Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132611 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

toyotátakarok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #525 Dátum: 2008.07.24 07:48:48 »
koril

Érdekel a dolog..de mi van ezzel az olaj dologgal?? Ez általában jellemző a corollákra vagy a tiédnek van valami baja? Mennyi olajat fogyaszt??

koril

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #526 Dátum: 2008.07.24 11:28:08 »
hi

Asszem az alkatrészek, technikai kérdések topicban találsz az olajfogyasztásról véleményeket és tapasztalatokat. Itt egy kicsit talán OFF, de beírom: A lényeg, hogy a VVT-i motorok első szériája hajlamos olajat fogyasztani, ez úgy kb. 80 e km után indul el igazán, addig nincs sok gond. Az 1.6 és 1.8 literesekről hírlik a dolog leginkább. Az AutóPiac-ban is volt nemég használtteszt a corolla 97-01 közötti szériájáról, ahol az 1 liter/1000 km-t is "normálisnak" tartották.
Az enyém a legutóbbi adataim szerint kb. még csak 3 decit szippant fel átlagban két olajcsere között 1000 km-re vetítve, de ez is elég idegesítő időnként és úgy veszem észre, hogy nő a fogyasztás. Hozzá kell tenni, hogy főleg autópályatempónál: BP-Lausanne kb 1200 km alatt 3/4-ről 2-3 mm-rel az alső szint fölöttig elcsippentette. Ez azért meglepett. Azóta gondolkodok komolyabban az eladáson. Mondjuk hazafele valamiért meg kevesebbet evett meg. Tehát a kép árnyalt.
Most azt tervezem, hogy vagy eladom, vagy meggyűrűztetem, ami sokaknál megoldás jelentett.

Egyébként bármi érdekel még szívesen megosztom a tapasztalataimat, összességében nagyon szerethető autó ez.

koril
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.24 11:31:23 írta koril »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #527 Dátum: 2008.07.24 14:15:14 »
Annyit még adalékként az olajfogyihoz, hogy azért jól megválasztott olajjal (pl Liquy Moly MoS2-es adalékolt olaj) lehet csökkenteni a hajlamot, anélkül, hogy a motort hosszútávon tönkretevő 10w-s olajra váltanál.
Gabe 254.

koril

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #528 Dátum: 2008.07.24 14:39:03 »
Annyit még adalékként az olajfogyihoz, hogy azért jól megválasztott olajjal (pl Liquy Moly MoS2-es adalékolt olaj) lehet csökkenteni a hajlamot, anélkül, hogy a motort hosszútávon tönkretevő 10w-s olajra váltanál.

Hát igen, reménykedtem, hogy 10W-s olajjal megfogható lesz az olajfogyasztás, de hiába váltottam. Ugyanannyit megeszik belőle. Szerintem csodára pedig a MoS2 adalékolt sem képes, és sokkal drágább.
k

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #529 Dátum: 2008.07.24 19:29:52 »
főleg autópályatempónál: BP-Lausanne kb 1200 km alatt 3/4-ről 2-3 mm-rel az alső szint fölöttig elcsippentette. Ez azért meglepett. Azóta gondolkodok komolyabban az eladáson. Mondjuk hazafele valamiért meg kevesebbet evett meg. Tehát a kép árnyalt.
Most azt tervezem, hogy vagy eladom, vagy meggyűrűztetem, ami sokaknál megoldás jelentett.

koril
Üdv!
Mi az utazótempód autópályán, és mennyit pörög a motor annál a sebességnél? Egyébként városi . vagy 90-100km/h-s országúti tempónál is eszi az olajat?

koril

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #530 Dátum: 2008.07.25 08:36:10 »
főleg autópályatempónál: BP-Lausanne kb 1200 km alatt 3/4-ről 2-3 mm-rel az alső szint fölöttig elcsippentette. Ez azért meglepett. Azóta gondolkodok komolyabban az eladáson. Mondjuk hazafele valamiért meg kevesebbet evett meg. Tehát a kép árnyalt.
Most azt tervezem, hogy vagy eladom, vagy meggyűrűztetem, ami sokaknál megoldás jelentett.

koril
Üdv!
Mi az utazótempód autópályán, és mennyit pörög a motor annál a sebességnél? Egyébként városi . vagy 90-100km/h-s országúti tempónál is eszi az olajat?

Hi!
általában 140-150-re állok be óra szerint (kb. 4000-4400 rpm), ami igazából 130-140 közötti valós tempónak felel meg. Nem szeretem ha tartósan 4500 felett pörög a motor. Az említett svájci úton kifele ez volt a tempó és elzabálta, hazafele jobban küldtük neki, 160 alatt nem járt a mutató és mégsem fogyott annyi. Egyébként kis tempónál is határozottan fogyasztja, de akkor azért nem kell hetente megnézni a nívót. Lgutóbb 13000 km-nél lecseréltem az olajat, mert elfogyott a tartalékom a flakonból. Addig összesen az olajcserekor betöltött mennyiséggel együtt ment bele az utántöltésekkel 6,5 liter (És ugye leeresztettem kb 3 litert). Erre írtam az átlag 3 deci / 1000 km-t.
Hát ennyi,

koril

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #531 Dátum: 2008.07.25 11:31:17 »
Az enyém a legutóbbi adataim szerint kb. még csak 3 decit szippant fel átlagban két olajcsere között 1000 km-re vetítve, de ez is elég idegesítő időnként és úgy veszem észre, hogy nő a fogyasztás. Hozzá kell tenni, hogy főleg autópályatempónál: BP-Lausanne kb 1200 km alatt 3/4-ről 2-3 mm-rel az alső szint fölöttig elcsippentette. Ez azért meglepett. Azóta gondolkodok komolyabban az eladáson. Mondjuk hazafele valamiért meg kevesebbet evett meg. Tehát a kép árnyalt.
Azért erről az autópályás olajfogyasztásról jó tudni, hogy ilyenkor "kiég" az olajban lévő víz, amit pl. városi használatban vagy alacsonyabb fordulaton nem történik meg, ezésrt normális, hogy hosszú autópályázásnál jobban fogy az "olaj" - ha előtte nem volt hajtva. Lehet, hogy szakmailag nem jól fogalmaztam, de a lényeg remélem érthető.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

szillac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #532 Dátum: 2008.07.25 14:08:21 »
Sziasztok!

Corolla liftback 1,8D-re vágyom. Vajon hol találok?
Illetve ez http://autokereso.vezess.hu/auto_reszletei/?autoid=374730 vajon miért nem megy el fél(?) éve?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #533 Dátum: 2008.07.25 14:22:58 »
Szubjektív véleményem, hogy lehet hogy rég elment a kocsi, csak fennmaradt a hirdetés. Nem ritka eset.
Amúgy 650 egy 92-es autóért nagyon sok sztem, ráadásul ami ennyit futott... hát... kötve hiszem a km-t...
Én a saját '99-esemet is pont ennyivel vettem...
         

szillac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #534 Dátum: 2008.07.25 14:39:51 »
Most hogy így mondod tényleg fura ez a km.......

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #535 Dátum: 2008.07.25 14:49:17 »
Most hogy így mondod tényleg fura ez a km.......
Nézd, lehet hogy találtál csodát és nagyfaternál állt a garázsban 8 évig. :)
Hívd fel, és vidd el átvizsgálásra az autót m.szervizbe. 6-8 rongyot megérhet, ha nem sokallod érte az árat...
         

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #536 Dátum: 2008.07.25 19:59:00 »
Most hogy így mondod tényleg fura ez a km.......
Nézd, lehet hogy találtál csodát és nagyfaternál állt a garázsban 8 évig. :)
Ez alighanem tenyleg csak csoda lehet, cca 8ezer km evente  :whistling:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #537 Dátum: 2008.07.25 20:45:13 »
Ez alighanem tenyleg csak csoda lehet, cca 8ezer km evente  :whistling:

Csoda, de előfordulhat ::) ismerős körben két ilyen autó is van, mind2 hihetetlenül kevés futásteljesítménnyel bír, mondjuk idegenként én se hinném el :whistling:

szillac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #538 Dátum: 2008.07.25 21:45:37 »
Ez alighanem tenyleg csak csoda lehet, cca 8ezer km evente  :whistling:

Csoda, de előfordulhat ::) ismerős körben két ilyen autó is van, mind2 hihetetlenül kevés futásteljesítménnyel bír, mondjuk idegenként én se hinném el :whistling:

Szóljanak ha el akarják adni!!:)

toyotátakarok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #539 Dátum: 2008.07.28 11:11:55 »
toyota corollánál a minimum és maximum jelzés közötti kb. 3 cm mennyi olajat jelent???