Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789697 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10485 Dátum: 2017.01.02 09:56:32 »
Nekem sem! Miért egyértelmű, hogy a nagyobb autót vegyük?
Egy mai Corolla és egy sedan Avensis gyakorlatilag ugyanakkora (1-2 cm különbség van)  ;)
Kategória különbség az anyaghasználatban van köztük, méretben már nincs.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.02 09:58:22 írta Nagycitrom »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10486 Dátum: 2017.01.02 10:09:26 »
Egy mai Corolla és egy sedan Avensis gyakorlatilag ugyanakkora (1-2 cm különbség van)  ;)
Kategória különbség az anyaghasználatban van köztük, méretben már nincs.
A kettő közül inkább vennék egy Mazda6-ot  :cool2: :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10487 Dátum: 2017.01.02 10:19:28 »
Egy mai Corolla és egy sedan Avensis gyakorlatilag ugyanakkora (1-2 cm különbség van)  ;)
Kategória különbség az anyaghasználatban van köztük, méretben már nincs.
Akkor már ez azt is jelenti, hogy a Corolla és a Verso a szegény ember autója, miközben egy Avensis a gazdagé?
Racionalitás már nem ér semmit?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10488 Dátum: 2017.01.02 10:24:06 »
Akkor már ez azt is jelenti, hogy a Corolla és a Verso a szegény ember autója, miközben egy Avensis a gazdagé?
Racionalitás már nem ér semmit?
Hű, ez aztán meredek következtetés volt  [rohog]  :eek:
Ha csak azért fizetnél többet egy autóért, mert nagyobb, akkor igen. De ez szerintem hülyeség.  :flowers:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10489 Dátum: 2017.01.02 10:40:33 »
Egy mai Corolla és egy sedan Avensis gyakorlatilag ugyanakkora (1-2 cm különbség van)  ;)
Kategória különbség az anyaghasználatban van köztük, méretben már nincs.
Külső méretben nincs nagy különbség, de sok minden drágább, bonyolultabb, felszereltebb az Avéban (csak pl. gumik jóval nagyobbak ,drágábbak, és a motor is) meg nyilván többet is fogyaszt.
Nem véletlenül csökken a több milliós árkülönbség pár év után ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10490 Dátum: 2017.01.02 10:42:48 »
Hű, ez aztán meredek következtetés volt  [rohog]  :eek:
Ha csak azért fizetnél többet egy autóért, mert nagyobb, akkor igen. De ez szerintem hülyeség.  :flowers:
Ezt nem értem. Hiszen most írtátok, a kettő (Corolla vs Avensis) mérete egyforma, különbség az anyaghasználatban van csak.  :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10491 Dátum: 2017.01.02 11:05:13 »
Ezt nem értem. Hiszen most írtátok, a kettő (Corolla vs Avensis) mérete egyforma, különbség az anyaghasználatban van csak.  :hmmmm:
És ebből az következik, hogy a :
Corolla és a Verso a szegény ember autója, miközben egy Avensis a gazdagé?
Racionalitás már nem ér semmit?

???

Abban az esetben, ha csak a méret számít racionális drágító tulajdonságnak, igen. De ez nem így van.


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10492 Dátum: 2017.01.02 11:26:11 »
Ismétlem: most írtátok, a Corolla és Avensis mérete egyforma, különbség az anyaghasználatban van csak. Akkor csak a méret nem is számíthat drágító tulajdonságnak (hiszen ugyanakkora!), hanem csak az anyaghasznáalt. Magyarán: két egyforma méretű autóból, az egyik attól olcsóbb, mert gagyibb anyagokat használnak benne, mint a másikban? Kiegészítve a kérdést azzal, hogy gyakorlatilag a felárat a dizájnelemekért, meg a névből (Avensis) adódó státusz-szimbólumokért fizetjük?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10493 Dátum: 2017.01.02 11:29:15 »
Ismétlem: most írtátok, a Corolla és Avensis mérete egyforma, különbség az anyaghasználatban van csak. Akkor csak a méret nem is számíthat drágító tulajdonságnak (hiszen ugyanakkora!), hanem csak az anyaghasznáalt. Magyarán: két egyforma méretű autóból, az egyik attól olcsóbb, mert gagyibb anyagokat használnak benne, mint a másikban?
Igen. Na meg a plusszok, a kényelem, a csomagtartóba nem belógó zsanér és ilyesmik. Tehát egy magasabb szintű autó. Ez nem státusz szimbólum, hanem igény (részemről). Státusz szibólum, egy Avensis? Jó vicc  :D

De még mindig nem értem, hogyan jön ehhez a szegény/gazdag ember???  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.02 11:33:00 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10494 Dátum: 2017.01.02 11:32:26 »
Igen. Na meg a plusszok, a kényelem, a csomagtartóba nem belógó zsanér és ilyesmik. Tehát egy magasabb szintű autó.

De még mindig nem értem, hogyan jön ehhez a szegény/gazdag ember???  ;)
Hát kicsit sarkítva úgy, hogy nyilván a "a plusszok, a kényelem, a csomagtartóba nem belógó zsanér" olyan dolgok, amelyekért nem kevés zsetont kell fizetni, csak azért mert ennyitől "más kategória" az autó. Amúgy meg gyakorlati használhatóság szempontjából (elmegy A-ból B-be, ugyanannyi emberrel és csomaggal) tulajdonképpen egyformák...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10495 Dátum: 2017.01.02 11:41:06 »
Hát kicsit sarkítva úgy, hogy nyilván a "a plusszok, a kényelem, a csomagtartóba nem belógó zsanér" olyan dolgok, amelyekért nem kevés zsetont kell fizetni, csak azért mert ennyitől "más kategória" az autó. Amúgy meg gyakorlati használhatóság szempontjából (elmegy A-ból B-be, ugyanannyi emberrel és csomaggal) tulajdonképpen egyformák...
A-ból B-be a Versonál olcsóbb egyterüvel is el lehet jutni. Te a Versonál húztad meg a határt, mert a lehetőségeidhez, igényeidhez az passzolt. Abba ugyanúgy bele lehet kötni, hogy gazdag autó (mert ugye mihez képest). Na ugyanez az Avensis nálam. Az én igényeimnek, elvárásimnak az felelt meg és belefért még a keretbe.
Szóval ezért nem értettem a szegény/gazdag kategóriát  :flowers:

(mennyi egy új  Corolla 1,6 Valvematic egy közepes felszereltséggel? 6M? Szegények autója? Ezen sokan kiakadnának szerintem. Én annyiért vettem az Avensist ugyanezzel a motorral)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10496 Dátum: 2017.01.02 11:52:42 »
A-ból B-be a Versonál olcsóbb egyterüvel is el lehet jutni. Te a Versonál húztad meg a határt, mert a lehetőségeidhez, igényeidhez az passzolt. Abba ugyanúgy bele lehet kötni, hogy gazdag autó (mert ugye mihez képest). Na ugyanez az Avensis nálam. Az én igényeimnek, elvárásimnak az felelt meg és belefért még a keretbe.
Szóval ezért nem értettem a szegény/gazdag kategóriát  :flowers:

(mennyi egy új  Corolla 1,6 Valvematic egy közepes felszereltséggel? 6M? Szegények autója? Ezen sokan kiakadnának szerintem. Én annyiért vettem az Avensist ugyanezzel a motorral)
Új autó soha nem volt a szegények autója ;) persze ha hitelre vették akkor sokaknak nem számított a szegénység :devil:
Nem csak az számít, hogy mennyivel  olcsóbb újkorában az autó, hanem mennyibe kerül később, használtan ha javítani , alkatrész kell hozzá.
A kategóriák pedig árban simán átnyúlhatnak egymásba: Lehet egy alap Ave drágább mint egy fullos Corolla.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10497 Dátum: 2017.01.02 12:04:35 »
A-ból B-be a Versonál olcsóbb egyterüvel is el lehet jutni.
No, mondj azért egy másik egyterűt ami Toyota, és ugyanakkora mit a Verso.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10498 Dátum: 2017.01.02 12:14:47 »
No, mondj azért egy másik egyterűt ami Toyota, és ugyanakkora mit a Verso.
Érted, ha akarod ;)
Nem mondtam, hogy Toyota. Ha az az igényed (Toyota és egyterű), akkor meg nincs miről beszélni, mert csak egyből választhatsz vagyis nem választhatsz. Neked nem volt alternatíva egy Avensis kombi, ami nagyobb, de nem egyterű. Nekem igen, mert gyermekeim megnőttek addigra, és az akkor használt egyterű helyett nem kellett praktikusság okán másik egyterűt vennem. Nekem alternatíva volt a kombi is. Beültem az akkori Versoba és a kombi Avensisbe és volt különbség. Viszont árban ez nem volt akkora plusz kiadás, hogy az olcsóbb Versot válasszam.

 Itt a Corolla és az Avensis sedan volt a kiindulás a beszélgetésben.  :flowers:  :hug:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10499 Dátum: 2017.01.02 12:19:08 »
Nekem alternatíva volt a kombi is. Beültem az akkori Versoba és a kombi Avensisbe és volt különbség.
Köszönöm, igazából ezt a magyarázatot hiányoltam a "kösz nem"-edből. Kicsit sokmindent lehet ezalatt érteni, de így már mindenkinek világos  :yes: