Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2358246 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6210 Dátum: 2010.04.05 19:57:03 »
Sőt, még az én Avémon is így működik. Mondjuk nem tudom, hogy 15V-nál kigyulladna e a lámpa - a 12V helyett csak ~3V volna az izzón.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6211 Dátum: 2010.04.05 20:02:16 »
A 15V-ot hasraütésre mondtam, nem tudom mennyi feszültség különbség kell az izzó felgyulladásához.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6212 Dátum: 2010.04.05 21:04:17 »
Szerintem legalább 8V, ha meg 20V-al tölt a generátor, az már elég gáz - szóval ennek a jelzésére szerintem nem tökéletes.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6213 Dátum: 2010.04.05 21:37:48 »
nem. nem kell h leálljon a motor, sőt az autó jó is mert jelzi h nem tölt.  :hug:
sőt az egyik sarut is leveheted menet közben. láttam már ilyet. de inkább ne :no:
Ha az akkumulátor üres és a generátor nem tölt, akkor a gyújtás honnan kap áramot?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6214 Dátum: 2010.04.05 21:39:05 »
Idézetet írta: Palaczk
próbáltam tölteni és meg sem mozdult a műszer mutatója.
Ez azt jelenti, hogy elkezdte tölteni maximális árammal és az nem is csökkent vagy egyáltalán nem is töltött? Az előbbi eset nekem a zárlatos akkumlátort jelentené.
Egyáltalán nem is töltött. A műszer mutatója egyáltalán nem tért ki a nulláról. (A töltő biztosan nem rossz, más akksikat rendben tölt).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6215 Dátum: 2010.04.05 21:39:49 »
Lehet hülyeséget írok, de nekem úgy rémlik, hogy régi autókon (nincs tele elektronikával) a töltésjelző lámpát a generátor és az akku közé kötik be, így a következő esetekben világit:
(...)- a generátor tölt, de az akku feszültsége nagyon alacson.
Ez lehet a magyarázat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sonoc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6216 Dátum: 2010.04.07 20:34:07 »
Hali!

Nem indul a vas! Carina-e (4AFE) 1.6 Úgy kezdte, hogy melegen nem indult el, otthagytam este meg elindult ez még összel történt el is felejtettem. Aztán egyre sürübben csinálta, néha már hidegen sem, most meg sehogy! Teker szépen, szikra van a b. punpát hallani. Hiba cod nincs. A riasztót kiszedtem, nem használtam, benne volt. Mit tudok megnézni?  :helpsmilie:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6217 Dátum: 2010.04.07 23:53:20 »
Sokminden lehet, pl. vezérműtengely-szögjeladó...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Mpéter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6218 Dátum: 2010.04.12 23:40:40 »
Sziasztok,

A toyota corolla 1.6 5 ajtós 2003 sebváltóját miért ilyen nehéz váltani? Főleg a harmadikat nem szereti. ( előtte honda civicem volt, az mint a vaj.. )

Hol lehet szerezni az autóhoz  ( magyar v. angol nyelven ) kézi könyvet? Megkérdeztem a szervízt, ha rendelek eredetit, kb. 8000 Ft-ba kerül, ami szerintem túl sok egy 2003-as autóhoz, mivel újhoz is ennyi.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6219 Dátum: 2010.04.13 08:39:00 »
A könyv új, tök mindegy, milyen korú autóhoz veszed, attól hogy milyen kocsi leírása van benne, a költsége egyforma mindkettőnek! :D Nézz szét itt. ;)

A váltóra javaslom az általános/olajok topicban megkérdezni az illetékeseket, addig nézd meg légyszi, hogy C150-es váltód van-e vagy milyen (motortérben a tűzfalon kis plaketten van alvázszámmal, stb-vel együtt). Volt egyébként valaha váltóolaj cserélve a kocsiban? Válasz jöhet abba a topikba! ;)
         

MEB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6220 Dátum: 2010.04.13 15:52:37 »
Hilux Surf , melynek a hátsó, tehát csomagtartó ajtaját a pótkerék oldalra hajtása után csak úgy lehet kinyitni, hogy a kulcsot elfordítva lecsúszik az ablak, majd belülről kibiztosítom és belülről kinyitom. lehet, hogy bonyolultnak tűnik, de az is. üdv

Ha elfordítod a zárban a kulcsot vagy a középkonzolon működteted a gombot, csinál valamit?

Jellemzően az emelőmechanika fogaskerekei kopnak el; ilyenkor működik a motor, de nehézkesen emeli az üveget, megakad menet közben vagy csukott állapotban lerázkódik.
Másik esélyes, hogy a motor ment tönkre, beázhatott vagy szerencsésebb esetben csak a zárhoz menő vékony vezeték szakadhatott el, ezért a se kép-se hang.

( Felújított mechanikám van eladó, de motort is tudok vagy szükség esetén bármit szinte... )

Lovy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6221 Dátum: 2010.04.13 23:28:49 »
Helló,

Esetleg a Meta riasztóknak nincs itt valami guruja? Nem tudom nyitni a kocsit a távirányítóval, csak kulccsal. Arra gondltam, hogy a riasztó rendetlenkedik mert a kp zár nyitja az összes ajtót. Az elemek jók a távirányítóban. Sajna itt a fórumban nem találtam infót...


barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6222 Dátum: 2010.04.13 23:30:18 »
Valószínűleg tökrement a vezérlőegység...

Lovy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6223 Dátum: 2010.04.13 23:45:40 »
Valószínűleg tökrement a vezérlőegység...


juhúúúú.... nah...keresek egy szakit, hátha tud bele életet lehelni...
köszi a gyors választ!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6224 Dátum: 2010.04.14 07:28:29 »
Helló,

Esetleg a Meta riasztóknak nincs itt valami guruja? Nem tudom nyitni a kocsit a távirányítóval, csak kulccsal. Arra gondltam, hogy a riasztó rendetlenkedik mert a kp zár nyitja az összes ajtót. Az elemek jók a távirányítóban. Sajna itt a fórumban nem találtam infót...


Hogyne lenne, és a fórumban is megtalálhatod. Igaz valahol az elején írtam bele. Ha nincsen itt, akkor a Carina fórumrészben. Budán van egyébként.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.