Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2698397 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8475 Dátum: 2013.04.09 12:02:12 »
Találtam jó árban Szakálmetálnál gyújtókábelt de nam tudom, hogy találna-e? A rajz szerint más a vége. A Szakálmetáltól kapott képet nem tudom feltenni, nem fér be.  :no:  Janmor kábel.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.09 12:06:08 írta favágó »
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8476 Dátum: 2013.04.09 12:44:41 »
Találtam jó árban Szakálmetálnál gyújtókábelt de nam tudom, hogy találna-e? A rajz szerint más a vége. A Szakálmetáltól kapott képet nem tudom feltenni, nem fér be.  :no:  Janmor kábel.
Hát a kép alapján nem olyan a kábel vége.
Maximum az lehetne, ha nincs olyan kábel, ami Neked kell (mivel az a megoldás nekem teljesen új, műszakilag is meglehetősen érdekes, hogy lényegében nyitott az elosztófedél, a dugó zárja le...), hogy megnézni,  hogy jó lenne-e lecserélni a fedelet és a kábeleket is? Ha a fedél stimmelne, hozzá való kábel is van, probléma megoldva.
Unixnál/Bárdinál olcsóbb a fedél, mint a Szakálnál, de lehet, hogy még a kábelszett is...

totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8477 Dátum: 2013.04.11 07:01:46 »
Sziasztok, tegnap előtt este sikerült felrakni a bontott gyári kipufogó rendszert és a leömlőbe behegeszteni a 15cm-es új bosal flexi csövet. Végre megszűnt mindenféle rezonancia és talán csendesebb is lett az autó. Mindegy hogy milyen fordulaton van a motor akár terhelve akár anélkül, nincs az az idegesítő lemezhang.
Totya

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8478 Dátum: 2013.04.11 20:00:41 »
Ugye, hogy működik!  :clap:

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8479 Dátum: 2013.04.11 20:45:03 »
Megjöttek Szakálmetálhoz a gyújtókábeleim, de sajnos nem találnak. Így hát bánatosan hazarángatóztam, nekiálltam és megjavítottam.  :D  A gyújtókábel végén levő szegek v. pólusoknak kb 25 százaléka hiányzik a gyújtáselosztó pipa (vagymi) felőli oldalából. Ez 0,5 mm-es plusz távolságot adott. Nekiálltam és meghajtogattam a pólusokat úgy hogy közelebb kerüljenek a középponthoz. Igaz elpepecseltem vele egy ideig de megérte, gyönyörüen pörög a motor és semmi rángatás.  :clap:  De ha már Szakáléknál jártam hoztam magammal egy kanna 5w40 Eneos motorolajat és megejtettem az olajcserét, Mann olajszűrővel társítva.  :)
Nem akarta elhinni a Szakálmetálos srác hogy a 23 éves Carinába kérem az 5w40 olajat. Meg is próbált lebeszélni róla. Utközben beléptem az olajszűrőért a szerelőmhöz, ő meg azzal fogadott h. szerzett nekem jó árban 10w40 Motul-t ami tökéletes az én gépembe. Erre előhúztam az Eneost, mire ő nagyon furcsán nézett.  :whistling:
Nem értem ezt a nagy ellenkezést,  :nonono:  mindenki nekem akar spórolni.  :D
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8480 Dátum: 2013.04.13 08:03:42 »
...
Végre megszűnt mindenféle rezonancia...
:clap:
üdv, offday

Fred10

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8481 Dátum: 2013.04.14 18:23:06 »
Sziasztok!

A Carinámon a hétvégén cseréltek: termosztátot,komplett kuplung szettet,főtengely szimeringet és kuplung valamint szervolajat. Az autót nagyon jól megy semmilyen különleges probléma nincs vele használat közben. Viszont azt vettem észre, hogy a szerelés óta mintha jobban rezonálna a motor mint eddig. Felnyitottam a motorháztetőt és a hűtőtartály a hűtő csövek a biztosíték doboz minden remeg mint a kocsonya. Lehet én emlékszem rosszul és ez eddig is így volt, de ha így is volt szerintem erősödött a remegés.
Lehet valamelyik motortartó bak nem bírta a szerelés velejáróját? Vagy csak én magyarázom be magamnak? Tudna valaki segíteni?

Köszönöm :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8482 Dátum: 2013.04.14 18:47:51 »

Üdv!

Annak idején kalapos fórumtárs beszélt a gumibak problémákról, ha jól emlékszem: feszítővassal lehet megvizsgálni azt hiszem, de még nem csináltam.
El tudom viszont képzelni, hogy a kuplungcsere alkalmával nem tették vissza rendesen a váltótartó bakot, lehet, hogy ennyi a probléma. Nyilván nem használ, ha a többi tart helyette is.
Persze lehet szakadás is, akkor sajnos csere. Ha nem tévedek, 4 db bak van.

Fred10

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8483 Dátum: 2013.04.15 13:20:52 »
Üdv!

Annak idején kalapos fórumtárs beszélt a gumibak problémákról, ha jól emlékszem: feszítővassal lehet megvizsgálni azt hiszem, de még nem csináltam.
El tudom viszont képzelni, hogy a kuplungcsere alkalmával nem tették vissza rendesen a váltótartó bakot, lehet, hogy ennyi a probléma. Nyilván nem használ, ha a többi tart helyette is.
Persze lehet szakadás is, akkor sajnos csere. Ha nem tévedek, 4 db bak van.

Felhívtam a szerelőmet és azt mondta, hogy az első motortartóbak ki van szakadva. Csak az a fura, hogy a szerelés előtt ennyire nem volt durva a dolog, lehet nem tett neki jót a váltó levétele. Mindenesetre találtam a szakálmetálnál nagyon jó áron újat. Holnap be is rakjuk remélem megoldja a rezonálást és visszakapom a csendes autómat :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3039
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8484 Dátum: 2013.04.15 23:04:12 »
Egy kis könnyed olvasmány: mostanában szóba került gyújtás-témához fűzhető ez az OFF esetleírás, ahol is a fogyasztást erősen befolyásoló tényezőkről esik többek közt szó. Érdemes szétnézni az egyéb cikkek között is ::)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8485 Dátum: 2013.04.15 23:20:04 »
Üdv!

kalapos:
Ejnye-bejnye, már megint előkerült valahogy az a fránya alapelőgyújtás, mi?  :yes:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3039
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8486 Dátum: 2013.04.15 23:25:39 »
Tudom, hogy mániád :D...Rád gondoltam, mikor olvastam ;) :flowers:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8487 Dátum: 2013.04.15 23:29:59 »

 :yes:  :flowers:

Fred10

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8488 Dátum: 2013.04.17 11:05:59 »
Felhívtam a szerelőmet és azt mondta, hogy az első motortartóbak ki van szakadva. Csak az a fura, hogy a szerelés előtt ennyire nem volt durva a dolog, lehet nem tett neki jót a váltó levétele. Mindenesetre találtam a szakálmetálnál nagyon jó áron újat. Holnap be is rakjuk remélem megoldja a rezonálást és visszakapom a csendes autómat :)

Meg van a ludas ennyit bírt a gyári első motortartóbak. Így nézett ki 15év után :)

rip74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8489 Dátum: 2013.04.19 00:18:01 »
Nekem is elszakadtak a bakok, sajnáltam kiadni érte sok forintot, csináltattam bele egy szilentesnél (talán 10-e Ft-ért 2 db-ot) új gumikat. Se könnyítve nincs, se nem puha a gumi, úgyhogy olyan szinten rázza  a kasztnit alapjáraton, mint valami versenyautó, de legalább nem megy szét.. ezt igy a saját káromon okulva senkinek nem ajánlom :no: