Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 551263 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1680 Dátum: 2014.01.11 17:40:12 »
Elsokorben 30at hangszorokra, elsokre.
Melylada 30 illetve erosito is 30.
Eloszor a hangszorokra gondoltam van pioneernak 30ert, vagy rockford legyen prime sorozat?
Mimaz ami jo.

Valszeg eladom a kocsit es majd az uj hasznaltba megy bele... Remelhetoleg ts lesz:)
Elsokorben nem akarok olyat berakni amit benne kell hagynom.
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1681 Dátum: 2014.01.11 19:46:22 »
Hát ennyiért újban a belépőkategóriát súrolod mindenből kb. Használt cucc nem jöhet szóba? Ennyiből már egész jó rendszert lehetne összerakni.

Kábelezést ne felejtsd el belekalkulálni a költségvetésbe. (10-15e min, használt motyókkal. Újonnan ez is kb 30 körül)
Illetve az új autó ajtaját érdemes kiszigetelni bitumennel, illetve masszívan beépíteni a hangszórókat. (10-15e, ha magadnak csinálod)

Ha gondolod, szívesen körülnézek használt cuccos oldalakon, mi az ami ár/értékben jó lehet, csak konkretizáljuk az árakat. Ha 100 körül szánsz rá, abból egy elég ütőképes motyót ki lehet hozni használt motyókból.  ;)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1682 Dátum: 2014.01.14 16:23:43 »
Hi!

Összesen lehet max 100 ezer, de inkább több lépcsőben építeném meg.
Először hangsugárzókra gondoltam, mert lehet az is elég nekem.
 
Illetve még nem tudom milyen vas lesz, mert a TS Compit amit kinéztem már elvitték.
Ha tudsz nyugodtan ajánlhatsz valamit használtan, végiggondolom. (fontos lenne, hogy a további autóban is menjen majd, bár lehet akkor mélyláda kellene egy erősítővel csak)

Lehetséges autók: Ts+TS compi, Typre R FN2 illetve korábbi széria, Celica GT duplalámpás 170 paci, MR2 W3 úgy tűnik kicsi, vagy IS 250, de abba ugye nem kell semmi:)->márciustól már komolyan vadászni akarom a példányokat

31 évesen minden evő vagyok, rock, pop, komoly, jazz, RNB...
A tucc tuccból kinőttem, ls esőztetni sem akarok a parkolóban. Inkább a minőség számítana és nem a teljesítmény.
 
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1683 Dátum: 2014.01.14 20:41:05 »
Hú, hát a minőség az elég megfoghatatlan így nekem. Ennyiből nem nagyon lehet igazán jó minőséget kihozni. Mondjuk az én olvasatomban a minőségi zene az SQ-t jelenti, aktív fejjel, esetleg hangprocesszorral, gyártott ajtó, és A oszlop kárpit, beépítések, stb...

Azt tudom ajánlani, hogy hallgass meg minél több cuccot, lehetőleg olyan autóban, ami neked is van.
Én szívesen megmutatom a cuccom, belül lényegében ugyanaz az autó, szóval ebből elég sokat le tudsz szűrni, hogy milyen irányba indulj el.
Ott van még Yautja kocsija, amiben szintén egész szimpatikus hifi van, és dettó ugyanez az autó.
Illetve wolfman kolléga, ő már más ligában focizik, de máshonnan is közelítette meg az építést. Az inkább egy minőségi zenélésre való rendszer...

Valamelyik pénteki mikrotalira tervezel jönni? Vagy a Ts-es találka? Ha megtűrtök egy dízelt, és nem lesz túl messze, és még rá is érek, akkor szívesen kimegyek...  ::)

De hogy mondjak valami kézzelfoghatót is:

Első körben, erősítő, első szett beszerzése. Ezután jöhet a mélynyomó, mert azt az első szetthez kell választani. Fejegységet gondolom nem akarsz cserélni, szóval az adott.... Mindenféle bántás, vagy leszólás nélkül mondom, de az nagyon hamar szűk keresztmetszet lesz, ha kicsit belemerülsz a dologba.  ::)

Erősítőben, ami most best-buy az szerintem ez: http://hardverapro.hu/apro/signat_ram_2_mark_ii_4_csatornas_erosito
Nekem ugyanilyen van, csak Emphaser csomagolásban, erős, dinamikus erősítő.

Első szettnek nekem szintén bejött a Carpower Predator 6/4 mélyközép: http://monacor.bolt.hu/products.php?123 Erős, masszív hangszóró, kick tartományban nagyon erős, dobokat gyönyörűen visszaadja, de nem túl részletező.

Magas a hozzá tartozó DT 284: http://hardverapro.hu/apro/carpower_dt-284_magassugarzo_elado_jo_aron (Tényleg jó áron van)
Ez erősen ízlés kérdése, hogy ki mit szeret. Nekem nagyon bántja a fülemet ha "tss-ccss-ss"-teg a magas, nem természetes, ezért kerestem egy ilyen "tompább", természetesebb hangú magasat. Nekem tökéletes.  ::)

Hangváltó szintén a szetthez illő: http://monacor.bolt.hu/hangvaltok/174-monacor-cdn-2x-22-ev-garanciaval.html?sid=cb72ed1850741ca913889869acadcd15

Ahhoz hogy a mélyközép kifussa magát, ki kell szigetelni az ajtókat becsülettel, én Unix-os öntapadós bitumen lapot használtam. Kedvezménnyel élhető áron van.

Így illik hozzá egy zárt láda, főleg ha nem akarsz tetőt emelni, ablakot robbantani. Erre szerintem térjünk vissza akkor, ha válaszottál, vettél első szettet, addig kár beszélni róla.
Hallgass meg minél több cuccot, lehetőleg egyforma autókban, mert nagyon sokat befolyásol az ajtó mérete, az autó akkusztikája.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1684 Dátum: 2014.01.15 16:24:08 »
Na majd elküldöm mire gondoltam, hallgatni nincs időm boltban, tudom kellene, de egyszerűbbnek gondolom megrendelni Amazonról vagy ebayről. (illetve Noban olcsóbb)

Az általad említett márkák nem mondanak nekem semmit, mivel tömörített zenét hallgatok, ezért akkor átfogalmazom, nem a hangzásképet akarom tökéletessé tenni, csak jobbá. (30-nál többet az első szettre nem akarok áldozni- tudom rossz megközelítés, de meghúztam az értéket)

Akkor azt modod vegyek egy első szettet és egy erősítőt hozzá, ahhhoz milyet kell, mert ehez nem értek. 4 csatisat... és az hajtja az első szettet majd, a mélyládát meg egy mono erősítő?

Bevallom lusta vagyok ilyen téren, a taliba benne lennék én, valamelyik péntek ok lenne nekem meló után 19:00-ra fel tudok ugarni Pestre.
Illetve mindenképp megnézném a tiéteket.
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1685 Dátum: 2014.01.15 17:13:40 »
Az a baj a boltban hallgatással, hogy ott egy kis fadobozban vannak a hangszórók, előtte pedig végtelen légtér, meg külső zajok, stb... Szóval teljesen más környezet, mint beépítve lesz. Lehet a demófalban olyat szól, hogy lepetézel, a kocsiba építve meg elsírod magad...  :no:
Ezért fontos az is, hogy olyan autóban hallgasd, ami neked is van.  :)

A "nagy" (inkább ismertnek mondanám) márkák közül kevés kivételtől eltekintve csak fejegységet szabad venni.
A kevés kivétel az öreg Pioneer mélynyomók, és a szintén öreg Alpine, Sony erősítők, amik még japánban készültek. Ebben az árkategóriában csak szemetet kapnál tőlük, vagy ugyanazt, amit egy "noname" kínai márka féláron ad...

30-35-ből össze lehet szedni azt az első szettet, amit ajánlottam, de elég ritkán hirdetik egyben sajnos.  :no:
Német e-bay-en is nézelődj, ők szeretnek hifit építeni, minőségi cuccokból.  ;)

Erősítőnek szerintem amit mutattam, az jó lenne neked. Amúgy 4 csatissal 2 lehetőséged van: Az első szettet rákötöd az 1, 2-es csatornára, a mélynyomót pedig a 3-4-re hidalva. Aztán ha érzed az erőt magadban, akkor veszel egy 2 csatis erőt, csak a nyomónak. Az első szettet meg lehidalod a 4 csatisra.

Most pénteken ráérek, már régen is voltam, szóval összeröffenhetünk.  ;)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1686 Dátum: 2014.01.16 17:32:30 »
Ezt most rakták fel, ez sem rossz vétel: http://www.carstyling.hu/apro/auto-hifi-ice/erositok/dls-ca-40-elado-csere

Nem küldted el, hogy milyen cuccot néztél, illetve akkor holnap jössz?

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1687 Dátum: 2014.01.16 20:03:20 »
Jovok en szivesen de hova menjek?
Hol talizzunk?

Nekem 20:00ra magassagaban jo, mert a pentekem, sajnos huzos meloban.

Ki jon meg? Dobsz egy privit, a szamoddal,enyemet mindjart atkuldom.
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1688 Dátum: 2014.01.16 20:08:02 »
Atdobtam, remelem lesz meg hallgatni valo toyota:)
Illetve ts... :whistling:
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1689 Dátum: 2014.01.18 06:47:16 »
Koszi a tegnap estet, elkezdtem mar erositoket nezni, Peti atdobom a linkeket.
Hasznaltat neztem ki Noban- Rockfordra gondoltam. Lehet emelnem a koltsegkeretet.
Elso korben Yautja verzioja kerulne bele, szoval vennek egy negy es egy ket csatornas Rockit es a kabelezest.
Ha nem ferne az ules ala, akkor a csomi tartoban csinalnek neki helyet, vmi plexi is kellene de ez majd kesobb...
Este, holnap kuldom oket es kivancsi vagyok a velemenyetekre.

A tses menetet koszonom, nagyon szep a geped, illetve ujszeru.A felnit meg szerintem holnap elkezdem intezni;)
Ha megvan meg...
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1690 Dátum: 2014.01.18 10:38:41 »
Rockford jó döntés.  :yes:
Majd küldd át, megolvassuk.  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1691 Dátum: 2014.01.21 09:07:37 »
Hi!

Összesen lehet max 100 ezer, de inkább több lépcsőben építeném meg.
Először hangsugárzókra gondoltam, mert lehet az is elég nekem.
 

A hangsugárzó cserével önmagában csak rontani fogsz a dolgon.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1692 Dátum: 2014.01.21 09:09:14 »
Hú, hát a minőség az elég megfoghatatlan így nekem. Ennyiből nem nagyon lehet igazán jó minőséget kihozni. Mondjuk az én olvasatomban a minőségi zene az SQ-t jelenti, aktív fejjel, esetleg hangprocesszorral, gyártott ajtó, és A oszlop kárpit, beépítések, stb...

Én viszont ezzel vitatkoznék....  :D ;)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1693 Dátum: 2014.01.21 11:26:42 »
Aztat gondoltam...  :tt2: :D
1x úgyis ki kell próbálnom, majd akkor kiderül.  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1694 Dátum: 2014.01.21 13:11:53 »
Hát, amennyiben kellően rossz komponenseket választasz, nem fog kijönni, hogy a "kommersz" aktív fejek mennyit elvesznek az élményből. Meg ha észre veszed is, hozzá fogsz szokni. Előbb a szíved, aztán a füled, végül az agyad is...

Az ember füle ilyen. Nekem most például jobban oda van tekerve a szubnak, mint kéne. Hátulról is szól rendesen. Viszont egy idő után hozzászokik a fülem, és már azt kell figyelni, hogy ez tulképpen hátulról szól, mert elölről hallom.  ::)