Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6797074 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #25875 Dátum: 2013.05.22 19:02:02 »
A kipufogósom szidta Bosalt.

http://www.unixauto.hu/Beszallitok.aspx/BOSAL

Talán ennyire nem szuper minőség,de szerintem vállalható!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25876 Dátum: 2013.05.22 19:33:46 »
A kipufogósom szidta Bosalt.
Üdv!

Biztosan emlékszel Peti a katalizátor-eltömődésre, majd kitisztulásra nálam - ami most december elején hozta a környezetvédelmi értékeket.
A helyzet az, hogy egy Bosal van alatta, nem a gyári, valamikor felhegesztették. Ezek után nem tudom osztani a kipufogósod véleményét  :nono:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25877 Dátum: 2013.05.22 19:39:30 »
Ma dolgoztam keveset.

Megejtettem a légszűrő, pollenszűrő, olaj és olajszűrő cseréjét. A légszűrő elég tiszta volt, a pollenszűrő az meg durva.

Háromszor tettem bele a 10 liter LM Top Tec 4100 5w40-ből, és még maradt kb. egy literrel. Ez olajcserénként 3 liter olaj. Féktisztítóval átfújtam a dolgokat, remélem nem folyik ki belőle, ha már a jelek szerint nem eszi hála Istennek. Olyan nagy változás nincs hangban sem, bár 3-4000 km után még majdnem friss volt az olaj.
Lecseréltem a téli szélvédőmosót is nyárira, remélem télig nem lesz fagy, bár ki tudja  :?:

A régi pollenszűrő:
http://kepfeltoltes.hu/view/130522/K_p0862_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az új aktívszenes:
http://kepfeltoltes.hu/view/130522/K_p0864_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azért vettem ilyet, mert rengeteg dízel van, ami nyomja az ember képébe a rákkeltő cuccot, az újak meg olyan kis szemcseméretben teszik ezt, hogy esély nincs a kiürülésére a tüdőből (a régiek a nagyobb szemcseméret miatt még csak-csak), és ez talán csinál vele valamit - de lehet, hogy ez csak placebó. Eddig mindig lezártam a levegőt ilyen esetekben, aztán lehet, hogy ennél is le fogom. A másik kedvencem a földeken a permetezés, amikor át lehet menni a felhőkön a kocsival ...
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.22 19:52:28 írta vd1234 »

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #25878 Dátum: 2013.05.22 19:46:53 »
Kivágtam a rozsdás részt, vágtam bele egy foltot (1,2 mm-es lemezből, ha jól emlékszem) és behegesztettem. Aztán körbecsiszoltam a hegesztéseket, lekentem cinktartalmú alapozóval a kijavított részt, a hegesztéseket lekentem tömítőpasztával, aztán újabb réteg alapozó, majd alvázvédő.
Üdv!
Hogyan sikerült aztán megoldanod?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25879 Dátum: 2013.05.22 19:49:04 »
Nálunk van itt egy fékcentrum, akik ferodóznak, szabályoznak. meg fékcsövet is hajlítanak. Vittem az eredetit mintának. Van egy darab 30 cm-es rézcső, meghajlítja méretre kézzel, ráhúzza a csatlakozókat és megperemezi egy kis géppel.
Nem tudom milyen pénzügyi alternatíva lett volna az eredeti.
Köszi! Azt már látom, hogy maga a cső nem nagy tétel, körbenézek fékszerviz után, azután megérdeklődöm a Toyota Mayernél, hogy mennyi lett volna gyárilag... :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25880 Dátum: 2013.05.22 19:52:04 »
Ez azt hiszem tölcséres.De én leveszem,és viszem a régit,és úgy hozok újat,mert úgy megvan a hossz,menet,és a vég.Érdemes lenne a környékeden megnézni van e olyan autósbolt,ahol keleti(Skoda,Lada,stb)alkatrészeket árulnak,mert ott biztos van ilyen cső.Igazából ezekhez gyártják,de tökéletes a nyugatiakba is!
Köszi!  ::) Ezek szerint a cső átmérője fix. Utánanézek.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25881 Dátum: 2013.05.22 19:57:50 »
Ma dolgoztam keveset.
Megejtettem a légszűrő, pollenszűrő, olaj és olajszűrő cseréjét. A légszűrő elég tiszta volt, a pollenszűrő az meg durva. ...
Üdv Dani!
Az én pollenszűrőm egy év után úgy néz ki, mint a Te új aktívszenesed...ha benne hagytam volna a levéltörmeléket, idővel talán az is szénné aktiválta volna magát :hmmmm:  :)

Meggyógyult már teljesen az a verda, megveregetheted a hátát!  :clap: ;) :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25882 Dátum: 2013.05.22 20:02:12 »
Üdv Dani!
Az én pollenszűrőm egy év után úgy néz ki, mint a Te új aktívszenesed...ha benne hagytam volna a levéltörmeléket, idővel talán az is szénné aktiválta volna magát :hmmmm:  :)

Meggyógyult már teljesen az a verda, megveregetheted a hátát!  :clap: ;) :D
Üdv!

Az mitől néz úgy ki? Nem mondtad, hogy szénbányában használod  ;) :D

Remélem, hogy meggyógyult, elvileg hétvégén lesz pár száz km autópályázás, kíváncsi vagyok a fogyasztásra. Az új nyárigumikat most nyomtam fel 2,6-ra  ::)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25883 Dátum: 2013.05.22 20:03:37 »
Kivágtam a rozsdás részt, vágtam bele egy foltot (1,2 mm-es lemezből, ha jól emlékszem) és behegesztettem. Aztán körbecsiszoltam a hegesztéseket, lekentem cinktartalmú alapozóval a kijavított részt, a hegesztéseket lekentem tömítőpasztával, aztán újabb réteg alapozó, majd alvázvédő.
Gratula! Újabb bizonyíték, hogy nem kell beTOYni akár ilyen gondoktól sem! :clap: Ha arról is készítettél esetleg képeket, jól jöhetne a Leírás topicba!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25884 Dátum: 2013.05.22 20:08:10 »
Üdv!

Az mitől néz úgy ki? Nem mondtad, hogy szénbányában használod  ;) :D

Remélem, hogy meggyógyult, elvileg hétvégén lesz pár száz km autópályázás, kíváncsi vagyok a fogyasztásra. Az új nyárigumikat most nyomtam fel 2,6-ra  ::)
Vannak poros utak errefelé... no meg nem is 3-4000 km megy bele  :)

Futtasd meg kicsit, hadd örüljön, rövidesen úgysem érsz már majd annyira rá ;) :flowers:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #25885 Dátum: 2013.05.22 20:19:01 »
Ilyesmit kellene tenni igen, ezt mind a 4 ajtónál meg kéne lépni és van még rozsdafolt a bal hátsó sárvédőnél is (ahol a lökhárítóval találkozik) illetve a jobb első sárvédőnél is van egy kis kezdődő rozsdaterület, hólyagzik. Jó lenne megmutatni egy szakértő szemnek, mert a telet már nem akarom megvárni.
Esetleg offday-jel egyeztethetsz, hogy vessen rá pillantást. Az én dudoraim a bal hátsón változatlanok immár több, mint egy éve. Most nem akaródzik nekiesni, de közben naponta látok egy jobb sorsra érdemes Civicet, amiről egyszerűen nem értem, hogy miért nem veszik le a yardok a rendszámot? (Éjjel közlekedik csak? :hmmmm:) - Tavaly előtt ősszel jelentek meg a hólyagok a sárvédőjén, most már a tankbetöltőig elfogyott a lemez! :eek:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #25886 Dátum: 2013.05.22 20:44:02 »
Vannak poros utak errefelé... no meg nem is 3-4000 km megy bele  :)

Futtasd meg kicsit, hadd örüljön, rövidesen úgysem érsz már majd annyira rá ;) :flowers:

Értem a dolgot, az hiszem  :)

Igaz volt a múltkor a hozzászólás, hogy kivételes csapat jött itt össze, ezt is így fejben tartod  :clap: :hug: :flowers:

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25887 Dátum: 2013.05.22 20:52:19 »


Igaz volt a múltkor a hozzászólás, hogy kivételes csapat jött itt össze,   :clap: :hug: :flowers:


Ííígy van! :punk: :punk:


FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #25888 Dátum: 2013.05.22 20:52:34 »
Ha jól tudom az univerzális katalizátorokat,különböző cső átmérőkkel csinálják.Biztos lehet találni ami közelebb van méretben,és azt egy kipufogós simán fel tudja rakni.Azt hiszem a Bárdinál is van univerzális,több méretben.
Itt is nézz szét:
http://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Kipufog%C3%B3+alkatr%C3%A9szek__Kataliz%C3%A1torok__Benzin__EURO+2__Ov%C3%A1l
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #25889 Dátum: 2013.05.22 21:22:29 »
Üdv  Zsolesz!

Van valami előrelêpés autó ügyben?