Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799028 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7560 Dátum: 2014.06.28 20:52:56 »
http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/06/14/kedvenc_extrad_halott_de_van_remeny/

„A gyári leírások évi 10 százalékos nyomáscsökkenést is megengednek. Márpedig ha egy légkondicionáló-rendszerben 50 százalék alá esik a nyomás, már a bent ülők is elkezdik letekerni az ablakot, mert melegük lesz” – folytatja. „Az tehát, hogy egy öt-hatéves autóban már gyengén szuperál a légkondi, teljesen normális. Igaz, korábban járt a szervizben egy 12 éves, 240 ezer kilométert futott Toyota Corolla, ami még mindig jeges levegőt fújt, pedig soha nem nyúltak hozzá. Talán nem véletlen, hiszen a japán kocsik általában jobban tartják a gázt, legrosszabbul talán a Fordok” – tudom meg a lehetséges, de még üzemszerűnek mondható szélsőségeket.
Nahát, már megint a japán kocsik. Micsoda véletlen! De persze nem az ilyesmi számít, hanem hogy keresztanyám Picassoja már 3 éve nem romlott el  :sorcerer: ...  :nonono: ...  :lol:

(A Yarisomban is tökéletes amúgy a klíma, a maga 11 évével és 184 ezer km-ével. Sosem volt ellenőrizve, feltöltve, tisztítva stb.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7561 Dátum: 2014.06.28 20:59:31 »
Nahát, már megint a japán kocsik. Micsoda véletlen! De persze nem az ilyesmi számít, hanem hogy keresztanyám Picassoja már 3 éve nem romlott el  :sorcerer: ...  :nonono: ...  :lol:

(A Yarisomban is tökéletes amúgy a klíma, a maga 11 évével és 184 ezer km-ével. Sosem volt ellenőrizve, feltöltve, tisztítva stb.)
Palaczk a tied is manuális?
Ha igen elég ilyen nyári időben az egyes ventire kapcsolnod?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7562 Dátum: 2014.06.28 21:11:07 »
Egyik barátom Cordobára akarja cserélni a Jimnyjét  ::)

Igazából épp a tipikus hibát követi el: több okból is ráunt a Jimnyre (pl. újdonságként érte, hogy 3 hónapos babával, családi autónak kevéssé alkalmas) - és most hamarhamarhamar lehetőlegmártegnap szabadulni akar tőle  :wacko: ...

Tanácsoltam: előbb várja ki, amíg valaki megveszi (nem hirdeti drágán; fent van a hahun, 2000-es évjárat, 1.290-es irányár) - és utána keressünk utódot nyugisan, alaposan, körültekintően. Japánt: Corolla kombit, Yaris Versot, Lancer kombit, Mazda Premacyt vagy 323F-et... ilyesmiket.

De ő nem. Neki töke tele. Neki elege lett. Ő most akar másikat, tegnapelőtt. És persze ő nem szeretne "a világ végére" (pl. Nagykanizsára) menni autót nézni. Szóba jöhető japán pedig MOST épp nincs Pécsett, ergo... néz mást. Néz mindent. Konkrétan belebotlott egy 2004-es 1.4 benzin Cordobába, amit a kereskedő hajlandó lenne 1:1 cserélni a Jimnyre. Úgyhogy... azonnal szerelmes lett a Cordobába, mert van 4 ajtaja, és csomagtartója  :sorcerer: :nonono:

---------------------------

Szóval, ma elmentem megnézni ezt a Cordobát. Kétségtelenül szép darab. Magyar, második gazdás, teljesen hihető (bár szervizkönyv nélküli) 156 ezer km az órában. Jobb első sárvédőt leszámítva gyári festésű kasztni, majdnem hibátlan beltér. Úgyhogy mondtam a srácnak, hogy a konkrét darab okés; ami pedig a típust illeti, én nem mondom azt, hogy vegye meg - de azt sem, hogy ne. Nem egy japán autó - de nem is valami agyonbonyolított, kiforratlan rettenet.

---------------------------

Viszont sajnálattal és irigykedéssel kellett megállapítanom, hogy a Cordoba váltójának a kapcsolhatósága ég és föld a Yariséhoz képest - értsd: sokkal-sokkal jobb  ::) :nonono: :cry:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7563 Dátum: 2014.06.28 21:14:44 »
Nahát, már megint a japán kocsik. Micsoda véletlen! De persze nem az ilyesmi számít, hanem hogy keresztanyám Picassoja már 3 éve nem romlott el  :sorcerer: ...  :nonono: ...  :lol:

(A Yarisomban is tökéletes amúgy a klíma, a maga 11 évével és 184 ezer km-ével. Sosem volt ellenőrizve, feltöltve, tisztítva stb.)

ez a baj a Toyotaval, azt hiszik nem kell szervizelni...  ::)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7564 Dátum: 2014.06.28 21:16:36 »
Egyik barátom Cordobára akarja cserélni a Jimnyjét  ::)
Viszont sajnálattal és irigykedéssel kellett megállapítanom, hogy a Cordoba váltójának a kapcsolhatósága ég és föld a Yariséhoz képest - értsd: sokkal-sokkal jobb  ::) :nonono: :cry:
egyik kolléganőmnek volt cordobája.... egyszer szétment a csomagtartó zárszerkezete, a trafókat folyamatosan gyerélgetni kellett, a kormányszervója is rendetlenkedett..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7565 Dátum: 2014.06.28 21:26:46 »
Palaczk a tied is manuális?
Ha igen elég ilyen nyári időben az egyes ventire kapcsolnod?
Ja, manuális. Szerintem Yaris I-ben nem is létezett automata klíma.

Venti-fokozat? Napszaktól és külső hőmérséklettől függ  :hmmmm: ... ha pl. kint 30 fok fölött jár, és forrón süt már/még a nap, akkor legalább kettesen szoktam járatni (néha hármason is, de azon azért többnyire nem folyamatosan). Kevésbé meleg időben, és/vagy kora délelőtt/késő délután elegendő az egyes is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7566 Dátum: 2014.06.28 21:28:15 »
ez a baj a Toyotaval, azt hiszik nem kell szervizelni...  ::)
Ja, nálam folyamatosan mennek is tönkre ;) ...

(A tapasztalatom azt mutatja, hogy a Toyoták klímájával, amíg nem kezd tényleg öreg lenni a kocsi, nem szükséges foglalkozni. Ha elkezd kevésbé hűteni, azt úgyis észreveszem majd, és akkor elviszem szervizbe.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7567 Dátum: 2014.06.28 21:31:22 »
egyik kolléganőmnek volt cordobája.... egyszer szétment a csomagtartó zárszerkezete, a trafókat folyamatosan gyerélgetni kellett, a kormányszervója is rendetlenkedett..
Hát ja. Én sem számítok rá sajnos, hogy nem lesz gondjuk vele  :no: ... De amit tudtam, megtettem - nem hallgat rám, siet, kapkod. Pedig 3 hete még úgy volt vele, hogy a Jimnyt sok évig megtartja  ::) ... de SZÖRNYEN megharagudott rá, mert:

- kevéssé alkalmas családi autónak  :sorcerer: (amikor megvették, a felesége már öt hónapos terhes volt)
- az önindítója kezd felújításért kiabálni (néha nem indít, olyankor rá kell sózni kalapáccsal - közel 200 ezer km van a kocsiban)
- beázik az antennánál

 ::) ::) ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7568 Dátum: 2014.06.28 21:34:23 »
Ha már Klima! a topicot hol találom meg? :cry:
Kérdésem van: a Corollámnál 1 állású szellőzőnél folyamatosan üzemelve még éppen kellemes (de nem mondható hidegnek) manuális klima. Közeledek a fenti Corihoz: 7,5 év alatt még nem lett hozzányúlva ;)
OFF
Általános/klíma... Nem tudom, hogy a tiedben még mennyi lehet, ezt pontosan csak a lefejtést és visszatöltést követően lehet megmondani.
Nálam a Cori 10 éves korában, amikor észrevettem, hogy +35 fokban nem kielégítő számomra a hűtés hatásfoka, elvittem a márkaszervizbe és feltöltettem a klímát. A lefejtést követően a gyári 640g helyett 160g volt benne. Ez a mennyiség 30 fokban még elegendő volt (a venti 2-3. fokozatán), de 5 fokkal melegebb időben már nem.

A töltést követően, 1. venti fokozaton és a hőfokszabályzót kb "10 órára" állítva fújt kellően hideget. Ha ezt a "10 órát" hűvösebbre állítottam, már túlságosan hideg levegő jött az utastérbe, amit nem éreztem komfortosnak. ON
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7569 Dátum: 2014.06.28 21:37:46 »
Hümm  :hmmmm: ... lehet, mégiscsak kéne szervizeltetnem ezt a klímát  :D ... mert nálam ilyen, hogy "túl hideget fúj", maximum akkor fordul elő, ha egyrészt leghidegebbre állítom, másrészt kint nincs több 22-23 foknál  :sorcerer:

(De pont ilyen volt már akkor is, amikor 7 évesen megvettem az autót. És azóta nem rosszabbodott semmit. Mondjuk, javulni se javult  :lol: ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7570 Dátum: 2014.06.28 21:40:28 »
Hát ja. Én sem számítok rá sajnos, hogy nem lesz gondjuk vele  :no: ... De amit tudtam, megtettem - nem hallgat rám, siet, kapkod. Pedig 3 hete még úgy volt vele, hogy a Jimnyt sok évig megtartja  ::) ... de SZÖRNYEN megharagudott rá, mert:

- kevéssé alkalmas családi autónak  :sorcerer: (amikor megvették, a felesége már öt hónapos terhes volt)
- az önindítója kezd felújításért kiabálni (néha nem indít, olyankor rá kell sózni kalapáccsal - közel 200 ezer km van a kocsiban)
- beázik az antennánál

 ::) ::) ::)
A Cordobának szériahibája volt, hogy a szervószivattyúban gyárilag volt egy hibás forrasztás. Visszahívás is volt rá régebben, mivel az lejárt, vagy megveszi az ember bontottan a kitudjamilyet, vagy kifizet közel 200.000-et az újért.
Kollégám mesélte ezt, ő megjárta vele, Cordobája volt. NEm fizetett 200.000-et, csak 3000Ft-ot, mert szakival szétszedette (ragasztott műanyag ház) és kijavították a hibás forrasztást.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7571 Dátum: 2014.06.28 21:43:51 »
Hümm  :hmmmm: ... lehet, mégiscsak kéne szervizeltetnem ezt a klímát  :D ... mert nálam ilyen, hogy "túl hideget fúj", maximum akkor fordul elő, ha egyrészt leghidegebbre állítom, másrészt kint nincs több 22-23 foknál  :sorcerer:

(De pont ilyen volt már akkor is, amikor 7 évesen megvettem az autót. És azóta nem rosszabbodott semmit. Mondjuk, javulni se javult  :lol: ...)
Mester, a tiedben valszeg akkor NINCS, vagy ALIG van gáz...  :whistling: Sürgősen vidd el klímáshoz és ellenőriztesd. Kb 8000Ft lesz, de leszakad az arcod az eredménytől!  :yes: Komolyan mondom, hogy, szinte "langyos" hőfokállásnál kellett használnom a Corit, annyira hűtött. Brutál erős a klímája.  :yes: Az Avéjé nem kevésbé.

Figyeljetek a megfelelő gáznyomásra is (műszerrel kell mérni, figyelni üzem közben), mert, ugye, nem mindegy, hogy a gázt milyen környezeti hőmérsékleten töltöd...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7572 Dátum: 2014.06.28 21:45:58 »
Mester, a tiedben valszeg akkor NINCS, vagy ALIG van gáz...
Hát, azt azért nem hinném, mert 2-es venti mellett akkor is okés, ha kint 40 fok van :) ... de persze simán elképzelhető, hogy lehetne jobb. Megnézetem majd. Ha eszembe jut. Mikor majd nem kell heti 118 órát dolgoznom  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7573 Dátum: 2014.06.28 21:55:09 »
Hümm  :hmmmm: ... lehet, mégiscsak kéne szervizeltetnem ezt a klímát  :D ... mert nálam ilyen, hogy "túl hideget fúj", maximum akkor fordul elő, ha egyrészt leghidegebbre állítom, másrészt kint nincs több 22-23 foknál  :sorcerer:

(De pont ilyen volt már akkor is, amikor 7 évesen megvettem az autót. És azóta nem rosszabbodott semmit. Mondjuk, javulni se javult  :lol: ...)
Nálam meg ha már érzi a család hogy megy a klima, már balhéznak, hogy kapcsoljam ki :wacko:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7574 Dátum: 2014.06.28 21:55:39 »
@Palaczk: :surrender: :surrender: :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i