Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799261 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #855 Dátum: 2011.10.08 21:31:56 »
az egyéni tapasztalatokban nem nagyon merek hinni, mert oké, hogy nálad városban rövid távokon a corsa 1,4 elmegy 7,5literrel, nekem a rövid távokon a cori 1,4 meg 10et megeszik...
Ez igaz, csak én mindkettőt vezetve jutottam arra a konklúzióra, amire... ;)
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #856 Dátum: 2011.10.08 21:38:50 »
Az ki van csukva. A Corsáról kérdezd Palaczkot, tavaly ő használt egy ilyet, és 6 literes pécsi(!!) fogyikról írt.
A 16V-s 1,4 corsára a spritmonitor 7,45L átlagot ad ki,
a 8V-s 60Le-s 7,58litert ír... ami lehet kicsit túlzó .de szerintem vegyesben 7,4körül lehet.
A WagonR-re meg 7,2L körül ír... de kevesebb a felhasználó, szóval én abban hiszek, hogy a két kocsi fogyija közt szinte nulla az eltérés.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #857 Dátum: 2011.10.08 22:39:35 »
OFF Mivel nem nyomom az autoimnak, ezert nem tud jelentosen kevesebbet fogyasztani mint egy nagy szivo benzines. Hogy a jaraskulturat, a buzt, kormot, nemsokara dragabbuzemanyagot es a bitang hosszu warm upot ne emlitsem. ON
Öszintén mintha neked nem is diesel autod lenne :hmmmm:
Olvasd el az utobbi hozzászolásokat a kis benzinesek is 7,5-10 l-t fogyasztanak, most írták le!
Az közel a duplája mint az én Corim fogyasztása (4.8-5,5l) És szinte mindegy milyen körülmények között, nincs 1 l eltérés sem!
Lassu felmelegedés még nem  tünt fel (igaz 1km-t lefelé megyek a hegyröl) szinte azonos volt a Jazz-el.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #858 Dátum: 2011.10.08 22:47:26 »
A 16V-s 1,4 corsára a spritmonitor 7,45L átlagot ad ki,
a 8V-s 60Le-s 7,58litert ír... ami lehet kicsit túlzó .de szerintem vegyesben 7,4körül lehet.
A WagonR-re meg 7,2L körül ír... de kevesebb a felhasználó, szóval én abban hiszek, hogy a két kocsi fogyija közt szinte nulla az eltérés.
Egyetlen baj van, a spritmonitoros wagonR-ek közül egyetlenegy VVT motoros van, akinek az eredménye értékelhetetlen. Ha megnézel teszteket, ott meg általában 9-10 litert evett, ami teljesen egybevág a családi tapasztalattal, de nem is csodálom. A vagyonőr egy doboz, a dobozok meg sokat esznek. Ez ilyen egyszerű.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #859 Dátum: 2011.10.08 22:50:45 »
Egyetlen baj van, a spritmonitoros wagonR-ek közül egyetlenegy VVT motoros van, akinek az eredménye értékelhetetlen. Ha megnézel teszteket, ott meg általában 9-10 litert evett, ami teljesen egybevág a családi tapasztalattal, de nem is csodálom. A vagyonőr egy doboz, a dobozok meg sokat esznek. Ez ilyen egyszerű.
Nálunk a családban van vvti motoros Ignis. Abban ugyanaz a motor van, mint a wagonr-ben (éppen ezért nézzétek inkább azt, biztos több van belőleÖ). Olyan 7-7,5 körül megáll normális városi használatban.

Továbbá a vvt-t az Opelnél a Twinport nevű fostalicskával motorokkal kellene összehasonlítani, mert az kb egy kor.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.08 23:00:46 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #860 Dátum: 2011.10.08 23:14:03 »
Miért ne lehetne két különböző korú autót összehasonlítani?
Én direkt a B Corsát ajánlottam, mert a későbbiek már rosszabbak...
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #861 Dátum: 2011.10.09 08:20:19 »
Egyetlen baj van, a spritmonitoros wagonR-ek közül egyetlenegy VVT motoros van, akinek az eredménye értékelhetetlen. Ha megnézel teszteket, ott meg általában 9-10 litert evett, ami teljesen egybevág a családi tapasztalattal, de nem is csodálom. A vagyonőr egy doboz, a dobozok meg sokat esznek. Ez ilyen egyszerű.
Nem a VVT motoros WagonR-ről beszéltem.... tehát elbeszéltünk egymás mellett. Ha jól látom a Cimbi által megvenni tervezett debreceni sem vvt motoros.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #862 Dátum: 2011.10.09 13:43:11 »
OFF Mivel nem nyomom az autoimnak, ezert nem tud jelentosen kevesebbet fogyasztani mint egy nagy szivo benzines. Hogy a jaraskulturat, a buzt, kormot, nemsokara dragabbuzemanyagot es a bitang hosszu warm upot ne emlitsem. ON
egyetértek

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #863 Dátum: 2011.10.09 14:13:33 »
Egyre jobban tetszik akárki akármit mond. Szerintem van olyan praktikus és használható mind mondjuk egy honda jazz, csak mondjuk harmadáron...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #864 Dátum: 2011.10.09 14:49:52 »
Miért jobb egy wagon mint egy swift. Ugy látom , hogy csak magassabb, amivel nem lehet kezdeni semmit, viszont magassabban van a sulypont és nagyobb a szélellenállás :hmmmm:
Ez a motor volt már a régi swift utolsó éveiben, jól tudom?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #865 Dátum: 2011.10.09 14:54:08 »
Miért jobb egy wagon mint egy swift. Ugy látom , hogy csak magassabb, amivel nem lehet kezdeni semmit, viszont magassabban van a sulypont és nagyobb a szélellenállás :hmmmm:
Ez a motor volt már a régi swift utolsó éveiben, jól tudom?

Ez a motor soha nem volt a régi swiftben. Abban a gyártás végefelé egy vezérműtengelyes 16 szelepes (nem vvt) motor volt 86 lóerővel. (ez 93).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #866 Dátum: 2011.10.09 14:58:04 »
Jobb, mert praktikussabb és lehet, hogy morbid leszek, de nekem ez jobban tetszik mint a swift... Fater szeret pecázni, ezt régen pecásoknak reklámozták... Swiftből ugyanebben az árkategóriában nagyon ritka a jól felszerelt (klíma,abs,lufi) és ha van akkor az eléggé lepusztult példány... a sedánnál mindenféleképpen jobban pakolható.

Amit kinéztem darab egy elég szépen felszerelt (csak az első ködlámpa nincs benne) amúgy minden, új gumikkal, a műszakit a megvételkor kap ajiba és nem volt törve... 95ezer km valósnak mondottan magánszemélytől asszonykáé debrecenben... szerintem nem lehet ezzel nagyon mellényúlni...
http://www.hasznaltauto.hu/auto/suzuki/wagon_r/suzuki_wagon_r_1.3_glx_gyonyoru-5140779

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #867 Dátum: 2011.10.09 15:01:21 »
Miért jobb egy wagon mint egy swift.
Annak jobb, aki ki tudja használni. Pl. fáj a dereka, és nehezére esik olyan mélyre ülni, mint a Swiftbe kell. Vagy gyakran szállít mosógépet, vagy bármi tárgyat, ami mondjuk 80 centinél magasabb.
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #868 Dátum: 2011.10.09 15:03:33 »
Nem mondom, hogy fater mosógépekkel járkál... de azért mégiscsak akadhat olyan alkalom, hogy jól jön az a lehajtható két hátsó ülés...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #869 Dátum: 2011.10.09 15:10:44 »
Annak jobb, aki ki tudja használni. Pl. fáj a dereka, és nehezére esik olyan mélyre ülni, mint a Swiftbe kell. Vagy gyakran szállít mosógépet, vagy bármi tárgyat, ami mondjuk 80 centinél magasabb.
Igazad van! Csak akinek fáj a dereka, ne cipeljen mosógépet [rohog] de ez csak tipp! :1eye: