Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789915 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7605 Dátum: 2014.06.30 14:37:01 »
Szerintem csak simán nem túl jó a Yaris klíma-rendszere  :hmmmm: ... ahogy ti is írjátok. Az Avéban pl. sokkal egyenletesebben hűvös lesz az utastér egész levegője... a Yarisban meg csak hideg légsugarak áramlanak a melegebb levegőben  ::) ... ha nem direkt magamra fújatom, melegem lesz, pedig hideget fúj!

A sztorihoz hozzátartozik, hogy a műszerfal NEM hűl le. Az a hatalmas műanyag-tömb ontja magából a meleget. És a padló is igen meleg tud lenni; a "kardán"-alagút pedig egyenesen forró  :sorcerer: ! Szabályosan fűti alulról az utasteret. Meg sajnos a váltókar előtt, a padlón elhelyezett két pohártartót, és a tartalmukat is  :wacko: ... Ha odateszek pl. egy 0.33-as dobozos üdítőt, fél óra alatt szabályosan felmelegíti  :nonono:
Értem, hogy ez a helyzet MOST.  :szemez: Ezért is ajánljuk Neked kgabe-bel, PiciPetivel, jómagammal, hogy nézesd át a klímádat, mert szerintünk nem megfelelő a jelenlegi hatásfoka. Nem így kellene hűtsön, tesóm 2001-es Yarisa is úgy hűt, mint a fene, pedig az fekete ráadásul.  :sorcerer: Az, hogy magadra irányítod a hideg levegőt, nagyon rossz megoldás hosszú távon, mert, ahogy Nyíregyházán mondani szokás: "kifázik a veséd!!!"  :yes: :D :whistling: Ne akarj már magadnak rosszat, elég lesz elviselned a 10 éven belül utolérő kapuzárási pánikot.  :lol: [rohog] :devil: :devil: :devil: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7606 Dátum: 2014.06.30 14:41:40 »
Ne rontsd már itt a márka hírnevét! Az egy passzív fűtőtest! Energiatakarékos :tt2:
Direkt ilyen, extraként nem olvastátok, hogy van beépített szauna is??? :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7607 Dátum: 2014.06.30 14:42:26 »
A topic címéhez visszakanyarodva, számomra, mint Corolla utód ezek az alternatívák vannak:
Ford Focus III 1.0 ecoboost 125Le (negatívum: belseje nem tetszik igazán, drága, félek a turbó hibától)
Toyota Auris I facelift 1,6 valvematic 132Le (negatívum: kevés van belőle, turbós autóra vágyom)
Skoda Octavia II facelft 1,4TSI 122Le (negatívum: kicsit koros, mivel a 2003ban megjelent Golf5re épül, tsi beteségek)

Dél-koreai vonal nem játszik? Egy Kia Ceed szerintem kiváló autó, de majd Robi mesél róla.
Az utcánkban van egy Hyundai (sosem tudom, hogyan kell írni) I30 kombi. Azt néztem, oké, jó nagy a csomagtere, de az összecsukott babakocsival annak is ugyanúgy tele lett (múltkor láttam ahogy pakolták be), pedig literben nyilván jelentősen több, mint az 5 ajtós Corolláé.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7608 Dátum: 2014.06.30 14:44:54 »
Dél-koreai vonal nem játszik? Egy Kia Ceed szerintem kiváló autó, de majd Robi mesél róla.
Az utcánkban van egy Hyundai (sosem tudom, hogyan kell írni) I30 kombi. Azt néztem, oké, jó nagy a csomagtere, de az összecsukott babakocsival annak is ugyanúgy tele lett (múltkor láttam ahogy pakolták be), pedig literben nyilván jelentősen több, mint az 5 ajtós Corolláé.
Az I40 kombi, mi szép egy autó...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7609 Dátum: 2014.06.30 14:45:06 »
Palaczk, klímatöltés, ellenőrzés hasznos dolog. Ha van lehetőség, akkor Bosch szervízbe vidd, mert az ára kb ugyanaz (nekem pár éve 8000 körül volt), és ott azt csinálják, hogy lehúzzák a gázt, és annyit töltenek rá, amennyi az adott típusba kell, közben pedig megszínezi ha valahol szivárog.
Nekem sem kellett volna, de akkor még nem tudtam, hogy a fűtőmotor a ludas (nem fújt hideget...), ezért megcsináltattam. Azt mondták, hogy 90% körül volt benne a gáz, és azt hiszem akkor 5 éves körül volt az autó.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7610 Dátum: 2014.06.30 14:45:36 »
Az I40 kombi, mi szép egy autó...
Nekem tetszik, de az előbb az Kia Ceed testvéréről az I30ról beszéltem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7611 Dátum: 2014.06.30 14:54:42 »
jogos, csak megemlítettem, hogy egész pofás kis autókat gyártanak... szerintem...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7612 Dátum: 2014.06.30 15:20:45 »
Értem, hogy ez a helyzet MOST.  :szemez: Ezért is ajánljuk Neked kgabe-bel, PiciPetivel, jómagammal, hogy nézesd át a klímádat, mert szerintünk nem megfelelő a jelenlegi hatásfoka. Nem így kellene hűtsön, tesóm 2001-es Yarisa is úgy hűt, mint a fene, pedig az fekete ráadásul.  :sorcerer: Az, hogy magadra irányítod a hideg levegőt, nagyon rossz megoldás hosszú távon, mert, ahogy Nyíregyházán mondani szokás: "kifázik a veséd!!!"  :yes: :D :whistling: Ne akarj már magadnak rosszat, elég lesz elviselned a 10 éven belül utolérő kapuzárási pánikot.  :lol: [rohog] :devil: :devil: :devil: :hug:
Miféle 10 évről beszélsz  :hmmmm: ? ...  :lol:

Értem, hogy mit mondotok, és igazatok is van: meg fogom nézetni a klímámat  :yes: - idáig totál stimmel, aláírom.

Viszont, tartok tőle hogy ez alapban ilyen  ::) ... pont ilyen volt már szűk 4 éve is, mikor megvettem a kocsit. Amúgy na... nem vészes... elmegy :) ... és a levegőt is csak olyankor szoktam magamra fújatni, mikor tűz rám a nap az ablak(ok)on át.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7613 Dátum: 2014.06.30 16:36:26 »
Dél-koreai vonal nem játszik? Egy Kia Ceed szerintem kiváló autó, de majd Robi mesél róla.
Az utcánkban van egy Hyundai (sosem tudom, hogyan kell írni) I30 kombi. Azt néztem, oké, jó nagy a csomagtere, de az összecsukott babakocsival annak is ugyanúgy tele lett (múltkor láttam ahogy pakolták be), pedig literben nyilván jelentősen több, mint az 5 ajtós Corolláé.

egy babakocsival nagyjából az összes kompakt kombi csomagtartója megtelik...de a sima kompaktokénál azért sokkal nagyobbak, én nem hasonlítanám egy kombi rakterét egy ötajtóshoz. kivéve, ha az az octavia  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7614 Dátum: 2014.06.30 16:38:23 »
egy babakocsival nagyjából az összes kompakt kombi csomagtartója megtelik...de a sima kompaktokénál azért sokkal nagyobbak, én nem hasonlítanám egy kombi rakterét egy ötajtóshoz. kivéve, ha az az octavia  :devil:
Az Octavia nem is kompakt  :) ... hanem ferdehátú, mint az 5 ajtós Ave vagy Mondeo, stb. (Ahogy a Rapid is.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7615 Dátum: 2014.06.30 16:48:16 »
egy babakocsival nagyjából az összes kompakt kombi csomagtartója megtelik...de a sima kompaktokénál azért sokkal nagyobbak, én nem hasonlítanám egy kombi rakterét egy ötajtóshoz. kivéve, ha az az octavia  :devil:
Persze sokkal nagyobb, de egyik mellé sem tudsz betenni egy kis bőröndöt (kézipoggyász méret) vagy utazótáskát, akkor nem teljesen mindegy, mennyi üres tér van ott feleslegesen?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7616 Dátum: 2014.06.30 18:17:48 »
Persze sokkal nagyobb, de egyik mellé sem tudsz betenni egy kis bőröndöt (kézipoggyász méret) vagy utazótáskát, akkor nem teljesen mindegy, mennyi üres tér van ott feleslegesen?
Ugye a babakocsikból is van 600 féle, összecsukva különböző méretekkel. Így egzakt módon babakocsiról beszélni, mint egy mérőpohárról nem lehet.
Mellesleg meg miért ne lehetne babakocsira, babakocsi mögé, babakocsi mellé pakolni, ezt nem is értem...  :wacko:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7617 Dátum: 2014.06.30 18:20:55 »
Az Octavia nem is kompakt  :) ... hanem ferdehátú, mint az 5 ajtós Ave vagy Mondeo, stb. (Ahogy a Rapid is.)
Az octavia alapjába véve egy kompakt autó, nem értem miért erőlteted ezt az átkategorizálást. Olyan ez, mintha a legjobb első osztályos matekos gyerek olyan jó matekból, hogy inkább tegyük át a második osztályosok rosszai közé.
Nem állhattam meg szó nélkül, de igen is az octavia mint a Corolla vagy a Jetta alternatívájaként kell, hogy az vásárlók szemében megjelenjen, nem pedig a Passat és Avensis célközönségének.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7618 Dátum: 2014.06.30 18:38:00 »
Az octavia alapjába véve egy kompakt autó, nem értem miért erőlteted ezt az átkategorizálást. Olyan ez, mintha a legjobb első osztályos matekos gyerek olyan jó matekból, hogy inkább tegyük át a második osztályosok rosszai közé.
Nem állhattam meg szó nélkül, de igen is az octavia mint a Corolla vagy a Jetta alternatívájaként kell, hogy az vásárlók szemében megjelenjen, nem pedig a Passat és Avensis célközönségének.
Most félreértettél :) ... amit írtam, hogy értettem, hogy az Octavia nem kompakt karosszéria-forma, vagyis: nem csapotthátú, nem hatchback (mint mondjuk a te Corollád. Hanem "liftback", vagyis ferdehátú (ezért is hoztam példaként az ötajtós Mondeot, és a Rapidot egyaránt, holott mindkettő más kategóriába tartozik).

(Az "átkategorizálást" viszont azért hangsúlyozom, mert ez magának a gyártónak a nyilvánvaló szándéka. Kérdezz majd meg VW-csoportos marketingest arról, hogy szerinte az Octavia a Jetta konkurense-e. Kicsit zavaros rizsát fogsz majd kapni válaszként - ami közelebb lesz a "nem"-hez, mint az "igen"-hez.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.30 18:40:23 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7619 Dátum: 2014.06.30 18:58:52 »
Ugye a babakocsikból is van 600 féle, összecsukva különböző méretekkel. Így egzakt módon babakocsiról beszélni, mint egy mérőpohárról nem lehet.
Mellesleg meg miért ne lehetne babakocsira, babakocsi mögé, babakocsi mellé pakolni, ezt nem is értem...  :wacko:
Mi pontosan az utazások miatt vettünk egy 12000Ft-os esernyőkocsit a rendes, fullos babakocsi helyett. Egyszerűen a teljes babakocsi és tartozékai túl sok hasznos helyet vettek el nem csak a csomagtartóból, de az aegész kocsiszekrényből, hisezn, aki volt 2012. tavaszán Miskolc-Szentléleki tavaszi Toyota találkozón, az láthatta, hogy az E11-be befértünk (nagy babakocsi sportkocsival, kiskád, gyerekkel 3-an, táskák, csomagok kutya kutyaboxban, de elég legózás volt.  :surrender:
Az esernyőkocsit csak behajítottam már a Corollába is és 2/3-ig rakott csomagtartóval mentünk legközelebb nyaralni, ugyanúgy kutyával, kiskáddal.  :sorcerer:
Szóval, én a gyerek 6-7 hónapos kora felett nem autót, hanem babakocsit váltanék inkább.

Nyilván más kérdés, ha már biciklis korúak a gyerekek és a bringákat is vinni kell...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i