Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799755 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10271
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4140 Dátum: 2012.12.05 16:10:05 »
Köszönöm szépen a képeket  :clap:

Kalapos jó látni, hogy megvagy  :yes: :hug:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3039
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4141 Dátum: 2012.12.05 16:13:20 »
Kalapos jó látni, hogy megvagy  :yes: :hug:
Köszi.  :yes: Mint ahogy jó volt látni az emissziós értékeidet! :clap: Ugye mondtam... ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4142 Dátum: 2012.12.05 16:21:58 »
Erre a Toycik közt pont az E11-es az egyik leginkább alkalmatlan. A Kappának valós ülésmagasság-állítása van, nem csupán az ülőlap dönthető, és nincs a padlólemezen merevítése, ergo elég alacsonyra állítható. De mint tudjuk, ez még nem elég a boldogsághoz... :no:
E11 határeset, kicsit furán nézek ki benne, meg nem éppen röptébe ülök be. De még a 2 órás utakon sem volt gondom a kényelemmel (kicsit a jobb térdem igényelné a nyújtást, majd szerzek építkezésről egy "tempomatot". :D A swift viszont még keskeny is, abban aztán klausztrofóbia van ezerrel.
Derékfájósok panaszkodtak csak eddig hogy mélyre kell ülni.
Úgy terveztem hogy ha a Corolla kényelmetlen, akkor nézek Carinákat, amit mondjuk nagyon nem szerettem volna, a nagyobb biztosítási kategória (A0-ban voltam tavaly), motor és öregebb évjárat miatt.
Bár most B1-re még nem számoltam ki a biztimet egy 2-2.4 es Kappára, biztos még horror kategória, tavaly a cori valami 12e volt negyedévre, 1.6os Carina valami 16 lett volna, idén már az évesem volt 18.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4143 Dátum: 2012.12.05 18:37:07 »
Közép-Amerikai gyártás...  :ph34r:

Bár, szerintem, volt annak előzménye is...  :whistling:
És ha közép-amerikai gyártás, akkor mi van  :eek: ? Ezen az "érven" mindig akkorát tudok nézni...  :nonono:

A második mondatoddal viszont abszolút egyetértek: ennek biztos volt valami előzménye. Semelyik normális gyártó nem készít olyan kocsikat, amelyekből csak úgy kiszakad a futómű - pláne nem a VW.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4144 Dátum: 2012.12.05 18:57:27 »
És ez egy merevtengely? Tudtommal a modern szgk-on fűggetlen felfüggesztés szokott lenni.
Max Furgonok, pickupoknak szokott merevtengelye lenni. Vagy ez valami barkács megoldás :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4145 Dátum: 2012.12.05 19:19:25 »
És ha közép-amerikai gyártás, akkor mi van  :eek: ? Ezen az "érven" mindig akkorát tudok nézni...  :nonono:

A második mondatoddal viszont abszolút egyetértek: ennek biztos volt valami előzménye. Semelyik normális gyártó nem készít olyan kocsikat, amelyekből csak úgy kiszakad a futómű - pláne nem a VW.
bocs, lemaradtak az elejéről a megfelelő smileyk... De kompenzálandó a dolgot, írtam a másodikat...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4146 Dátum: 2012.12.05 19:22:03 »
E11 határeset, kicsit furán nézek ki benne, meg nem éppen röptébe ülök be. De még a 2 órás utakon sem volt gondom a kényelemmel (kicsit a jobb térdem igényelné a nyújtást, majd szerzek építkezésről egy "tempomatot". :D A swift viszont még keskeny is, abban aztán klausztrofóbia van ezerrel.
Derékfájósok panaszkodtak csak eddig hogy mélyre kell ülni.
Úgy terveztem hogy ha a Corolla kényelmetlen, akkor nézek Carinákat, amit mondjuk nagyon nem szerettem volna, a nagyobb biztosítási kategória (A0-ban voltam tavaly), motor és öregebb évjárat miatt.
Bár most B1-re még nem számoltam ki a biztimet egy 2-2.4 es Kappára, biztos még horror kategória, tavaly a cori valami 12e volt negyedévre, 1.6os Carina valami 16 lett volna, idén már az évesem volt 18.
hát, egy hastra, vagy egy golfV ülése az kényelmes, ezekhez képest az E11 rettenet fapad.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4147 Dátum: 2012.12.05 19:50:24 »
És ez egy merevtengely? Tudtommal a modern szgk-on fűggetlen felfüggesztés szokott lenni.
Max Furgonok, pickupoknak szokott merevtengelye lenni. Vagy ez valami barkács megoldás :hmmmm:
Csatolt lengőkar, ha jól gondolom. Régóta bevált megoldás, ebben a kategóriában bőven megfelel - nem akarok hülyeséget írni, de ha jól tudom, pl. az Aurisok alatt is ilyen van (a D-CAT kivitelt leszámítva).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4148 Dátum: 2012.12.05 19:57:03 »
Most nézem csak, hogy mi is ez a Kappa. Hát ez sem egy puncimágnes.  :devil: :D
Hogy állunk az "érzék a visszafogott elegenciához" című, (elvileg) default női skillel  ;) :D ?

Mondjuk, miután tudom rólad, hogy szerinted a 80-as évek Mercijei (is) rondák , annyira nem leptél meg  :whistling: :lol:

Viccet félretéve: szvsz az egyik legelegánsabb, időtálló, finoman letisztult ruhába öltöztetett szedán az elmúlt három évtizedből. Egyedül az arányai (konkrétan az első-hátsó túlnyúlások vs. a tengelytáv) azok, amik picit zavarják a szemet - de azok is inkább csak a kupé esetében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4149 Dátum: 2012.12.05 19:58:39 »
Én aztán biztos nem. Rusnya ez is. Olyan kocsim pedig már van.  :lol: [rohog]
Hát azért na... Béka-E11 vs. Lancia Kappa  :eek: ...... Naaaaaaaaa ...  :nonono: :stuart:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4150 Dátum: 2012.12.05 20:00:27 »
mindegyik topic arról szól.. :lol: [rohog]
:D :yes: ... Ez egy telitalálatos észrevétel volt  :clap: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4151 Dátum: 2012.12.05 20:19:06 »
E11 határeset, kicsit furán nézek ki benne, meg nem éppen röptébe ülök be. De még a 2 órás utakon sem volt gondom a kényelemmel (kicsit a jobb térdem igényelné a nyújtást, majd szerzek építkezésről egy "tempomatot". :D A swift viszont még keskeny is, abban aztán klausztrofóbia van ezerrel.
Derékfájósok panaszkodtak csak eddig hogy mélyre kell ülni.
Úgy terveztem hogy ha a Corolla kényelmetlen, akkor nézek Carinákat, amit mondjuk nagyon nem szerettem volna, a nagyobb biztosítási kategória (A0-ban voltam tavaly), motor és öregebb évjárat miatt.
Bár most B1-re még nem számoltam ki a biztimet egy 2-2.4 es Kappára, biztos még horror kategória, tavaly a cori valami 12e volt negyedévre, 1.6os Carina valami 16 lett volna, idén már az évesem volt 18.
Ha elférsz az E11-ben, elférnél a Kappában is  :yes: ...

Kappát amúgy én csak egyféleképpen vennék: Németországból, szervízkönyves, lehetőleg egy vagy max két gazdás, kifogástalan állapotú példányt, a (típuson belül) lehető legegyszerűbb motorral, és mondjuk maximum 150 ezer km-rel. Így azért tűrhető eséllyel még egy jó darabig, komolyabb xopás nélkül használható autóra lehetne szert tenni. (A hangsúly a "komolyabb"-on van.)

Carina: miért nem egy facelift előtti Avensis I? Sokkal könnyebb belőle jót találni, fiatalabb, biztonságosabb, komfortosabb; erősebb fékekkel, jobb futóművel; és alapvetően ugyanaz a tartós, megbízható technika van benne, mint a Carinában - csak továbbfejlesztett, korszerűbb kiadásban. Én mostanában vezettem pár ezer km-t, több Ave I-esben - és nagyon meggyőztek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10271
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4152 Dátum: 2012.12.05 20:39:30 »
Köszi.  :yes: Mint ahogy jó volt látni az emissziós értékeidet! :clap: Ugye mondtam... ;)
Hála Istennek  :) Igazad volt! A műszakis srác mondta, hogy "Ja, igen, a múltkor rossz volt a katalizátor". Ja, most is az van benne, és még 2000km-t sem kapott tisztulni. Kis időbe telt, mire felmelegedett eléggé, és hozta magát. Most az első futómű projekt van napirenden, remélem hamar meglesz.
Ahogy netferry is mondta, kell rá költeni, de legalább erre szeret az ember költeni. Vagy úgy mondom, hogy könnyebb szívvel költök rá, hihetetlen autó  ;) :yes: :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.05 20:45:17 írta vd1234 »

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4153 Dátum: 2012.12.05 20:40:26 »
És ez egy merevtengely? Tudtommal a modern szgk-on fűggetlen felfüggesztés szokott lenni.
Max Furgonok, pickupoknak szokott merevtengelye lenni. Vagy ez valami barkács megoldás :hmmmm:
nem merevtengely, hanem merev hidas....... a legtöbb szgk csak elől lengökaros, hátul fix merevhíd van
corolla is ilyen
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10271
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4154 Dátum: 2012.12.05 20:42:05 »
nem merevtengely, hanem merev hidas....... a legtöbb szgk csak elől lengökaros, hátul fix merevhíd van
corolla is ilyen
Meg az OFF Maruti is, és még laprugós is  :D De a Carina pl. nem fix merevhidas, ha nem tévedek. Vagy igen?
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.05 20:44:34 írta vd1234 »