Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6790914 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #28050 Dátum: 2013.12.04 09:29:39 »
Köszi! Dehogy akarok hozzányúlni! Ha eddig semmi gond nem volt vele, akkor szerintem nem ez lesz az oka a tünetnek. Lehet, hogy egyszerűen túl szegény ez a keverék a motornak, gyertyacsere is érik, de jó tudni a lehetőségről.

A motorpucolásról fityo csinált már jó videót, csak annyit teszek hozzá, hogy én hosszabban fújtam be, kézzel nyitva tartva a fojtószelep karját, és emellett használtam többféle adalékot, illetve olyan szert (Würth rendszertisztító), amit direkt ilyen pucolásra terveztek. Nálam nagyon elkelt, mert iszonyatos lerakódások voltak, amiket fémtisztára pucolt a módszer - mint ahogy a szívókamra későbbi megbontáskor kiderült.
Persze a legtisztább módszer, ha leveszi a szívókamrát, és úgy pucolja ki az ember.  :hug:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28051 Dátum: 2013.12.04 09:40:54 »
Köszönöm
Asszem megpróbálom,bár az autó nem tűnik erőtlennek,és a fogyasztása is kedvező :clap:
Ebben a hidegben is kb 7 littyó
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28052 Dátum: 2013.12.04 09:42:59 »
Lehúzott lambdaszondával??

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28053 Dátum: 2013.12.04 09:45:35 »
Szia VD
Nem már a másik szonda van benne bekötve ,és még tesztelgetek,de egyenlőre szintén nincs rángatás :clap:
Az előző szondát lehúztam adott az X eredmény (kicsit lapozz vissza,ha nem nézted),most egy másik szondával BEKÖTVE nincs változás,tehát egyenlőre fajín
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.04 09:56:24 írta pvivien79 »
Today Tomorrow Toyota

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #28054 Dátum: 2013.12.04 22:02:23 »
Sziasztok! Az ajtó becsukódást gátló szerelvény nálatok működik? Nálam mind a 4 ajtó olyan, hogy teljesen kinyitva nem állnak meg abban az állapotban, hanem csukódnak be. Persze vízszintes talajon nemigen, de nagyon zavaró! Mit lehet ezzel kezdeni? Általában ez 2 szakaszban szokott történni (egy kicsi megakadás) félig, és teljesen nyitott állapotban.
A műszerfalam csúnya recsegő-ropogó hangot hallat kátyúknál, és hirtelen irányváltoztatásnál, valami ötlet?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28055 Dátum: 2013.12.04 22:45:08 »
Szia VD
Nem már a másik szonda van benne bekötve ,és még tesztelgetek,de egyenlőre szintén nincs rángatás :clap:
Az előző szondát lehúztam adott az X eredmény (kicsit lapozz vissza,ha nem nézted),most egy másik szondával BEKÖTVE nincs változás,tehát egyenlőre fajín
Szia!

De, olvastam. A fogyasztási adatod viszont nem egyértelműen következett azokból nekem.
Örülök, ha megúszod a szondavételt, és ha ez volt a hiba  :clap:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28056 Dátum: 2013.12.04 22:45:39 »
Sziasztok! Az ajtó becsukódást gátló szerelvény nálatok működik? Nálam mind a 4 ajtó olyan, hogy teljesen kinyitva nem állnak meg abban az állapotban, hanem csukódnak be. Persze vízszintes talajon nemigen, de nagyon zavaró! Mit lehet ezzel kezdeni? Általában ez 2 szakaszban szokott történni (egy kicsi megakadás) félig, és teljesen nyitott állapotban.
A műszerfalam csúnya recsegő-ropogó hangot hallat kátyúknál, és hirtelen irányváltoztatásnál, valami ötlet?

Az nálam sem jó. Lehet, hogy meg lehetne maszekolni valahogy  :?:

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #28057 Dátum: 2013.12.04 23:20:41 »
Sziasztok! Az ajtó becsukódást gátló szerelvény nálatok működik? Nálam mind a 4 ajtó olyan, hogy teljesen kinyitva nem állnak meg abban az állapotban, hanem csukódnak be. Persze vízszintes talajon nemigen, de nagyon zavaró! Mit lehet ezzel kezdeni? Általában ez 2 szakaszban szokott történni (egy kicsi megakadás) félig, és teljesen nyitott állapotban.
A műszerfalam csúnya recsegő-ropogó hangot hallat kátyúknál, és hirtelen irányváltoztatásnál, valami ötlet?

Nekem is ez volt a gond, öreg kocsinál szerintem ez természetes, de engem is nagyon zavart. Aztán mikor fateromnak felvetettem ezt a problémát azonnal mondta a megoldást. Ki kell szedni azt  a kis szerkezetet az ajtóból, egy csapszeg fogja a kocsitól meg 2 csavar az ajtótól. Ha ez megvan akkor egyszerűen csak annyit kell tenni, hogy egy tompább pontozóval vagy akármivel, összébb kell ütni , hogy ezzel kiküszöböljük a gumi kopottságát. Mi mindkét oldalról összeütöttük annyira hogy kézzel már ne nagyon tudjuk a mozgatni azt a kis csúszó lemezt. Nem tökéletes megoldás mert nekem is csak végállásban áll meg leginkább, de akkor se csukódik rá a lábamra... Szerintem jó megoldás :)   ;)

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #28058 Dátum: 2013.12.05 20:59:47 »
Köszönöm a választ, hétvégén ránézek. Egyenlőre csak nagyjából néztem rá, de annyit azért megfigyeltem, hogy íves az az anyag, és 2 hullám van rajta. A pontozást a hullámokra értetted?

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28059 Dátum: 2013.12.06 11:10:59 »
Hát igen
Nagyon kellemetlen tud lenni,ha rácsukódik az ajtó az ember lábára :yes:
Na meg,ha olyan a kp.-i zár,mint nekem:ha kinyitás után nem indítom be időben az autót akkor visszazár
És ha becsukódik az ajtó,a kulcs az autóba akkor szívás,fel kel törnöm a saját autómat :banging:
Már 2-szer jártam így :cry:
Úgyhogy engem is érdekel a megoldás :hmmmm:
Today Tomorrow Toyota

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #28060 Dátum: 2013.12.06 14:01:47 »
Köszönöm a választ, hétvégén ránézek. Egyenlőre csak nagyjából néztem rá, de annyit azért megfigyeltem, hogy íves az az anyag, és 2 hullám van rajta. A pontozást a hullámokra értetted?

A pontozást nem a hullámokra értem, az ajtóban van a szerkezet másik része egy kis ház amiben kemény gumi van (ez kopik el idővel) azok a hullámok azok a pontok ahol az ajtónak meg kellene akadnia. Magát azt a kis házat kell összébb nyomni.

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #28061 Dátum: 2013.12.06 14:02:41 »
Debrecenben tudna valaki ajánlani egy jó szerelőt kipufogó flexi cső cserére és szelephézag állításra?

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #28062 Dátum: 2013.12.06 15:23:03 »
Köszönöm tothfeca! Most néztem rá, megvan a szegecs, meg az ajtón a két csavar, de úgy néztem, hogy kívülről nem lehet kiszedni a szerkezetet. Gondolom le kell szedni a kárpitot, és belülről lehet kihúzni?

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #28063 Dátum: 2013.12.06 16:35:46 »
Köszönöm tothfeca! Most néztem rá, megvan a szegecs, meg az ajtón a két csavar, de úgy néztem, hogy kívülről nem lehet kiszedni a szerkezetet. Gondolom le kell szedni a kárpitot, és belülről lehet kihúzni?

Nem vagyok benne biztos, de én szerintem a hangszórót vettem csak ki és ott felnyúltam érte.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28064 Dátum: 2013.12.07 00:49:12 »
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.07 01:01:11 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...