Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789913 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6315 Dátum: 2014.02.22 20:33:37 »
Én biztosan előbb vennék Volvot, továbbá sok esetben előbb vennék olasz autót, sőt néhány esetben még francia autót is előbb vennék, mint németet.
:eek: te tudod  ...  :flowers:

Egyébként pont ma gondoltam végig, hogy következő autómnak 3 jelöltem van: Focus III 1,6 tiVTC 125Le benzines 5ajtós vagy kombi, illetve
Auris facelift 1,6 valvematic, illetve AvensisII facelift liftback 1,8benzin. Na most a kettő második a magyar használt-piacon tulajdonképpen beszerezhetetlen...
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.22 20:35:36 írta Ákos2004 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6316 Dátum: 2014.02.22 20:44:03 »

Azért tényleg röhejes, hogy Romániában pl. 20 VW-re jó, ha jut 1 japán autó (minden márkát egybevéve), miközben hozzánk képest alacsonyabb bérekből próbálnak eltartani a magyarországihoz képest jellemzően többet futott, öregebb és rosszabb állapotú gépkocsi-állományt  :nonono: ... toldozzák-foltozzák azokat a vacakokat, miközben kb. totálisan ignorálják azokat a márkákat, amelyek a leginkább partnerek lennének az ilyesféle ridegtartásban.
Gondolom ott is, de nálunk is megszokták, hogy  a régi autóikon (Décián 1310, Zsigulin,Záporjoskán stb) is sok javítani való volt. Igy nem szokatlan nekik  ha sokba kerül fenntartani az öreg  Golfot, Audi 4-est :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6317 Dátum: 2014.02.22 21:02:58 »
Gondolom ott is, de nálunk is megszokták, hogy  a régi autóikon (Décián 1310, Zsigulin,Záporjoskán stb) is sok javítani való volt. Igy nem szokatlan nekik  ha sokba kerül fenntartani az öreg  Golfot, Audi 4-est :hmmmm:
Éppenséggel az lenne a szokatlan, hogy egyéb, japán típusok mennyire bírják azt a fajta ridegtartást. A románoknál szerintem van egy fajta "álom" beteljesülés azzal, hogy ugyan 3-400e km-t futott, de német presztízs autót vesznek kvázi kevés pénzért. A külsőségek miatt.  :whistling: És ez nekik fontosabb lehet, mint az objektív tartósság. Tudják, hogy újonnan sosem engedhetik meg maguknak, hogy VW-t, Audit, BMW-t vegyenek, így meveszik azokat lepusztultan, 10 évesen, közel fél milliót futottan, de ettől még "az Audi az Audi marad"...

Borzasztó és nettó önszopatás, de úgy vagyok vele, hogy amíg nem az én pénzemen javíttatják, pont nem érdekel.  :whistling:

Persze, ugyanez a réteg idehaza is megvan...
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.22 21:04:33 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6318 Dátum: 2014.02.22 21:12:56 »
Ehhez jön még, hogy sokan egyre kevesebbet mennek, így viszont ritkábban kerül sor javításra. Addig meg legalább "presztizsautójuk" van ;) 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6319 Dátum: 2014.02.22 22:11:14 »
Cáfolnom kell, 2008. modellévtől a Citrom legalább akkorát lépett előre a megbízhatósági skálán, mint a Renault a ScenicII-vel annó.  Manapság már nem kell aggódni a misztikus Citrom hibáktól, csak annyira, mint más európai modell esetében.
Hát, cartárs, a TÜV statisztikák ezt nem támasztják alá, a Xsara egy kicsit jobb volt a Citroen átlagánál, meg a Xsara Picasso is, és természetesen a C1 is, mivel az félig Toyota. De a többi? Ugyanúgy ott kullognak a statisztika végén, mint korábban.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6320 Dátum: 2014.02.22 22:13:55 »
Oké, nem nézem a TÜV listát.
A kigyulladós sztorik meg nem a 2008 utáni kocsiknál fordulnak elő, hanem és leginkább a Citroen Xsara Picasso modelleknél. 
Pedig épp a Xsara Picasso tudott egy kicsit előrelépni. A C4 Picasso megint ott van a végén. :excl:
music     

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6321 Dátum: 2014.02.22 22:44:30 »
A német autók az esetek jelentős részében többé-kevésbé indokolatlanul túlértékeltek. Természetesen sok kivétel van, de általánosságban szvsz ez a helyzet. Persze ez öngerjesztő folyamat, és kétségtelenül generál olyan hasznos, valós mellékhatásokat, mint a jó alkatrész-ellátás és szervizelhetőség (lásd VW). De hogy ettől még objektíve kb. semmi nem indokolja, hogy miért van annyival több Golf IV az utakon, mint a vele egyidős Mazda 323 F (ami szinte minden szempontból jobb autó!), az is biztos.

Én biztosan előbb vennék Volvot, továbbá sok esetben előbb vennék olasz autót, sőt néhány esetben még francia autót is előbb vennék, mint németet. Mondjuk, ebben részemről is van némi tudatos sznobéria, ha úgy tetszik. Tudatosan szeretnék szembe menni ezzel a nagy németautó-b.uzulással, amennyire csak lehet  :) ! Jók a német autók; de ez az istenítés, amiben főleg itt, Európa keletibb felében részesülnek, már önmagában indok rá, hogy ne kövessem.

Azért tényleg röhejes, hogy Romániában pl. 20 VW-re jó, ha jut 1 japán autó (minden márkát egybevéve), miközben hozzánk képest alacsonyabb bérekből próbálnak eltartani a magyarországihoz képest jellemzően többet futott, öregebb és rosszabb állapotú gépkocsi-állományt  :nonono: ... toldozzák-foltozzák azokat a vacakokat, miközben kb. totálisan ignorálják azokat a márkákat, amelyek a leginkább partnerek lennének az ilyesféle ridegtartásban.

Valamilyen szinten a japán autók is túl vannak ám árazva, csak nem olyan mértékben, mint a németek.  ;)
Ha megnézel pl. egy hasonló E12 Corollát és egy Megane II-t, akkor a Corolla kb. 200-300 ezerrel drágább.  :yes:
Ez persze egy "öngeneráló" folyamat, mert mivel az emberek elégedettek a Toyotájukkal és alapvetően beigazolódott, hogy egy megbízható márka, el tudják adni magasabb árakon is.
Amíg mondjuk egy fhansziát örülsz, ha el tudsz passzolni.  :innocent:

:eek: te tudod  ...  :flowers:

Egyébként pont ma gondoltam végig, hogy következő autómnak 3 jelöltem van: Focus III 1,6 tiVTC 125Le benzines 5ajtós vagy kombi, illetve
Auris facelift 1,6 valvematic, illetve AvensisII facelift liftback 1,8benzin
. Na most a kettő második a magyar használt-piacon tulajdonképpen beszerezhetetlen...


A Fordot SOHA életemben nem akarnék magamnak, számomra az Opellel együtt egy totál jellegtelen autó.  :flowers:
Miért kell okvetlenül facelift és liftback az Aveból?  :hmmmm:
Azért nem biztos, hogy beszerezhetetlen, jó én megelégedtem a Sedannal is (sőt azt akartam  :1eye: ), csak jókor kell jó helyen lenni.  ;)

Éppenséggel az lenne a szokatlan, hogy egyéb, japán típusok mennyire bírják azt a fajta ridegtartást. A románoknál szerintem van egy fajta "álom" beteljesülés azzal, hogy ugyan 3-400e km-t futott, de német presztízs autót vesznek kvázi kevés pénzért. A külsőségek miatt.  :whistling: És ez nekik fontosabb lehet, mint az objektív tartósság. Tudják, hogy újonnan sosem engedhetik meg maguknak, hogy VW-t, Audit, BMW-t vegyenek, így meveszik azokat lepusztultan, 10 évesen, közel fél milliót futottan, de ettől még "az Audi az Audi marad"...

Borzasztó és nettó önszopatás, de úgy vagyok vele, hogy amíg nem az én pénzemen javíttatják, pont nem érdekel.  :whistling:

Persze, ugyanez a réteg idehaza is megvan...

Pont ezt akartam írni, sajnos itthon sem olyan távoli ez a beállítottság.  :eek:  :nono:
Erről még az jutott eszembe, hogy Albániában mennyi 20-30 éves Merci furikázik.  :D

Az utóbbi időben nagyon sok M-es rendszámú kilencvenes évekbeli roncsot látok az utakon futkosni, amik jóindulattal sem tűnnek normál állapotúnak.  :whistling:
Temérdek a BMW 525tds, a duplakörlámpás Merkádes, B5 Passatok és 4-es Golfok.  ::)
Mondanom sem kell, 80%-ban dízelek.  ;)

Hogy ebben mi az öröm, hogy valaki pár százezerért egy lepukkadt "prémium" roncsot vesz, nem tudom..  :?:  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.22 22:47:06 írta Matthew90 »



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6322 Dátum: 2014.02.23 08:26:52 »
Pedig épp a Xsara Picasso tudott egy kicsit előrelépni. A C4 Picasso megint ott van a végén. :excl:

Előrelépett, ja a kigyulladós statisztikában.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6323 Dátum: 2014.02.23 08:58:32 »
A német autók az esetek jelentős részében többé-kevésbé indokolatlanul túlértékeltek. Természetesen sok kivétel van, de általánosságban szvsz ez a helyzet. Persze ez öngerjesztő folyamat, és kétségtelenül generál olyan hasznos, valós mellékhatásokat, mint a jó alkatrész-ellátás és szervizelhetőség (lásd VW). De hogy ettől még objektíve kb. semmi nem indokolja, hogy miért van annyival több Golf IV az utakon, mint a vele egyidős Mazda 323 F (ami szinte minden szempontból jobb autó!), az is biztos.
szerintem meg az a helyzet, hogy a presztízsautók orbitális felára legalább az általános értékvesztéssel együtt olvad, de szerintem gyorsabban. tehát: használt autók között nagyon is érdemes ilyen, az új árak alapján szörnyen drága típusokat keresni. a négy-öt éves kategóriában én simán bevállalhatónak tartok egy akár a6 kombit vagy egy nagyobb mercit (a bmw-ket nem nagyon kívánom szubjektíve, de nyilván az is ugyanilyen). természetesen nem véletlen a hatalmas értékvesztés, a használtautó-vásárló máshogy működik, mint aki újat vesz, és sokkal fontosabb szempont náluk a megbízhatóság és a nem túl drága alkatrész. mindezzel együtt komoly dilemmát jelenthet, hogy néhány évesen nagyjából azonos áron lehet megvenni mondjuk egy avenist meg a4-est. néha akár még egy a6-ost is. nekem nagyon nehéz szülés lenne dönteni...  :hmmmm:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6324 Dátum: 2014.02.23 09:56:37 »
:eek: te tudod  ...  :flowers:

Egyébként pont ma gondoltam végig, hogy következő autómnak 3 jelöltem van: Focus III 1,6 tiVTC 125Le benzines 5ajtós vagy kombi, illetve
Auris facelift 1,6 valvematic, illetve AvensisII facelift liftback 1,8benzin. Na most a kettő második a magyar használt-piacon tulajdonképpen beszerezhetetlen...

Szívó Focus ? Lemondasz a turbosokról ? :) SZtem am jó kocsik a Fordok, nekem is bejön ez a Focus. Sógorom a 3. Focusát koptatja(3 generáció), de egyikkel se volt komolyabb gond úgy tudom :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6325 Dátum: 2014.02.23 09:58:49 »
Eközben az indexes Toyota fórumon :)

Sziasztok!
 
4 év Skodázás után beláttam, hogy a németek nem tudnak autót gyártani. Az éjjel-nappal agyalás, szerelés után rájöttem, hogy bármit csinálok az ezzel, mindig ugyanazok a hibák jönnek elő. Ennek tetejébe rohad a kasztni, de úgy emberesen. És ez volt az a pont, ahol úgy döntöttem, kiszállnék, és ha részben hitelre is, de vennék egy AUTÓt. A hitel havi költsége biztosan elmarad a VW-Skoda havi szervizköltségétől. A kinézett típus Avensis D4D kombi 2003-2004 évjárat


Bocs, nem akartam senkit (meg)bántani. Csak az ismerősök körében általános tapasztalat, hogy több VW csoportos autóval is olyan sok gond van, ami nem volt még a jó öreg (18-23 éves koráig használtam) 120-as Skodával sem. És ami a legnagyobb baj, hogy az új, gyári alkatrészek minősége is katasztrófa. Kicserélsz valamit, majd (jó esetben) fél év múlva megint. Legyen ez akár elektronikus, akár mechanikus alkatrész. Tehát nem reprezentatív a felmérésem, csak 13db VW csoportos 9-18 év közötti autó tapasztalata.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6326 Dátum: 2014.02.23 10:03:24 »
szerintem meg az a helyzet, hogy a presztízsautók orbitális felára legalább az általános értékvesztéssel együtt olvad, de szerintem gyorsabban. tehát: használt autók között nagyon is érdemes ilyen, az új árak alapján szörnyen drága típusokat keresni. a négy-öt éves kategóriában én simán bevállalhatónak tartok egy akár a6 kombit vagy egy nagyobb mercit (a bmw-ket nem nagyon kívánom szubjektíve, de nyilván az is ugyanilyen). természetesen nem véletlen a hatalmas értékvesztés, a használtautó-vásárló máshogy működik, mint aki újat vesz, és sokkal fontosabb szempont náluk a megbízhatóság és a nem túl drága alkatrész. mindezzel együtt komoly dilemmát jelenthet, hogy néhány évesen nagyjából azonos áron lehet megvenni mondjuk egy avenist meg a4-est. néha akár még egy a6-ost is. nekem nagyon nehéz szülés lenne dönteni...  :hmmmm:
Na azért olcsók mert ezek nincsenek meg és nagyon drága a javítás, szerviz, és még jobban kell számolni velük mint  egy egyszerű japán autónál.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6327 Dátum: 2014.02.23 10:17:27 »
Eközben az indexes Toyota fórumon :)

Sziasztok!
 
4 év Skodázás után beláttam, hogy a németek nem tudnak autót gyártani. Az éjjel-nappal agyalás, szerelés után rájöttem, hogy bármit csinálok az ezzel, mindig ugyanazok a hibák jönnek elő. Ennek tetejébe rohad a kasztni, de úgy emberesen. És ez volt az a pont, ahol úgy döntöttem, kiszállnék, és ha részben hitelre is, de vennék egy AUTÓt. A hitel havi költsége biztosan elmarad a VW-Skoda havi szervizköltségétől. A kinézett típus Avensis D4D kombi 2003-2004 évjárat


Bocs, nem akartam senkit (meg)bántani. Csak az ismerősök körében általános tapasztalat, hogy több VW csoportos autóval is olyan sok gond van, ami nem volt még a jó öreg (18-23 éves koráig használtam) 120-as Skodával sem. És ami a legnagyobb baj, hogy az új, gyári alkatrészek minősége is katasztrófa. Kicserélsz valamit, majd (jó esetben) fél év múlva megint. Legyen ez akár elektronikus, akár mechanikus alkatrész. Tehát nem reprezentatív a felmérésem, csak 13db VW csoportos 9-18 év közötti autó tapasztalata.

ha éjjel nappal szerelte és nem jó akkor rosszul csinálta. ha foglalkozol vele (kell!) akkor meghálálja.
nem, nem rohad. galvanizált kaszni, nemtom mi van/volt de én 2000től felfelé  skodát nem láttam rohadni.
mindegy.  :)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6328 Dátum: 2014.02.23 10:23:28 »
ha éjjel nappal szerelte és nem jó akkor rosszul csinálta. ha foglalkozol vele (kell!) akkor meghálálja.
nem, nem rohad. galvanizált kaszni, nemtom mi van/volt de én 2000től felfelé  skodát nem láttam rohadni.
mindegy.  :)
Hát ez az, a japán viszont nem romlik el, akkor meg nem kell vele foglalkozni :innocent:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6329 Dátum: 2014.02.23 10:45:16 »
ha éjjel nappal szerelte és nem jó akkor rosszul csinálta. ha foglalkozol vele (kell!) akkor meghálálja.
nem, nem rohad. galvanizált kaszni, nemtom mi van/volt de én 2000től felfelé  skodát nem láttam rohadni.
mindegy.  :)

A rohadáson én is csodálkoztam, én se láttam Skodát rohadni.. LEhet h csak pörsen a hátsó ív, meg felületi rozsdák itt-ott alul(ha vmi régebbi kocsi), és ez neki már "emberes rohadás" mint nálad :D