Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803403 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #27885 Dátum: 2013.11.24 13:11:59 »
Nem vettem újat csak kivettem a másik autóból :no:mert abba még jó volt
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27886 Dátum: 2013.11.24 13:52:37 »
Nem vettem újat csak kivettem a másik autóból :no:mert abba még jó volt
Akkor gyári bontott az szerintem  ;)

Próbáld meg állítani, szerintem pár perc. Hátha megoldod próbával.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27887 Dátum: 2013.11.24 15:01:50 »
üdv skacok!
Motortartó általában fix, tehát csak egy pozicióban lehet betenni. Előfordulhat persze az ellenkezője, de én még nem hallottam róla!  :hug:

Először ellenőrizném, hogy valóban jó-e a jelenlegi!
Kézifék (ha jól fog persze), ha nem akkor ékkel megrögzíted a kocsit, hivsz egy segitőt, aki vagy magabiztosan kezeli a kocsit vagy ért a szereléshez és tudja mit kell nézni/látnia!
Tehát fokozott óvatosággal kell eljárni, mert BALESETVESZÉLYES a dolog!

A lefékezett kocsit 1-es és hátrameneti fokozatba kapcsolva a kinyomott kuplungot felengedve majd mielőtt lefulladna a motor visszanyomva, lehet megvizsgálni, milyen állapotú 1-1 tartóbak! Amikor a kuplungot elkezditek felengedni, kezd fogni, indulna az autó és a nyomaték billenti a motort + váltót, így az adott bakot nézve látszik, hogy ki van-e szakadva avagy jó!
Lényeg, hogy a kuplungos emberke legyen észnél, nehogy baleset történjen, mindenképpen legyen hely a kocsi mögött és előtt is!!
 ;)

Ha meg állitgatni van kedved és tuti, hogy jó a bak, irány az akna és egy kis kézi emelő társaságában kisakkozod a megfelelő poziciót!
A gumi is el tud öregedni, elvesztve rugalmasságát, igy mondjuk hiába ép, de merev és berázza a kasztnit!  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.24 15:05:08 írta kamikaze »

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #27888 Dátum: 2013.11.24 17:06:20 »
Köszönöm
A bak tutira jó,de mondasz valamit a gumival kapcsolatban lassan már 20 éves :hmmmm:
Today Tomorrow Toyota

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27889 Dátum: 2013.11.24 17:56:24 »
hjja.. A gumi dolgokra (szíjak, autógumi, bakok) 5-6 évet adnak utána elöregszik, elkezd öregedni, elveszti a rugalmasságát!
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.24 18:10:05 írta kamikaze »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27890 Dátum: 2013.11.24 18:04:46 »
Na,megnéztem, hogy véletlenül nem a váltóolajam folyik-e?
Alig tudtam kitekerni a csavart! Kicsit oda is nyomtam a körmömet  :wacko:
Aztán nagy sziszegés volt, meg folyt ki az olaj, tehát nem az folyik.

De a váltón tudtommal van hörgszelep, ami kiegyenlíti a nyomást. Kellene azt tisztítani??  :?:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27891 Dátum: 2013.11.24 18:11:49 »
Én mikor fennt ki szoktam csavarni a tolatólámpa kapcsolót, pl váltóolaj beöntésnél vagy adalékolásnál, levegő távozik belőle, szisszen egyet.
Eddig nem volt baj belőle, de megnézem, van-e levegőzőge!

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27892 Dátum: 2013.11.24 23:44:50 »
Sziasztok!
Tudom, hogy mostanság volt szó a szilentek cseréjéről, na meg az ebből adódó gondokról...
Remélem, kapok választ még ha csak annyit is, hogy menj a fenébe.  :flowers:
Szóval én még csak most estem át a téli kerék felszerelésén, és ha már lent a kerék megnéztem, mi kotyog...
az első lengőkar hátsó szilentje már nagyon szét van kopva, ez egybe van vulkanizálva eredetileg a lengőkarral, erre van valami spéci megoldás? Lehet-e a bele gyártatni szilentet, vagy az egész lengőkart cserélni kell?
http://www.fekmester.hu/futomu__stabilizator_szilent/futomu_szilent/toyota/carina/benzin/1.60/1992/blue_print/
Ez elvileg pont az a szilent lenne? Ergó, csak veszek egy pár ilyet meg egy pár elsőt, "kicserélem" és minden király?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27893 Dátum: 2013.11.25 09:42:23 »
üdv tothfeca!

Ez nem az a hely, ahol elküldenek...  :nono:

Kb két hete cseréltem én is, nem nagy kunszt, ki kell venni a lengőkart és már lehet is kipréselni!
Itt leirtam az élményeket!
Régi kerékcsapágyakból, vastagabb csődarabokkal megoldható!
Visszafelé ugyanúgy be kell nyomatni. Régi magyar satu simán megteszi, 120-as már elég, de a 150-es mérettel gyerekjáték.
Ha van prés, röhögve kivitelezhető!
Meg kell jelölni, hogy állt az eredeti a lengőkarban, van két kis csöcs a szilenten, esetleg értelemszerűen összejelölöd!
Érdemes összejelölni a lengőkart és a talpast, mert akkor könnyen kivehető a lengőkar a helyéről, csak a visszatételnél fontos, hogy lehetőleg ugyanoda essen vissza, ne kelljen futóművet állitani!


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27894 Dátum: 2013.11.25 11:33:46 »
Na,megnéztem, hogy véletlenül nem a váltóolajam folyik-e?
Alig tudtam kitekerni a csavart! Kicsit oda is nyomtam a körmömet  :wacko:
Aztán nagy sziszegés volt, meg folyt ki az olaj, tehát nem az folyik.

De a váltón tudtommal van hörgszelep, ami kiegyenlíti a nyomást. Kellene azt tisztítani??  :?:

üdv Dani!
Minden váltón kell lennie elviekben egy ilyen szellőzőnek, ami általában egy műanyag kupak, kb picivel nagyobb, mint egy szelepsapka és valahol a váltó tetején van. kézzel könnyen lehet mozgatni, körbetekerni, fel-le is mozog kissé, de patentos a rögzitése, le ne essen! Sok VW-en láttam ilyet és a Carinán is megtaláltam, a váltó tetején van, fémből! Kb a kapcsolószerkezet vonalában a homlokfal irányába a gyújtáselosztó és a légszűrőház között lennt!
Toyodiy.com-on megtaláltam!

PLUG, BREATHER(FOR MANUAL TRANSMISSION) néven fut ami PLUG LÉLEGZŐ (kézi átvitelhez)

33101U számon van!

Kép róla

Nekem viszont elég hallható szisszenés van, mikor kihajtom pl a tolatólámpa kapcsolót.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.25 11:36:58 írta kamikaze »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27895 Dátum: 2013.11.25 18:02:16 »
üdv Dani!
Minden váltón kell lennie elviekben egy ilyen szellőzőnek, ami általában egy műanyag kupak, kb picivel nagyobb, mint egy szelepsapka és valahol a váltó tetején van. kézzel könnyen lehet mozgatni, körbetekerni, fel-le is mozog kissé, de patentos a rögzitése, le ne essen! Sok VW-en láttam ilyet és a Carinán is megtaláltam, a váltó tetején van, fémből! Kb a kapcsolószerkezet vonalában a homlokfal irányába a gyújtáselosztó és a légszűrőház között lennt!
Toyodiy.com-on megtaláltam!

PLUG, BREATHER(FOR MANUAL TRANSMISSION) néven fut ami PLUG LÉLEGZŐ (kézi átvitelhez)

33101U számon van!

Kép róla

Nekem viszont elég hallható szisszenés van, mikor kihajtom pl a tolatólámpa kapcsolót.
Szia Ákos!

Köszönöm a nyomozásodat!
Megtaláltam én is, de a problémám az, hogy bedugulhat-e, és ezért néha kell-e tisztítani?
A legjobb az lesz, ha kihajtom, és szemrevételezem. Szerintem ha tiszta, akkor nem sziszeghetne. Legalábbis nem ennyire.
Most hidegben nem erőltetem, de ha kicsit melegszik, akkor sort kerítek rá, ha lehet  :yes:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27896 Dátum: 2013.11.25 18:16:11 »
KZoli tovább csökkentette az árat! :excl: Kár, hogy nincs hová tennem, mert ennyiért bespájzolni is érdemes  :hmmmm:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27897 Dátum: 2013.11.25 18:25:38 »
KZoli tovább csökkentette az árat! :excl: Kár, hogy nincs hová tennem, mert ennyiért bespájzolni is érdemes  :hmmmm:
Így van. 158 LE  :D
Szerintem a futott km a riasztó  :excl:
Meg talán az, hogy esetleg nehezen lehet hozzá alkatrészt kapni, de ezt nem tudom.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27898 Dátum: 2013.11.25 18:26:11 »
kalapos, holnap megnézem az ABS-t, remélem nem felejtem el.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27899 Dátum: 2013.11.25 18:56:05 »
Szia Dani!
Köszi! ::)

Engem nem zavar ez a futás, kb. egál a Kicsikémmel - műszakilag viszont rendbe van rakva :yes:
Nagyon perverznek hat, ha ugyanaz a típus lenne a hétköznapi járgány, mint a hobby?  :whistling: :devil:
Gyerekkoromban a szembeszomszédnak két Volgája volt  [rohog]
De valójában valami ilyenre vágyhatott: