Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848485 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2610 Dátum: 2010.03.02 08:11:07 »
Mi ez a DLR  :?: ?  Próbáltam ráguglizni, de nem segített.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden ami világít
« Válasz #2611 Dátum: 2010.03.02 08:14:48 »
Olvass vissza pár oldalt, Trotter gyönyörűen illusztrálta és leírta.  :whistling:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2612 Dátum: 2010.03.02 08:15:53 »
Aha, szóval nem DLR hanem DRL, Daytime Running Light. Nade hogy is kéne ezt elképzelni, mármint azt a verziót amiről afekete ír? Mit kéne ehhez átkötni, és ilyenkor mi világítana?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2613 Dátum: 2010.03.02 08:26:05 »
Olvass vissza pár oldalt, Trotter gyönyörűen illusztrálta és leírta.  :whistling:
ITT

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2614 Dátum: 2010.03.02 08:29:35 »
Olvass vissza pár oldalt, Trotter gyönyörűen illusztrálta és leírta.  :whistling:
Ja, megvan. Hát ez is egy szimpi megoldás, legalább nem kell hozzá semmit rászerelni az autóra. Kérdés, be lehet-e úgy kötni, hogy a helyzetjelző bekapcsolására is deaktiválódjon? Mert nekem nem tetszik az a gondolat, hogy mondjuk sötétben várakozok valahol járó motorral, és olyankor is működik ez a cucc. Ehhez azért kicsit zavaróan nagy fényereje van.

Ha jól értettem a Hella nappali lámpák leírását, azok pont hogy úgy működnek (nyilván emiatt), hogy ha bekapcsolod az autón a világítást (tehát a helyzetjelzőt is, gondolom), akkor lekapcsolódnak. Ennek így is kéne működnie logikusan, szvsz.

Azt meg magasról lexarom, hogy az idióta magyar előírás szerint nappal is kéne mennie a hátsó helyzetjelzőknek is  :ph34r: ... Ez ellentétes a vonatkozó EU előírással, és egyébként is nonszensz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Minden ami világít
« Válasz #2615 Dátum: 2010.03.02 09:49:40 »
Mi ez a DLR  :?: ?  Próbáltam ráguglizni, de nem segített.
Bocsi, elírtam, DRL-re gondoltam.  :whistling:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Minden ami világít
« Válasz #2616 Dátum: 2010.03.02 10:05:28 »
Ave I-nél így írják le a működését:
"When the engine is started, voltage is produced at TERMINAL L of the alternator and when voltage is applied to TERMIANL 8 of daytime running ligh relay, the daytime running light relay operates and current flows from taillight relay (Point side) to HEAD (LH) and HEAD (RH) fuses to headlights to GROUND.
Accordingly, even if the ligh control SW is OFF position, each light mentioned here light up. This system operates until the ignition SW is turned OFF."
A hátsó világítást viszont egy másik relével megszakítja. A villamossági szerelőnek pedig nem lehet gond, hogy ezt a fényszóró helyett a reflektorra kösse. Azt nem tudom, hogy a Toyota gyári DRL reléje csökkenti-e a fényerőt, de reflektornál erre szükség lesz.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2617 Dátum: 2010.03.02 16:18:07 »
Olvass vissza pár oldalt, Trotter gyönyörűen illusztrálta és leírta.  :whistling:
Ja, megvan. Hát ez is egy szimpi megoldás, legalább nem kell hozzá semmit rászerelni az autóra. Kérdés, be lehet-e úgy kötni, hogy a helyzetjelző bekapcsolására is deaktiválódjon? Mert nekem nem tetszik az a gondolat, hogy mondjuk sötétben várakozok valahol járó motorral, és olyankor is működik ez a cucc. Ehhez azért kicsit zavaróan nagy fényereje van.

Ha jól értettem a Hella nappali lámpák leírását, azok pont hogy úgy működnek (nyilván emiatt), hogy ha bekapcsolod az autón a világítást (tehát a helyzetjelzőt is, gondolom), akkor lekapcsolódnak. Ennek így is kéne működnie logikusan, szvsz.

Azt meg magasról lexarom, hogy az idióta magyar előírás szerint nappal is kéne mennie a hátsó helyzetjelzőknek is  :ph34r: ... Ez ellentétes a vonatkozó EU előírással, és egyébként is nonszensz.

Nos, schillerasz kolléga, amikor nekem is beszerelésre került a DRL, szintén odajött az AVE-jével. Pontosan azért, hogy az AVE-re is homologizálni lehessen a dobozt. Műszaki oka az, hogy az japó autókban az elektromosság kicsit másképpen van, mint az európaiakban. Nem mennék bele a részletekbe, nem is ez a lényeg most. Szóval azt mondta a megalkotó, hogy nem probléma megoldani.

Tehát jó hír, hogy könnyen megoldható a dolog, csak kellő jelentkező kell, hogy egy 5-10 darabos kontingens összejöjjön, ugyanis ez alapján lehet legyártani a "fekete dobozt", majd applikálni a kocsikba. Kb. ennyi megrendelés alapján lesz rentábilis a dolog. Ez hozzávetőlegesen 10-15E HUF-ot jelentene. Nem merek pontos árat mondani, mert nem én csinálom, nyilván egyeztetnem kell a dolgot, már amennyiben lenne rá igény.

Mindenesetre én is azért döntöttem e mellett, mert ez gyári minőségű megoldás.

Palaczk, ha jössz, akkor megmutatom élőben is, nálam - ha jól emlékezem - 1,5 éve teljesít hibamentesen.

Szóval kit érdekelne - egyelőre elkötelezettség nélkül - a dolog?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #2618 Dátum: 2010.03.02 16:54:42 »
Érdekelne, tehát 1.
Nem akarok bármit is felaggatni a kocsi elejére és gyakorlatilag 1 pár xenon égő ára.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2619 Dátum: 2010.03.02 17:24:34 »
Ja, hogy ezt nem lehet csak úgy a boltban megvenni  ::) ...

Na mindegy, engem mindenképpen érdekelne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2620 Dátum: 2010.03.02 19:02:54 »
Palaczk Mester!

Sajnos a szabályzók szerint a helyzetjelzővel együtt a DRL-nek is kell égnie. A helyzetjelző önmagában csak álló motor mellett világít önmagában.
Az opció az, hogy a DRL önállóan égjen, vagy a helyzetjelzővel együtt égjen.

Ha a motor jár a DRL ég. Ezzel együtt kell élni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2621 Dátum: 2010.03.02 19:32:54 »
OK, ez vállalható hátrány. Olyan hú de sokat úgysem szoktam járó motorral állni, és ezek közül a szituk közül sem lenne mindegyikben zavaró a DRL világítása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #2622 Dátum: 2010.03.02 19:33:52 »
Idáig kettő. :?:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #2623 Dátum: 2010.03.02 19:34:44 »
A Hella szett esetében az a jó, hogy igazából úgy köti be a villanypásztor ahogy Palaczk akarja. Lehet akár külön kapcsolós is, de egy-két relé beiktatásával szinte bármilyen variáció megvalósítható.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #2624 Dátum: 2010.03.02 19:36:42 »
Egyébként beszámoltam Jóapámnak a fejleményekről, és oda nyilatkozott, hogy hát miért nem teszünk LED-es DRL-t a kocsira, hisz neki tetszik a LED-sor, szerinte szép  :eek: ...  :sorcerer: ...  :whistling:

Úgyhogy végül lehet, hogy ez lesz. Mert ahogy nézegettem, az izzós Hella (amit tegnap belinkeltem) csak farigcsálás árán lenne elhelyezhető az Avén, ezt meg nem szeretnénk; a reflektort felhasználó Trotter Mester-féle megoldás egyelőre nem hozzáférhető, pedig várni sem nagyon szeretnénk; úgyhogy vagy találok valami kis kerek, izzós fajtát, ami befér mondjuk a ködfényszóró melletti "lyukba" - vagy tényleg valamilyen LED-es cucc lesz belőle  ::) - azokból úgyis van rengeteg féle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )