Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789713 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5835 Dátum: 2013.11.04 13:27:42 »
Hát, ja, a szokásos, generációs váltás volt. Nagy újdonságot tényleg nem hozott az F-Astra az E-Kadett után - egy átlagos modellváltás. De az Ascona-Vectra, vagy a Rekord-Omega váltás sem volt nagyobb. Szóval... nem értem a logikát.
Háááááát, unokanővéremnek E-Kadettje van, de felváltva használja az apja F Astrájával.
Az Astra van vagy másfélszer akkora, de legalább a vesekövet nem rázza ki belőled olyan kis finom a rugódzása. Tényleg nem nagy különbség :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5836 Dátum: 2013.11.04 20:21:35 »
Háááááát, unokanővéremnek E-Kadettje van, de felváltva használja az apja F Astrájával.
Az Astra van vagy másfélszer akkora, de legalább a vesekövet nem rázza ki belőled olyan kis finom a rugódzása. Tényleg nem nagy különbség :D
OK, de ezek normális dolgok egy modellváltásnál  :) ... ha tisztességesen végzi a gyár a munkáját, akkor persze, hogy jobb lesz az utód modell. Mondom, arra próbáltam utalni, hogy az Ascona-Vectra, meg a Rekord-Omega váltás is hasonló volt - ott mégis újrakezdték a jelölést, míg a Kadett-Astra között nem.

Amúgy, dehogy van másfélszer akkora az Astra  :eek: ... tudom, hogy nem szó szerint írtad, de ténylegesen ALIG nagyobb :szemez: ... Kadett: 3998x1663x1400 mm; Astra: 4051x1688x1410 mm (csapotthátúak).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5837 Dátum: 2013.11.04 20:25:08 »
Hát azért minőségben elég nagy ugrás volt az F Astra az E Kadetthez képest.
Arra gondolsz, hogy az Astrának az elején volt egy csomó komoly gyerekbetegsége, továbbá elhíresült mint az addigi egyik legalacsonyabb minőségű Opel, valamint sokkal hamarabb kezdett rohadni, mint a Kadett  :) ?

Amúgy, persze, jobb autó volt. De ez logikus is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5838 Dátum: 2013.11.04 20:30:53 »
OK, de ezek normális dolgok egy modellváltásnál  :) ... ha tisztességesen végzi a gyár a munkáját, akkor persze, hogy jobb lesz az utód modell. Mondom, arra próbáltam utalni, hogy az Ascona-Vectra, meg a Rekord-Omega váltás is hasonló volt - ott mégis újrakezdték a jelölést, míg a Kadett-Astra között nem.

Amúgy, dehogy van másfélszer akkora az Astra  :eek: ... tudom, hogy nem szó szerint írtad, de ténylegesen ALIG nagyobb :szemez: ... Kadett: 3998x1663x1400 mm; Astra: 4051x1688x1410 mm (csapotthátúak).
Jó hát érzésre mindenképp sikerült jobb térérzetet kihozni a vasbúl, meg valahogy az egész sokkal komfortosabb.
Főleg amikor a falu bekötőútján megyek végig egy nap mindhárom autóval (Corolla-Kadett-Astra), ami tele van fialtató gödrökkel, hát azért az Astra messze veri a másik kettőt, pedig az se mai csotrogány, ráadásul bontás előtt vették meg nullázott orral és úgy hozatták rendbe, szal még referenciának sem mondhatni, mégis szeretek benne ülni  ::)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5839 Dátum: 2013.11.04 20:57:14 »
Jó hát érzésre mindenképp sikerült jobb térérzetet kihozni a vasbúl, meg valahogy az egész sokkal komfortosabb.
Főleg amikor a falu bekötőútján megyek végig egy nap mindhárom autóval (Corolla-Kadett-Astra), ami tele van fialtató gödrökkel, hát azért az Astra messze veri a másik kettőt, pedig az se mai csotrogány, ráadásul bontás előtt vették meg nullázott orral és úgy hozatták rendbe, szal még referenciának sem mondhatni, mégis szeretek benne ülni  ::)
Na igen, az F-Astra elég kényelmes  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5840 Dátum: 2013.11.05 00:00:59 »
Arra gondolsz, hogy az Astrának az elején volt egy csomó komoly gyerekbetegsége, továbbá elhíresült mint az addigi egyik legalacsonyabb minőségű Opel, valamint sokkal hamarabb kezdett rohadni, mint a Kadett  :) ?

Amúgy, persze, jobb autó volt. De ez logikus is.
Nem, arra gondolok, hogyha beülsz egy F Astrába, akkor egy autóba ülsz bele, ahol nagyjából minden kézre áll, ha beülsz egy E Kadettbe, akkor meg egy régi autóba, ami zörög, csörög, büdös, hangos, szűk, de megy.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5841 Dátum: 2013.11.05 00:52:26 »
Nem, arra gondolok, hogyha beülsz egy F Astrába, akkor egy autóba ülsz bele, ahol nagyjából minden kézre áll, ha beülsz egy E Kadettbe, akkor meg egy régi autóba, ami zörög, csörög, büdös, hangos, szűk, de megy.
Jaj, ugyan már! Ha mondjuk egy első éves gyártású Astrából ülsz át egy utolsó éves gyártású Kadettbe, amiben a km is ugyanannyi, akkor messze nincs ilyen különbség, amiről írsz. Egy generációval öregebb autó, és ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5842 Dátum: 2013.11.05 08:43:45 »
D Kadettből exemék F Astrájába beülve az volt az érzésem, hogy pont olyan mint az enyém, csak kevésbé kopott. És tényleg nem nagyobb beltér érzetre.
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5843 Dátum: 2013.11.05 11:42:04 »
Szerintem nagy ugrás van a kettő között, volt életemben egy pár év, amikor viszonylag sűrűn ültem mindkettőben, és érzetre két generáció különbség volt köztük.
A térérzet - nem a tényleges tér, az érzet! - is már, a felhasznált anyagok is, meg különösen a Kadett sok német szögletessége után jól esett az Astrában Kodama úr és csapatának keleti gömbölyded világa.
Az megint más kérdés, hogy az F Astra után a G Astra sok szempontból inkább visszalépés volt, mint előre.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.05 11:44:49 írta music »
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5844 Dátum: 2013.11.05 11:51:19 »
Mi is végig jártuk az összes eddigi Astrákat és a g volt a 3 közül a legkevésbé kényelmes. Nem volt nagyobb az f-nél, az ülése kifejezetten kényelmetlen és rossz helyzetben volt.
az f-astra ülése a ráragasztott matrica alapján Recaro volt, nagyon szerettem.
A mostaninak komfort ülései vannak, 8-10 féle módon állítható, nekem nagyon kényelmes, jó az ülés pozíció is benne.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5845 Dátum: 2013.11.05 13:17:56 »
Szerintem nagy ugrás van a kettő között, volt életemben egy pár év, amikor viszonylag sűrűn ültem mindkettőben, és érzetre két generáció különbség volt köztük.
A térérzet - nem a tényleges tér, az érzet! - is már, a felhasznált anyagok is, meg különösen a Kadett sok német szögletessége után jól esett az Astrában Kodama úr és csapatának keleti gömbölyded világa.
Az megint más kérdés, hogy az F Astra után a G Astra sok szempontból inkább visszalépés volt, mint előre.
a J meg a korábbihoz képest egyenesen hipertérugrás. a (feláras) sportülések is fantasztikusak. én nagy astra-fan lettem, mióta van egy a családban. ki tudja, még az is lehet, hogy pár év múlva megöröklöm  :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5846 Dátum: 2013.11.05 13:30:02 »
a J meg a korábbihoz képest egyenesen hipertérugrás. a (feláras) sportülések is fantasztikusak. én nagy astra-fan lettem, mióta van egy a családban. ki tudja, még az is lehet, hogy pár év múlva megöröklöm  :devil:
Jövő héten lesz alkalmam kipróbálni egyet, haverom céges autója az 1.7-es dízel motorral, szintén mahagóni színben...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5847 Dátum: 2013.11.05 13:39:51 »
Mi is végig jártuk az összes eddigi Astrákat és a g volt a 3 közül a legkevésbé kényelmes. Nem volt nagyobb az f-nél, az ülése kifejezetten kényelmetlen és rossz helyzetben volt.
az f-astra ülése a ráragasztott matrica alapján Recaro volt, nagyon szerettem.
A mostaninak komfort ülései vannak, 8-10 féle módon állítható, nekem nagyon kényelmes, jó az ülés pozíció is benne.
Akkor azok gondolom ilyen sportülések voltak. A mi 1,8 Caravan Club felszereltségű Astra-nkban is Recaro ülések voltak
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5848 Dátum: 2013.11.05 13:41:44 »
a J meg a korábbihoz képest egyenesen hipertérugrás. a (feláras) sportülések is fantasztikusak. én nagy astra-fan lettem, mióta van egy a családban. ki tudja, még az is lehet, hogy pár év múlva megöröklöm  :devil:
Néha én is kapcsolatba kerülök velük,nekem egy kombi (szerintem legszebb) frankó sport ülésekkel, 2.0CDTi motorrral,tökkkkéletes lenne.
1,7CDTi-vel mentem Rotterdam-ig,igaz csak 110 lovas volt de nem estem hanyatt tőle. 5 ajtósban pl kifejezetten kicsi hely volt hátul.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5849 Dátum: 2013.11.05 13:46:34 »
Néha én is kapcsolatba kerülök velük,nekem egy kombi (szerintem legszebb) frankó sport ülésekkel, 2.0CDTi motorrral,tökkkkéletes lenne.
1,7CDTi-vel mentem Rotterdam-ig,igaz csak 110 lovas volt de nem estem hanyatt tőle. 5 ajtósban pl kifejezetten kicsi hely volt hátul.
Ha nem számít a fogyasztás, akkor én inkább az 1.6 turbo benzinest választanám hozzá. A jelenlegi Opel dízelek zajosak hosszú távon. Mormognak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i