Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1798899 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10707
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10395 Dátum: 2016.11.25 22:53:33 »
Ez még nem annyira öreg, lehet valós a km, elvégre benzines.  :hmmmm:
Viszont biztosan nem Executive, mivel nincsen benne kanyarkövetős Xenon, sem pedig ülésfűtés.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10396 Dátum: 2016.11.26 09:55:13 »
Ez még nem annyira öreg, lehet valós a km, elvégre benzines.  :hmmmm:
Viszont biztosan nem Executive, mivel nincsen benne kanyarkövetős Xenon, sem pedig ülésfűtés.  :hmmmm:


Szerintem nem lehet megmondani... Láttam én már 4éves kocsit 715ezer km-el. 3megyét járőröző privát vagyonőrcég kocsija volt, csak a tankolás, és az olajcsere idejére volt leállítva. Előttem fizetett a kúton, és amikor bediktálta az óraállást a számlához, akkor kinéztem.... és beszélgetést kezdeményeztem.... Egy Nissan pickup (nem a Navara) volt
De sűrű ingázósba egy külföldi melós is bele tud rakni 200-300-400ezret. Kollegám márciusba vette újonnan az rs octáviát, pont tegnap beszéltük, hogy 73xxx ezer van benne. Majd elindult haza a hétvégére. Holnap este mire visszajön vsz 76xxx lesz benne neki. Mindenre van példa, és ellenpélda
Mindig zsákbamacska marad a használtautó, alaposan meg kell nézni, és vsz akkor is átvágják az ember fiát. Még jó, hogy bírják a kocsik, és csak a tekerések miatt közhiedelem, hogy 200-300ezret mennek el. Karbantartás mellett 5-6-700ezret is elmennek, csak mire HAHU-ra kerül egy kocsi, nem annyi van bennük.....
kisa
born to ride

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10397 Dátum: 2016.11.27 10:00:08 »
Ez még nem annyira öreg, lehet valós a km, elvégre benzines.  :hmmmm:
Viszont biztosan nem Executive, mivel nincsen benne kanyarkövetős Xenon, sem pedig ülésfűtés.  :hmmmm:
Szerintem itt található a válasz az olaszból behozott autókra: http://totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2016/08/08/priust_vagy_avensist_harommillioig/

Összehasonlítás miatt megkerestem, hogy ebből a szervizből származik az autó. Árulnak használtakat is. (nem olcsók)  http://spotornocar-toyota.it/auto/usate/?make=Toyota&type=USED
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10398 Dátum: 2016.12.18 17:58:11 »
Tavasszal lecserélnénk az autót. 4-5 éves benzines kéne. Árban 3-4M. Elfogadható csomagtartóval, megbízhatót. Ami szóba jöhet:
  • Auris TS Hybrid
    Ez jobb volna, mint a Prius, de még kevesebb van belőle és drágább, mint a Prius.
  • Kia Ceed kombi 1.6 benzin
    Elérhetőbb, de ebből sincs sok. Viszont jobban felszerelt mint a Toyota és a megbízhatóságával sincs gond
  • Prius III
    Legolcsóbb, de kétséges hogy ezen az áron tényleg jót kapok-e.
  • Auris TS 1,6 benzin
    Ez talán belefér, de nagyon nincs a kínálatban.
  • Suzuki Vitara
    Ebből ilyen korú nincs, szinte csak új jöhet szóba belőle. Viszont majdnem beleférne egy új is.
Az hibridek ellen szólhat, hogy autómata; ez csak akkor mehet, ha asszonynál tesztvezetésen nem bukik meg.
Vélemények?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10399 Dátum: 2016.12.18 18:05:20 »
Tavasszal lecserélnénk az autót. 4-5 éves benzines kéne. Árban 3-4M. Elfogadható csomagtartóval, megbízhatót. Ami szóba jöhet:
  • Auris TS Hybrid
    Ez jobb volna, mint a Prius, de még kevesebb van belőle és drágább, mint a Prius.
  • Kia Ceed kombi 1.6 benzin
    Elérhetőbb, de ebből sincs sok. Viszont jobban felszerelt mint a Toyota és a megbízhatóságával sincs gond
  • Prius III
    Legolcsóbb, de kétséges hogy ezen az áron tényleg jót kapok-e.
  • Auris TS 1,6 benzin
    Ez talán belefér, de nagyon nincs a kínálatban.
  • Suzuki Vitara
    Ebből ilyen korú nincs, szinte csak új jöhet szóba belőle. Viszont majdnem beleférne egy új is.
Az hibridek ellen szólhat, hogy autómata; ez csak akkor mehet, ha asszonynál tesztvezetésen nem bukik meg.
Vélemények?

Az automatánál nincsen kényelmesebb, ha a párod rájön, nem kell neki már más.  Vidd el dugóban egy kéziváltóssal, majd utána egy automatával. Azonnal belátja, hogy kényelmesebb és stresszmentesebb.  3-4 misi között már van korrekt P3, magas felszereltséggel. A miénk is ilyen. 

A hibrid meg 5 iter alatt fogyaszt a városban a dugóban is, bármeélyik más, általad említett bekapja a 8-10 litert a dugóban állva.  Ha eldöntöttétek, hogy P3, akkor keress meg, vagy az FB Priusklub csoportjában van megbízható, korrekt értékesítő, akit személyesen ismerünk, nem leszel vakon.

Ha meg új autó kell, akkor Vitara. 
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.18 18:07:29 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10400 Dátum: 2016.12.18 18:05:20 »
Kia Ceed kombi 1.4-ünk volt, első szériás facelift-es, teljesen Toyotás feeling az autó. Váltó precíz, motor konzervatív és megbízható. 5 év alatt semmi olajfogyasztás, ugyanúgy szőke volt az olaj leeresztéskor minden évben mint amikor beleöntötték. Gondolom az 1.6-os is ugyanez (Hyundai motorok - jók). Ülése kényelmes, csomagtere hatalmas (akkoriban kategória győztes a méreteivel).
Érdemes igazoltan olyat keresni ami rendszeresen márkaszervizbe járt, elvileg nem lesz nehéz mert 7 év garancia van rájuk - és emiatt sokan figyeltek arra hogy rendszeresen legyen szervizeltetve. Innentől a km óra és a szerviztörtének lekérdezhető a márkaszervizekben.
Egy kókler szervíz van - ez a Kia Lurdy (vagy Lurdi) aki márkaszervizként üzemel ugyan, de nem túl megbízhatók sztem (egyszer voltam ott - soha többet) - cserében valóban olcsóbbak mint a többi szerviz, ezért van akit a minőség nem érdekel csak az ár, és mégis odaviszi, csak legyen meg a pöcsét...
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.18 18:07:27 írta robi (Robi) »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10401 Dátum: 2016.12.18 18:05:22 »
vitara...új...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10402 Dátum: 2016.12.18 18:08:09 »
vitara...új...
Amúgy igen  ;)
Használt autót csakis és kizárólag valóban megbízható forrásból.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10403 Dátum: 2016.12.18 22:50:45 »
Szerintem ket kerdes van. Egyik hogy mennyire hosszu tavra tervezel. A masik hogy mennyire van igenyed a mindenfele extrakra.

Ha hajtani akarod sokaig akkor erdemes lehet minel frissebbet venni. Mint egy uj vitara. De azt nem erdemes nagyon extrazni. A suzukik hagyomanyosan a fapados szint felett kicsivel a legjobbak.

Ha csak ketharom evig hajtod akkor ezekbol szerintem barmelyik jo lehet es akkor lehet azt valasztani amelyiket a legjobban felszereltek.

Vagy ragerjedsz a hibridekre es veszel egy olyat mert csak azert. Mint en :)

Eleg sok ez a penz. Ezert mar franko jo autot fogsz kapni akarhogy is legyen...

Ps. En meg olyan not nem lattam aki a kezivaltot preferalta volna ha automata is van...




Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10404 Dátum: 2016.12.18 23:03:16 »
Ps. En meg olyan not nem lattam aki a kezivaltot preferalta volna ha automata is van...
Akkor az exem nagyon nem tartozott ebbe a kategoriaba. Sem a Camryt, sem a Lexust nem akarta vezetni, mert zavarta, hogy eggyel kevesebb pedal van bennuk. Igy, ha ittam, akkor a Corollaval kellett menni. :D
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10405 Dátum: 2016.12.19 17:14:11 »
Az asszony még nem vezetett automatát és egyértelmüen fél tőle. Ha ezt leküzdi, jó, ha nem akkor marad a manuális.
Dugó az neki nem igazán infó, mert akkor inkább nem ül autóba. Bián lakunk, ha csócs időbe Budapestre kell menni, akkor jellemzően én vezetek. Ha nem vagyok, akkor tömegközlekedik. Amire sokat használjuk az az otthon - ovoda - otthon - bolt - közeli melóhely - otthon útvonal. Ezért zárom ki a dízelt.
Robi, az 1.4-es Kia mennyire volt erős? Kevés 1.6-ost látok. De Corollából is 1.4-es volt, szívesebben ülnék egy erősebbe.
Ami a kényelmet illeti, egy 2001-es Avensis-ből ülnénk át. Ebbe hely van, de nekem hiányzik a tempomat, ezt az újba szeretnék. A navi, űlésfűtés jó pont, de ezek nélkül túléljük, vagy lesz utólagos.
A Corolla 6 év után baleset miatt ment el, az Avensis is már 7 éve van nálunk, nem cserélgetjük naponta az autót. Én nem szivesen fizetném ki az új autó felárát - mert azért ha 3M-ért lehet normális autót kapni, akkor volna helye annak az 1M-nek. Viszont suzukiból szinte nincs használt.
Viszont Robi abban igazad van, hogy az új autó biztos forrásból van.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10406 Dátum: 2016.12.19 17:55:03 »
Bnőm manuálison tanult vezetni, vezette a az E12-t, Rav4 et, de aztán jött a Lexus ami ugye automata, azóta mást nem hajlandó vezetni. Csak közbe a Lexus meg elkelt , igy inkább nem vezet.

Amúgy szerintetek lehet örökölni  a vezetésre való alkalmasságot vagy nem? Mert abban a családban nem nagyon engednék senkit a volán mögé :D Szerintem örökölte ezt  vonást az ősöktől.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10407 Dátum: 2016.12.19 20:36:26 »
Robi, az 1.4-es Kia mennyire volt erős? Kevés 1.6-ost látok. De Corollából is 1.4-es volt, szívesebben ülnék egy erősebbe.
Tekintettel arra hogy egy kombi kasznit cipel: ha egyedül ültem benne + egy laptoptáska, akkor egészen tempósan lehetett neki nyomatni a Hungárián, Üllőin a sávok közt - ez teljesen meglepő és pozitív csalódás volt. Nekünk a 105LE-s változatú motor volt benne (facelift-es 2011-es), 5 sebességes váltóval. Respektálták az úton. Pályán is, érdi emelkedőn is lazán gyorsult 5-ösben.
Ha már 2 gyerekkel és a zannyukkal meg csomagokkal full-megpakolva mentünk, akkor persze érezhetően lomhább volt.
Az is igaz hogy nem én vagyok a leghitelesebb információforrás - mert én elég öregapósan vezetek, elég ritkán taposok oda hirtelen. Ezért is vagyok úgy vele most az 1.8-as Verso-val is, hogy ***a ez az 1.8-as, de minek is vettem ekkorát? Nem használom igazán ki.  :hmmmm:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10408 Dátum: 2016.12.19 21:08:54 »
Na én is így voltam az 1.4-es Corollával. Jó volt, de szivesen veztnék erősebbet. Ahhoz keveset megyünk vele, hogy a fogyasztás sokat nyomjon a latba, vennék 2 literes benzinest is , ha volna.
Írtad, hogy a Lurdinál levő szervízzel elégedetlen voltál. Ez az amit a Ceed forumon dicsének? Mondjuk ez a fórum nem pörög annyira...
Mennyire drága a kötelező szervíz a Toyotához képest?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10409 Dátum: 2016.12.19 21:16:55 »
Igen ez az, de azt is tudni kell, hogy a fórum egy szál moderátora/üzemeltetője vmi bennfentes kapcsolattal rendelkezik a KIA Magyarországnál, és vmi miatt puszipajtás a Lurdi szerviz tulajdonosával.
Kötelező szerviz árlista elég régi, sztem ma a Duna Autónál (én oda vittem mindig) úgy 20%-al drágább minden ehhez képest: http://www.kiaszabo.hu/pdf/ceed.pdf (csak az arányok miatt linkeltem be)