Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142167 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #495 Dátum: 2008.06.04 01:01:46 »
Kollegina is ezt mondta. Meg tanulópénznek is jó volt talán az eset. Inkább most 8 rongy, mint megveszi és rákölt plusz 300 ezret... Nem sajnálja a lóvét erre.

OK, de azért azt a 8 ezret is elég egyszerűen meg lehet spórolni. Ne vigyetek el checkoltatni olyan kocsit, ami már fotón gázos (látszik hogy csáléra állnak az elemek, látszik hogy újrafújt, látszik hogy ül a futómű, látszik hogy kopott a beltér, látszik hogy "sportos" volt az előző tulaj).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #496 Dátum: 2008.06.04 06:15:25 »
Kollegina is ezt mondta. Meg tanulópénznek is jó volt talán az eset. Inkább most 8 rongy, mint megveszi és rákölt plusz 300 ezret... Nem sajnálja a lóvét erre.

OK, de azért azt a 8 ezret is elég egyszerűen meg lehet spórolni. Ne vigyetek el checkoltatni olyan kocsit, ami már fotón gázos (látszik hogy csáléra állnak az elemek, látszik hogy újrafújt, látszik hogy ül a futómű, látszik hogy kopott a beltér, látszik hogy "sportos" volt az előző tulaj).

Nem érezheted te ezt az érzést! Ha az ember nagyon autót akar venni, és nagyon rég óta, akkor hajlamos a sz*rban is meglátni az arany csillogását! ;D
hazard

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #497 Dátum: 2008.06.04 07:47:41 »
Nem érezheted te ezt az érzést! Ha az ember nagyon autót akar venni, és nagyon rég óta, akkor hajlamos a sz*rban is meglátni az arany csillogását! ;D
Tíz pontos smiley helye!
Pontosan erről van szó, hiába volt ezerszer szebb, amit Palaczk linkelt be később (a szürke). Úgyhogy lehet, hogy most az jön a sorban.  ;D

Köszi mindenkinek a válaszokat, írok még, ha "döntött" a kolleganő.  ;)
         

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #498 Dátum: 2008.06.04 10:18:04 »
Idézetet írta: hazard
Ha az ember nagyon autót akar venni, és nagyon rég óta, akkor hajlamos a sz*rban is meglátni az arany csillogását! ;D

Na ezért nem szabad egyedül megnézni autót, legyen ott valaki aki fejbe vág ;D

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #499 Dátum: 2008.06.04 10:21:12 »
Idézetet írta: kleingy
Nem sajnálja a lóvét erre.

Na de gondolom nem is ellensége a saját pénzének ;)

Nem akarom koptatni amit a törpiek leírtak, de tényleg ezek az autók simán kiszűrhetők...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #500 Dátum: 2008.07.11 11:44:47 »
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #501 Dátum: 2008.07.11 13:16:01 »
Nem ismerős, de ránézésre egyben van  :clap:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #502 Dátum: 2008.07.11 19:00:49 »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #504 Dátum: 2008.07.14 14:47:56 »
néhány hülye kérdésem lenne, bocs hogy nem olvasok vissza vagy 200 hozzászólást, biztos előfordultak már...
szóval:
- mi az általános vélemény a 2002 és 2006 közötti Corollákról? van olyan széria, ami japó vagy ezek már franica/angol corollák?
- van e típushiba?
- mi az amivel nagyon nem vagytok megelégedve?

előre is kösz.

a népítéletet már átböngésztem, de az ember jobban bízik a druszáiban ::)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #505 Dátum: 2008.07.14 22:08:51 »
Hello!

A vélemény általánosságban az, hogy nincs különbség japán és európai gyártás között. Ezt van aki osztja, van aki nem...
A korai benzineseknél előfordulhat probléma a szívótorokkal, ez zörgés formájában jelentkezik.
2 literes D4D-t ritkán találsz. A kisdízelnél előfordulhat turbóhiba, meghalhat a generátor. Volt, ahol vezérműlánc feszítőgörgőjét vagy kuplungot kellett cserélni.
A kényelmet többnyire kedvelik, nekem spec kevés a gerinctámasz, és el tudnék képzelni hosszabb ülőlapot is. (pedig csak 175 cm vagyok)
Az autó nagy tempónál is viszonylag csendes, motorzaj van jelen. Egyenesfutás rendben, stabil a kocsi. Kanyarban gázelvételre, fékre mozdulhat a feneke, de ez majd' minden elsőkerekessel így van.
A beltér tartós, bár az én súlyommal, 100e km alatt sikerült kicsit kiülni az ülésemet. Viszont nem nagyon zörög, pedig a magyar országutak nem feltétlen a kiváló minőségről híresek.

Fogyi: nekem E11 vvt-i-vel van tapasztalat, azzal mindig 7 alatt jártam, itt a nagy átlag 7 körül jár vele vegyesben. A dízelem 99%-ban 5 alatt marad, aha fölötte van, akkor sok volt a város, vagy a hidegindítás.
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #506 Dátum: 2008.07.16 09:05:05 »
Nekem az összes bajom kimerült abban, hogy a biztonsági öv "csipogója" fél órára meghülyült, és mikor bevoltam kötve akkoris 3x2percet végigcsipogott (utána automatikusan leáll).
De ez a hiba magától elmúlt, szervízkor kiolvastattam, de nyomát sem találták...
Az egyetlen amivel én nem vagyok megelégedve, hogy meghajlott a kalaptartó, pedig soha nem rakok rá semmit... (mikor temetőbe megyünk 4nél többen, akkor max pár csokor virág)
Azért nem értem, mert még sötétítőfólia is van rajta, így a napnak sincs sok esélye....  :censored:
Ami komolyabb: elkezdett recsegni a váltóm kettesbe visszakapcsoláskor, a szinkrongyűrűjét kellett kicserélni, természetesen garanciában csinálták, azonnal! amúgy 80ezer.-  körüli mutatvány lett volna....
Amúgy a fogyasztása vegyesben 4.5-5.5 közt mozog klímával (van amikor rengeteg város, van amikor szinte csak autópálya... ) a max. 7,3 volt nyaraláson 5fő+csomagok a montenegroi hegyekben, klímával, élvezve a kanyarokat.... ::)
az enyém angol szerelésű,  77ezer km van benne, és nemtudok panaszkodni...
kisa
born to ride

toyotátakarok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #507 Dátum: 2008.07.16 10:22:08 »
Sziasztok!

Vennék 1999-2001 környékén gyártott 1.6-os corollát. Legyen benne klíma, két légzsák, ABS.
A hasznaltauto.hu-n van egy 180000 km-rel eladó.Szerintetek nem túl sok km ez? Ráadásul mékalámpás és én ha lehet ráncfelvarrottat szeretnék.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #508 Dátum: 2008.07.16 14:39:10 »
180 ezer elvileg reális lehet. (Enyémben 134 ezer volt, '99-es). Mihez képest sok a km... 100 ezerrel tuti visszapörgetett lenne. Ha nem gyilkolták szét a motort, elmegy az még neked nagyon sokat. :) Ha nem békát akarsz, ne azt vegyél. :)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #509 Dátum: 2008.07.16 15:46:17 »