Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6805801 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #24555 Dátum: 2013.03.04 16:44:53 »
Üdv!Dani (vd1234) és offday már cserélte, őket kérdezd!

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #24556 Dátum: 2013.03.04 17:30:46 »
eladó 20.000-ft ültető

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #24557 Dátum: 2013.03.04 17:31:34 »
igy nézet ki ültetve

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #24558 Dátum: 2013.03.04 17:33:08 »
:)

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #24559 Dátum: 2013.03.04 17:33:36 »
:)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #24560 Dátum: 2013.03.04 19:11:11 »
eladó 20.000-ft ültető
Megveszem. Írtam e-mailt.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #24561 Dátum: 2013.03.04 20:05:01 »
hali vissza irtam

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #24562 Dátum: 2013.03.04 20:09:42 »
de ha írsz email-t tell számot felhívlak azt megbeszéljük mert lehet le túgyuk szálítani

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #24563 Dátum: 2013.03.04 20:50:03 »
irtam

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #24564 Dátum: 2013.03.04 20:51:03 »
amúgy jó a gép? most megy majd rá tuning lőkősők majd szombaton teszek fel arol is képett

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #24565 Dátum: 2013.03.04 21:31:47 »
Üdv!
Egyáltalán nem biztos, hogy egyetlen hibajelenség az ok. A gyújtás lehet az egyik, de a kiemelt jelenség utalhat egyszerűen légszomjra: elkoszolódott fojtószelep/alapjárati szelep/kokszos, nem tökéletesen záró (emiatt rossz kompresssziót okozó) kipufogószelepekre is. Én megnézném a PCV szelepet, és a rákötött vákuumcsövet is. Ha nagyobb gázra lassabban, késlekedve, de látványosan reagál, akkor a fentiek pucolása erősen ajánlott.

fojtószelep kipucolva (állítólag...), teljes kábelgarnitúra cserélve, elosztó és rotor cserélve (kopott és égett volt erősen), semmi nem változott ami az alapjárati be-beremegést illeti. rángatás azóta nem volt, szerintem az valahogy a hideggel van kapcsolatban ( :?: ). csütörtökön mérünk kompressziót. azt mondta a szerelő, hogy magasabb fordulaton nézte, és látta, hogy néha be-berezdül a motor, mintha kihagyna egy henger, de mikor mutatta nekem, akkor nem láttunk ilyet. magas fordulaton szépen húz és szép a hangja is (szerintem).
jön majd a szelephézagolgatás.

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #24566 Dátum: 2013.03.04 22:12:48 »
üdv,
szelephézagolókat cserélgette már ki valaki? szerelő megcsinálná, de én tartok tőle... lehet jobb lenne szakszervízbe vinni? vagy annyira nem kényes művelet ez, mint gondolom?
Üdv, megcsináltam otthon bár nekem 1.6-os motorom van.

Kell hozzá egy speciális távtartó szerszám amit én egy retró bicikli-kulcsból alakítottam ki.  ;)
Kéne egy fogó-szerű lenyomó is de a szeleprugók erejét le lehet győzni egy nagyobb csavarhúzóval is.
Merőlegesen rá persze, nem feszítve a tengelyhez vagy ilyesmi...  :innocent:

Szükség van még hézagmérő készletre, mágnesre valamint egy mikrométerre is.

Itt egy videó, hogy nagyjából képben legyél. (Land Cruiser ugyan, más a szerszám is, de jól szemlélteti a dolgot)
3S-FE motorhoz itt találsz gyári leírást, a 19. oldaltól írja a szelephézag ellenőrzést.

Én a lapkák nagy részét át tudtam csoportosítani így csak néhány darabot kellet rendelnem.
üdv, offday

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #24567 Dátum: 2013.03.04 22:48:05 »
üdv,
szelephézagolókat cserélgette már ki valaki? szerelő megcsinálná, de én tartok tőle... lehet jobb lenne szakszervízbe vinni? vagy annyira nem kényes művelet ez, mint gondolom?

üdv!
Meglehet csinálni persze, utána egyből kiderül ha szar, mert csattog vagy nem lesz erő a gépben.
Amúgy benzinnyomás / szürő milyen? Irtad a magas fordulaton kihagyást, beremegést.

tömítő alátétet cseréltek mindig?

 :yes:

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Vízpumpa csere
« Válasz #24568 Dátum: 2013.03.04 23:23:12 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Tavaly egy vidéki szervízben cseréltettem vezérműszíj, feszítőgörgőt és kértem a vízpumpa cserét is, de a szaki rábeszélt, hogy azt nem szükséges...én meg nem voltam elég akaratos. Naív voltam. Szóval a vízpumpában most kb 110 ezer km lesz , nem szivárog, nem hangoskodik, de sürgősen cseréltetném valamikor március 25-29. héten. Az ördög nem alszik...főleg autópályán gurulok.
Tudtok ajánlani valakit, szerelőt, szervízt Budapest, Újpest környékén?

A januári futómű felújításnál említettem a szerelőnek, hogy ezt is kellene cserélni, de nem csinálta meg. Nagy gond megbontani? Ez a vezérlés körben van?

Köszönet
Balázs
Balázs

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vízpumpa csere
« Válasz #24569 Dátum: 2013.03.04 23:26:38 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Tavaly egy vidéki szervízben cseréltettem vezérműszíj, feszítőgörgőt és kértem a vízpumpa cserét is, de a szaki rábeszélt, hogy azt nem szükséges...én meg nem voltam elég akaratos. Naív voltam. Szóval a vízpumpában most kb 110 ezer km lesz , nem szivárog, nem hangoskodik, de sürgősen cseréltetném valamikor március 25-29. héten. Az ördög nem alszik...főleg autópályán gurulok.
Tudtok ajánlani valakit, szerelőt, szervízt Budapest, Újpest környékén?

A januári futómű felújításnál említettem a szerelőnek, hogy ezt is kellene cserélni, de nem csinálta meg. Nagy gond megbontani? Ez a vezérlés körben van?

Köszönet
Balázs
Ami jó azt minek cserélni? Én sem cseréltem még a Carinámba, az enyémben gyári van 280eKm-rel 19 éve.  [rohog]
Igaza volt a szakinak, becsüld meg, még spórolt is neked.  :yes:
Versenyautómba is megvettem a vízpumpát tartalékba a 4A-GE motorhoz, de minek? Mert valami okos azt mondta, hogy nem bírja a magas fordulatszámot tartósan és hamar tönkremegy, én meg elhittem. A versenyautóm nincs meg már 10 éve, a vízpumpája soha nem ment tönkre, én meg évek óta hirdetem az új vízpumpát, ide is feltettem az adok-veszekbe és nem kell senkinek sem. Tudod miért? Mert nem megy tönkre...
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.04 23:34:37 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...