Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789640 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4485 Dátum: 2013.01.16 20:20:06 »
gyerekek, egy barátom pár hónapja vett egy c180-as mercit, olyat, mint ami itt a fenti képeken rohad. benzines, kéziváltós, valami őrülttől vette, aki azóta is zaklatja, hogy mért nem szerzett még a kocsinak garázst is  :lol: az autó patika, hibátlan, mintha új lenne. valami 140ezer km van asszem benne, ami hihető is

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4486 Dátum: 2013.01.16 21:37:19 »
attol hogy 3bol van, az mind3 merci anyag és a kocsi fél alja olyan mint a szita
ilyet csak 20-30 éves zsigulinál láttam
de a legnagyobb baj hogy legkésöbb nyár elején ezt fent lesz használauton  :ph34r:
valaki csunyán beszopja vele
Simán le lehet rohasztani ilyenre bármilyen autót tizeniksz év alatt :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4487 Dátum: 2013.01.16 21:44:18 »
Tiszta Frédi-Béni  :wacko:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4488 Dátum: 2013.01.17 07:41:27 »
attol hogy 3bol van, az mind3 merci anyag és a kocsi fél alja olyan mint a szita
Igen, csak a gépészmérnök barátomtól tudom, hogy a hegesztés (jelen esetben a 3 rész összerakása) miatti hő valamit kivon a cuccból és utána sokkal jobban rozsdásodik. Szóval egy gyári (1 darabból álló) autó biztosan nem néz ki így.
Egyik kollégámnak volt egy (talán 97-es vagy 98-as) C180-asa, ami még sérült is volt, és pár apró rohadástól eltekintve (ami azért szintén gáz) alapvetően rendben volt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #4489 Dátum: 2013.01.17 07:52:51 »
Karbontartalom változik xerintem. Anno mintha ilyesmit tanítottak volna...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4490 Dátum: 2013.01.17 09:11:58 »
Igen, csak a gépészmérnök barátomtól tudom, hogy a hegesztés (jelen esetben a 3 rész összerakása) miatti hő valamit kivon a cuccból és utána sokkal jobban rozsdásodik.
ez mondjuk igaz :yes:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4491 Dátum: 2013.01.17 09:52:48 »
Itt kezdem el, és majd az Avensis, mi más? topicban folytatom...

Tegnap vettem egy autót, de még nem vehettem birtokba a műszkai és egyéb papírozások miatt. Az átvételre jövő héten kerül majd sor.

(akik már a face-en olvasták a bejegyzésemet, bocsi, hogy mégegyszer, ide is leírom...)

Toyota Avensis kombi facelift 1,8 vvt-i SOL
-2000/11 (dettó, mint a Corim)
-203.000 valósan futott km
-szervizkönyv
-1 tulajos (német, megmutatták az eredeti német törzskönyvet, Hans-Peter .... 1959-es születésű úriember)
-gyári fényezésű (!!!) tényleg
-apró hiányosságokat leszámítva minden tekintetben ritka megkímélt állapot
-valóban garázsban tartott autó
-gyakorlatilag 0km-es kuplung szett
-gyakorlatilag újszerű hátsó féktárcsák és betétek
-új, vagy nemrég újra cserélt generátor
-Minden ablak, szélvédő Toyota (csere nyoma nem látszik, az is könnyen lehet, hogy eredetiek)
-Akkumlátoron látszik a zöld pötty, tehát, az sem lehet régi
-garantáltan nem dohányzó autó (ezt az érzékeny orrom azonnal levágná)
-3db gyári kulcs, kettő távirányítós, a 3. a szürke szerviz kulcs
Ezek a tények.

Tennivaló azért ezzel is lesz, révén, hogy 12 éves autóról beszélünk, de pont ezeket végigjártam a Corollával is az elmúlt 4 évben.
Előzetesen időpontot kértem a 80m-re lévő Toyota Koto-tól egy teljes és lehetőleg mindenre kiterjedő átvizsgálásra.

A lengéscsillapító, valamint fékhatásmérés semmi meglepő eredményt nem hozott:
-a lengéscsilik 46-53%-osak voltak, pont, mint a Corollámon
-a fékhatásmérés elől valami 12-13%, hátul 0(!!!), kéziféknél is 10% körüli értéket mutatott.

Rádugták a computer-t, bennmaradó hibakód nincs, a historyban eltárolt egy bejegyzést valamikor a légzsák visszajelző felől, de ez semmi hibát nem jelent.

Megemelték, alaposan átvilágították a motor részt. Ezt egyébként később felülről is megtették. A blokk olajpárás, de körben, folyás, csöpögés nyoma nem látszik. Felülről vizsgálva az olajbetöltő sapka igen újnak nézett ki. Elképzelhető, hogy egyszer nem tekerték vissza, vagy nem szorították rá rendesen (megeshet) és az olajat kifújta a nyíláson, összeolajozva környező dolgokat. No, azért azt túlzás mondani, hogy a blokk úszik az olajban, de ez a kifújás nyoma látszik. Szelepfedélnél, szimeringeknél éppen ezért nem egyértelmű, hogy szivárog-e, a szerelő azt javasolta, hogy mossuk le alaposan Brigéciolos vízzel a blokkot, mielőtt indulunk haza (Kaposvár-Békéscsaba lesz az út egyébként) és ha szivárog bárhol az olaj, akkor az 3-400km alatt látszódni fog. Ha nincs szivárgás, akkor örülünk, ha van, akkor szelepfedél tömítés csere, illetve főtengelyszimeringet sem árt. Ez tehát még kérdés...
Amúgy, 195.000-nél volt esedékes az olajcsere, azóta 8000km-t futott az autó, az olajszint jelenleg üzemmeleg motornál vizsgálva a max alatt kb 2mm-rel van. Ez = 0 olajfogyasztás. Vagy idő közben feltöltötték, hogy a max közelében legyen, de nem hiszem...
A 170.000-es szerviznél LM Leichtlauf 10W40 ment bele. Én Top Tec 4300 5W-30-at fogok most, vagy a gyári Toyota olajat, majd meglátom, melyik mennibe lenne...

Hiányosságok:
1. Az utastérben a mennyzeten található nyitható napszemüvegtartó annyira nyitható, hogy hiányzik. Típushiba a rideg műanyag felfogatás, ehhez nem kell 12 év, hanem elég csak pár, hogy leessen...

2. A gyári bőr váltógomb varrása szétszakadt, elég használtas állapotú, újra fogom bőröztetni. A váltó egyébként közel hibátlanul működik, nem egy C150.

3. A csomagtérajtó belső oldali kárpitjából hiányzik az egyik kis ablak. Bontóból pár száz Ft...

4. A csomagtartó oldalkárpitja egy előzetesen szállított nagyméretű és tömegű tárgya által sérült. Nem szakadt, hanem a textil mögötti kemény lap (ezt egyébként takarja a textil) megrepedt és be lehet nyomni. Ezzel semmi teendőm nem lesz, marad így.

5. A csomagtér roló egyik kis rögzítő füle sajnos hiányzik, az összes hiány közül ez zavar a legjobban, mert így jelenleg nem tudom elhúzva rögzíteni a rolót. Arra gondoltam, hogy a mási mintájára dolomitból esztergáltatok egyet, mert bontóból sanszos, hogy csak a rolóvalé egyben adnák...

És ennyi.  :eek:

Tesómmal pont beszéltük, hogy ha egyszer mi használhatnánk 0-12 éves korig egy autót, közel sem biztos, hogy a mi autó szeretetünk ellenére is jobban meg tudnánk kímélni. Ezek apróságok...

Menet közben a motor élénk, visszafogott hangú, alapjáraton is egyenletesen jár. Minden motortéri szigetelése megvan, újszerűek, nincsenek szakadva.

A gumik még ezt a 2 hónapot kibírják, téliek, valami számunra ismeretlen, de Palaczk Mester szerint egy középkategóriába tartozó, EU gyártmány, lényeg, hogy nem kínai. 2 szett gumit kell vegyek rá, ez tény.

Ezúton köszönöm mégegyszer Palaczknak a kitartó segítséget az elmúlt napok alapján, és tegnap is végig ott volt velünk, vezette az autót, vizsgálta, mindent tőle telhetővel segített minket, hogy egy jó döntést hozzak. Sikerült!  :hug:

Az autóhoz jelenleg acélfelnik tartoznak, gyári Toyota dísztárcsával, de lehet, hogy a gyári 15"-os alufelnik is meglesznek hozzá, ha meg tudunk alkudni...  ::)

Bocs a hosszú irományért, de ezeket az információkat figyelembe véve ki-ki döntse el azt, hogy 950e Ft az autóért sok-e. Szerintem nem, noha ezt az autót hirdették a legdrágábban a hahu-n a típusból. Nem véletlen. Az olaj- és szűrőcserén kívül nem kell rá költen jelentős összeget, amit igen, azok pár száz, vagy pár ezer Ft-os tételek és nem sürgős egyik sem. Egyedül a gumizás a nagy kiadás, de ez minden autónál sanszos és tervezendő költség. Ellenben, a hirdetésben szereplő 1,075M Ft árból annyit engedtek, hogy a gumizás 70%-át teszi ki, ami teljesen korrekt.

A kereskedők hozzáállása is példás volt. Benézve a telepükre (nem túl nagy), minden autó ki van takarítva, de egyik sem úszik a szilikonban. Jó állású autóik vannak, lepukkantat nem is láttam, pedig márka szerint vegyes volt a felhozatal.
Az első kérdésemre, hogy márkaszervizben akarom bevizsgáltatni az autót, igent mondtak, a srác jött velünk és együtt, bent a szerelőcsarnokban néztük a fejleményeket. Ezért nagy piros pont jár a Toyota Koto-nak is!  :clap:

Még valami: Anyagilag nem tervezett szintű autót vettünk végül, de! Ez az autó olyan állapotú, amit érdemes megvenni. Szerencsére, családban megoldottuk a kiegészítést, így hitel nincs rajta.
A Corollát is drágábban vettem, mint amennyiért anno mentek, de azzal sem fürödtem be. Remélem, ezzel sem fogok, és pár éven belül a mostani apróságokat orvosolni tudom, illetve, minden folyadékot, szépen sorban újra cserélek majd.

Palaczk, ha kihagytam volna valamit, nyugodtan egészíts ki...  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.17 09:55:11 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4492 Dátum: 2013.01.17 10:04:36 »
Melyik kereskedésben vetted kaposváron? Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak a kaposvári kereskedésekkel, de egy volt, amelyikben normális autókat láttam, a szigetvári út mellett.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4493 Dátum: 2013.01.17 10:06:01 »
Két rossz képem van a kocsiról, majd ha meglesz, csinálok róla jobbakat...

Egyik...

[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4494 Dátum: 2013.01.17 10:06:29 »
Másik...

[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4495 Dátum: 2013.01.17 10:07:02 »
Melyik kereskedésben vetted kaposváron? Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak a kaposvári kereskedésekkel, de egy volt, amelyikben normális autókat láttam, a szigetvári út mellett.
Auto Team, Dombovári úton. Shell kúttel srégen szemben...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4496 Dátum: 2013.01.17 10:13:42 »

-a lengéscsilik 46-53%-osak voltak, pont, mint a Corollámon
-a fékhatásmérés elől valami 12-13%, hátul 0(!!!), kéziféknél is 10% körüli értéket mutatott.

Erről egyből az én kocsim jutott eszembe, kb ilyen állapotok lehettek ott is. A többi meg már történelem, a Corolla és Egyéb autók topicokban :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4497 Dátum: 2013.01.17 10:20:01 »
gratula az autóhoz. sztem az ára nagyjából ok. ez ennyi.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4498 Dátum: 2013.01.17 10:24:51 »
gratula az autóhoz. sztem az ára nagyjából ok. ez ennyi.  :hug:
Köszi. ;-)
Figyelembe kell venni minden tényezőt. 1,6-osak, Terrák sokan vannak jó, vagy kevésbé jó állapotban 800-900e körül és nem is biztos, hogy kombik.
De 1,8 valódi SOL (ráadásul, az 1,8-at itthon nem is nagyon lehetett kapni) jó állapotban nagyon ritka.

Ennek fényében szerintem, ha nem is olcsón, de reális árában vettem meg.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4499 Dátum: 2013.01.17 10:28:16 »
bepi, ez biztosan szuper lesz. jól néz ki, aztán a többiről majd úgyis tudósítasz :) az ára alapján azt a következtetést bírtam levonni, hogy baromira elinflálódott a forint az utóbbi években  :devil: bár 3000 euró az már majdnem a roncs kategória nyugaton