Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799049 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3885 Dátum: 2012.11.20 00:07:51 »
Ezt én sem értem. AZt hittem csak itt nálunk xarakodnak a külföldi rendszámmal.. Akkor minek van az EU??
Az EU nem egy szövetségi állam... Hanem független, szuverén államok közössége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3886 Dátum: 2012.11.20 00:28:58 »
De mi van, ha a lakcímem magyar? Az, hogy kint bérelek egy szuterént heti 4 éjszakára, nem jelenti azt, hogy ott lakom. Csak ottani munkahelyről van szó. Lakhely Mo. Ez esetben nem hiszem, hogy belekötnének, ha heti 5 napot magyar rendszámú kocsival járok.
Szerintem sokan csinálják ezt így a német-osztrák, osztrák-svájci és német svájci határnál is és nem hiszem, hogy bármelyikőjük is a munkahelyének megfelelő honos rendszámú autót tartana fenn. Pedig azért ők jogkövetőbbek, mint mi (direkt nem írtam az osztrák határ mellett élő magyarokat, akik kint dolgoznak).
Kérdés, hogy mit követelnek meg az adott országban a jogszabályok. Hogy pl. kell-e a munkavégzéshez bejelentett tartózkodási hely az adott országban, vagy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3887 Dátum: 2012.11.20 00:38:03 »
Nos, visszatérve az autóvételre, unokatesóm csak dec végén jön haza. Tehát ha meg is vennénk az autót, hogy is csinálják a nepperek? :hmmmm: Tehát mondjuk én mennék el érte, akkor nyilván az én nevemre kellene írni egy adásvételit(mivel én hoznám el), meg az unokatesóméra majd később, és azt megkapná postán aláírva?
A bibi egyébként az hogy kb 300 kmre van, és látatlanban nyilván nem szívesen vennénk/foglalóznánk le. Tehát vagy felbumlizok és megveszem én, vagy lefoglalózzuk látatlanban, vagy szépen várunk, hátha nem kel el decemberig..
A legális út az, hogy megveszed te az autót, a nevedre íratod, és aztán majd átiratjátok a tiédről az unokatesódéra. Csak ez dupla pénz.

Lehet azt is csinálni (ez a nepperek útja), hogy a vevővel egy biankó adásvételit töltetsz ki (tehát a vevő adatai üresen maradnak), plusz íratsz vele egy megbízást, miszerint te eladhatod az autóját. Ez persze azzal is jár, hogy a kocsi az ő nevén marad addig, amit nem mindenki csíp, de ha elmondod neki hogy mi a szitu, akkor talán megérti és belemegy.

Vagy odamehetsz mindjárt egy olyan adásvételivel is, amin az unokatesód szerepel vevőként. Ír továbbá egy meghatalmazást neked, miszerint eljárhatsz az okmányirodában nevében és helyette, és így intézheted a kocsi átíratását helyette.

Ez utóbbit csinálnám én.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3888 Dátum: 2012.11.20 01:03:23 »
Mennyi idő most egy átiratás mindennel együtt? Tehát amig kézben van az új forgalmi, törzskönyv.
Magát az ügyintézést egy nap alatt le lehet zavarni. Kérdés persze, hogy mikorra kapsz időpontot az okmányirodában. Illetve, az átírás után kb. két hét, mire megjön a törzskönyv, postán.

Alternatíva: megbízni egy átíróirodát - ők a következő munkanapon jó eséllyel lezongorázzák a sztorit, 5-6 ezer Ft-ért (pécsi tarifa). Persze a törzskönyv ettől nem fog gyorsabban megjönni, de nem is az a lényeg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3889 Dátum: 2012.11.20 12:43:34 »
Ööö, na jó, akkor nem 20 év, csak 15 év  :lol:

Persze itt nem árt megemlíteni, hogy 94-ben egy egész évig volt kint magyar rendszámos autóval és csak havonta jött haza egy hétvégére, gond akkoriban se volt. Szegény Micra milyen szépen tette a dolgát akkoriban 1 liter körüli átlagos olajmennyiséggel....  ::) :devil: :whistling:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3890 Dátum: 2012.11.20 19:47:51 »
Persze itt nem árt megemlíteni, hogy 94-ben egy egész évig volt kint magyar rendszámos autóval és csak havonta jött haza egy hétvégére, gond akkoriban se volt. Szegény Micra milyen szépen tette a dolgát akkoriban 1 liter körüli átlagos olajmennyiséggel....  ::) :devil: :whistling:
Azért valahol ez szerencse is volt - mármint hogy nem lett semmi gond a kinti, tartós, magyar rendszámos autózásból.

Unokatesómék is már évek óta járkáltak itt a német rendszámú Audijukkal (90-es évek második fele), mire lekapcsolták őket  ::) ... Akkor viszont kapásból el is kobozták fél évre az autót, és fizethettek érte 600 ezret (elkobzás alá eső érték), hogy visszakapják. Anyáztak rendesen, mire az ügyész az orruk alá dugta a vonatkozó németországi jogszabályt, hogy nézzék csak meg: pontosan megegyezik a magyarral. Utána az anyázás alábbhagyott  :whistling:

Micra: hát ja, szívós kis jószág  :yes: ... És nem véletlenül írom jelen időben, mert most is megvan még  :D ... Úgy fél éve láttam utoljára, itt mászkál a városban, akárcsak a Seat. Az viszont már eléggé rozzantnak néz ki, szegénykém. A 146-ost meg, ahogy talán meséltem is, nyáron Kaposváron láttam egy parkolóban, korrekt állapotban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3891 Dátum: 2012.11.21 08:12:14 »
A legális út az, hogy megveszed te az autót, a nevedre íratod, és aztán majd átiratjátok a tiédről az unokatesódéra. Csak ez dupla pénz.

Lehet azt is csinálni (ez a nepperek útja), hogy a vevővel egy biankó adásvételit töltetsz ki (tehát a vevő adatai üresen maradnak), plusz íratsz vele egy megbízást, miszerint te eladhatod az autóját. Ez persze azzal is jár, hogy a kocsi az ő nevén marad addig, amit nem mindenki csíp, de ha elmondod neki hogy mi a szitu, akkor talán megérti és belemegy.

Vagy odamehetsz mindjárt egy olyan adásvételivel is, amin az unokatesód szerepel vevőként. Ír továbbá egy meghatalmazást neked, miszerint eljárhatsz az okmányirodában nevében és helyette, és így intézheted a kocsi átíratását helyette.

Ez utóbbit csinálnám én.

Írtam a tulajnak, elmeséltem a szitut.
Amit én kigondoltam az az, hogy íratunk egy adásvételit az én nevemre, hogy le tudjam hozni az autót. De ez egy kamu adásvételi lenne, 1 példányban. MEgírjuk az eredetit is, későbbre dátumozva(a 15 nap miatt), és amikor hazaér unokatesóm, akkor aláírja és elpostázza neki, majd intézi az átírást.
Vagy nem jól gondolom?  :hmmmm: Igazából nem értem miért kellene nekem külön meghatalmazás, papíron nem történik semmi, az autó otthon marad a tulajnál, még nem adta el :D Vagy nem? MOndjuk azt nem vágom, mi van ha megállítanak útközben  :hmmmm: Írják hogy ugye biztit kell kötni, de ez ugye nem kivitelezhető. Amikor a Toyotát vettem, akkor is csak úgy lehoztam az adásvételivel, és itthon kezdtem el intézni a dolgokat.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3892 Dátum: 2012.11.21 08:17:12 »
A legális út az, hogy megveszed te az autót, a nevedre íratod, és aztán majd átiratjátok a tiédről az unokatesódéra. Csak ez dupla pénz.

Lehet azt is csinálni (ez a nepperek útja), hogy a vevővel egy biankó adásvételit töltetsz ki (tehát a vevő adatai üresen maradnak), plusz íratsz vele egy megbízást, miszerint te eladhatod az autóját. Ez persze azzal is jár, hogy a kocsi az ő nevén marad addig, amit nem mindenki csíp, de ha elmondod neki hogy mi a szitu, akkor talán megérti és belemegy.

Vagy odamehetsz mindjárt egy olyan adásvételivel is, amin az unokatesód szerepel vevőként. Ír továbbá egy meghatalmazást neked, miszerint eljárhatsz az okmányirodában nevében és helyette, és így intézheted a kocsi átíratását helyette.

Ez utóbbit csinálnám én.

A gond az, hogy unokatesóm nem tudja aláírni, mivel nincs az országban. Így meghatalmazás sem játszik. Felvetettem neki a postát, de azt mondta az 2 hét oda vissza.. (németbe). PErsze az is kérdés, hogy a tulaj kitöltötte e már előre az adásvételit, aláírva, mivel ő sincs már az országban úgy vettem ki :D A családja árulja az autót, az anyjával leveleztem konkrétan. HA igen, akkor az borít mindent.
Akkor marad az, hogy amikor unokatesóm hazajön, akkor felmegy, megnézi és megveszi ha még meglesz. Látatlanban nem akarjuk lefoglalózni.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3893 Dátum: 2012.11.21 08:21:07 »
Írtam a tulajnak, elmeséltem a szitut.
Amit én kigondoltam az az, hogy íratunk egy adásvételit az én nevemre, hogy le tudjam hozni az autót. De ez egy kamu adásvételi lenne, 1 példányban. MEgírjuk az eredetit is, későbbre dátumozva(a 15 nap miatt), és amikor hazaér unokatesóm, akkor aláírja és elpostázza neki, majd intézi az átírást.
Vagy nem jól gondolom?  :hmmmm: Igazából nem értem miért kellene nekem külön meghatalmazás, papíron nem történik semmi, az autó otthon marad a tulajnál, még nem adta el :D Vagy nem? MOndjuk azt nem vágom, mi van ha megállítanak útközben  :hmmmm: Írják hogy ugye biztit kell kötni, de ez ugye nem kivitelezhető. Amikor a Toyotát vettem, akkor is csak úgy lehoztam az adásvételivel, és itthon kezdtem el intézni a dolgokat.

Végülis a meghatalmazásos is jó, közben leesett :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3894 Dátum: 2012.11.21 09:36:53 »
A gond az, hogy unokatesóm nem tudja aláírni, mivel nincs az országban. Így meghatalmazás sem játszik. Felvetettem neki a postát, de azt mondta az 2 hét oda vissza.. (németbe). PErsze az is kérdés, hogy a tulaj kitöltötte e már előre az adásvételit, aláírva, mivel ő sincs már az országban úgy vettem ki :D A családja árulja az autót, az anyjával leveleztem konkrétan. HA igen, akkor az borít mindent.
Akkor marad az, hogy amikor unokatesóm hazajön, akkor felmegy, megnézi és megveszi ha még meglesz. Látatlanban nem akarjuk lefoglalózni.
Ez jó :D látatlanban megveszed, de lefoglalózni nem mered :cry:
Nem 2 hét a posta Németországból , cca 3 nap sima levél. Kiküldöd e-mailben aláírva visszaküldi (meghatalmazást is számodra) és már el is tudod intézni a vételt, átírást.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3895 Dátum: 2012.11.21 10:27:23 »
Ez jó :D látatlanban megveszed, de lefoglalózni nem mered :cry:
Nem 2 hét a posta Németországból , cca 3 nap sima levél. Kiküldöd e-mailben aláírva visszaküldi (meghatalmazást is számodra) és már el is tudod intézni a vételt, átírást.

Nem vesszük meg látatlanban, mivel azért fizikálisan el kell oda menni, és ha ott nem stimmel valami, akkor nyilván nem vesszük meg. Látatlanban meg nem illik egyezkedni az árról sem :)
Email?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3896 Dátum: 2012.11.21 10:39:07 »
Nem vesszük meg látatlanban, mivel azért fizikálisan el kell oda menni, és ha ott nem stimmel valami, akkor nyilván nem vesszük meg. Látatlanban meg nem illik egyezkedni az árról sem :)
Email?
Peresze meg kell nézni, az az első ;)
Már az is  nehéz ügy, felvállalni más helyett a döntést, hogy megfelel. Még sok autószerelő sem szivessen vállalja be.-max megmondja milyen hibát talált rajta.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3897 Dátum: 2012.11.21 20:08:54 »
http://www.napi.hu/ado/igy_csalnak_a_hasznaltauto-nepperek_a_nav_is_tud_rola.537586.html
Ezt se könnyű áttekinteni :hmmmm:
Aztán nehogy a nepperek "sarát" késöbb a vevőkön verjék le :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3899 Dátum: 2012.11.27 20:00:19 »
Nos, kezd kikristályosodni a családi autóvétel dolog, kérlek javítsatok ki ha valami nem stimmel  :surrender:

SZóval, unokatesómnak kell venni egy autót, de ő németben van. Azt okoskodtuk ki, hogy ír 1-1 meghatalmazást az adásvételre, meg az átiratásra, ezzel:
 http://www.optijus.hu/index.php?page=meghatalmazas

Ezt elpostázza németből ide nekem. Ez alapján én az adásvételit aláírom helyette(nem találtam egyébként olyan adásvételit, ill meghatalmazást, ami konkrétan autó adásvételre szól), zárójelben odaírom hogy meghatalmazott. Az átíratást meg sztem valami irodával intéztetjük akkor ezzel az adásvételivel és a külön meghatalmazással, ahova majd az iroda nevét kell beírni. Ugye? De még az is lehet hogy valamelyik családtag intézi majd.
Na még azt nem vágom konkrétan, ha én megveszek egy autót, akkor lehozhatom e úgy(hivatalosan), hogy effektíve nincs rá biztosítás, az új tulaj nevére? Vagy elméletileg azonnal kötni kellene? De vasárnap hol? :) Bár elméletileg él még rá a bizti a régi tulajnál ugye. A Toyotát úgy hoztam le, hogy csak adásvételi. Később itthon lett rá kötve a bizti, az átírós iroda intézte. Persze, ha nem állít meg a rendőr, akkor mindent lehet, de mi van ha megállít?
Vagy a másik út, hogy simán aláírom helyette én :D Viszont akkor kell a nevemre is egy adásvételi, ha megállít a rendőr..