Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141781 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #630 Dátum: 2008.09.21 12:07:51 »
huu sracok koszike a megfejteseket


ezt az ules dolgot nem ertem
ebben is szurke , kb egyidos
http://www.hasznaltauto.hu/2377957_toyota_corolla_2004


Misi!  A tores "nyomokat" hol a legegyszerubb felismerni?

Most hozza a srac delutan megnezni, egy hivatalos bevizsgalast kieszkozolok, ott gondolom az ilyenekre fenyderul, nemde??

Ha sikerul kideriteni hol, melyik szalonban vettek ott adnak felvilagositast??


Az ülés felszereltségfüggő.
Az is lehet, hogy az autó nem sport felszereltségű (ez esetben a kárpit stimmel), csak körbe spoilerezték a sport felszereltséghez tartozó szoknyákkal.
Az már furcsább, hogy emlékeim szerint (tévedhetek is), kormányról vezérelhető rádió csak a sport, luna és sol felszereltségeknél volt. A terránál nem, ahogy azt az általad most belinkelt fotókon is látni lehet.
A törés kiderül egy állapotfelmérésnél. Arra figyelj, hogy ne csak az ajtók, lemezek fényezését nézzék meg, hanem a küszöbök, oszlopokét is. Sérülésmentes (gyári fényes) ajtó bontóból is szerezhető...
Mondom, a kocsi akár jó is lehet, de nekem nagyon furcsa így képek alapján...
Ha nem megy bele az állapotfelmérésbe, akkor egyértelműen felejtős. Ha olyan derül ki az állapotfelmérésen, amiről tudnia kellett, de nem mondta, akkor is. Itt nyilván nem egy kiégett izzóra gondolok.

Az autó szervizelését végző helyen elvileg megkapható minden infó, de általában azt csak a tulajnak adják ki. Érdemes együtt elmenni és összenézni a szervizkönyvet a valósággal.
Azt se feledd, máshol is végezhettek rajta javítást. Minden szerviz csak a saját munkáit látja.


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #631 Dátum: 2008.09.21 12:10:23 »
Még egy dolog:
A most belinkelt egész jónak tűnik. Érdemes lenne megnézni.
A leírásban lévő ajándék eredetvizsga viszont egy vicc, azt ugyanis jogszabályilag az eladónak kell állnia....

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #632 Dátum: 2008.09.21 12:14:40 »
koszikoszi

te online vagy ? :)

nagyon koszi a sok infot, megprobalok meg tobb dolgot megtudni ma, meg jo alaposan megnezni (uvegek, lampak)

ja ha nem vallaja az allapotfelmerest akokr el is bucsuzunk, ez alap :)
 :flowers: (bocs de soros smiley nincs:)))



dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #633 Dátum: 2008.09.21 12:15:54 »
Még egy dolog:
A most belinkelt egész jónak tűnik. Érdemes lenne megnézni.
A leírásban lévő ajándék eredetvizsga viszont egy vicc, azt ugyanis jogszabályilag az eladónak kell állnia....

csak vannak kitetelek, kivitelben 3 ajto, arban meg hat naa .. :))

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #634 Dátum: 2008.09.21 12:20:48 »
Ha online nem is, de viszonylag sokszor benézek.
 :whistling:

A három ajtó miért fontos?
Nehezebb eladni általában...
Az ár nyilván rajtad múlik, azt azonban érdemes megfontolni, hogy lehet, hogy 1-2 hónap további gyűjtögetéssel jobb esélyekkel találsz megfelelő autót.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #635 Dátum: 2008.09.21 12:30:18 »
Update!

A kocsi bal oldalán hiányzik a gyári sport küszöb.
Tuti törött volt.
Szerintem felejtős....

Üdv!
Miért felejtős attól, hogy esetleg az oldalát végighúzták, és a karoszériás esetleg nem rakta vissza a sportküszöböt, mert még javítás alatt van a kocsi? Mivel magántulaj, én simán felhívnám, és ki lehet mindenről kérdezni. Szerintem már az pozitív, hogy a tulaj simán bevállalja, hogy egy lakatos-fényező műhely udvarán készült képeket rak fel a hirdetésben, bár nagy butaságnak is fel lehet fogni:) Így már akár hihető a női tulajdonlás is :) (sorry a nőktől, csak vicc volt).
Amit a rendszámról írtál, azt nem igazán értem. Nem áll össze logikaialag a kép. Esetleg arra gondolsz, hogy ez egy ráncfelvarrás elötti példány átkozmetikázva ráncfelvarrttá?


Szerintem ez nemcsak végighúzás. Felejtősnek meg azért gondolnám, mert amint látszik, törött volt, állapotnak mégis kitűnő van feltüntetve, tehát már nem korrekt a tájékoztatás. Ha szépen meg is csinálták, akkor sem illene átlagosnál jobbat mondani róla.
További érdekesség az ülés. Ha jól látom, nem huzat, és nem a gyári kárpit van benne. Ez a gyári:Klikk. Ez egy sport felszereltségnek látszik, aminek kék vagy piros volt az ülés közepe. Vajon ez miért nem olyan? Eldurrant az oldallégzsák és csak ilyen ülés volt a bontóban?

Mások vagyunk, mások az elvárásaink. Én ezt nem venném meg, meg sem nézném.
Szerintem ennyi pénzért (2-300 ezer forinttal többért) jobbat is lehet venni. Nem kell elkapkodni a vásárlást, nem egy kiló kenyérről van szó...
Ettől még biztosan lesz olyan, akinek jó lesz ez a kocsi, mert mások az elvárásai.

A rendszám jelentheti azt is, hogy házilag ráncfelvarrták a kocsit (volt itt már ilyen a fórumon is linkelve), és jelentheti azt is, hogy valamiért ilyen került rá.
Csak érdekességként jegyeztem meg...

Az én kocsimat is végighúzták oldalt, és a Te melóhelyeden csináltattam meg közel 800ezer Ft-ért. Igazából tényleg vicc sérülés volt, de mivel minden oldal elem kicsit horzsolódótt, így mindent cseréltek. Ettől függetlenül odafigyelek a kocsimra, és nagyobb gondossággal bánok vele, mint egy átlagtulaj. Persze, eladó oldalról mindenki ássa el magát, ha van egy újrafújt elem a kocsin. Viszont vevőoldalról ha az ember próbálkozik, szinte nincs olyan 2-8éves autó, amin nincs egy egy koccanás, lehúzás, nekitolatás nyoma. Minden laikus vevőjelölt meg be van ilyedve, ha a rétegvastagság mérő valahol többet mutat, továbbmegy másik autót keresni, aztán megveszi a 250ezerről visszatekert épp fényezésű autót. Én mindig azt mondom, hogy aki használt autót vesz, ne akarjon jóval kevesebbért új autót venni, és ha valami olcsó, az biztos hogy nem a kínálat legjobbja.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #636 Dátum: 2008.09.21 12:38:20 »
Nem azt mondtam, hogy egy meghúzott kocsi rossz. Az enyém sem sérülésmentes. (A kereklámpás Corollám is javított gépháztetővel és bal első sárvédővel volt, azt is szerettük, aztán Micley szüleihez került. Most is ott van, tudtommal hibátlanul.)
Azt mondtam, hogy résen kell lenni. Az igények pedig igenis lehetnek magasak. Miért ne akarhatna valaki egy 3-4 éves kocsit, törésmentesen? Azért az annyira nem nagy csoda.
A Versom sem volt törve (a hátsó lökös volt cserélve), az előtte lévő Corollám, mely 2004-es és most Whis-ék használják, gyakorlatilag karcmentes.
A Te esetedben is biztosan nehezíti majd az eladást, hogy javítva volt, de ettől neked még nem kell "elásni magad", elég ha megfelelően tájékoztatod a leendő vevőt, esetleg fotókkal dokumentálod a korábbi sérülést.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #637 Dátum: 2008.09.21 12:41:56 »
Ákos2004: Hozzátenném, ha én a te autódat nézném ki magamnak és közölnéd, hogy 8 kilóért csináltattad meg a fényezést az elemcserék miatt, hanyatt-homlok menekülnék. A sok átverés miatt nem bízik az ember senkiben.
Meg kell érteni a másik felet is.  :flowers:
         

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #638 Dátum: 2008.09.21 12:46:16 »
Ha online nem is, de viszonylag sokszor benézek.
 :whistling:

A három ajtó miért fontos?
Nehezebb eladni általában...
Az ár nyilván rajtad múlik, azt azonban érdemes megfontolni, hogy lehet, hogy 1-2 hónap további gyűjtögetéssel jobb esélyekkel találsz megfelelő autót.


nekunk a 3 ajtos eleg, es altalaban jobban is nez ki, radasul nekunk is alkupozicio hogy kevesebben keresnek 3 ajtosat, mert ezt mi is tudjuk

Misi te valamelyik szalonban dolgozol??

a rendszam dolgot nem ertjuk, nyomozgatunk, szoval ja 2004 maj 1 utan mar csak eus rendszammot lehetett kiadni, ez meg ugye elmeletileg kesobbi (a forgalmi is most jar le , rgo az elso vizsgajanak kellene lennie most 4 evet kap eloszor egy uj auto nem?(ezt az elado allja)  :sweatdrop:


nem varunk serulesmentes autot meg ilyen korban es ebben az arban sem (laktunk kulfoldon ahol homlokegyenest mas az autohasznalati szokas, es hozzaallas a kerdeshez, a lokharito az lokharito, aze van :))) csak nagyon belenyulni nem szeretnenk



Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #639 Dátum: 2008.09.21 12:50:07 »
Persze, fényképekkel dokumentáltam. Igazából nem az én autóm eladása miatt írtam, hanem azért, hogy az autóvásárlás nem abból áll, hogy a rétegvastagságmérőt nézzük rettegve. Nameg a törés, ami nem szerkezeti károsodással jár, igazából lényegtelen, max alkualapnak jó.


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #640 Dátum: 2008.09.21 12:58:35 »
Ákos2004: Hozzátenném, ha én a te autódat nézném ki magamnak és közölnéd, hogy 8 kilóért csináltattad meg a fényezést az elemcserék miatt, hanyatt-homlok menekülnék. A sok átverés miatt nem bízik az ember senkiben.
Meg kell érteni a másik felet is.  :flowers:

Értem. Jobb, ha az ember elviszi egy utcavégi lakatosműhelybe, aztán ha eladáskor rákérdeznek látva a rétegvastagságot, akkor hebeg habog egy két szót, és ennyi.
Én meg megmutatom az autóról / sérülésről készült fényképeket, aztán meg megmutatom a reálszisztéma javításról kapott papirokat, részletes számlát, alkatrészlistát, amiből kiderül, hogy mindent új gyári elemre kicseréltek, és a szakszerviz javította meg fényezte.
Ha így is elszaladsz, akkor így jártunk :) Én magánúton fogom eladni, megvan az autó minde szervizszámlája, így aki megszereti az autómat, az úgy is elviszi, aki meg arra megy, hogy a legolcsóbb, legfapadabb, sérülésmentes corollát akarja, az meg továbbáll.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #641 Dátum: 2008.09.21 12:58:46 »
nekunk a 3 ajtos eleg, es altalaban jobban is nez ki, radasul nekunk is alkupozicio hogy kevesebben keresnek 3 ajtosat, mert ezt mi is tudjuk

Misi te valamelyik szalonban dolgozol??

a rendszam dolgot nem ertjuk, nyomozgatunk, szoval ja 2004 maj 1 utan mar csak eus rendszammot lehetett kiadni, ez meg ugye elmeletileg kesobbi (a forgalmi is most jar le , rgo az elso vizsgajanak kellene lennie most 4 evet kap eloszor egy uj auto nem?(ezt az elado allja)  :sweatdrop:

nem varunk serulesmentes autot meg ilyen korban es ebben az arban sem (laktunk kulfoldon ahol homlokegyenest mas az autohasznalati szokas, es hozzaallas a kerdeshez, a lokharito az lokharito, aze van :))) csak nagyon belenyulni nem szeretnenk

Igen, a Lexus-nál dolgozom.
Bár mostantól inaktív vagyok, úgy egy évig majd.

A rendszámot érdekességképpen írtam, nem feltétlen jelent rosszat.


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #642 Dátum: 2008.09.21 12:59:37 »
Ákos 2004: Korrekt, csak nem ez az általános hozzáállás sajnos.  :flowers: (Az én Corimhoz is minden számla megvan 0 km-es kora óta. ;) )
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #643 Dátum: 2008.09.21 12:59:44 »
Nameg a törés, ami nem szerkezeti károsodással jár, igazából lényegtelen, max alkualapnak jó.

Így van!
Ez a lényeg!
A lényeg, hogy szépen (igényesen) legyen megcsinálva.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #644 Dátum: 2008.09.21 13:21:49 »
Ákos 2004: Korrekt, csak nem ez az általános hozzáállás sajnos.  :flowers: (Az én Corimhoz is minden számla megvan 0 km-es kora óta. ;) )

Egyébként az nem kell mondanom, hogy a gyári javítás milyen drága, ezért hangzik soknak az összeg. Szerintem ezt egy utcavégi lakatos kb 3kilóból megcsinálta volna. Igen, én egy magánembertől vettem, személyesen megbeszéltünk mindent, voltam a munkahelyén, tudom hol lakik, ő volt nálunk stb. Minden szervizszámlát megőrzött, nameg tetszett a szín és felszereltség. Nekem ezért esett a választásom erre a kocsira.
Egyébként pár hónapja láttam a használtautón egy hirdetést. Egy nő akarta eladni ár alatt kb 300 000- 350 000 Ft-al, a 65ezret futott metálszürke 2003-as SOL 5ajtós HB 1,4es E12-esét, szervizkönyvvel, első tulajként,magánúton 2M-ért. Ennyiért fél éve fapad 120at futott nepperes corikat lehetett venni Erre 3nap múlva kiírta a hirdetése címébe meg alulra a csaj, hogy aki kétségbe esik 1-1 kőfelverődéstől, vagy egy apró karcolástól, az ne hívjon. A csak szövegéből látszott, hogy ki volt akadva. Szóval a vevőjelölteknek nem volt elég, hogy azár alatt 3kilóval kínálta a kocsiját, van szervizkönyv, meg első tulaj, még így is új autót akarnak venni. Ezek vegyék meg a nepper behozott "makulátlan" autóit.