Szerző Téma: F1 versenyek  (Megtekintve 368023 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Versenyek
« Válasz #1065 Dátum: 2007.03.21 23:34:59 »
Az a bizonyos utolsó kör...
Gabe 254.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Versenyek
« Válasz #1066 Dátum: 2007.03.22 07:21:12 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Az a bizonyos utolsó kör...
Bingó Arrows Yamaha  :nagymosoly: MIkor volt ez amúgy?
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Versenyek
« Válasz #1067 Dátum: 2007.03.22 07:25:34 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Kgabe"
Az a bizonyos utolsó kör...
Bingó Arrows Yamaha  :nagymosoly: MIkor volt ez amúgy?

1997-ben kellett lennie.
music     

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Versenyek
« Válasz #1068 Dátum: 2007.03.22 07:31:51 »
97-ben. Istenem, de sajnáltam szegény Hill-t. Annak ellenére, hogy nem kedveltem különösebben és nem is tartottam igazánnagy versenyzõnek.

Az idei erõviszonyokról meg igazából annyit tudtunk meg egy verseny alatt, hogy Briatore megint megszívta az ügyeletes bajnok távozásával, mint 96-ban, dobogós helyek lehetnek, de gyõzelem aligha. A Toyota meg számomra kellemes meglepetés volt, ennél õk sokkal rosszabban szoktak kezdeni. De Rosberg, hogy megelõzte Ralfot... :shock:
Hamilton király volt, Kovalainen meg lesz még ennél sokkal jobb is.  Ja és kíváncsi vagyok majd a két Ferrarira, ha mindketten az elejérõl inulnak...:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Versenyek
« Válasz #1069 Dátum: 2007.03.22 21:41:07 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "Palaczk"

Abszolút stimmel, bizonyos versenyzõknek tényleg csak néha vannak jó napjaik, ez fõleg olyankor látszik meg, ha gyengébb kocsiban ülnek. Az igazi jó versenyzõknek, akikbõl nagyon kevés van (a jelenlegi mezõnyben az eddigi állás szerint 2, bizonyítottan), pont az az egyik fõ kritériuma, hogy egyenletesen képesek hozni egy olyan magas szintet, amit a középszerû versenyzõk csak a ritka jó napjaikon :)


Ki az a 2? A kérdés komoly...
Kimi és Fernando  :kacsint: Jó versenyzõ több is van amúgy sztem, csak 2 van, aki többszörös világbajnok/lehetséges világbajnok  :kacsint:


Természetesen, Alonso és Raikkönen. Hogy vannak-e még hasonló kaliberûek a mezõnyben? Hamilton lehet, de ennek megítélésére egy verseny kevés. Rosberg is lehet talán - késõbb, most még kiforratlan, szóval egyelõre kérdõjeles. Esetleg még Kovalainen, róla szintén túl keveset tudunk még. Szóval ezért írtam azt, hogy bizonyítottan két bajnok kaliberû versenyzõ van a mostani mezõnyben.

Hogy mi lesz majd, ha a két Ferrari egymás mellõl indul? Szerintem Massa nem éri el Raikkönen szintjét, jó pilóta, de nem ugyanaz a kaliber. Legyõzheti-e Massa Raikkönent? Esetleg úgy, hogy edzésen jobb idõt megy (ezt néha meg tudta csinálni Schumival szemben is), utána jól elrajtol, és a továbbiakban maga mögött tudja tartani (és a csapat sem füttyenti vissza). Így - talán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Versenyek
« Válasz #1070 Dátum: 2007.03.22 23:19:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Természetesen, Alonso és Raikkönen. Hogy vannak-e még hasonló kaliberûek a mezõnyben?

Button, Heidfeld, talán Webber? Heidfeld karrierje nagyon szerencsétlenül alakult. 2001-ben, amikor Kimi csapattársa volt a Sauber-Petronasnál, nem ment rosszabbul nála, sõt általában megverte. Anno, mikor Häkkinen helyére Raikkönent igazolta a McLaren, ki is volt akadva, hogy nem õt szerzõdtették oda, pedig õ is Mercedes nevelés volt, mint Schumi és Frentzen. Szvsz Ron Dennis jobban tette volna, ha mind a kettõt megszerzi, Coulthard meg mehetett volna a levesbe.  Alonso idegzete kevés, 2005-ben a Ferrari ellen hozták az összes szabályt, így nyert egy megbízható Renault-val, tavaly meg mázlija volt. Häkkinen is kétszeres világbajnok, és szerinted jó pilóta? Szerintem csak középszerû, aki alatt magasan a legjobb technika volt 98-ban és 99-ben. Massa szerintem is halvérû, úgy félúton Barrichello és az optimum között, Hamiltonra kiváncsi leszek, Rosbergbõl még bármi lehet. Schumitól még mindenki messze van.
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Versenyek
« Válasz #1071 Dátum: 2007.03.23 07:31:22 »
Igen, Massa talán kevésbé határozott, de nagyon gyors tud lenni... Szvsz, ha õ van elöl, Kimi nem fogja tudni megelõzni. De persze ez fordítva is igaz. Meglepõdnék, ha idén akár egyyszer is megelõznék egymást versenyben.
Alonso jó versenyzõ csak kicsit ideggyenge. Egyébként utálom, de a tavalyit sem csak mázliból nyerte meg. ( Mondom ezt úgy hogy Schumi volt a kedvencem.)
Hedifeld jó lehet, most elég jó az autója, talán tud majd villanni. Egyébként mikor Kimit vitték a Mercihez, nagyon visszaesett, de mintha mostanában kezdene visszatérni belé az életkedv. :kacsint:
Button és Webber meg tipikusan olyan versenyzõk, hogy az adottságaik megvoltak, de sohasem lesz már belõlük igazi topversenyzõ. Olyan Alesi és Fisichella szindróma.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Versenyek
« Válasz #1072 Dátum: 2007.03.23 07:44:08 »
Én meg hülye vagyok, mi?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Versenyek
« Válasz #1073 Dátum: 2007.03.23 08:32:01 »
Idézetet írta: "bgabor"
Igen, Massa talán kevésbé határozott, de nagyon gyors tud lenni... Szvsz, ha õ van elöl, Kimi nem fogja tudni megelõzni. De persze ez fordítva is igaz. Meglepõdnék, ha idén akár egyszer is megelõznék egymást versenyben.

Ezzel azért nem sok újat mondtál: egyik istállónál sem nagyon szokás csapaton belül egymást elõzgetni. Erre van kitalálva a kerékcsere... :kacsint:  :ordog:
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Versenyek
« Válasz #1074 Dátum: 2007.03.23 10:16:14 »
Nagyon kevés kivételtõl eltekintve a világbajnoki álmokat fontolgató istálóknál 1 sztárpilóta van úgymond, meg 1 réklámhordozó, vízhordó, hátvéd, ki hogy nevezi. Barichello nagyon jó volt erre, õ se gondolhatta komolyan az eligazolást, csak szóltak neki, hogy van itt egy tehetséges teszpilóta srác, õ elötte még több állhat. Akik már több éve az F1-ben vannak, és beleszoktak a középmezõnybe, azok sose lesznek világbajnokok sztem. Hamilton gyereknek nagy sansza van most, ha idén 2. 3. lenne összetettben, jövõre nyerhetne is akár, lást Villeneuve   :kacsint: Aztán utánna jön a kérdés, hogy elég motivált tud-e lenni. Alonso tipikusan ilyan motiválatlan ember, mondta is, hogy õ visszavonul, ha még 1szer nyer. Vagy ezt Kimi mondta? Nem tudom már, de meglepõ volt. Kovalainen nagyon jó pályaversenyzõ. Megverte Loeb-öt Citroen kocsival  :!:  :!:  :!: Az nem semmi volt. Szal vezetõi képességei vannak, kiderül, hogy az F1-hez ért-e.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Versenyek
« Válasz #1075 Dátum: 2007.03.23 15:50:41 »
Idézetet írta: "Misi"
Én meg hülye vagyok, mi?


Csak azt mondja, hogy "majdnem" elaludt, elbambult, emiatt nem figyelt egy pillanatra. Szerintem hihetõ ...elég monoton lehet ez a körözgetés, ha épp nem vagy harcban senkivel. És tényleg elég egy pillanatra elbambulni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Versenyek
« Válasz #1076 Dátum: 2007.03.23 22:58:42 »
Hát igen, elég unalmas lehet minden kanyart, meg egyenes pontosan úgy bevenni 260-ról fék, 80, majd kigyorsítás, ha ilyen képességeim lennének, mint nekik, akkor lehet, én is elbambulnék  :kacsint: Ezek után a Nascar, meg Champ Car autósok vajon mit ihatnak elötte, hogy ne aludjanak el az ovál pályákon?  :kacsint: Az aztán tényleg a dögunalom, még a táj se szép körülötte, csak a nagy kerítések, meg betonfal...
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Versenyek
« Válasz #1077 Dátum: 2007.03.24 20:05:19 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát igen, elég unalmas lehet minden kanyart, meg egyenes pontosan úgy bevenni 260-ról fék, 80, majd kigyorsítás, ha ilyen képességeim lennének, mint nekik, akkor lehet, én is elbambulnék  :kacsint: Ezek után a Nascar, meg Champ Car autósok vajon mit ihatnak elötte, hogy ne aludjanak el az ovál pályákon?  :kacsint: Az aztán tényleg a dögunalom, még a táj se szép körülötte, csak a nagy kerítések, meg betonfal...


Ott más a szitu, többnyire folyton elõzgetik egymást, közel vannak egymáshoz a kocsik, észnél kell lenni. Ott olyasmi nem nagyon alakul ki, hogy úgy haladsz, hogy se elõtted, se mögötted nincs másik autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Versenyek
« Válasz #1078 Dátum: 2007.04.07 16:50:51 »
A malajziai idõmérõ végeredménye
1 F. Massa Ferrari 1:35.043
2 F. Alonso McLaren 1:35.310
3 K. Räikkönen Ferrari 1:35.479
4 L. Hamilton McLaren 1:36.045
5 N. Heidfeld BMW 1:36.543
6 N. Rosberg Williams 1:36.829
7 R. Kubica BMW 1:36.896
8 J. Trulli Toyota 1:36.902
9 R. Schumacher Toyota 1:37.078

10 M. Webber Red Bull 1:37.345
11 H. Kovalainen Renault 1:35.630
12 G. Fisichella Renault 1:35.706
13 D. Coulthard Red Bull 1:35.766
14 T. Sato Super Aguri 1:35.945
15 J. Button Honda 1:36.088
16 V. Liuzzi Toro Rosso 1:36.145
17 S. Speed Toro Rosso 1:36.578
18 A. Davidson Super Aguri 1:36.816
19 R. Barrichello Honda 1:36.827
20 A. Wurz Williams 1:37.326
21 C. Albers Spyker F1 1:38.279
22 A. Sutil Spyker F1 1:38.415

Forrás: www.index.hu

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Versenyek
« Válasz #1079 Dátum: 2007.04.07 19:26:37 »
Massa gyerek szép csöndben megvert mindenkit  :kacsint: Még a tv-sek se hitték el, hogy esélyes lehet, mert nem mutatták az idejét  :kacsint: Sztem a futamra is esélyes  :pofa:
Laco 73 :D