember lehet jó helyen, jó időben is valahol: épp tegnap kaptak flottavisszavásárlásból vagy 20db Corollát, aminek még csak most zajlik a feldolgozása. mondjuk arra nem nagyon van ideje az embernek, hogy kétnaponta minden szóba jöhető Toyota telepre elmenjen. régen mennyivel egyszerűbb volt, expressz kinyit, autó kinéz, elmegy és megnéz, ha tecc, megvesz. :devil:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1428 Dátum: 2008.12.13 08:52:39 »
kösz. bár azt mondta az embör a telepen, hogy ritkán kapnak Versot és ha van, azt rövid időn belül eladják.

Ja, és várólistája van Versóra, örülj, hogy egyáltalán látsz egyet.  :flowers:

Ákos jól írja, ezek frázisok, ne törődj vele. Versóból valóban kevesebb van, de mindig hirdetnek annyit, amennyiből kis utánjárással szerintem lehet rendes darabot találni.

Egyébként az ember kedvét baromira el tudja venni egy ilyen típusó, mogorva, nepper frázisokat puffogtató ember. Nem akarok véleményt mondani, mert nem találkoztam az eladóval, de azért akit te ajánlottál anno a Reálnál (MP), tőle szívesen vesz az ember autót, sőt, még ha nem vesz, akkor is szívesen megkérdezi a felhozatalról. Szóval ő tudja tálalni a dolgokat.

Andizs!
Szerintem ezt a kocsit járd körbe. Szerintem pozitív, hogy a Mayernél szervízelték, leinfózható, és garit is kaphatsz rá. Próbálj alkudozni az alábbiak szerint:
- autó vételára minusz 50-100-150ezer Ft
- gumigarnitúra felnin (valós értékét az expressz.hu vagy a hasznaltauto.hu/gumi/felni-n árakból meg tudhatod: nagyon kb 100 000Ft)
- a horpadásokat sérüléseket fényképezd le, kérdezz meg egy magán műhelyt, mennyiért csinálnák meg! (?? 100 000 Ft?), ez is lehet alkú alap
- Toyota care garancia ingyen igénybevétele 1 vagy 2 évre (ez kb 50 és 100ezer Ft lehet, ha jól emlékszem)
- A 90 000-es szerviz el van-e végezve? Ha nincs ezt is esetleg bele lehet alkudni.
(persze ezek a tételek vagylagosak!!, nyilván mindent nem lehet :tt2:).

Én azt javaslom, amennyiben jó az autó, alkudozz, járd körbe, kérj egy próbakört, és ne várj vele sokat, mert addig sem örülhetsz neki. Viszont sosem szabad nagyon beleélni magad, és ne mutasd ki a kereskedőnek a lelkesedésedet, mert tényleg van sok autó.....töményen.

A Toyota Mayeres emberrel kapcsolatban:
ha nem szimpi, cseréld le, kerüld ki. Nem vagy köteles egy ilyen fiontos dologgal kapcsolatban olyan emberrel beszélgetni, aki baromira nem szimpi. Egyébként, amennyiben nem szimpatikus, az alku is szarabbul fog menni. Javaslom, a weblapon nézd meg hogy ki foglalkozik még a használtautókkal, aki nem ez az ember, és telefonon vele beszélj le egy időpontot, és őt keresd, szarni a másikra már elnézést.

Egyébként ezt a 2 dolgot nem értem, abból, amit írtál:
"2.490 volt az autó ára, csak aztán megvették a fickótól, így lett 2.200"
"egy Toyotás emberé volt,"
?????






ez ki volt ez az MP? már nem emlékszem a nevére, azt tudom, hogy vettünk ott egy autót és überszuper kedves volt, meg egy csomó minden belerakott még az autóba, amit nem kellett volna, de már nem tudom ki volt ő. ha nem akarod közkinccsé tenni, küld már el léci privátban. hátha így beugrik.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1429 Dátum: 2008.12.13 08:57:38 »
Már volt: Magyar Péter
És a többieknek: andzsin!
Gabe 254.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1430 Dátum: 2008.12.13 09:26:57 »
Már volt: Magyar Péter
És a többieknek: andzsin!
hát nem emlékszem a nevére.
a második mondatot nem értem...

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1431 Dátum: 2008.12.13 10:06:27 »
hát nem emlékszem a nevére.
a második mondatot nem értem...

Olvass vissza, beírtam a nevet.

Ákos lentebb eltévesztette a nicked, nyilván neki szólt a helyesbítés.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1432 Dátum: 2008.12.13 10:28:30 »
Most már ott tartunk, hogy akinek kettőnél több eladó autója van, az hazudik, csal, átvág és ha nem nála vásárolsz, akkor megver és elrabolja a gyerekeket és az asszonyt.


Ha arra figyelmeztetek valakit, hogy kösse be az övet, nem azt jelenti, hogy nincs ember aki 1milliót vezetett baleset nélkül.
Minden tiszteletem a márkakereskedőké, én is őket, meg a magántulajokat preferálom. Viszont igen is találkoztam felettébb gyanús esetekkel használtautó keresés közben: Ford és PUG márkakereskedések Érd-Törökbálint térségben.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1433 Dátum: 2008.12.13 10:30:10 »
pihenjünk egy kicsit. jó a murvás udvaron lévő autok télleg gázok de egy márkaker. nagyjábol ok. sztem ha itt megkapjuk egy autorol az infókat Misitől annál többet nem nem is tehet sem Ő sem mi. sok már a gitt.   :flowers:
Én nem mindig tudom azt elhinni, amit el akarok hinni. Különbözőek vagyunk. Ezt persze általánosságban mondom, nem keked címeztem.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1434 Dátum: 2008.12.13 11:32:45 »
Szubjektív dolog,hogy sok volt-e a 150e Ft,amit engedtem az autó árából. Én úgy gondolom,hogy egy autónak annyi az ára,amennyiért megveszik. Kb 15 érdeklődő volt,mind egymilliót ajánlott érte,felesleges lett volna tovább kitartani. Így legalább elkelt, és tegnap meg is tudtam venni az utódját:)
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1435 Dátum: 2008.12.13 16:46:37 »
egy újdonsült Verso tulajdonossal beszélgettek  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Megvettem a Mayernél az autót. persze semmi sem az volt, mint amit az ember mondott, de végülis azt hiszem van szerencsém, mert kifogtam a bestbuyt :sorcerer:

Szóval Moszkvában nem Moszkvicsokat osztoggatk, hanem Leningrádban és nem Moszkvicsokat, hanem Ladákat és nem osztogattak, hanem fosztogattak  :devil:

Elvittem apámat is, azért neki már volt egy pár autója. Körbejárta, vannak rajta apró sérülések, de mind javítható és nem annyira zavaró. Aztán kaptunk egy kulcsot és mentünk vele a kört. Hát eldobta az agyát. Aztán én is:) Nem tudom mikor volt beindítva az autó, gondolom mostanság nem sűrűn, de halkan járt a motor, sehol semmi gyanús jel. Aztán megnéztük a forgalmit, minden rendben volt vele, láttuk az árlistát is, valóban 2.600ezerért árulták, aztán megvették a tulajtól. Az árral még küzdöttünk, mert semmit sem sikerült alkudni. Aztán kiderült, hogy november közepén lejárt a műszakija, úgyhogy abban egyeztünk meg, hogy ennyi marad az ára, cserébe ők megcsinálják a műszakit, kicserélik az aksit (az még eredeti benne, csak már halott) és ők fizetik az eredetvizsgálatot. Szerintem ez jó kompromisszum. Úgy hogy az autó könnyűfémfelnis+ van hozzá acélfelnin téligumigarnitúra, a nyári az új gumi,  a téli kb. félig van kopva, meg vonóhorog is van rajta.
A legfurcsább azonban most jön: szervízkönyv elő, sehol semmi pecsét. Nofene. Az autót a Mayernél vették, az első szervízt csinálták ott, utána semmi nyom. Ők se tudtak rá mit mondani, apám nyugtatgatott, hogy szemmel láthatóan, füllel hallhatóan ezt az autót rendszeresen szervízelték. Végülis megírtuk az adásvételit. Szerdán mehetek az autóért. De azért a biztonság kedvéért felírtam a volt tulaj adatait: az illető nő, valóban I. kerületi és idősebb, ennek örültem, mert az autó nem volt széthajtva.

Hazajövés után, telefonkönyv elő, nőt felhívtam, rögtön át is adott a férjének, a story a következő: egy nagyon rendesnek tűnő házaspáré volt az autó, nagyon örültek neki, hogy jó kezekbe került az autó :devil: , a férj mentős, az autót a mentőbázison szervízelték a többi Toyota mentőautó között  :innocent: , a férj valami nagyobb kutya, mert elmondta, hogy mindig különös gonddal szervízelték az autóját az ottani főnökség utasítására. De azt mondta, ha kell róla papír ki tudja nyomtatni a gépből. Ők egy Hiace-val járnak, azt is ott szervízelik persze, ez már mellékzönge, de látszik, hogy Toyota fanok  :cool2: . Ami cserélve lett az autón: egy hátsó armatúra, mert egy barom nekik tolatott a parkolóban, egy kuplungtárcsa (mert csúszott) és egy fékbetét. Ennyi. Soha semmi bajuk nem volt az autóval. és bármikor hívhatom őket, ha kérdésem van.

Nahát ennyi  a story. Miután ma reggel megint végignéztem a Verso kínálatot és láttam, hogy 2 millióért néha klíma nélküli, bizonytalan eredetű, talán visszatekert vagy külföldről behozott, téli gumi nélküli Versokat lehet kapni, úgy döntöttem, hogy nincs mire tovább várni  :clap: Mégiscsak márkakereskedőtől veszi az ember, fél év teljes körű szavatossággal és ahogy a kínálatot elnéztem 90ezret futott autó nincs.

Azt mondjátok még meg nekem, hogy ez vajon melyik Verso típus lehet, mert ezeket sose tudom követni vagy Sol vagy Terra? Van még más? Az enyém  :clap: benzines, 1,6os, klíma, elektromos tükör, ablakemelők, vezető és utasoldali légzsák.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1436 Dátum: 2008.12.13 19:06:05 »
egy újdonsült Verso tulajdonossal beszélgettek  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Megvettem a Mayernél az autót. persze semmi sem az volt, mint amit az ember mondott, de végülis azt hiszem van szerencsém, mert kifogtam a bestbuyt :sorcerer:

Szóval Moszkvában nem Moszkvicsokat osztoggatk, hanem Leningrádban és nem Moszkvicsokat, hanem Ladákat és nem osztogattak, hanem fosztogattak  :devil:

Elvittem apámat is, azért neki már volt egy pár autója. Körbejárta, vannak rajta apró sérülések, de mind javítható és nem annyira zavaró. Aztán kaptunk egy kulcsot és mentünk vele a kört. Hát eldobta az agyát. Aztán én is:) Nem tudom mikor volt beindítva az autó, gondolom mostanság nem sűrűn, de halkan járt a motor, sehol semmi gyanús jel. Aztán megnéztük a forgalmit, minden rendben volt vele, láttuk az árlistát is, valóban 2.600ezerért árulták, aztán megvették a tulajtól. Az árral még küzdöttünk, mert semmit sem sikerült alkudni. Aztán kiderült, hogy november közepén lejárt a műszakija, úgyhogy abban egyeztünk meg, hogy ennyi marad az ára, cserébe ők megcsinálják a műszakit, kicserélik az aksit (az még eredeti benne, csak már halott) és ők fizetik az eredetvizsgálatot. Szerintem ez jó kompromisszum. Úgy hogy az autó könnyűfémfelnis+ van hozzá acélfelnin téligumigarnitúra, a nyári az új gumi,  a téli kb. félig van kopva, meg vonóhorog is van rajta.
A legfurcsább azonban most jön: szervízkönyv elő, sehol semmi pecsét. Nofene. Az autót a Mayernél vették, az első szervízt csinálták ott, utána semmi nyom. Ők se tudtak rá mit mondani, apám nyugtatgatott, hogy szemmel láthatóan, füllel hallhatóan ezt az autót rendszeresen szervízelték. Végülis megírtuk az adásvételit. Szerdán mehetek az autóért. De azért a biztonság kedvéért felírtam a volt tulaj adatait: az illető nő, valóban I. kerületi és idősebb, ennek örültem, mert az autó nem volt széthajtva.

Hazajövés után, telefonkönyv elő, nőt felhívtam, rögtön át is adott a férjének, a story a következő: egy nagyon rendesnek tűnő házaspáré volt az autó, nagyon örültek neki, hogy jó kezekbe került az autó :devil: , a férj mentős, az autót a mentőbázison szervízelték a többi Toyota mentőautó között  :innocent: , a férj valami nagyobb kutya, mert elmondta, hogy mindig különös gonddal szervízelték az autóját az ottani főnökség utasítására. De azt mondta, ha kell róla papír ki tudja nyomtatni a gépből. Ők egy Hiace-val járnak, azt is ott szervízelik persze, ez már mellékzönge, de látszik, hogy Toyota fanok  :cool2: . Ami cserélve lett az autón: egy hátsó armatúra, mert egy barom nekik tolatott a parkolóban, egy kuplungtárcsa (mert csúszott) és egy fékbetét. Ennyi. Soha semmi bajuk nem volt az autóval. és bármikor hívhatom őket, ha kérdésem van.

Nahát ennyi  a story. Miután ma reggel megint végignéztem a Verso kínálatot és láttam, hogy 2 millióért néha klíma nélküli, bizonytalan eredetű, talán visszatekert vagy külföldről behozott, téli gumi nélküli Versokat lehet kapni, úgy döntöttem, hogy nincs mire tovább várni  :clap: Mégiscsak márkakereskedőtől veszi az ember, fél év teljes körű szavatossággal és ahogy a kínálatot elnéztem 90ezret futott autó nincs.

Azt mondjátok még meg nekem, hogy ez vajon melyik Verso típus lehet, mert ezeket sose tudom követni vagy Sol vagy Terra? Van még más? Az enyém  :clap: benzines, 1,6os, klíma, elektromos tükör, ablakemelők, vezető és utasoldali légzsák.

Gratula az autóhoz! Sok boldogan és gondtalanul megtett km-t kívánok. A verso felszereltségeket nem ismerem, de a corollánál a SOL legfőbb ismertetőjelei az autómata klíma, bőrkormány és a dekorbetétes középkonzol....gondolom a vesronál is hasonló ez.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1437 Dátum: 2008.12.13 19:58:02 »
gratula.
valoban rengeteg toyotás szervizes van a mentosoknél de  a ficko nem márkaszervizben csináltatta meg a kotelezoket mert olcsobb volt..háát. majd Misi megmondja .
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1438 Dátum: 2008.12.13 21:30:37 »
gratula.
valoban rengeteg toyotás szervizes van a mentosoknél de  a ficko nem márkaszervizben csináltatta meg a kotelezoket mert olcsobb volt..háát. majd Misi megmondja .
ez a központi mentőbázison volt szervizelve, nem azért mert ott occsóbb volt, hanem pusztán azért, mert ott dolgozik és ott ismerte a főnököt. szerintem ezzel az ég világon semmi baj sincs, különösen akkor, ha kapok egy gépi papírt. de enélkül is hinnék neki miért ne tenném? senki sem ellensége saját magának, fejből tudta 6 évre visszamenőleg mikor mit cseréltek az autón.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1439 Dátum: 2008.12.13 21:46:54 »
andzsin, gratula az autóhoz!!
Azt hiszem mindannyian fellélegezhetünk  :tt2:
A kocsi felszereltsége terra, az alapfelszereltséghez képest a tiedben plusz a könnyűfém felni, a klíma, oldalvédő csíkok, (vonóhorog)