Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2727765 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8790 Dátum: 2013.10.16 14:10:08 »
Üdv Urak!

Tudna valaki tippet adni, hogy az alábbi riasztó-távirányítóm miért ad gyenge jelet?
Olyan szinten gyengét, hogy csak a bal első kerékjáratból érzékeli a riasztó, a közvetlenül a kocsi mellett állva már nem.

:hmmmm: Az elem teljesen új.

üdv, offday

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8791 Dátum: 2013.10.16 17:25:00 »
Na ez engem is érdekelne! Nekem is vannak hasonló gondjaim/

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8792 Dátum: 2013.10.17 19:33:38 »
Üdv Urak!

Tudna valaki tippet adni, hogy az alábbi riasztó-távirányítóm miért ad gyenge jelet?
Olyan szinten gyengét, hogy csak a bal első kerékjáratból érzékeli a riasztó, a közvetlenül a kocsi mellett állva már nem.

:hmmmm: Az elem teljesen új.

...

Üdv!

Kontaktspray az elemre csatlakozó pólusoknak és a mikrokapcsolóknak első körben.
Ha nem jön be, akkor forrasztások megigazítása, már amit lehet. Lehetőleg nem áramjárta pákával (addig kihúzni), nehogy valami FET-et elküldjön.

Az elemre is rámérnék azért. Nekem elég gyorsan lemerült az új márkás elem, már hibát keresetem volna, de előbb csak azért is kicseréltem az elemet, és csodásan működik hála Istennek  :yes:
Nem mértem rá, de ezek kis gombelemek sorban, nem tudnak áramot igazán...nekem 12V-os, azért.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.17 19:53:13 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8793 Dátum: 2013.10.17 19:48:41 »
vd1234!
Aki meghengerfejezi a Carinát, annak ez jelenthet problémát!  ;)
Dobd le a szijakat és inditsd el! Pár percig nyugodtan járathatod!
Üdv!

Remélhetőleg nem a szerelés a gond (bár ki tudja, MTZ háromfázisú generátor már volt darabokban, aztán egyben is. Egyébként zseniális, kefe sincs benne...), hanem a hiba pontos behatárolása  :whistling:

Mindegy, most már megvannak a csapágyak és a kefék is hála Istennek. Két csapágy 5800Ft, a két gyári kefe meg 3350 pénz.

Csapágy külön móka volt. Neten találtam Szekszárdon, a nagyobbik 4300 (elvileg japán gyártmány), a kisebbik 2500 körüli áron. Mondom megfogadom offday tanácsát, bementem a helyi csapágyboltba, hátha megúszok egy utat. A nagyobbikra mondtak egy 7300+ÁFA árat, a kisebbikre meg 2700 bruttó árat. Mondom nekik, hogy jó, biztos Szekszárdon nem ilyen minőség (NSK), de a kettő olcsóbb, mint itt a nagyobb. Azt mondja az eladó, hogy "Akkor ott kell megvenni". Olyan stílusban, mintha linkelnék, hogy olcsóbban adják  :eek:
Megköszöntem a segítséget, bementem Szekszárdra, ahol kiderült, hogy a kisebbik 1500Ft, így jött ki az 5800Ft.
Gondolkozok, hogy holnap bemegyek a csapágyboltba a blokkal, és megmutatom normális stílusban alles zusammen, hogy tessék, itt van, ez, ennyiért.

Ha sikerül, szombaton megpróbálom megoldani. Nem tudom, van-e külön szigetelő festék, esetleg erre valami javaslata van valakinek? Elvileg sima festék is szigetel... :?:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8794 Dátum: 2013.10.17 20:12:12 »
Igazad van rabló népség a *** a fülükbe,csak azért mert nem fogy az árú még nem kéne dupla áron adni :nono:
Sok szerencsét a javításhoz ::) Csakis TOYOTA tulajként megfontolt lépésekkel, és mindent alaposan tisztítva rakd össze :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.17 20:13:58 írta pvivien79 »
Today Tomorrow Toyota

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8795 Dátum: 2013.10.18 15:54:45 »
Sziasztok ,Carinán van fékerőszabályzó?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8796 Dátum: 2013.10.18 17:10:25 »
üdv juhasz068!

Igen van, a hátsó futóműnél találod a stabilizátor rúd környékén!

Kb így néz ki:

Fékerőszabályzó


Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8798 Dátum: 2013.10.19 11:40:05 »
Sziasztok
Még mindig mem tudom mi lehet az a 2vezetékes egység a gyújtáskapcsoló házának tetején :hmmmm:
Today Tomorrow Toyota

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8799 Dátum: 2013.10.19 13:13:31 »
üdv!
Képet dobhatnál róla!
Nem véletlenül a gyújtáskapcsoló világitás csatija?

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8800 Dátum: 2013.10.19 20:03:58 »
Ez lenne a kérdéses elem:
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.19 20:12:45 írta pvivien79 »
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8801 Dátum: 2013.10.19 20:26:56 »
Üdv!

Ma meglett a generátor generál hála Istennek.
Mérni még nem mértem rá, de eddig nem volt tűz, indul a kocsi, elalszik a töltésjelző, a világítás azonos fénnyel megy.
Csapágyak, kefék cserélve. A hátsó csapágy volt rosszabb állapotban (!). A kefék még kb. félig koptak el (gyáriak voltak, benne a ND jel), de már nem szórakoztam, beraktam az újakat. Egy csavar fejét elnyaltam a csavarhúzóval, de 19 év után csak ez az egy volt a baja. A szíjtárcsát kicsit (?)  nehezen tudtam levenni, nincsen retesz a tengely és a tárcsa között. Régi szíjat tettem rá, két OSB lap csíkok közé be a nagysatuba, aztán nyomatékkulccsal legyötörtem, szokásos menetirányú.

Nemrég indítottam be, de a zaj még mindig megvan  :cry:
Megint hallgatóztam, és a vízpumpánál erősebb zajt hallok, mint a szervónál. A napokban néztem, és mintha ott lenne alatta egy folt, talán csepeg is, de azt hittem, hogy az eső ott gyűlt össze  :hmmmm: A folyadékból is egy év alatt ha 2-3 dl-t töltöttem utána, és akkora folthoz az kevés, szóval nem tudom. Máshol meg nem vettem észre, hogy lenne tócsa a kocsi alatt  :wacko:

Most ráment kb. 9000 forint a generátorra, de ha nem rontottam el valamit, akkor minket az már kiszolgál elvileg, ennyiből jó volt, mert már annak is volt zaja, amilyen állapotban az egyik csapágy volt.

Néztem vízpumpákat. Van valakinek véleménye/tapasztalata, milyet érdemes beletenni, ami jó ár/teljesítmény arányú?
Néztem Kovácsnál, meg Szakálmetálon, egyelőre Airtex (6600) és Asco (7600) a szimpatikus. Előbbi van a Szakálnál is, kicsit többért kapom, de ha gond van, gyorsabban megoldom, meg ott veszem a hűtőfolyadékot is (Eneos készre kevert, 890Ft/l). Denckermann 4700-ért neccesnek tűnik  :otlet:

Vízpumpát cserélt valaki? Megvan a leírás ugyan, de jól jönne tapasztalat a témában  :yes:

« Utoljára szerkesztve: 2013.10.19 20:28:59 írta vd1234 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8802 Dátum: 2013.10.20 00:07:09 »
Épp ma derült ki nálam is, hogy a vízpumpa nem teljesen egészséges. Hosszbordás szíjakat akartam cseréltetni, de nem lett megejtve a művelet, mert a vízpumpán a kis lefele néző lyuk körül folt van, még nem vészes (nem csöpög), víz sem fogy a kiegyenlítőből, de mivel ki tudja mikor adja meg magát a vízpumpa így megvárjuk (legalábbis még várunk, szíjak bordái még nem repedezettek) és majd akkor azzal együtt lesznek cserélve a szíjak is amiket még nem cseréltem az elmúlt közel 3.7 év/43ezer km alatt (előtte sem tudom mikor volt). Viszont ahogy ma megtudtam a vízpumpa cseréje nem egyszerű, vezérműszíj cserével megegyező a művelet, sőt még tovább is kell menni. Hááát, úgy néz ki az én autómban sem az óra szerinti 199100km van  :nonono:
Én majd Aisin-re fogok voksolni egyébként.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.20 00:26:19 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8803 Dátum: 2013.10.20 03:11:47 »
Van AISIN WPT-018-as vízpumpám zsír új beépítetlen, enyémhez nem lett jó.

Cseréje röviden...szpás
Mi a következőképp csináltuk... Balos motortartó bak ki. Vezérműszíjnál a borítások le, egyéb sallangok le a többi bakon is lazítottunk és krokodil emelővel emeltünk a motoron mert a tárcsa semmiféleképp nem akar lejönni 1 centit hagyhattak volna neki.. Régi pumpa ki új be, vissza minden :D Nem egy precíz szakszerű leírást olvashattatok, de ki kellett írnom magamból... [rohog]

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8804 Dátum: 2013.10.20 05:08:16 »
cseréld vissza. számla megvan?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки