Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804807 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27555 Dátum: 2013.10.25 21:36:27 »
tuning lámpák:


« Utoljára szerkesztve: 2013.10.25 21:45:28 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #27556 Dátum: 2013.10.25 22:05:32 »
Most elég jól betudom mérni a fogyasztást.3 700 -4 000 km et megyek 1 hónapban.Szinte csak a nulláson és az m 3 ason.Kicsi M 6 százhalombattáig.Nekem is tetszik,elég jónak találom.

A gyújtáskapcsolóm működik,ezért is nem piszkálom.remélem rosszabb már nem lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27557 Dátum: 2013.10.26 08:03:38 »
tuning lámpák:
Ehhez illő index.

Sárga bura helyett ilyen izzóval még látványosabb lenne :hmmmm:

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27558 Dátum: 2013.10.26 13:42:27 »
Valaki szedte már le esetleg a carina hátsó lámpájának a búráját?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27559 Dátum: 2013.10.26 18:59:57 »
Én már reparáltam, mert befolyt a víz - elengedt a ragasztás felül. De nem szedtem szét, mert féltem, hogy elpattan a műanyag.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27560 Dátum: 2013.10.26 22:01:40 »
Valakinek van már tapasztalata velük szembe?
http://autobehozatal.hu/behozatal.html
FLInt kolléga beültette a tücsköt a fülembe.Miért adnám el az autómat,ha már szinte teljesen rendben van,és be tudnék hozatni egy donort ami sokkal kevesebbet futott és talán leinformálható is.Mivel volt egy kis túlóra ma kocsival mentem dolgozni.Olyan szépen tette a dolgát,hogy délután át is öblítettem a hűtőrendszerét.Mivel hideg vízzel tudtam csak slagozni nem tűnt nagyon koszosnak az a víz ami kijött belőle.Ajánlottak borkősavat a hűtő rendszer tisztításához,tapasztalatokat vele szívesen fogadnék.
De,hogy ne kanyarodjak el a tárgytól ha be tudnék hozatni egy olyan carinát mint nekem van olcsón(kizárólag donornak tehát reg adó nélkül)max 200000 ft-ért de tényleg jó műszaki állapotút akkor elgondolkodnék sőt szerintem be is vállalnám még ha szegénykeverékes is!
A vevőjelöltek (2) komolytalanok.....

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27561 Dátum: 2013.10.27 13:29:31 »
Elektromos tükör bekötése az ajtó kábelkorbácsában:  BAL OLDAL
...

Ezek alapján nem nagyon értem, hogy ha van fűtőfóliám a tökürre, azt hova kellene bekötnöm, ahhoz, hogy működjön a fűtése :/
A szürke csatin fázisceruzával  :) nézve, a hátső ablak fűtés kapcsolója egyik kábelt sem kapcsolja áram alá :/

Carina ll 1.6 XLi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Carina
« Válasz #27562 Dátum: 2013.10.28 02:13:41 »
Sziasztok!

Keresem a Carinámban az üzemanyag szivattyút,de nem találom.
Eddig a motortérben kerestem,de nincs ott.
Utánanéztem neten és láttam egy Celica videót ahol a tankból szedték ki.



Az enyében is ott lehet? Carina II XLI 1.6 4afe

Hátsó ülés alatt van?

Minél kevesebb benzin van a tankban,annál jobban ránt az autó leginkább váltásnál és motorféknél.
Az injektorokat és az EGR szelepet ultrhanggal tisztítottam,nem mintha nagyon koszos lett volna.

Mire figyeljek a kiszerelésnél?
Nem szeretném felgyújtani a masinát.
Kevés benzin legyen benne,vagy inkább több?

Ha jól láttam a videón és a  toyodiy oldalon is,van ott egy benzinszűrő a szivattyú alatt,lehet csak az van elkoszolódva?

Köszi a segítséget!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27563 Dátum: 2013.10.28 07:09:14 »
Üdv!
A karburátotorosoknál van a motortérben, az injektoros 4A-FE-nél már a tankban.
Én úgy tudom, hogy valójában  a kevesebb benzin esetében képződik a veszélyes benzin-gőz keverék, de a videón jól látszik a két legfontosabb óvintézkedés:
akkusaru, tanksapka le! Fémet nem ütögetnék fémmel, és egy poroltó is jó, ha kéznél van.
Egyébként fityo cartárs szedte ki pár hónapja, neki nem kicsit volt elmocskolódva ez az előszűrő. Keresd priviben, vagy kered vissza! Megvan

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Carina
« Válasz #27564 Dátum: 2013.10.28 07:42:48 »
A múltkor, mikor lekaptam az első ajtópaneleket, lefotóztam az ajtóbelsőkben azokat a hungarocellből készített "bordákat", amlyek kimerevítik a lemezeket - sokkal több mélyet és tisztább hangzást adva. A morzsálódásukat megelőzendő vannak körbetekerve szigszalaggal. Azon azonban most gondolkodom, hogy lecserélem gumi szegélyű mdf- lapokból készítettekre. A nagyobb merevségnek elvileg jobb hatásfokúnak kell lennie a hungarocell ruganyosságánál. :hmmmm:

Az is kiderült, hogy az ajtóbelsőből korábban jövő zaj forrása a képen látható kábelrögzítő, amelynek patentje az évek múltával a rázkódás hatására elnyíródott, elvékonyodott. Kábelkötözővel, szigszalaggal rögzítettem próbaképp - azóta csönd van.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27565 Dátum: 2013.10.28 07:59:17 »
Utánanéztem neten és láttam egy Celica videót ahol a tankból szedték ki.
Az enyében is ott lehet? Carina II XLI 1.6 4afe
A Carina E-nél elég az ülőpadot kipattintani a hozzáférésshez, szerintem Nálad sem kell annyit szerelni, mint a Celicán.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #27566 Dátum: 2013.10.28 10:29:42 »
Sziasztok!

Keresem a Carinámban az üzemanyag szivattyút,de nem találom.
Eddig a motortérben kerestem,de nincs ott.
Utánanéztem neten és láttam egy Celica videót ahol a tankból szedték ki.



Az enyében is ott lehet? Carina II XLI 1.6 4afe

Hátsó ülés alatt van?

Minél kevesebb benzin van a tankban,annál jobban ránt az autó leginkább váltásnál és motorféknél.
Az injektorokat és az EGR szelepet ultrhanggal tisztítottam,nem mintha nagyon koszos lett volna.

Mire figyeljek a kiszerelésnél?
Nem szeretném felgyújtani a masinát.
Kevés benzin legyen benne,vagy inkább több?

Ha jól láttam a videón és a  toyodiy oldalon is,van ott egy benzinszűrő a szivattyú alatt,lehet csak az van elkoszolódva?

Köszi a segítséget!
Üdv! Ahogy kalapos kolléga is írja semmi extra nins az ac kiszerelésével.Bal sátsó üléslapot felhajtod,takaró lemezt lecsavarod és máris látható,hogy mit kell csinálnod.19es és 14-es kulcsal leszeded a nyomó ágat,fogóval a visszatérőt de még előtte a csatit róla.Utánna 8-as kulcsal azt 6 vagy 8 db csavart.Kicsit kocoktazsd meg előtte mert nekem beletört 1.

Carina ll 1.6 XLi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Carina
« Válasz #27567 Dátum: 2013.10.28 15:01:50 »
Az ülést kiszedtem,de alatta csak a jeladó van,amire 2 db csatlakozó megy.
Beljebb van valami henger alakú,de annak nincs kivezető nyílása még a csomagtér felől sem.

Carina ll 1.6 XLi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Carina
« Válasz #27568 Dátum: 2013.10.28 15:12:52 »
Rosszul írtam.
Csak az egyik csatlakozó megy a jeladóra,a kék megy hátra,ott lenne a szivattyú?
Ennek nyílása nincs az utastérből az biztos.
Le kell venni hozzá a tankot,vagy mi?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #27569 Dátum: 2013.10.28 19:18:16 »
Az ülést kiszedtem,de alatta csak a jeladó van,amire 2 db csatlakozó megy.
Beljebb van valami henger alakú,de annak nincs kivezető nyílása még a csomagtér felől sem.
Üdv! Lehet, nem értelek pontosan. Az ábra alapján a képeden látható kerek tömítés (23206B) alatt van a tartóra (23206A) rögzítve, a tankba lógatva a henger alakú benzinpumpa (AC pumpa,szivattyú)(23220P) az előszűrővel. Természetesen nem kell levenni a tankot.

Itt van hozzá szerelési útmutató. (7-11.o.)