Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141131 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1320 Dátum: 2008.12.08 23:09:36 »
en helyszínt tudok vállalni  :tt2:
reOFF: Elvileg igen, csinálunk ultraminitalit?
Ha nem leszek nagyon rohanós, igen. ON: ha a kocsi Szentesen van, esetleg rákukkantok.  :surrender:
Gabe 254.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1321 Dátum: 2008.12.09 08:52:56 »
Satriani: igen ez a vabanq és az embernek lehet q nagy szerencséje, anno a Yarisommal én is így jártam. kinéztem az emilfreynél egy autót, elmentem, ott azt mondták z mér nincs, de van egy másik, most hozták be, és azt vettem meg. de ehhez tényleg el kell menni egy csomó helyre és azért kicsi az esély....

visszatérve a 65000kmt futott Versora: szóval megnéztem ezt a kereskedést. na ne hülyéskedjünk emberek! találomra megnéztem 5-6 autót, mindegyik 100 alatt futott, hölgytől vette, garázsban tartották...na szóval tudjátok kit etessen. nagyon nagy a valószínűsége, hogy azoknak volti gaza akik azt mondták, hogy vigyázzak, hát vigyáztam és szinte 100%, hogy ez most bejött. szinte mindegyik autó visszatekert, mert ilyen nincsen, hogy ilyen autóparkkal rendelkezzen valaki, hacsak nem felvásárolta egy tikárnő csapat kocsijait :nono:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1322 Dátum: 2008.12.09 09:05:42 »
de ehhez tényleg el kell menni egy csomó helyre és azért kicsi az esély....

OK, akkor mit szeretnél? Szembe jöjjön az interneten egy hirdetés, amire rá van írva, hogy "andzsin, nem qrlak át"?

El kell indulni autót nézegetni. Feleségemnek az első Coltját fél évig (!!!) kerestük, minden hétvégén. Végül a mázli-faktor döntött: felhívtam egy pesti magánszemély hirdetőt, kiderült, hogy gyöngyösiek a nagyszülők, véletlenül pont másnap jönnek le Gyöngyösre, így gyakorlatilag házhoz jött a kocsi. A másik Colt: nepper haver szólt, hogy nincs-e kedvünk lecserélni az előző Coltot, van egy frissebb nála. Volt kedvünk. Öcsém Astra kupéját szintén 4-5 hónapig vadásztuk, mire Kecskeméten találtunk egy olyat, amiben csak vezérlést, fékeket kellett cserélni, és nem volt karambolos javítása. Persze ezt is le kellett vizsgáztatni, és 19%-os THM-re adtak csak hitelt (amit azóta régen lezártunk), de valamit valamiért.

Ez egy ilyen műfaj. Internet előtt ülve, kakaót szopogatva alapjában véve nem lehet használt autót venni.

Bizalmatlan vagy? Innen senki nem fog meggyőzni semmiről, legfeljebb erősíti a bizalmatlanságodat. Nem fogsz megnyugodni egy autó felől sem, csak ha saját szemeddel látod a kocsit.

Szemetek a nepperek? Azok. Az összes. Na és - te ezt tudod, és résen leszel.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1323 Dátum: 2008.12.09 09:06:14 »
Senki nem fog felvilágosítást adni, és ez így jó.
Személyesen kell odamenni.

Nekem megmondták, kicsit sírni kellett, de elmondott mindent a fószer, amúgy meg nem is értem mi változik ha ott állok, mintha egy kagylóba beszélek :whistling:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1324 Dátum: 2008.12.09 09:09:24 »
amúgy meg nem is értem mi változik ha ott állok, mintha egy kagylóba beszélek :whistling:

Látod a szemén, hogy hazudik.  :ph34r:  :sorcerer:

Egyébként telefonban úgysem fogja elmondani, mennyire dörzsölték ki a kormányt, melyik ülésen hány gyerekböffentés maradt meg, melyik felni mennyire viseli magán a hölgy tulaj minden hátrányát, miért szürke a tetőkárpit, amikor nem is dohányoztak, stb.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1325 Dátum: 2008.12.09 09:17:12 »

Látod a szemén, hogy hazudik.  :ph34r:  :sorcerer:

Egyébként telefonban úgysem fogja elmondani, mennyire dörzsölték ki a kormányt, melyik ülésen hány gyerekböffentés maradt meg, melyik felni mennyire viseli magán a hölgy tulaj minden hátrányát, miért szürke a tetőkárpit, amikor nem is dohányoztak, stb.

De most márkakereskedésről volt szó. :flowers:
Ott azért csak nem hazudoznak összevissza. Nem is érdeke, mondasz egy rsz-ot, aztán kinézi a gépből az infót és viszlát.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1326 Dátum: 2008.12.09 16:51:10 »
de ehhez tényleg el kell menni egy csomó helyre és azért kicsi az esély....

OK, akkor mit szeretnél? Szembe jöjjön az interneten egy hirdetés, amire rá van írva, hogy "andzsin, nem qrlak át"?

El kell indulni autót nézegetni. Feleségemnek az első Coltját fél évig (!!!) kerestük, minden hétvégén. Végül a mázli-faktor döntött: felhívtam egy pesti magánszemély hirdetőt, kiderült, hogy gyöngyösiek a nagyszülők, véletlenül pont másnap jönnek le Gyöngyösre, így gyakorlatilag házhoz jött a kocsi. A másik Colt: nepper haver szólt, hogy nincs-e kedvünk lecserélni az előző Coltot, van egy frissebb nála. Volt kedvünk. Öcsém Astra kupéját szintén 4-5 hónapig vadásztuk, mire Kecskeméten találtunk egy olyat, amiben csak vezérlést, fékeket kellett cserélni, és nem volt karambolos javítása. Persze ezt is le kellett vizsgáztatni, és 19%-os THM-re adtak csak hitelt (amit azóta régen lezártunk), de valamit valamiért.

Ez egy ilyen műfaj. Internet előtt ülve, kakaót szopogatva alapjában véve nem lehet használt autót venni.

Bizalmatlan vagy? Innen senki nem fog meggyőzni semmiről, legfeljebb erősíti a bizalmatlanságodat. Nem fogsz megnyugodni egy autó felől sem, csak ha saját szemeddel látod a kocsit.

Szemetek a nepperek? Azok. Az összes. Na és - te ezt tudod, és résen leszel.

ja hát erről van szó. várok és figyelek és megyek-jövök és adok a neppereknek :2guns:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1327 Dátum: 2008.12.09 17:30:53 »
Kíváncsi vagyok mikor ébrednek fel ak ereskedők nálunk, hogy rájuk rohad minden autó, mert nem fogják tudni eladni. Épp most mondták be a rádióban, hogy egész Nyugat-Európában el kezdtek zuhanni az árak, olyan eladhatatlan készletek halmozódtak fel. És ezt követni fogja a használtautó piac is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1328 Dátum: 2008.12.09 19:17:48 »
Kíváncsi vagyok mikor ébrednek fel ak ereskedők nálunk, hogy rájuk rohad minden autó, mert nem fogják tudni eladni. Épp most mondták be a rádióban, hogy egész Nyugat-Európában el kezdtek zuhanni az árak, olyan eladhatatlan készletek halmozódtak fel. És ezt követni fogja a használtautó piac is.

Nehéz jóslatokba bocsátkozni. Amit te írtál az is egy esélyes jövőkép, vagyis a kereslet csökkenése miatt olcsóbbak lesznek a használtautók. Viszont azt sem zárnám ki, hogy a használtautó árakat lenyomó iszonyat populáris újautó hitelek, illetve a rendkívüli hitelfelvevési kedv megszűnése miatt épp, hogy megtartják árukat a használtautók. Amennyiben kevesebb újautót vesznek az emberek az elöbbiek miatt, kevesebb utánpótlás érkezik a használtpaicra, illetve kevesebb használtautó tulaj is akar megválni a kocsijától, mivel nem akar újat venni, és hitelbe ugrani. Egy szó mint száz, a használpiacon a kereslet csökkenés eredményezhet egy áresést, viszont ezzel párhuzamosan jelentkező kínálatcsökkenés ezt pont, hogy kiegyenlítheti, vagy éppen még konzerválhatja az árakat.
Ez a rossz a válságban, hogy nem tudni mi lesz. Egyébként nagyobb esélyt adok a használtautók áresésének, főleg a sok bedölő hitel, meg a munkanélküliség miatt.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1329 Dátum: 2008.12.09 19:22:23 »
egyetértek. ma az a legértékesebb ami a tiéd, márha  ki van fizetve. ha értékeled nem adod oda olyan könnyen..nem lehet megmondani mi lesz
ez a legrosszabb. nekem is tökre elment a kedvem a váltástól. pedig évek óta várook erre itt a évszázad válsága.. :hammer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1330 Dátum: 2008.12.09 20:34:51 »
mondjuk az tetszett, nem tudom már melyik autógyár csinálja, valamelyik francia, ha veszel egy nagyobb autót, kapsz mellé egy kisebbet :clap:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1331 Dátum: 2008.12.09 20:57:42 »
Ja, erre mondják, hogy a baj nem jár egyedül...
 :whistling:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1332 Dátum: 2008.12.09 20:57:56 »
mondjuk az tetszett, nem tudom már melyik autógyár csinálja, valamelyik francia, ha veszel egy nagyobb autót, kapsz mellé egy kisebbet :clap:

ezt már több éve Magyarországon a MB is eljátszotta: ha veszel egy E mercit, kapsz egy Opel Agilát ajándékba..ha jól emlékszem. Igaz, ez nem gyári ukáz volt, hanem a kereskedő leleményessége.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1333 Dátum: 2008.12.09 21:27:09 »
 :clap:
Ja, meg plazmatv mellé suzukit.
Ha jól emlékszem ilyen is volt amikor több milla volt egy plazmatv.  :clap:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1334 Dátum: 2008.12.09 21:30:46 »
valaki árulja már el nekem a titkot, hogy az miért van, hogy a Verso nagyobbnak tűnik a sima Corollánál, amikor a hosszúság-szélesség ugyanaz? Verso: Csomagtér: 417 l. Üzemanyagtartály: 55 l. Hossz x szélesség x magasság: 4240x1705x1610. Corolla HB:  Hosszúság: 4180 mm, Szélesség: 1710 mm, Magasság: 1475 mm, csomagtér: 289l.

Ezek a 2001-2002es szériára vonatkoznak. Ráadásul, hogy végleg ne értsem az egészet (eddig azt hittem, hogy a sedannak nagyobb a csomtartója), a vezess.hu-n van egy ilyen mondat a sedan tesztben: . A csomagtartó 437 literes, ami elmarad a lépcsőshátúak átlagától, de a tér jól kihasználható." Most akkor melyik a nagyobb és melyik a kisebb???