Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2163114 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7200 Dátum: 2011.07.23 11:56:15 »
Azert ez nem ilyen egyszeru. Az enyem, hajtosabb (sok palyazasnal) 8ezer km utan csipegeti az olajat, amugy nem. En nem irnam bele az adasvetelibe, pedig nem olajzabalos az autom  :no:
Talán nálad is ez lehet az oka (6. bekezdés).

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7201 Dátum: 2011.07.23 13:59:56 »
Nem hasznalom varosban a kocsit, szoval ezt kizarnam. Elfarad az olaj 8ezer km utan. ELotte semmi ilyesmi nincs.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7202 Dátum: 2011.07.23 21:10:38 »
Hi

Hát az olajfogyasztásra nekem is lenne némi hozzáfűznivalóm. Meglepő módon először itt a fórumon hallottam a vvti-k esetleges olajfogyasztásáról..
A kocsi vásárlása során sokkal inkább tartottam attól, hogy törött volt az autó, vagy hogy tekerték az órát, mint hogy olajat fogyaszt.
Az én kocsim 2004 áprilisi, érdekes módon mikor 2007-ben járt  márkaszervízben, akkor is 5w30-at tettek bele, a tulaj azóta, mármint az előző
OMV 5w40-et tett bele folyamasan az elmúlt 4 évben, és az ő állítása szerint a pálcán nem volt érzékelhető olajszint csökkenés....
Mikor megvettem az első dolog volt, hogy lecseréltem az olajat Total quarz 0w30-ra, ugye ez túltejesíti az 5w30-as tulajdonságait....
Semmiféle dolgot nem vettem észre rajta, azóta elmentem közel 1000km-t de nem tapasztaltam semmit se...
Sőt, korábban gondolkodtam más japán járgányon, de miután kiderítettem, hogy a Mazdák iszonyatosan rohadnak, és rengeteg rejtett hibájuk lehet, továbbá rendkívül iszákos fajták döntöttem a kicsit konzervatív, viszont iszonyatosan megbízható masszív konstrukció mellett...
Emellett sógorom is ilyen járgánnyal jár ő is használtan vette, minden évben 5w40 mobil-t tesz bele és soha semmilyen olajbaja még nem volt...
Hihetetlenül keveset eszik, kollégám peugeot 406-osa 11-12-t evett városban, enyém óvatosan 7-vel elbohóckodik....
Szal én nem értem minek spórolni 3ezret, ha ezzel ártunk az autónak, továbbá a youtube-on láttam egy tesztet az olajokról, megdöbbentő milyen szinten szilárdul a 10w40 12 óra után -22 fokon....

Ha esetleg érdekel valakit tapasztalatom, amiket összeszedtem a kocsi megvásárlása alatt kérdezzen nyugodtan.
Nem mondok újat, de sajna rengeteg a pörgetett órájú céges autó.... itt is igaz a mondás, meg kell fizetni a jó kocsi árát, én is ezt tettem többet adtam érte, mint az átlag és nem bántam meg...
 
Auris HSD TS 2015.12


feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7204 Dátum: 2011.07.24 14:46:22 »
Mardel a privit megkaptad?

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7205 Dátum: 2011.07.24 14:52:17 »
hinnye!
1.4 sol 2004

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7206 Dátum: 2011.07.24 15:00:29 »
 [rohog]

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7207 Dátum: 2011.07.24 15:19:17 »
ezt is láttam csütörtökön, egy ilyet kipróbálnék szívesen

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts-4895529
1.4 sol 2004

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7208 Dátum: 2011.07.24 15:25:43 »
ezt is láttam csütörtökön, egy ilyet kipróbálnék szívesen

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts-4895529

Ts celicaval már mentem.ŐŐŐ elég durva mikor vált a vezérlés 190-200 km/h val mentem :) de nem nagyon kotyant meg neki.

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7209 Dátum: 2011.07.25 15:36:29 »
Ha minden jól megy holnap leutazok megnézni a következő példányt.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra-4964987

Mi a véleményetek róla? A jobb oldala picit meg van húzva, de ilyen áron elég korrektnek tűnik, fel lehet venni a gazdájával a kapcsolatot és márkakereskedés lévén talán nem buherálták...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7210 Dátum: 2011.07.25 15:57:51 »
Mivel nem túl meggyőzőek a képek, annyit mondanék, hogy kérd meg, hogy vegyék le a motor takaró műanyag elemet. Ezt 2db csavar fogja, talán 10-es, vagy 11-es. Ezután nézz a blokk mögé, ha olajos, az további alkutéma.
Ez alapján a hirdetés alapján nekem túl olcsónak tűnik, a valóban szép faceliftek klímásan olyan 900-1M környékén mozognak reálisan.
Nézd meg, hogy mindene működik-e, klímát is beleértve, kp. zár, ablakemelők, amennyiben elektromosak.
Mivel Toyota szerviz is van helyben én javasolnám (bár ez a Te költséged), hogy vitesd be a szervizbe és emeljék meg, nézz alá, rángasd meg a futómű elemeit, nem-e lötyög vmi. Ellenőrizd a fékek kopottságát is! Amennyiben bármi rendellenességet észlelsz, azt azonnal jelezd, ez mind, mind alku része lehet. Nézd meg a karosszériaelemeket is, az illesztések egyenletességét vízszintes és függőleges irányban is. Vadássz az első szerkezeti elemeken látható javítások, hegesztések után, nem-e szerkezeti sérült az autó. Amennyiben az, úgy mindegy, mennyi pénzért, de hagyd ott! Nehogy az legyen, hogy megveszed, majd éri az elejét egy baleset, és képtelen legyen megfelelően megvédeni benneteket.  :excl:

Amennyiben megfelelőnek találod (hibátlan biztosan nem lesz), szerintem mondj egy kicsit alacsonyabb árat, pl. 600e-et, hogy mit szólnak hozzá, mennyire fontos nekik eladni, tekintettel az első lemez sérülésének javítási költségeire.

Persze, az is lehet, hogy jó a kocsi, bár ebben nem igazán hiszek, szerintem túl olcsó ahhoz, hogy jó legyen. (Erre akibor000 autója a legtökéletesebb ellenpélda, ott az eladó volt a "hülye" Robi javára: óriási mákja volt Robinak)

Ja, és nézd meg a szervizkönyvét is, érdeklődj, hogy milyen olajat tettek a motorba az évek során. Ha 10W-40, az gáz, sanszos, hogy olajevős. Bár, ha más egyéb dolga rendben van, és TE újíttatod fel a motorját, ami kerül kb 200-250.000Ft-ba, akkor még jól is járhatsz vele, és ezt komolyan mondom! De ahhoz, minden egységének jónak (értsd: azonnali ráköltést nem igénylőnek) kell lennie.



4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7211 Dátum: 2011.07.25 16:15:37 »
szerintem mondj egy kicsit alacsonyabb árat, pl. 600e-et, hogy mit szólnak hozzá, mennyire fontos nekik eladni, tekintettel az első lemez sérülésének javítási költségeire.

Erre azt fogja mondani, hogy nem alkutéma, ezért ennyi. Nem titkolta, hanem megmutatta, külön lefotózta, szóval lehet próbálkozni, de nem hiszem, hogy ez működik.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7212 Dátum: 2011.07.25 16:15:58 »
Remélhetőleg hamarosan küld több képet róla (ha nem le se megyek holnap) :) Reálisnak árban én a 800-900e közöttieket tartom, abban a kategóriában van a legtöbb :)
Köszi minden infót, figyelni fogok mindenre. Két hátsó gátlót cserélik benne mert kivan, ezenkívül és a jobb oldalán kívül nem említett több problémát, reméljük úgy lesz, olajfolyást egy tisztára nyalt motoron sajnos cinkes, de ha nagy mértékben zabálja az kipufogón is látszik nem? Lerakódik. Még az lenne a kérdésem, hogy fogyasztás mérő vvt-i esetén mindbe van? Ha fent van kijelző az tuti írja? Vagy van itt is eltérés felszereltségben? (az nagyon tetszik! :D )

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7213 Dátum: 2011.07.25 16:58:38 »
Megérkeztek a képek...
http://noob.hu/2011/07/25/Kp_231.jpg, http://noob.hu/2011/07/25/Kp_230.jpg
Küldött még szervízkönyvről, 115e (azaz végig) vezetett, tudom nem nagy meló csinálni egy ilyet, de így elég korrektnek tűnik...
117nél mennyire természetes a váltó és a kormány kopása?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7214 Dátum: 2011.07.25 17:03:44 »
117nél mennyire természetes a váltó és a kormány kopása?

Használatfüggő. Ha valaki folyamatosan a kormányt fogja, városban jár és izzad a keze, akkor alacsonyabb futásnál is kophat. Hosszútávon, mérsékelt kormányfogással pedig 200 ezernél sem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...