Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2369400 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Moon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8340 Dátum: 2012.07.12 11:04:35 »
sziasztok. lenne egy kérdésem.van egy avensis-ünk 2004-es és egyik nap be akartuk inditani, indtózunk de csak kerreg kerreg és nem indult be. 30mp után se indul csak kerreg és kerreg, olyan hangot ad mint amikor lefulladsz a kocsival és ezt folyamatosan, és nagy nehezen 45mp körül beindul. hidegen, tehát ha sokat áll a kocsi hidegben akkor beindul, amugy azt a hibát produkálja. észrevettük, hogy a kocsi nem is húz annyira mint elõtte. 2000 köbcentis dízel. soha semmi baja nem volt, ez mint a villámcsapás elõjött. valaki nem tudja mi lehet a baj? vagy találkoztatok már ilyennel?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8341 Dátum: 2012.07.13 18:35:18 »
Ezzel most mi a célod?  Mármint egy 2008-as hozzászólás linkelésével?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

anytha3

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8343 Dátum: 2012.07.19 19:42:44 »
Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni  :helpsmilie:, hogy a Toyota Celica motorja jó-e az Avensisébe? A motorkódja ugyanaz, csak a teljesítményben van különbség. A vezérlés ugyanúgy van mint az Avensisnél? A számítógép ugyanúgy kommunikál a motorral, ha ugyanazokat a kiegészítőket rakjuk vissza, mint ami az Avensisbe volt pl. befecskendező, érzékelő, stb... ????

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8344 Dátum: 2012.07.20 22:02:38 »
üdv!

Ha komplett rakjátok, akkor esetleg, de azonos motorkód mellett is lehetnek lényeges eltérések, amire figyelni kell!!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8345 Dátum: 2012.07.23 08:54:44 »
Haver autóján lehet, hogy csúszik a kuplung. Csak gyanú, de nem nagyon ért hozzá, ezért kérte, hogy kérdezzem meg, hogyan lehet egyértelműen behatárolni ha a kuplung megcsúszik? (én meg elég messze vagyok, így nem tudom kipróbálni) Alacsony fordulaton terhelésnél vagy magas fordulaton csúszik meg előbb? Kisköbcentis benzines autóról van szó.

Régen azt mondták, hogy álló helyben behúzott kéziféknél 5-ben próbáljak elindulni. Ha lefullad akkor jó a kuplung ha nem akkor csúszik. Ez a módszer nálam a suzukinál bevált.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8346 Dátum: 2012.07.23 11:13:26 »
Haver autóján lehet, hogy csúszik a kuplung. Csak gyanú, de nem nagyon ért hozzá, ezért kérte, hogy kérdezzem meg, hogyan lehet egyértelműen behatárolni ha a kuplung megcsúszik? (én meg elég messze vagyok, így nem tudom kipróbálni) Alacsony fordulaton terhelésnél vagy magas fordulaton csúszik meg előbb? Kisköbcentis benzines autóról van szó.

Régen azt mondták, hogy álló helyben behúzott kéziféknél 5-ben próbáljak elindulni. Ha lefullad akkor jó a kuplung ha nem akkor csúszik. Ez a módszer nálam a suzukinál bevált.
Kuplung csúszás szokta úgy jelezni magát, hogy legmagasabb sebességfokozatban, de nem túl gyorsan haladva (mondjuk ötödikben max. 70-80-nál) lepadlózva a gázpedált, felpörög a motor. 
1.4VVti (2004)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8347 Dátum: 2012.07.23 12:42:44 »
 :yes:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8348 Dátum: 2012.07.23 22:09:55 »
Mostanában többször is előfordult, hogy fémes csikorgó hangot adott az Ave gyorsabb balra kanyarodáskor, ami viszont melegedés után elmúlt. Ezt körforgalomban vettem észre, jobb kanyarban nem. Fékezéshez nincs köze. Mi lehet ez? (2001-es Ave I.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8349 Dátum: 2012.07.23 22:23:17 »
Mostanában többször is előfordult, hogy fémes csikorgó hangot adott az Ave gyorsabb balra kanyarodáskor, ami viszont melegedés után elmúlt. Ezt körforgalomban vettem észre, jobb kanyarban nem. Fékezéshez nincs köze. Mi lehet ez? (2001-es Ave I.)

Kormányszervót hajtó ékszíj csúszásra tippelek, megnézném elég feszes-e az ékszíj és megnézném az olajszintet a szervokormánynál, meg nem ereszti-e (szivárgás) valahol az olajat...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8350 Dátum: 2012.07.23 22:31:28 »
Mostanában többször is előfordult, hogy fémes csikorgó hangot adott az Ave gyorsabb balra kanyarodáskor, ami viszont melegedés után elmúlt. Ezt körforgalomban vettem észre, jobb kanyarban nem. Fékezéshez nincs köze. Mi lehet ez? (2001-es Ave I.)
Esetleg meg lehet még nézni a fékbetéteket, nekem némi rázkódás hatására kezdett el valami ütemesen nyikorogni, szaki megcsiszolta a betétek belépő éleit, a hang elmúlt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

diegho

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8351 Dátum: 2012.07.29 17:10:07 »
Sziasztok!

Gázadáskor jön egy fémes csörgő hang a motortérből, menet közben is jól hallani, ha csak a sebességet tartom, akkor nincs ez a hang, alapjáraton álló motornál is hallok a generátor/vezérmű szíj felől halk csörgő nyiszogó hangot, ahogy nézem a generátor szíj még lehet gyári, mert toyota feliratos, a belső oldalán ahogy látom már repedezett is (94'-es 4E-FE Corolla) okozhatja a gázadásos csörgést ez? Vezérműben pár év és 45ezer km van, mindkettőt cseréljem görgőkkel együtt?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8352 Dátum: 2012.07.29 17:28:10 »
Önts tiszta vizet a pohárba, dobd le a teljes vezérlést, meg az összes szíjat, és nyugodtan alhatsz.  Szerintem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8353 Dátum: 2012.07.29 17:31:00 »
Gázadáskor jön egy fémes csörgő hang a motortérből, menet közben is jól hallani, ha csak a sebességet tartom, akkor nincs ez a hang,
Ez még váltócsapágy is lehet. Nekem is ez volt, terheléskor (gyorsítás, emelkedő) volt a hang eleinte, a végén pedig már szinte mindig. Nekem ilyen fémes, kerregő hang volt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8354 Dátum: 2012.07.29 17:31:15 »
Sziasztok!

Gázadáskor jön egy fémes csörgő hang a motortérből, menet közben is jól hallani, ha csak a sebességet tartom, akkor nincs ez a hang, alapjáraton álló motornál is hallok a generátor/vezérmű szíj felől halk csörgő nyiszogó hangot, ahogy nézem a generátor szíj még lehet gyári, mert toyota feliratos, a belső oldalán ahogy látom már repedezett is (94'-es 4E-FE Corolla) okozhatja a gázadásos csörgést ez? Vezérműben pár év és 45ezer km van, mindkettőt cseréljem görgőkkel együtt?
Vezérmű bordás szíj nem csúszik, ha az átugrik azt észreveszed...
Mikrobordás szíj/ékszíj csere, azt kész vagy. Az csúszik neked  :yes: igen, az okoz ilyen hanghatást.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...