Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789695 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2325 Dátum: 2012.01.10 17:57:09 »
A lényeg, hogy a vizsgált hatalmas (minimum több ezres) mennyiségek miatt az ilyen különbségek kiegyenlítődnek, tehát az eredmények az egyes típusok közötti tényleges különbségeket tükrözik vissza.

A kiemelt részt egy statisztika vizsgán azonnal bukást jelent (én foglalkozom ilyesmivel, azért mondom). Mi alapján feltételezed ezt? Ha nincs okod arra, hogy ezt feltételezd, akkor azt kell gondolni, hogy valami "más van a rendszerben", pl a Suzuki tulajok nem azonos mértékben törődnek az autójukkal, mint a BMW tulajok.
Súlyos hiba csak azért általánosítani, mert nem ismerjük a dolog hátterét.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.10 17:59:53 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2326 Dátum: 2012.01.10 18:02:13 »
Cuore beltér: nix gagyi játékautó-design  :) ... A képen a helykínálat is érzékelhető:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2327 Dátum: 2012.01.10 18:03:42 »

Pont a futóműre ugyanakkor pl. kiváló támpont a TÜV-stat, hisz műszakin az az egyik fő vizsgált alkatrész-csoport.

De pont az elég költséges ü.a. ellátó rendszer, motor vonatkozásában szinte semmit nem mond  :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2328 Dátum: 2012.01.10 18:03:48 »
A kiemelt részt egy statisztika vizsgán azonnal bukást jelent (én foglalkozom ilyesmivel, azért mondom). Mi alapján feltételezed ezt? Ha nincs okod arra, hogy ezt feltételezd, akkor azt kell gondolni, hogy valami "más van a rendszerben", pl a Suzuki tulajok nem azonos mértékben törődnek az autójukkal, mint a BMW tulajok.
Súlyos hiba csak azért általánosítani, mert nem ismerjük a dolog hátterét.
OK. Ha tudsz jobb információ-forrást a döntéshez: nosza rajta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2329 Dátum: 2012.01.10 18:06:23 »
OK. Ha tudsz jobb információ-forrást a döntéshez: nosza rajta.

Azért mert a TÜV ezt közli nem jelenti azt, hogy ezek jól felhasználható adatok. Számos adatot közölnek a világon, ami nem jó semmire.
Gondolhatom azt is, hogy bizonyos márkákkal elnézőebbek a vizsgán. Ezt sem tudom alátámasztani, mint ahogy azt sem, hogy kiegyenlítődnek a különbségek a nagy számok miatt.

Most nem érek rá hosszabban írni, de majd mondok példákat.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.10 18:07:57 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2330 Dátum: 2012.01.10 18:08:01 »
De pont az elég költséges ü.a. ellátó rendszer, motor vonatkozásában szinte semmit nem mond  :whistling:
Emissziót mérnek, motorvezérlő és biztonsági elektronikákat ellenőrzik, üzemanyag-rendszert vizsgálják.

Amúgy talán nem olyan elrugaszkodott dolog azt feltételezni, hogy ha egy típusnak jobb a futóműve, kormányműve, fékrendszere stb, nomeg a felsorolt dolgai - akkor az egyéb dolgai is jobbak. Persze erre nincs bizonyíték. Leszámítva az apróságot, hogy úgy általában a Népítélet-jellegű, a J.D. Power-féle, stb felmérések is a TÜV-el egybecsengő eredményeket hoznak ki.

Ha mindez nem elég... OK, mondom: tessék, találjatok jobbat.

Kicsit bosszantó amúgy, hogy én itt ennyi időt töltök ezeknek az adatoknak a közzétételével, és közben állandóan az egésznek az információ-értékéről vitatkozunk. Egy Toyota-fórumon, egy olyan forrásról, amely tizen-x éve a Toyoták kvalitásainak az egyik fő alátámasztója.  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2331 Dátum: 2012.01.10 18:11:41 »
Egyébként, Robi, ha csak a megbízhatóság és a fogyasztás számítana, azt mondanám: vegyél egy Daihatsu Cuorét.
Kösz, hát, ez tuti nem férne be a képzeletbeli max 1M határba. Használtautón is 2003-as a legfiatalabb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2332 Dátum: 2012.01.10 18:13:32 »
Azért mert a TÜV ezt közli nem jelenti azt, hogy ezek jól felhasználható adatok. Számos adatot közölnek a világon, ami nem jó semmire.
Gondolhatom azt is, hogy bizonyos márkákkal elnézőebbek a vizsgán. Ezt sem tudom alátámasztani, mint ahogy azt sem, hogy kiegyenlítődnek a különbségek a nagy számok miatt.

Most nem érek rá hosszabban írni, de majd mondok példákat.
Csak rajta.

Mi a célod?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2333 Dátum: 2012.01.10 18:16:51 »
Kösz, hát, ez tuti nem férne be a képzeletbeli max 1M határba. Használtautón is 2003-as a legfiatalabb.
Na igen... Mert utána itthon már nem forgalmazták.

Ha valaki ilyet szeretne, kintről kéne behoznia.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2334 Dátum: 2012.01.10 18:20:09 »
Hát...  ::)

Maga a motor jó ezekben. De ami körülötte van...

Igazából egyedül a hátsó futómű hibákról tudok,amik jellemzőek a típusra.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2335 Dátum: 2012.01.10 18:22:02 »
Egyébként, Robi, ha csak a megbízhatóság és a fogyasztás számítana, azt mondanám: vegyél egy Daihatsu Cuorét. Ebből a legutóbbi generációból, amelyben ugyanaz az egyliteres, háromhengeres Toyota benzinmotor dolgozik (69 LE-vel), mint a Yarisban és az Aygoban is.



Én az YRV-ért vagyok oda :) Rohadtul bejön :P
http://www.netcarshow.com/daihatsu/2004-yrv_turbo_130/800x600/wallpaper_01.htm

Vagy egy Sirion
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2336 Dátum: 2012.01.10 18:23:12 »
Mi a célod?

Csak annyi, hogy az ilyen statisztikákat ne fenntartás nélkül fogadjuk el, és tekintsük szentírásnak, hanem egy hasznos információforrásnak tekintsük másik típusú információk mellett.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2337 Dátum: 2012.01.10 18:25:57 »
Kösz, hát, ez tuti nem férne be a képzeletbeli max 1M határba. Használtautón is 2003-as a legfiatalabb.
Ezt miért írod? :hmmmm:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/daihatsu/cuore/daihatsu_cuore_1.0_glx_servo-5317062
És van egy csomó még olcsobb is :D ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2338 Dátum: 2012.01.10 18:27:37 »
Emissziót mérnek, motorvezérlő és biztonsági elektronikákat ellenőrzik, üzemanyag-rendszert vizsgálják.

Amúgy talán nem olyan elrugaszkodott dolog azt feltételezni, hogy ha egy típusnak jobb a futóműve, kormányműve, fékrendszere stb, nomeg a felsorolt dolgai - akkor az egyéb dolgai is jobbak. Persze erre nincs bizonyíték. Leszámítva az apróságot, hogy úgy általában a Népítélet-jellegű, a J.D. Power-féle, stb felmérések is a TÜV-el egybecsengő eredményeket hoznak ki.

Ha mindez nem elég... OK, mondom: tessék, találjatok jobbat.

Kicsit bosszantó amúgy, hogy én itt ennyi időt töltök ezeknek az adatoknak a közzétételével, és közben állandóan az egésznek az információ-értékéről vitatkozunk. Egy Toyota-fórumon, egy olyan forrásról, amely tizen-x éve a Toyoták kvalitásainak az egyik fő alátámasztója.  ::)
A motort úgy értem, hogy ha gáz van vele, kivillan a sárga jelzőlámpa és a jó német állampolgár elmegy a szervizbe és megjavíttatja esetleg súlyos összegekért. Vagy mint ahogy  music Avensisében az ü.a. ellátó beadta a kulcsot. Na pl ezeket Te nem látod soha a statisztikában, mint ahogy pl a kettős tömegű lendkerék vagy egyéb kuplung problémákat sem. Azt összes többi kényelmi rendszerről nem is beszélve.
Hogy az egyéb vizsgált altaktrészek megbízhatósága mennyire vetíthető ki az előbb említett hibalehetőségekre, szerintem mi nem tudjuk eldönteni (hinni meg mindenki abba hisz, amibe akar, ha attól jobban alszik  ;) )
Azért mert nem tudok jobbat, attól nem lesz mérvadóbb az adat - szerintem -  :flowers:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2339 Dátum: 2012.01.10 18:32:49 »
Ha lenne garázsom én is beújítanék egy robogót.  :whistling:
Ne is mond...én meg vagyok őrülve egy Vespa-ért ,de nem tudom hova tenni,még az Ave is alig fér be,nem hogy még egy Vespa valahova a garázsba...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus