Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132520 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1080 Dátum: 2008.11.04 22:58:48 »
Kosz a tanacsot de a mint mondtam a parome lesz es Ő igy szeretne. - Lasd 1.6 benzin Luna.
Nekem mi lenne jo az meg messze van es addig marad a regi Ave-m :)

Viziborz

Az 1.6 benzin sem rossz választás  :yes: ... ha nem mennék sok km-t egy évben, akkor valszeg én is ezt preferálnám az 1.4 dízel helyett.

Hány km-t mész 1 évben, ha szabad megkérdeznem? Én mostanában havi 2000-2500-at. Egy éves az autó, de már kb 85.000 Ft-ot visszahozott a 150.000 Ft-os többletből az 1.6-os benzineshez képest.

Havi 2000-2500 km-es futás mellett egyértelműen a dízelt választanám. Valahol évi 10-12 ezernél húznám meg a határt. (Ne felejtsük el, hogy a dízelnek pl. a kötelezője és az adója is kisebb.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1081 Dátum: 2008.11.05 07:57:28 »
Kosz a tanacsot de a mint mondtam a parome lesz es Ő igy szeretne. - Lasd 1.6 benzin Luna.
Nekem mi lenne jo az meg messze van es addig marad a regi Ave-m :)

Viziborz

Az 1.6 benzin sem rossz választás  :yes: ... ha nem mennék sok km-t egy évben, akkor valszeg én is ezt preferálnám az 1.4 dízel helyett.

Hány km-t mész 1 évben, ha szabad megkérdeznem? Én mostanában havi 2000-2500-at. Egy éves az autó, de már kb 85.000 Ft-ot visszahozott a 150.000 Ft-os többletből az 1.6-os benzineshez képest.

A parom itt Bp-en autozik evi kb 8-10 ezer KM-el.

Mas.
Viszont nem akarok nagy hulyesegeket irni , de a fenntartasi koltsegei -ertsd szerviz nem dragabb a benzinesnel? Szurok miegymas. csak kerdem, persze tudom tobbet is elmegy KM-ben de az mar valszeg nem nalatok teszi meg. Szoval mint irtam elobb nem rosszak a dizelek sot!!! De azert en benzin parti maradok persze ha hozzam vagnak jo aron 1 dizelt nem lokom a szakadekba :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1082 Dátum: 2008.11.05 08:01:29 »
Kosz a tanacsot de a mint mondtam a parome lesz es Ő igy szeretne. - Lasd 1.6 benzin Luna.
Nekem mi lenne jo az meg messze van es addig marad a regi Ave-m :)

Viziborz

Az 1.6 benzin sem rossz választás  :yes: ... ha nem mennék sok km-t egy évben, akkor valszeg én is ezt preferálnám az 1.4 dízel helyett.

Hány km-t mész 1 évben, ha szabad megkérdeznem? Én mostanában havi 2000-2500-at. Egy éves az autó, de már kb 85.000 Ft-ot visszahozott a 150.000 Ft-os többletből az 1.6-os benzineshez képest.

A parom itt Bp-en autozik evi kb 8-10 ezer KM-el.

Mas.
Viszont nem akarok nagy hulyesegeket irni , de a fenntartasi koltsegei -ertsd szerviz nem dragabb a benzinesnel? Szurok miegymas. csak kerdem, persze tudom tobbet is elmegy KM-ben de az mar valszeg nem nalatok teszi meg. Szoval mint irtam elobb nem rosszak a dizelek sot!!! De azert en benzin parti maradok persze ha hozzam vagnak jo aron 1 dizelt nem lokom a szakadekba :)

A budapesti sok kistávra jobb a szívóbenzines, nem kell annyit melengetni, meg hűtögetni, meg úgy vigyázni rá, mint a turbósra.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1083 Dátum: 2008.11.05 08:56:35 »
Kosz a tanacsot de a mint mondtam a parome lesz es Ő igy szeretne. - Lasd 1.6 benzin Luna.
Nekem mi lenne jo az meg messze van es addig marad a regi Ave-m :)

Viziborz

Az 1.6 benzin sem rossz választás  :yes: ... ha nem mennék sok km-t egy évben, akkor valszeg én is ezt preferálnám az 1.4 dízel helyett.



Hány km-t mész 1 évben, ha szabad megkérdeznem? Én mostanában havi 2000-2500-at. Egy éves az autó, de már kb 85.000 Ft-ot visszahozott a 150.000 Ft-os többletből az 1.6-os benzineshez képest.

A parom itt Bp-en autozik evi kb 8-10 ezer KM-el.

Mas.
Viszont nem akarok nagy hulyesegeket irni , de a fenntartasi koltsegei -ertsd szerviz nem dragabb a benzinesnel? Szurok miegymas. csak kerdem, persze tudom tobbet is elmegy KM-ben de az mar valszeg nem nalatok teszi meg. Szoval mint irtam elobb nem rosszak a dizelek sot!!! De azert en benzin parti maradok persze ha hozzam vagnak jo aron 1 dizelt nem lokom a szakadekba :)

Egyértelműen benzines ekkora távval, A gázolaj kb 10%-al drágább, a motorolajból 2x mennyiség kell bele, a gázolajos motorral eleve drágább.

-Én kb. 35e-t megyek éves szinten, de 5 éve ( anyám de rég volt) amikor vettem a Corollát még csak a 90 lovas 2,0 dízel volt az 1,6-hoz képest is kb 500e felárral - gyors számolással így is kb 3 év megtérülés jött ki! - ezért lett benzines a vége.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1084 Dátum: 2008.11.09 09:48:23 »
A parom itt Bp-en autozik evi kb 8-10 ezer KM-el.

Mas.
Viszont nem akarok nagy hulyesegeket irni , de a fenntartasi koltsegei -ertsd szerviz nem dragabb a benzinesnel? Szurok miegymas. csak kerdem, persze tudom tobbet is elmegy KM-ben de az mar valszeg nem nalatok teszi meg. Szoval mint irtam elobb nem rosszak a dizelek sot!!! De azert en benzin parti maradok persze ha hozzam vagnak jo aron 1 dizelt nem lokom a szakadekba :)

Kicsit magasabbak a szervízköltségek (pár ezressel alkalmanként), de a különbség nem perdöntő. Mondjuk 1.4 dízel vs. 1.6 benzin összevetésben kompenzálja a drágább szervízt az olcsóbb biztosítás és adó.

Ezzel együtt, évi 8-10 ezer km-es, jellemzően városi használat esetén nem kérdés szerintem sem, hogy a benzines a jobb választás. Lévén ekkora futásnál a fogyasztás nem fogja kompenzálni a magasabb vételárat, nomeg a városi rövidtávú használat nem is ideális a dízelnek (és a sofőrjének sem) - lassabban melegszik föl, kopik a motor stb. Szóval: nektek a benzines a jó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1085 Dátum: 2008.11.09 09:57:00 »
Lévén ekkora futásnál a fogyasztás nem fogja kompenzálni a magasabb vételárat,

A vételár men csak minimálisan több a dízelnél a listaárakon (kb 150 000 Ft). Az aktuális akciókat figyelembe véve az is lehetséges, hogy a kis dízel még olcsóbb.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1086 Dátum: 2008.11.09 12:18:32 »
Ezzel együtt, évi 8-10 ezer km-es, jellemzően városi használat esetén nem kérdés szerintem sem, hogy a benzines a jobb választás. Lévén ekkora futásnál a fogyasztás nem fogja kompenzálni a magasabb vételárat, nomeg a városi rövidtávú használat nem is ideális a dízelnek (és a sofőrjének sem) - lassabban melegszik föl, kopik a motor stb. Szóval: nektek a benzines a jó  :yes:

Eladasnal is tobbert adod el a kis dizelt, szoval azzal ne szamolj.
Amugy 1.6-os benzines fogyijat varosban igencsak fel lehet tornaszni. Nem akarom senki feleseget/kedveset megbantani, de holgy eseten meg plane. 10 folott lesz az tuti, mig a kis olajkalyha 5,5-ben allna meg, ami nagy kulonbseg.
Ettol fuggetlenul a lassu melegesedes es az ez okozta kellemetlenseg igaz :(


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1087 Dátum: 2008.11.09 12:54:02 »
Ezzel együtt, évi 8-10 ezer km-es, jellemzően városi használat esetén nem kérdés szerintem sem, hogy a benzines a jobb választás. Lévén ekkora futásnál a fogyasztás nem fogja kompenzálni a magasabb vételárat, nomeg a városi rövidtávú használat nem is ideális a dízelnek (és a sofőrjének sem) - lassabban melegszik föl, kopik a motor stb. Szóval: nektek a benzines a jó  :yes:

Eladasnal is tobbert adod el a kis dizelt, szoval azzal ne szamolj.
Amugy 1.6-os benzines fogyijat varosban igencsak fel lehet tornaszni. Nem akarom senki feleseget/kedveset megbantani, de holgy eseten meg plane. 10 folott lesz az tuti, mig a kis olajkalyha 5,5-ben allna meg, ami nagy kulonbseg.
Ettol fuggetlenul a lassu melegesedes es az ez okozta kellemetlenseg igaz :(

Nézd, engem arról nem kell meggyőzni, hogy a kisdízel milyen jó ;) ... Gyakorlatilag szerelmes vagyok ebbe a remek kis motorba  :yes: ! Most is, mentünk haza BP-ről tegnapelőtt este az M7-esen: 140-145, motorhang kvázi nulla, pill. fogyimérő ilyen 5.5-6.0 között mászkál, és ha gázt adtam, belehúzott a kis motor, picit se gyengébben, mint ahogy a 2.0 benzin Avénk tette volna ugyanilyen tempónál  :yes: ... Szóval ez egy állat jó kis gép.

De a szinte csak városi, évi 8-10 ezer km-es használat szvsz tényleg nem neki való elsősorban. És olyan sofőrrel, aki 10 fölött nyeletne be az 1.6 benzinessel, a kisdízel sem menne el 5.5-el - ez is tuti. Inkább 6.5-7.0 körül enne ugyanott/ugyanúgy vezetve, ahol az 1.6 benzin 10 fölött. Petesejt Cartársnak 1.4 dízel E12-ese van, itt Pécsett használja - korábban arról számolt be nekem, hogy ha csak a városban, rövid úton, hideg motorral megy a kocsival, akkor 7 litert is meg tud enni. Na persze, ez továbbra is bő 3 liter különbség a benzineshez képest, ami hatalmas! De azért 5.5 vs. -mondjuk- 10.5-ös különbséget nem lehet kihozni. Megfordítva: ha valaki úgy vezeti a kisdízelt, hogy 5.5-öt egyen városban, annak a benzines sem fog, mondjuk, 8 liternél többet kajálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1088 Dátum: 2008.11.09 16:26:07 »
Eladasnal is tobbert adod el a kis dizelt, szoval azzal ne szamolj.

Ennek ellentmond a hasznaltauto.hu-n fellelhető 1éves/2007 év végi autómata klímás Aurisok szemügyre vétele:
1,4d4d= 3,65Millió Ft --- 3,689Millió Ft
1,6 vvti= 3,95MillióFt ------4,1Millió----4,2Milli---4,5Millió stb.

Arról nem is beszélve, hogy sokan teljesen kizárják a garanciális időn túli turbódízelek megvásárlását, a magas esetleges javítási költségek miatt, ide sorolom önmagamat is!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1089 Dátum: 2008.11.09 19:01:11 »
Eladasnal is tobbert adod el a kis dizelt, szoval azzal ne szamolj.

Ennek ellentmond a hasznaltauto.hu-n fellelhető 1éves/2007 év végi autómata klímás Aurisok szemügyre vétele:
1,4d4d= 3,65Millió Ft --- 3,689Millió Ft
1,6 vvti= 3,95MillióFt ------4,1Millió----4,2Milli---4,5Millió stb.

Arról nem is beszélve, hogy sokan teljesen kizárják a garanciális időn túli turbódízelek megvásárlását, a magas esetleges javítási költségek miatt, ide sorolom önmagamat is!

Elég kevés még a használt Auris. Viszont ugye E12-ből jó sok van, és itt azért megfigyelhető az árelőny a dízel javára. Márminthogy a dízelért többet kérnek. Ami valahol érthető is, figyelembe véve, hogy mennyit tud, és közben mennyit eszik. Igen, igazad van, vannak és lesznek, akik fáznak a modern dízelektől használtan. De ennél sokkal többen vannak, akik ilyet keresnek kifejezetten.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1090 Dátum: 2008.11.09 20:33:46 »
Eladasnal is tobbert adod el a kis dizelt, szoval azzal ne szamolj.

Ennek ellentmond a hasznaltauto.hu-n fellelhető 1éves/2007 év végi autómata klímás Aurisok szemügyre vétele:
1,4d4d= 3,65Millió Ft --- 3,689Millió Ft
1,6 vvti= 3,95MillióFt ------4,1Millió----4,2Milli---4,5Millió stb.

Arról nem is beszélve, hogy sokan teljesen kizárják a garanciális időn túli turbódízelek megvásárlását, a magas esetleges javítási költségek miatt, ide sorolom önmagamat is!

Ez durva. Ezek szerint az 1 éves 1.4 D4D Aurisom értéke egymillió forinttal lett kevesebb...  :eek: Ráadásul az enyém csak manuális klímás...


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1091 Dátum: 2008.11.09 20:50:06 »
Eladasnal is tobbert adod el a kis dizelt, szoval azzal ne szamolj.

Ennek ellentmond a hasznaltauto.hu-n fellelhető 1éves/2007 év végi autómata klímás Aurisok szemügyre vétele:
1,4d4d= 3,65Millió Ft --- 3,689Millió Ft
1,6 vvti= 3,95MillióFt ------4,1Millió----4,2Milli---4,5Millió stb.

Arról nem is beszélve, hogy sokan teljesen kizárják a garanciális időn túli turbódízelek megvásárlását, a magas esetleges javítási költségek miatt, ide sorolom önmagamat is!

Elég kevés még a használt Auris. Viszont ugye E12-ből jó sok van, és itt azért megfigyelhető az árelőny a dízel javára. Márminthogy a dízelért többet kérnek. Ami valahol érthető is, figyelembe véve, hogy mennyit tud, és közben mennyit eszik. Igen, igazad van, vannak és lesznek, akik fáznak a modern dízelektől használtan. De ennél sokkal többen vannak, akik ilyet keresnek kifejezetten.

Nincs sok Auris, ez igaz, Viszont az tény, hogy olcsóbb a dízel. Persze szerintem az 1,6benzines használtban (is) kicsit túl van árazva. Én legalábbis - ha lenne 4,2-4,3millió Ft-om - nem 1éves elsőszériás 1,6 Aurisra költeném.
Pontosítok: használt dízelt csak gyári garival mernék venni!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1092 Dátum: 2008.11.09 21:00:35 »
Egy autó általában rögtön a vásárlás után veszít az értékéből úgy 15-20%-ot, utána évente ehhez még úgy 10% jön.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1093 Dátum: 2008.11.09 21:04:44 »
Eladasnal is tobbert adod el a kis dizelt, szoval azzal ne szamolj.

Ennek ellentmond a hasznaltauto.hu-n fellelhető 1éves/2007 év végi autómata klímás Aurisok szemügyre vétele:
1,4d4d= 3,65Millió Ft --- 3,689Millió Ft
1,6 vvti= 3,95MillióFt ------4,1Millió----4,2Milli---4,5Millió stb.

Arról nem is beszélve, hogy sokan teljesen kizárják a garanciális időn túli turbódízelek megvásárlását, a magas esetleges javítási költségek miatt, ide sorolom önmagamat is!

Ez durva. Ezek szerint az 1 éves 1.4 D4D Aurisom értéke egymillió forinttal lett kevesebb...  :eek: Ráadásul az enyém csak manuális klímás...

Nem tudom mennyiért vetted anno. Megnézve a manuális klímás 1éves példányokat, vannak 3,8-3,9M-ért is, vagyis nem olyan durva az értékvesztése a kocsidnak. Én nem ástam bele magam, de nem szerencsés csupán a használtauo.hu alapján árakat kalkulálni. Sok a nem túl szerencsés példány, amik gyakran alulra lógnak ki az átlagárból. Ezek telefonos infó, vagy személyes látogatásnál szoktak kiderülni. Aki igényesebb és okosabb vevő, az nem csak mindenáron az árat nézi, és hajlandó mondjuk 200ezerrel többet kifizetni egy magántulajos nem "agyontört", vagy "márkakereskedés alkalmazotti próba-teszt mindenes autóért".stb. autóért.
Egyébként én mindig hangoztatom, hogy az üzemanyag mellett/után az értékvesztés a legkomolyabb költsége a kocsinak. Az én 4évesen vett Corollám is a jó fél év alatt vesztett vagy 8-10%-ot az értékéből, arról nem is beszélve, amit ráköltöttem........ez van sajna.
 

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1094 Dátum: 2008.11.09 21:11:49 »
Egy autó általában rögtön a vásárlás után veszít az értékéből úgy 15-20%-ot, utána évente ehhez még úgy 10% jön.

És ezt az értékvesztés folyamatot erősíti az újautó hitelezés lehetősége, a használtpiaci túlkínálat, a visszavett autók,  nameg a drága szervizdíjak (amik ugye a használtaknál jelentkeznek), a márkaszervizes szervizkönyv nélkül baromi nehezen eladhatóság, és mai autógyártási elvek, ami nem a tartósságot és hosszan használhatóságot célozza (egyre fiatalabb kortól pénznyelővé váló autók)....hanem a folyamatos újautó vásárlást ösztönzi....