Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2159143 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #855 Dátum: 2008.10.01 08:27:48 »
Viszont olyanról már többször hallottam, hogy mikor karambol miatt az egyik rendszám roncsolódott, akkor a kocsi új rsz-t kapott. Na most, én nem látom a különbséget a roncsolódás miatti megsemmisülés és az elvesztés között, de nem tudom, hogy konkrétan mi a helyzet utóbbi esetén.
Nekem a Cori elejét tolta meg egy szappantartó Matiz ugye még januárban, újra csináltatta a márkaszerviz az eredeti rendszámomat, nem kértek újat (bár sztem nem lett rosszabb mint volt, de az ő dolguk, miért kérték)...
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #856 Dátum: 2008.10.01 08:56:11 »
Viszont olyanról már többször hallottam, hogy mikor karambol miatt az egyik rendszám roncsolódott, akkor a kocsi új rsz-t kapott. Na most, én nem látom a különbséget a roncsolódás miatti megsemmisülés és az elvesztés között, de nem tudom, hogy konkrétan mi a helyzet utóbbi esetén.
Nekem a Cori elejét tolta meg egy szappantartó Matiz ugye még januárban, újra csináltatta a márkaszerviz az eredeti rendszámomat, nem kértek újat (bár sztem nem lett rosszabb mint volt, de az ő dolguk, miért kérték)...

Talán az a különbség, hogy a roncsolódáskor megmarad egy használhatatlan állapotú rsz., elveszítés eseten meg azért logikus újat kérni (főleg manapság, mikor az objektív felelőségvállalás jegyében a tulajt büntetik) hogy a becsületes megtaláló ne használhassa tilosban parkolásra és száguldozásra. De ismerek olyat is, akinek semmi baj nem volt a rendszámával, csak "vagányságból" cserélte le EU-sra.
Szerintem fel kellene keresni az előző tulajt (állítólag 2tulaja volt eddig az autónak).
Kmr, ha szeretnéd, az utóbbit meg tudom kérdezni, az elsőt meg talán az Emil Frey-ben kiadják némi kedvességért, vagy egy doboz bonbon az egyik ott dolgozó hölgynek :flowers:
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #857 Dátum: 2008.10.01 09:05:20 »

A karcok meg a horzsolások, illetve a felniken a sérülések engem adott esetben nem zavarnának, ha az autó amúgy jó áron van. A beázás is csak akkor gáz, ha korábbi törésre utal.
Amitől viszont elfogna a frász, azok a fura hézagok meg belül a törött, lógó burkolatok  :wacko:
------------------------------------
Van saját rétegvastagság-mérőd?

Ha 3-400ezerrel a piaci átlag alatt van, és nincs más baja, akkor egy másfél millió forint alatti értékű autónál én sem tekinteném problémának ::)
Belül a lógó burkolatok... Na igen. De az csak egy igénytelen szerelőre utal, nem a tulajdonosra... Anyagilag az sem nagy tétel, tehát én afelett is szemet hunynék.
-------------------------------
A mérő, és minden autódiagnosztikai eszköz rendelkezésemre áll szinte bármikor szerencsére. ::)
Ha sűrűn cserélgetném az autóimat, mint ahogy nem szokásom, akkor beruháznék egy mérőre, de így egyszerűbb néha pofátlannak lenni :innocent:
kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #858 Dátum: 2008.10.01 09:59:49 »
Talán az a különbség, hogy a roncsolódáskor megmarad egy használhatatlan állapotú rsz., elveszítés eseten meg azért logikus újat kérni (főleg manapság, mikor az objektív felelőségvállalás jegyében a tulajt büntetik) hogy a becsületes megtaláló ne használhassa tilosban parkolásra és száguldozásra. De ismerek olyat is, akinek semmi baj nem volt a rendszámával, csak "vagányságból" cserélte le EU-sra.

Na de 4 v. 5éve mikor kiadták azt a rsz-ot, még sehol nem volt az objektív marhaság, nekem megvan az összeesküvés elméletem, kíváncsi leszek mit derít majd ki kmr :flowers:

De amúgy ez a rsz dolog rávilágít még egy gyengeségére ennek a rendszernek, mert mi van ha ellopják, elveszítem a rsz-om, bejelentem, kapok egy újat, aztán fél év múlva 200al lefényképezik a lopott rsz-ot :ph34r: Na akkor ki fizet? :whistling:


kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #859 Dátum: 2008.10.01 10:33:17 »
Talán az a különbség, hogy a roncsolódáskor megmarad egy használhatatlan állapotú rsz., elveszítés eseten meg azért logikus újat kérni (főleg manapság, mikor az objektív felelőségvállalás jegyében a tulajt büntetik) hogy a becsületes megtaláló ne használhassa tilosban parkolásra és száguldozásra. De ismerek olyat is, akinek semmi baj nem volt a rendszámával, csak "vagányságból" cserélte le EU-sra.

Na de 4 v. 5éve mikor kiadták azt a rsz-ot, még sehol nem volt az objektív marhaság, nekem megvan az összeesküvés elméletem, kíváncsi leszek mit derít majd ki kmr :flowers:

De amúgy ez a rsz dolog rávilágít még egy gyengeségére ennek a rendszernek, mert mi van ha ellopják, elveszítem a rsz-om, bejelentem, kapok egy újat, aztán fél év múlva 200al lefényképezik a lopott rsz-ot :ph34r: Na akkor ki fizet? :whistling:
Ha jól tudom csak egy rendszámot lehet újragyártani, illetve csak egyszer. Ha másodszor is elveszíted vagy netalán elveszik mindkettő egyszerre, akkor új rendszámot kapsz. Ezzel valamelyest kivédik a klónozás lehetőségét.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.02 13:35:31 írta kleingy »
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #861 Dátum: 2008.10.02 13:37:17 »
Szerintem ezek közül az 1. és a 3. corolla, vagy a 2. mazda-( csak ott nincs ár!) ami megtekintésre érdemes.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #862 Dátum: 2008.10.02 13:52:28 »
Indok a többi ellen mi?
Amúgy a 2. Mazda irányára 920, ott a leírásban. ;)
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #863 Dátum: 2008.10.02 14:09:31 »
Az első Corolla tuti, hogy tekert órával van. Baromi kevés km, 0 szervizkönyv (ez utóbbi mondjuk az összesre igaz.)
A második eleje gyanús, szerintem törve volt. Meg valahogy nem is szimpi. Okot nem tudok. Megérzés. Tévedhetek is.
A harmadik egy Luna felszereltségesnek látszik, ami elég ritka, és szerintem import autó. Akkor viszont hol a ködlámpa? Mert emlékeim szerint kint mindenhol járt a Lunához.
A 4 légzsák is gyanús, nálunk csak kettő járt hozzá. Tévedés nincs kizárva. Ha nem dízel lenne, megnézném.
A negyedik szintén óratekert lesz, a G6 szintén nem gyakori darab, szinte tuti, hogy import. Jól felszerelt, az állapota kérdéses.

Összegezve: Mindhárom gyanús. Az ucsó kettő jól felszerelt, én azokkal kezdenék. Ennek ellenére az áraikat picit magasnak találom. (úgy 2 kilóval)
Állapotfelmérés kötelező!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #864 Dátum: 2008.10.02 18:03:52 »
Szerintem ezek közül az 1. és a 3. corolla, vagy a 2. mazda-( csak ott nincs ár!) ami megtekintésre érdemes.

Annyira hihetetlen az a 73 000 km az első corollában. Vegyük azt, hogy nepper árulja, ami már fix visszatekerést jelent, nincs szervizkönyve, nameg minimum 2 tulajdonosa volt, és 10év alatt összesen 73ezret sikerült belerakni. Fejemet merném rá rakni, hogy kamu. Persze ettől még lehet szép és jó autó.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #865 Dátum: 2008.10.02 19:22:48 »
http://www.hasznaltauto.hu/2222156_toyota_corolla_2001

Szerintem ez egész jónak igérkezik amennyiben márkaszervizbe lett hordva, és így ismert a teljes szervizelőélet és km-futás a szervizben lekérdezve. A magyar üh. és az 1 tulaj is adhat némi örömre okot. Igaz, kb 200 000 Ft-al drágább, viszont fiatalabb, leinfózható (elvileg), és így bőven meghálálja ezt a kis pluszpénzt. Azon "kesergek", hogy sokszor a használtautóknál 100-200ezer Ft-on megy a balhé, sok ember ennyi pénzért lemond az igazolt előéletről, meg sok minden másról, miközben egy gumigarnitura is simán 80 000 Ft, egy fékfolyadék+ékszijcserért pont ma fizettem 30ezret, és nem sorolom, hosz ti is ismeritek az árakat. Arról nem is beszélve, hogy a kicsit drágább és igényesebb használtautó kisebb rizikó, nameg drágábban is megy el, ha az ember el akarja adni.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #866 Dátum: 2008.10.02 19:56:12 »
No a változatosság kedvéért kollegám szeretne autót venni (Mivel van már egy bagoly Cori a családban, erősen gondolkodnak még egyen)

A kinézett verdák ezek lennének:


Az első képről nem tűnik rossznak, mondjuk az gyanús hogy nincs belső kép, meg kell nézni, a második nekem valahogy nem szimpi...
A 3. nak tetszik a belseje :) de dízelt e11-ből nem vennék, meg sztem sérült volt az eleje, nekem a G6-os a legszimpatikusabb, persze meg kell -azt is- nézni :yes:

A 2 323-as hidegen hagy, a piros alapból nem tetszik mert peros ::) a másikból meg nem sokat látni, az első tulaj nagy-nagy piros pont egy 10éves autónál, a hátsó tengelyen a nem gyári szerelésű acéltárcsa nekem fura, meg vonóhorog, jó kis földutas háttér :whistling:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #867 Dátum: 2008.10.03 09:05:24 »
pedig ezek kozul a peros mazda a legszebb bár izlés dolga :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #868 Dátum: 2008.10.04 14:50:58 »
Szerintem ezek közül az 1. és a 3. corolla, vagy a 2. mazda-( csak ott nincs ár!) ami megtekintésre érdemes.

Annyira hihetetlen az a 73 000 km az első corollában. Vegyük azt, hogy nepper árulja, ami már fix visszatekerést jelent, nincs szervizkönyve, nameg minimum 2 tulajdonosa volt, és 10év alatt összesen 73ezret sikerült belerakni. Fejemet merném rá rakni, hogy kamu. Persze ettől még lehet szép és jó autó.

Ezt a kocsit láttam élőben. Semmi különös, egy átlagos darab. Nem ramaty, de nem is különösebben megkímélt. És 200 %, hogy a 73 ezer km elől legalább egy 1-est leszedtek. Ehhez képest (is) drága.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #869 Dátum: 2008.10.05 16:07:55 »
Mennyi különbség van (pénzben) egy 1.6-os és egy 1.4-es autó fenntartása között?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D