Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2154600 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #870 Dátum: 2008.10.05 16:15:06 »
attol fugg hol mekkora a kötelezod , adó stb
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #871 Dátum: 2008.10.05 16:19:46 »
Mennyi különbség van (pénzben) egy 1.6-os és egy 1.4-es autó fenntartása között?

Kevés. Nagyságrendileg mondjuk 25-30 ezer - évente. Ha a kötelezőre magas bónuszod van, még ekkora különbség sincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #872 Dátum: 2008.10.05 18:10:29 »
Mennyi különbség van (pénzben) egy 1.6-os és egy 1.4-es autó fenntartása között?
Attól függ mennyit mész évente, hol használod főleg, és milyen a kgfb besorolásod.
Mondjuk azt, hogy vegyesben (70%országút, 30%város) nagyon kb  0,7 iterrel fogyaszt többet az 1,6, így fogyasztásban évi 20 000 km-re számítva 40 000 Ft, a kötelezőben mondjuk plusz 3500/név, az is egy 15 000 Ft.
Így azt lehet mondani, hogy egy nagyon átlagos esetben kb 50 000 Ft pluszköltség.
Egyébként azt biztos észrevetted, hogy a kínálat nem olyan széles 1,6-ból, mint 1,4-ből.
Én próbáltam az 1,6-ot, szerintem megéri ezt a felárat a költségekben. Nagyon jól megy az a motor.
Én 1,4-est vettem, de csak azért, mert főleg városban használom, és itt jobban kijön a többletfogyi, nameg a budapestieknek jóval több a kötelező, továbbá sokkal több 1,4-esből tudtam válogatni a használtpiacon, és az 1,6-osok azért kicsit drágábban vehetők meg.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #873 Dátum: 2008.10.05 19:19:26 »
Mennyi különbség van (pénzben) egy 1.6-os és egy 1.4-es autó fenntartása között?

Fenntartási költségekben elhanyagolható, kérdés mi a vadászterület, ha javarészt város, akkor elég az 1.4.

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #874 Dátum: 2008.10.05 21:08:18 »
Attól függ mennyit mész évente, hol használod főleg, és milyen a kgfb besorolásod.
Mondjuk azt, hogy vegyesben (70%országút, 30%város) nagyon kb  0,7 iterrel fogyaszt többet az 1,6, így fogyasztásban évi 20 000 km-re számítva 40 000 Ft, a kötelezőben mondjuk plusz 3500/név, az is egy 15 000 Ft.
Így azt lehet mondani, hogy egy nagyon átlagos esetben kb 50 000 Ft pluszköltség.
Egyébként azt biztos észrevetted, hogy a kínálat nem olyan széles 1,6-ból, mint 1,4-ből.
Én próbáltam az 1,6-ot, szerintem megéri ezt a felárat a költségekben. Nagyon jól megy az a motor.
Én 1,4-est vettem, de csak azért, mert főleg városban használom, és itt jobban kijön a többletfogyi, nameg a budapestieknek jóval több a kötelező, továbbá sokkal több 1,4-esből tudtam válogatni a használtpiacon, és az 1,6-osok azért kicsit drágábban vehetők meg.

Szal egy 50-es évente.
Jó a bónuszom. Nekem kb felesbe megy a használat(50% város - 50% országút, ritka pálya).
Kicsit jobban hajlok az 1.6-ra, jobb motor miatt :devil:
Am nem kis önsúlya van a gépnek(sedan) ez még egy ok.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #875 Dátum: 2008.10.05 21:20:36 »
Hali,

Szeretnek ellentmondani, bar a biztositasi koltsegek nagyobbak az 1.6-os motornal, mivel az 1.5-os lelektani hatar folott van a hengerurtartalom, de azt kell hogy mondjam, hogy az 1.4-es 97LE teljesitmenye es az 1.6-os 110LE teljesitmeny kozott drasztikus kulonbseg van. Az elobbit porgetni kell hogy igazan menjen, mig az utobbi siman huz erolkodes nelkul. Nekem forszirozott tempoban a varosi fogyasztasom 7.5L az utobbi 6 honapban, es tenyleg sportosan megyek az 1.6L-al. Csereauto miatt volt alkalmam azonos autot 1.4L-es motorral is hajtani es annak ellenere, hogy az autopalyan ki tudtam egetni a korabbi csereautos borzadalmakat es erezhetoen feleledt a kocsi, de akkor is csak kozelitette a korabbi erzest.

Technikai adatok:
1.4L:
97LE @ 6000 ford/perc
130Nm @ 4400 ford/perc

1.6L:
110LE @ 6000 ford/perc
150Nm @ 3800 ford/perc

Mindket autoban 100%-ra azonos a valto (az 1.6L-nel ez gond, mert tul hamar leporog autopalyan, pedig a motor birna tovabb is foleg 180-200km/h korul). Porgetve az 1.6L kb. 15%-os elonyt elvez autopalyan (LE-ben merve), de varosi gyorsitasban, ahol nincs porgetve a motor, csak a nyomatek szamit, szinten 15% az elonye (130Nm vs 150Nm), azonban a fordultszam, ahol a maximalis nyomatek rendelkezesre all szinten tovabbi 15%-al az 1.6L javara szol (4400 vs 3800) es ez a donto...

Azonos valtoval, ha az 1.6L-nel lepadlozod 4-esben varosban, akkor megindul a kocsi es minden 1.6-os motorral szerelt masik autot letol az utrol, de az azonos valtoval szerelt 1.4L-es csak akkor eled ha "kinyomod a szemet" es uveghanging porgeted.

Nem vezetek idiotan, nem jarok gyorsulasi versenyekre, de az 1.6-os nyomatekbeli es a nyomatek rendelkezesre allasi fordulatszam beli (4400 vs 3800) kulonbsege szamomra egyertelmuve tette, hogy az 1.6-os mellett szavazzak.

Annak ellenere, hogy a biztositasi es "sulyado" miatt kedvezotlenebb az 1.6L, viszont mindenhol jobban fogyasztott az 1.4L-hez kepest, ha hasonlo dimanizmusra vagytam.

En nem vennek 1.4L-t. A tobblettkoltsegek ellenere az 1.6L kepesegei es fajlagos fogyasztasa visszahozza az extra kiadasokat. Az a helyzet, hogy ha hasonlo dimanizmust varsz a ket motortol, akkor az 1.6-os mindig kevesebbet fog fogyasztani es ez hosszutavon behozza az extra kiadasokat, rovid tavon meg a mosoly faktort emeli.

Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #876 Dátum: 2008.10.05 22:11:50 »
Nekem forszirozott tempoban a varosi fogyasztasom 7.5L az utobbi 6 honapban, es tenyleg sportosan megyek az 1.6L-al.

Nem szeretem ezt a fogyasztástémát, mert baromi szubjektív. Én nem írnék le egy tanácsot kérő jövőbeni autótulajnak olyat, hogy az 1,6-os sportos városi használattal 7,5öt eszik.
A hsz-edből süt, hogy neked 1,6-os van, és minden más szar, jelen esetben az 1,4.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #877 Dátum: 2008.10.05 22:25:35 »
Szal egy 50-es évente.
Jó a bónuszom. Nekem kb felesbe megy a használat(50% város - 50% országút, ritka pálya).
Kicsit jobban hajlok az 1.6-ra, jobb motor miatt :devil:
Am nem kis önsúlya van a gépnek(sedan) ez még egy ok.

Én "nem értek" a sedanok-hoz, mert mindig is HB-ban gondolkodtam. Az 5ajtós HB-ben számomra teljesen jó a közel 100lovas 1,4. Az 1,6 valóban jobban pörög, és valamennyivel erősebb, viszont karakterisztikájukban nagyon hasonló a két motor. Egyébként mindkét motor a maga kategóriájában baromi jó. Szerintem keress lehetőséget, hogy mindkettőt kipróbálhasd, hátha összejön.
Pl. nézd meg a spritmonitor.de weblapot. Sokat megtudhatsz a fogyikról.
A kötelező biztosításodat számold ki mindkét motorra a netrisk.hu vagy az ebizt.hu siteokon.
Ezen infók alapján ki tudod számolni a két motor klts-beli különbségét.
Egyébként, ha sokat országutazol, szeretsz tempósan haladni, előzgetni, gyakran ül több ember a kocsiban csomagokkal és a sedanokból nagyobb az 1,6-os kínálat, nameg nem vág földhöz az éves szinten plusz pár tízezer ft-od kiadás, akkor vegyél 1,6-ost.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #878 Dátum: 2008.10.05 22:39:16 »
Nekem forszirozott tempoban a varosi fogyasztasom 7.5L az utobbi 6 honapban, es tenyleg sportosan megyek az 1.6L-al.

Nem szeretem ezt a fogyasztástémát, mert baromi szubjektív. Én nem írnék le egy tanácsot kérő jövőbeni autótulajnak olyat, hogy az 1,6-os sportos városi használattal 7,5öt eszik.
A hsz-edből süt, hogy neked 1,6-os van, és minden más szar, jelen esetben az 1,4.

En kerek elnezest, hogy az altalam leirtakra masfel mondatban megmondod a tutit. Rolad sut hogy 1.4-esed van, es ezt most ismet ki is fejezted (lasd korabbi hozzaszolasod ebben a topikban). En azert tobb objektiv tapasztalatot irtam, mint te, de majd a vasarlo eldonti, hogy a leirtak fenyeben mi legyen / mit szeretne. Mindamellett nekem nagyon fura, hogy masfel mondattal kostolgatsz, ez ket dolgot jelent: 1. nem olvastad+ertetted meg amit irtam. 2: ezt nem irom le.

Nekem teljesen mind1 mit vesz az illeto, objektiv velemenyt kert, es en ezt irtam, te meg nekem esel. Engem jo szandek vezerelt es van a temaba vago tapasztalatom. Azt hogy te miert irtad a fentieket azt nem tudom, de szerintem masok sem. A masfel mondat a szamok tukreben szanalmas, kis ki nem tolja le, hogy nekem 1.6L van. Ez most itt nem a meretrol szol....
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #879 Dátum: 2008.10.05 23:10:14 »
Nekem 1,6-os volt, apámnak 1,4-es így mindkettőt újkora óta ismerem.
mozso val teljesen egyetértek. - Az 1,6 városban szinte dízelesen vezethető, gyakorlatilag alapjárattól, egész pici gázzal lehet indulni, és úgy is húz, míg az 1,4-est jobban kell pörgetni. - országúton meg igen jól jön a plusz LE és Nm , ha előzni kell.
-Mindkettő tökéletes motor, és mindkettővel jól lehet autózni, aki egy kicsit az átlagnál dinamikusabban szeret menni, annak az 1,6 kell, aki kimondottan sportosan, az meg vegyen Ts-t .
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #880 Dátum: 2008.10.05 23:11:32 »
Nem szeretem ezt a fogyasztástémát, mert baromi szubjektív. Én nem írnék le egy tanácsot kérő jövőbeni autótulajnak olyat, hogy az 1,6-os sportos városi használattal 7,5öt eszik.
A hsz-edből süt, hogy neked 1,6-os van, és minden más szar, jelen esetben az 1,4.

Mindenki elfogult egy kicsit a sajátjával szemben :)
Én "nem értek" a sedanok-hoz, mert mindig is HB-ban gondolkodtam. Az 5ajtós HB-ben számomra teljesen jó a közel 100lovas 1,4. Az 1,6 valóban jobban pörög, és valamennyivel erősebb, viszont karakterisztikájukban nagyon hasonló a két motor. Egyébként mindkét motor a maga kategóriájában baromi jó. Szerintem keress lehetőséget, hogy mindkettőt kipróbálhasd, hátha összejön.
Pl. nézd meg a spritmonitor.de weblapot. Sokat megtudhatsz a fogyikról.
A kötelező biztosításodat számold ki mindkét motorra a netrisk.hu vagy az ebizt.hu siteokon.
Ezen infók alapján ki tudod számolni a két motor klts-beli különbségét.
Egyébként, ha sokat országutazol, szeretsz tempósan haladni, előzgetni, gyakran ül több ember a kocsiban csomagokkal és a sedanokból nagyobb az 1,6-os kínálat, nameg nem vág földhöz az éves szinten plusz pár tízezer ft-od kiadás, akkor vegyél 1,6-ost.

Utánaszámoltam, nekem kb 60.000 Ft/év pluszra jött ki az 1.6-os
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #881 Dátum: 2008.10.05 23:19:22 »


Utánaszámoltam, nekem kb 60.000 Ft/év pluszra jött ki az 1.6-os

Ez kb. 4 tankolás! - havi 5000Ft - pénz az is, de nem akkora, hogy ezért ki kellene zárni a nagyobb motort.
Használt gépnél sokkal többet nyersz, ha megbízható, leinformálható a gép előélete! - mellesleg 1,4-ből jóval több van az utakon; így inkább az 1,6-ra kell vadászni.

-A különbségről az 1,4-1,6 között, csak annyit, hogy amikor eladtam, a vevőnek az enyém volt aznap az 5. gép amit megnézett, a többi 1,4-es volt ezzel elindult, 500m után közölte, hogy B*meg ezt nem hittem volna, hogy ekkora különbség 13 lóerő. - azonnal le is foglalózta.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.05 23:23:04 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #882 Dátum: 2008.10.06 07:23:44 »
Nekem forszirozott tempoban a varosi fogyasztasom 7.5L az utobbi 6 honapban, es tenyleg sportosan megyek az 1.6L-al.

Nem szeretem ezt a fogyasztástémát, mert baromi szubjektív. Én nem írnék le egy tanácsot kérő jövőbeni autótulajnak olyat, hogy az 1,6-os sportos városi használattal 7,5öt eszik.
A hsz-edből süt, hogy neked 1,6-os van, és minden más szar, jelen esetben az 1,4.

En kerek elnezest, hogy az altalam leirtakra masfel mondatban megmondod a tutit. Rolad sut hogy 1.4-esed van, es ezt most ismet ki is fejezted (lasd korabbi hozzaszolasod ebben a topikban). En azert tobb objektiv tapasztalatot irtam, mint te, de majd a vasarlo eldonti, hogy a leirtak fenyeben mi legyen / mit szeretne. Mindamellett nekem nagyon fura, hogy masfel mondattal kostolgatsz, ez ket dolgot jelent: 1. nem olvastad+ertetted meg amit irtam. 2: ezt nem irom le.

Nekem teljesen mind1 mit vesz az illeto, objektiv velemenyt kert, es en ezt irtam, te meg nekem esel. Engem jo szandek vezerelt es van a temaba vago tapasztalatom. Azt hogy te miert irtad a fentieket azt nem tudom, de szerintem masok sem. A masfel mondat a szamok tukreben szanalmas, kis ki nem tolja le, hogy nekem 1.6L van. Ez most itt nem a meretrol szol....


Azért nem kell túldimenzionálni/félreértelmezni az előző hsz-omet. Én is próbáltam az 1,6-os HB-t meg az 1,4-es HB-t. Nagyon jól megy az 1,6, tényleg ugrik gázadásra, iszonyat lelkesen pörög fel. Én a két motort autóvásárlás elött próbáltam, szóval tisztában voltam mindkét motorral, mielött megvettem az 1,4-et. Én azzal nem értettem egyet a hsz-odban, hogy az 1,4-1,6 között azért akkora hatalmas nagy különbség nincs. Ne csináljunk 2,0TDI-t az 1,6-ból. A sportos városi 7,5literes 1,6 fogyi tette fel az i-re a pontot. Egy szóval, az 1,6-os szinte már turbófeltöltős szinteket hoz az 1,4-hez képest, miközben 1,4d4d fogyijával el lehet menni vele városban. Egyébként úgy igazából tényleg nem érdekel, hogy az 1,6-ot sokkal jobbnak tartod, hisz én nagyon szeretem az 1,4-et, és simán vehettem volna 1,6-ot, viszont egy vevőjelöltel nem kellene elhitetni, hogy sportos vezetéssel 7,5litert eszik városban a bikaerős 1,6.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #883 Dátum: 2008.10.06 07:26:07 »
Nem szeretem ezt a fogyasztástémát, mert baromi szubjektív. Én nem írnék le egy tanácsot kérő jövőbeni autótulajnak olyat, hogy az 1,6-os sportos városi használattal 7,5öt eszik.
A hsz-edből süt, hogy neked 1,6-os van, és minden más szar, jelen esetben az 1,4.

Mindenki elfogult egy kicsit a sajátjával szemben :)
Én "nem értek" a sedanok-hoz, mert mindig is HB-ban gondolkodtam. Az 5ajtós HB-ben számomra teljesen jó a közel 100lovas 1,4. Az 1,6 valóban jobban pörög, és valamennyivel erősebb, viszont karakterisztikájukban nagyon hasonló a két motor. Egyébként mindkét motor a maga kategóriájában baromi jó. Szerintem keress lehetőséget, hogy mindkettőt kipróbálhasd, hátha összejön.
Pl. nézd meg a spritmonitor.de weblapot. Sokat megtudhatsz a fogyikról.
A kötelező biztosításodat számold ki mindkét motorra a netrisk.hu vagy az ebizt.hu siteokon.
Ezen infók alapján ki tudod számolni a két motor klts-beli különbségét.
Egyébként, ha sokat országutazol, szeretsz tempósan haladni, előzgetni, gyakran ül több ember a kocsiban csomagokkal és a sedanokból nagyobb az 1,6-os kínálat, nameg nem vág földhöz az éves szinten plusz pár tízezer ft-od kiadás, akkor vegyél 1,6-ost.

Utánaszámoltam, nekem kb 60.000 Ft/év pluszra jött ki az 1.6-os

Milyen fogyasztáskülönbséggel számoltál az 50%város 50% országúti használatnál?

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #884 Dátum: 2008.10.06 07:54:40 »
Azért nem kell túldimenzionálni/félreértelmezni az előző hsz-omet. Én is próbáltam az 1,6-os HB-t meg az 1,4-es HB-t. Nagyon jól megy az 1,6, tényleg ugrik gázadásra, iszonyat lelkesen pörög fel. Én a két motort autóvásárlás elött próbáltam, szóval tisztában voltam mindkét motorral, mielött megvettem az 1,4-et. Én azzal nem értettem egyet a hsz-odban, hogy az 1,4-1,6 között azért akkora hatalmas nagy különbség nincs. Ne csináljunk 2,0TDI-t az 1,6-ból. A sportos városi 7,5literes 1,6 fogyi tette fel az i-re a pontot. Egy szóval, az 1,6-os szinte már turbófeltöltős szinteket hoz az 1,4-hez képest, miközben 1,4d4d fogyijával el lehet menni vele városban. Egyébként úgy igazából tényleg nem érdekel, hogy az 1,6-ot sokkal jobbnak tartod, hisz én nagyon szeretem az 1,4-et, és simán vehettem volna 1,6-ot, viszont egy vevőjelöltel nem kellene elhitetni, hogy sportos vezetéssel 7,5litert eszik városban a bikaerős 1,6.

Mivel nekem majd masfel eve ki van szerelve a fedcomp a fogyasztasi adataim a megtett km es a tankolt benya alapjan szamolom. Nem tudok mit csinalni ha nekem ennyire jon ki a varosi fogyasztasom. A legutobbi tankolasomnal 8L volt az atlag, az azt megelozo 7.5L. Ez van. Korabbi nem markaazonos kocsim (1.5L benzin, 1260kg, 97LE) azonos stilus mellett azonosan jo motorolajjal 9.0-9.5L volt, ha megszakadtam sem tudtam leszoritani, nem is voltam elegedett.

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/49-Toyota/435-Corolla.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=2005&constyear_e=2006&power_s=80&power_e=85
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.06 08:00:23 írta mozso »
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb