Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789675 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9345 Dátum: 2015.03.17 07:03:06 »
Most jöttem rá a passattal, hogy miért jó a nagy.
A múltam, amikkel aránylag sokat jártam: vito, hiace, corolla e12, lagunaII, C3, Dai Sirion, I30, mx5, Octavia II, legújabb superb, passat.
A nagymotorossal jobb menni, mert kevesebbet forog, ergo halkabb, és sokkal nagyobb tempót tudsz menni ugyanakkora fogyasztással. Én 8km-re járok dolgozni, meg 1300km-re járok haza. A kismotorosokkal is lehet menni 150-160-al, de zabálnak is, meg hangosak is, meg érzed, hogy nem jó a vasnak. De közbe meg haladnál, de sokat is eszik, meg el sem férsz, mert kis motort általába kicsi autóba raknak....
Az előzés merészsége mindegy nekem a pályán; 120-ról 160-ra hogy gyorsul, az már jobban érdekel.
Meg az örök vitatéma a családdal:  hogy nem 14-15órát kell a vezetésre koncentrálnom, hanem csak 11-12őt. De aki nem jár ekkora utakat, az nem érti meg, hogy az utolsó pár órában már sokkal dekoncentráltabban megy minden, meghogy a német pályán a 120-130kevés, mert vagy 90, vagy 160, a többi egyszerűen ritmikailag nem jön ki a kamionok meg a gyors forgalom között.
teljesen egyetértek kevés ember van itt, aki rendszeresen 12-14 órát kénytelen vezetni. nagyon sokat számít az a fél óra - egy óra a végén.
a kis motorhoz: a megané 1.5 dci olyan simán tartja a 160-at, hogy csak néztem. persze lehet, hogy csak az aktuális összehasonlítási alapom miatt érzem így (a mazdám nem egy lóerő- sem nyomatékbajnok), de nekem, ha kompakt kombit keresnék, bőven elég lenne 110-120 lóerő. ha dízel ;) benzines lóerőből több kell :D

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9346 Dátum: 2015.03.17 08:02:14 »
teljesen egyetértek kevés ember van itt, aki rendszeresen 12-14 órát kénytelen vezetni. nagyon sokat számít az a fél óra - egy óra a végén.
a kis motorhoz: a megané 1.5 dci olyan simán tartja a 160-at, hogy csak néztem. persze lehet, hogy csak az aktuális összehasonlítási alapom miatt érzem így (a mazdám nem egy lóerő- sem nyomatékbajnok), de nekem, ha kompakt kombit keresnék, bőven elég lenne 110-120 lóerő. ha dízel ;) benzines lóerőből több kell :D

Ezzel teljesen egyetértek.  :yes:

A dízeleknél én mindig is azt mondtam, hogy a nyomaték a fontos, és a tartomány ahol ezt leadja.  :yes:
Egy kisebb súlyú autónál (1,5 tonnáig bezárólag mondjuk) szerintem simán elegendö 300 NM közeli nyomaték, az is nagyon jól mozgatja az autót.

A benzinnél (persze szívóról beszélve) igenis szükséged van több pacira, hogy legyen kraft az autóban és érzetre se legyen lusta.  :D



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9347 Dátum: 2015.03.17 08:22:05 »
A mai fejemmel, így valahol 6-700 e levezetett km után én nem vennék már dízelt 1.6, benzinest 2liter alattit, de inkább 2liter környéki vagy nagyobb dízel, és 2.4 vagy nagyobb benzines.

Megérkeztünk az elejéhez  :sorcerer:

kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9348 Dátum: 2015.03.17 08:24:48 »
Ha nem probléma a nagy méret, akkor mindig a nagy kocsi a jobb utazásra. De ha fontos a parkolásnál a kis külméret, akkor megfordul a dolog, ezt nevezik városi autónak...
A leglényegesebb dolgot elfelejtitek: kis autó kis költség, nagy autó jóval többe kerül.
Nem csak az üzemanyag , de az alkatrészek stb szinte minden.
Csak azzal ne jöjjön valaki, hogy azon is ugyan úgy négy gumi van :devil:
Az se kifogás, hogy egy azonos korú (mondjuk 10-15 éves kocsi) szinte ugyan annyiba kerül- éppen azért, mert a nagyon, drágább javitások, cserék várhatók.
És ugye a többségünk nem utazik rendszeresen 1000km-eket ( talán már kivévétel, akik külfölön dolgoznak), városban, közeli vidékre meg nem kell nagy, erős autó, kivéve, ha cuccolni muszáj ;)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9349 Dátum: 2015.03.17 08:30:13 »
A leglényegesebb dolgot elfelejtitek: kis autó kis költség, nagy autó jóval többe kerül.
Nem csak az üzemanyag , de az alkatrészek stb szinte minden.
Csak azzal ne jöjjön valaki, hogy azon is ugyan úgy négy gumi van :devil:
Az se kifogás, hogy egy azonos korú (mondjuk 10-15 éves kocsi) szinte ugyan annyiba kerül- éppen azért, mert a nagyon, drágább javitások, cserék várhatók.
És ugye a többségünk nem utazik rendszeresen 1000km-eket ( talán már kivévétel, akik külfölön dolgoznak), városban, közeli vidékre meg nem kell nagy, erős autó, kivéve, ha cuccolni muszáj ;)

Èn erre nem reagálok, mert nincs értelme.  :whistling:
Màr múltkor is megbeszéltük, hogy pl. milyen csekély fenntartásbeli különbség van az Ave és a Corolla között.

Annyit azért mondok, hogy OldPiet nem tudja elképzelni mennyivel pihentetöbb az Aveval megtenni a szokásos Bécs-Sopron-Bécs távokat, mint annak idején a Corollával volt. ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9350 Dátum: 2015.03.17 08:59:58 »
Èn erre nem reagálok, mert nincs értelme.  :whistling:
Màr múltkor is megbeszéltük, hogy pl. milyen csekély fenntartásbeli különbség van az Ave és a Corolla között.

Annyit azért mondok, hogy OldPiet nem tudja elképzelni mennyivel pihentetöbb az Aveval megtenni a szokásos Bécs-Sopron-Bécs távokat, mint annak idején a Corollával volt. ;)
De el tudom. Többször mentem úgy hogy Bp-Bécs a Corollámmal és utánna Bécs-Nürnberg Passattal. Van bizony különbség. De még a Bp-Nürnberg távot is max évente 2x teszem meg a Corival, az meg Ok .Egyébként meg Bp- Magyar város teljesen Ok a Corival is.
Az első kérdésről meg valóban nem értünk egyet, nincs értelme vitatkozni, az egész használtautópiac így árazza be, ahogy én írtam.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9351 Dátum: 2015.03.17 10:26:47 »
A leglényegesebb dolgot elfelejtitek: kis autó kis költség, nagy autó jóval többe kerül.
Ha jóval nem is, de egy kicsivel igen. Az üzemanyag nyilván több lesz, hiszen nehezebb az autó.
Viszont ha valaki rendszeresen ingázik ekkora távon, annak meg fogja érni ez a többletköltség.
Emlékszem, amikor először repültem másik földrészre, a 9-10 órás repülőút szinte semminek tűnt. Most már egy kétórás úton is félidőben elkezdem nézegetni az órát, hogy mikor kezdünk már ereszkedni.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9352 Dátum: 2015.03.17 10:52:18 »
Ha jóval nem is, de egy kicsivel igen. Az üzemanyag nyilván több lesz, hiszen nehezebb az autó.
Viszont ha valaki rendszeresen ingázik ekkora távon, annak meg fogja érni ez a többletköltség.
Emlékszem, amikor először repültem másik földrészre, a 9-10 órás repülőút szinte semminek tűnt. Most már egy kétórás úton is félidőben elkezdem nézegetni az órát, hogy mikor kezdünk már ereszkedni.
Őszintén te is egy példája vagy a dolognak: a nagykocsit , hosszú utakra, cuccolásra használod. A kicsit rövid utakra, vagy ha úgy se kell az egész családnak menni(és városban elég 60-80 Le is)
Nem csak a súly miatt kerül többe a nagykocsi :no: Szinte minden más is: gumi, akkumlátor, sok extra, bonyolultabb technika....

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9353 Dátum: 2015.03.17 11:20:49 »
Őszintén te is egy példája vagy a dolognak: a nagykocsit , hosszú utakra, cuccolásra használod. A kicsit rövid utakra, vagy ha úgy se kell az egész családnak menni(és városban elég 60-80 Le is)
Nem csak a súly miatt kerül többe a nagykocsi :no: Szinte minden más is: gumi, akkumlátor, sok extra, bonyolultabb technika....

Ember, kérlek mondd már meg nekem, hogy mennyivel drágább mondjuk 1 évig fenntartani az 1.8 Avensist, mint az 1.4 Corollát.
Garantálom Neked, hogy az eltérés nem ér el pár tízezres különbségnél nagyobbat, ÈVES SZINTEN!

Leírom a saját költségeimet:
Corolla, fogyasztás átlaga: 7,5 liter
Avensis: 8 liter
A különbség évi 13 ezer km-nél (amennyit megyek) 360 forintos benzinnel ez 23.400 Forint.
(Teszem hozzá itt két külön motort hasonlítottunk össze, nem csupán autót!)

Gumi: egy gumi (amit én kb. 3-4 évre veszek szerintem legalább) a Corollára ugyanabból a Goodyearból, amit az Avera rendeltem 18473 Ft. Az Avera volt 19200 Ft.
Ez 4 guminál durván 3000 Ft diffi, ezt elosztva mondjuk 4 évre 750/év. Ez ugye nem komoly, hogy Neked számítana.  :D

Sok extra?  :hmmmm:
Bonyolultabb technika? VVTi = VVTi  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9354 Dátum: 2015.03.17 13:00:52 »
A leglényegesebb dolgot elfelejtitek: kis autó kis költség, nagy autó jóval többe kerül.
Nem csak az üzemanyag , de az alkatrészek stb szinte minden.
...
Matthew90, szerintem OldPietnél ezen van a lényeg, illetve egy esetleges meghibásodás javításán :) ...
Èn erre nem reagálok, mert nincs értelme.  :whistling:
Màr múltkor is megbeszéltük, hogy pl. milyen csekély fenntartásbeli különbség van az Ave és a Corolla között.
...
...nem pedig a tankoláson, gumivásárláson.
De van rosszabb példa is, kis autó, nagy költség (szintén meghibásodás esetén), lásd Micra vezérműlánc csere, bőven 200e Ft felett. Kisautó, de tuti van nem egy nagyobb, szíjas motoros autó, amiben 50-ből meg van a vezérlés csere  :cry:
Én személy szerint nagyrészt igazat adnék OldPietnek, legfeljebb nem általánosságban igaz, de van benne igazság. Sajnos...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9355 Dátum: 2015.03.17 13:22:14 »
Matthew90, szerintem OldPietnél ezen van a lényeg, illetve egy esetleges meghibásodás javításán :) ......nem pedig a tankoláson, gumivásárláson.
De van rosszabb példa is, kis autó, nagy költség (szintén meghibásodás esetén), lásd Micra vezérműlánc csere, bőven 200e Ft felett. Kisautó, de tuti van nem egy nagyobb, szíjas motoros autó, amiben 50-ből meg van a vezérlés csere  :cry:
Én személy szerint nagyrészt igazat adnék OldPietnek, legfeljebb nem általánosságban igaz, de van benne igazság. Sajnos...

Persze, szíved joga, hogy mivel értessz egyet.  ;)

Ettöl függetlenül hidd el nekem, hogyha az almát az almával hasonlítod össze (pl. Corolla vs. Avensis) nem jönnek ki nagy különbségek, ami miatt mondható lenne, hogy drágább (a müszakilag egyébként hasonló tartalmú!) nagyobb autó fenntartása.

Persze, ha egy C Corsát hasonlítassz egy A8-hoz, akkor igazad van, nem kérdés.  :D



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9356 Dátum: 2015.03.17 13:26:53 »
Ember, kérlek mondd már meg nekem, hogy mennyivel drágább mondjuk 1 évig fenntartani az 1.8 Avensist, mint az 1.4 Corollát.
Garantálom Neked, hogy az eltérés nem ér el pár tízezres különbségnél nagyobbat, ÈVES SZINTEN!

Leírom a saját költségeimet:
Corolla, fogyasztás átlaga: 7,5 liter
Avensis: 8 liter
A különbség évi 13 ezer km-nél (amennyit megyek) 360 forintos benzinnel ez 23.400 Forint.
(Teszem hozzá itt két külön motort hasonlítottunk össze, nem csupán autót!)

Gumi: egy gumi (amit én kb. 3-4 évre veszek szerintem legalább) a Corollára ugyanabból a Goodyearból, amit az Avera rendeltem 18473 Ft. Az Avera volt 19200 Ft.
Ez 4 guminál durván 3000 Ft diffi, ezt elosztva mondjuk 4 évre 750/év. Ez ugye nem komoly, hogy Neked számítana.  :D

Sok extra?  :hmmmm:
Bonyolultabb technika? VVTi = VVTi  :hug:
Az a baj hogy két közeli kategoriát hasonlitasz össze.
Itt egy cikk miszerint is közel van már egymáshoz:
http://www.autonavigator.hu/teszt/toyota_corolla_1_6l_valvematic_multidrive_teszt-11264?utm_source=hasznaltauto&utm_medium=site&utm_campaign=magazin_ajanlo
És valóban a külső méretében alig van difi. Ok más kategoria mert: kisebb a motorja, nem olyan kényelmes, nincs olyan jól felszerelve.(Vagy úgy is mondhatom, hogy egy alap Ave árából kapsz egy jól felszerelt Corollát/Aurist, ennyire kicsi a különbség)

Szerintem  hasonlíts össze inkább egy Yarist egy Avéval, vagy Poló egy Passattal, ott nyilvánvalóbb a különbség. Szerinted miért van, hogy a kisautók sokkal jobban tartják az árukat mint a nagyautók? Mert ugye ezt nem vonod kétségbe? :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9357 Dátum: 2015.03.17 13:29:45 »
Most olvasom mit írtál közvetlen elöttem: akkor nincs is  nagy nézetkülönbség köztünk :no:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9358 Dátum: 2015.03.17 13:41:53 »
Az a baj hogy két közeli kategoriát hasonlitasz össze.
Itt egy cikk miszerint is közel van már egymáshoz:
http://www.autonavigator.hu/teszt/toyota_corolla_1_6l_valvematic_multidrive_teszt-11264?utm_source=hasznaltauto&utm_medium=site&utm_campaign=magazin_ajanlo
És valóban a külső méretében alig van difi. Ok más kategoria mert: kisebb a motorja, nem olyan kényelmes, nincs olyan jól felszerelve.(Vagy úgy is mondhatom, hogy egy alap Ave árából kapsz egy jól felszerelt Corollát/Aurist, ennyire kicsi a különbség)

Szerintem  hasonlíts össze inkább egy Yarist egy Avéval, vagy Poló egy Passattal, ott nyilvánvalóbb a különbség. Szerinted miért van, hogy a kisautók sokkal jobban tartják az árukat mint a nagyautók? Mert ugye ezt nem vonod kétségbe? :hmmmm:

Csak kedvességböl leírom Neked, hogy hol kezdödött ez a beszélgetés és jelenleg mit akarsz belelö kihozni.  :whistling:

KisAndrás leírta, hogy mennyivel kényelmesebb nagyautóval megtenni egy hosszab utat.
Csufár egyetértett, én is.
Èn továbbá megjegyeztem, hogy ilyen kis távon is mennyivel kényelmesebb egy Aveval megtenni az utat, mint egy Corollával.
Erre jöttél az axiómáddal, hogy a nagyobb autót mindig drágább fenntartással jár.
Erre leírtam Neked egy kis példát, hogy a már említett összehasonlításban ez mennyire nem igaz.
Most meg azt mondod, hogy "hasonlíts össze inkább egy Yarist egy Avéval, vagy Poló egy Passattal, ott nyilvánvalóbb a különbség".

Ezekután csak annyi kérdésem maradt, hogy most tulajdonképpen miröl is beszélünk?  :surrender:
Akkor most mit állítassz vagy mit cáfolsz?  :wacko:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9359 Dátum: 2015.03.17 13:55:34 »
Csak kedvességböl leírom Neked, hogy hol kezdödött ez a beszélgetés és jelenleg mit akarsz belelö kihozni.  :whistling:

KisAndrás leírta, hogy mennyivel kényelmesebb nagyautóval megtenni egy hosszab utat.
Csufár egyetértett, én is.
Èn továbbá megjegyeztem, hogy ilyen kis távon is mennyivel kényelmesebb egy Aveval megtenni az utat, mint egy Corollával.
Erre jöttél az axiómáddal, hogy a nagyobb autót mindig drágább fenntartással jár.
Erre leírtam Neked egy kis példát, hogy a már említett összehasonlításban ez mennyire nem igaz.
Most meg azt mondod, hogy "hasonlíts össze inkább egy Yarist egy Avéval, vagy Poló egy Passattal, ott nyilvánvalóbb a különbség".

Ezekután csak annyi kérdésem maradt, hogy most tulajdonképpen miröl is beszélünk?  :surrender:
Akkor most mit állítassz vagy mit cáfolsz?  :wacko:
1. Én szerintem is kényelmesebb és jobb egy nagy autóban utazni,1000km-es uton azért egy Coriban már kovályog az ember feje, zajosabb.  :winkiss:
2. az Ave és a Corolla (főként az újabbak között) nincs nagy  különbség, (de azért van :D kisebb gumi, aku,kevesebb fogyasztás stb)
3. Ezért írtam hogy jobban érzékelhető a difi kisautó és nagyautó között. Erről beszélünk, de ha ezt nem látod be akkor ennyi volt.