Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 342701 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris HSD
« Válasz #495 Dátum: 2012.10.13 18:40:19 »
Azért változott a kerékdobok alakja is. A mai személyautók sokkal kevesebb szutykot dobnak hátra, és alacsonyabban.

Igen, pont hogy sokkal rosszabbak. Régen nem voltak ilyenek mint a Yaris, hogy gyakorlatilag nincs hátsó túlnyúlása , a hátsó keréknél véget is ér az autó.
Így aztán semmi sem fogja fel amit a kerék felhord. Tehát az ellenkezője van mint amit írsz, sokkal több szutykot dobnak hátra...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris HSD
« Válasz #496 Dátum: 2012.10.13 18:42:03 »
A Prius III azért elég modern autónak tekinthető.
Használati utasítás (2012.06.21.) 22. oldal 15,5 C napi hőmérséklet alatt letakarni az alsó hűtőrácsot


Akkor egészségedre. Nem is értem hogyan lehettem meg eddig nélküle...
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #497 Dátum: 2012.10.13 19:17:48 »
Igen, pont hogy sokkal rosszabbak. Régen nem voltak ilyenek mint a Yaris, hogy gyakorlatilag nincs hátsó túlnyúlása , a hátsó keréknél véget is ér az autó.
Így aztán semmi sem fogja fel amit a kerék felhord. Tehát az ellenkezője van mint amit írsz, sokkal több szutykot dobnak hátra...
A mélyebb (a kerék teljes szélességét takaró), alacsonyabbra érő kerékdob inkább többet megfog. Ez esetben a hátsó túlnyúlás hossza kevésbé lényeges. Ezért is sokkal veszélyesebbek a magasabb építésű gépjárművek (akiktől sok kavicsot kaptam én is, de szgk-tól még sosem).
Ez azonban lényegtelen elméleti kérdés. Nem kötelező felszerelés, bár valóban jobb lenne, ha kötelezővé tennék.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #498 Dátum: 2012.10.13 21:43:55 »
YHSD motor előmelegítő upd.
Calix 400W-os kontakt melegítő (ahogy elnézem ez a PII gyárija)
Defa 300W-os kontakt olajmelegítő.


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10718
Yaris HSD
« Válasz #499 Dátum: 2012.10.24 12:45:22 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10718
Yaris HSD
« Válasz #500 Dátum: 2012.10.25 08:43:21 »
A vezess is tesztelte a HSD-t.

A címben Active felszereltség szerepel, a tesztben meg full extráról beszélnek.  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.25 08:56:05 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #501 Dátum: 2012.10.25 19:48:04 »
Én csak a kulcsszavak között találtam Active-t.-)
A parkradadarral, és a képaláírásban szereplő sok tárolóhely, rekesszel nem értek egyet, mert nincsenek.-(
Az előbbit viszont elég hatékonyan helyettesíti a tolatókamera. :lol:

Az 5,4 -es fogyasztás egyébként nem egyedi. Gyermekem iskolatársának nagyszülei 5,5 -el használják.
Vannak akiknek a defenzív vezetés, a piros lámpához gurulás ismeretlen fogalom.
Szerintem kis odafigyeléssel extrém rövid távokon sem eszik többet 4,5-nél. 10-15 km-es etapokkal simán lehet 4 körül tartani.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #502 Dátum: 2012.10.27 16:10:42 »
Az USA-ban 59$ a motor előmelegítő.
Ide lehet berakni, egy csavar(szelep) ideiglenes kivétele után, ugyanúgy mint a Calix RE528-at.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.27 16:20:15 írta Agyarka »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Yaris HSD
« Válasz #503 Dátum: 2012.10.27 20:31:07 »
Én csak a kulcsszavak között találtam Active-t.-)
A parkradadarral, és a képaláírásban szereplő sok tárolóhely, rekesszel nem értek egyet, mert nincsenek.-(
Az előbbit viszont elég hatékonyan helyettesíti a tolatókamera. :lol:

Az 5,4 -es fogyasztás egyébként nem egyedi. Gyermekem iskolatársának nagyszülei 5,5 -el használják.
Vannak akiknek a defenzív vezetés, a piros lámpához gurulás ismeretlen fogalom.
Szerintem kis odafigyeléssel extrém rövid távokon sem eszik többet 4,5-nél. 10-15 km-es etapokkal simán lehet 4 körül tartani.
azért ötfél is brutálisan kevés...nekem is annyi az átlagom egy sokkal gyengébb kelepelő kis xarral...szerintem a yaris a ma kapható tökéletes városi kisautó. nagyon kéne  :whistling: kicsit sajnálom, hogy faterom végül letett a hibridekről, bár ez neki túl kicsi lett volna. és hatmillióért egy auris sol hibrid is nagyon jó áron lett volna...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #504 Dátum: 2012.10.27 22:12:43 »
azért ötfél is brutálisan kevés...
Viszonyítás kérdése. Nekem már a 4l várostól is égnek áll a a hajam.
Az utolsó időben az E12-vel simán 6l alatt közlekedtem,ami jóval a megadott normán belül volt. A YHSD-vel meg a az országúti fedi a valóságot, a városi meg marketingszagúan eltér. Pedig a használati módom elég jól lefedi az általad linkelt NECD városi részét.
túl kicsi lett volna. és hatmillióért egy auris sol hibrid is nagyon jó áron lett volna...
Valójában a mostani Auris HSD a nagyobb tengelytáv ellenére a kisebb belülről (kivéve a vállszélességet).-)
A következő már biztosan jobban fog gazdálkodni a hellyel,de az + jóval drágább lesz mint az akciós kifutó.-(

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Yaris HSD
« Válasz #505 Dátum: 2012.10.27 22:18:42 »
nemcsak az számít :D kisautó és kész :D  a fogyasztásnál meg a nép átlaga az irányadó, nekem is kábé a spritmonitoros átlagok vannak meg. nem vagyok egy gerhardt plattner...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #506 Dátum: 2012.10.27 22:47:17 »
Nekem is mindig a kicsi jut róla először eszembe,még mindig meglepődöm, ha beülök.
Katalógusba nem a nép átlagot írják. Egyébként nem lenne egy szavam sem,ha látnék olyan adatokat, mint a PII-nél, de érdekes módon a PIII, AurisHSD, YHSD katalógus adatait senki nem közelíti meg,vagy még az igazi hypermillerek nem álltak rá.-)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Yaris HSD
« Válasz #507 Dátum: 2012.10.28 14:56:38 »
attól még az a mérvadó a mindennapokban. az emberek általában csak beülnek a kocsiba és vezetik. nem méricskélnek, nem számolgatnak. sokszor még csak nem is gondolkodnak...de eljön még az idő, szerintem meg is érjük, amikor a kocsik már egymást fogják vezetni, a sofőr meg inkább az utas pozíciójához kerül közelebb...na akkor talán kisebbek lesznek az eltérések a fogyasztásban. bár azt hallom, hogy egy-két éven belül módosítani fogják a fogyasztási szabványt, hogy közelebb legyen a való élethez

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #508 Dátum: 2012.10.28 15:54:16 »
Nehéz eldönteni, hogy tényleg a szabvánnyal van-e gond vagy pedig a vezetési szokásainkkal. Nyilván most mindenki megmagyarázza, hogy a szabvány a hibás, és drasztikus üzemanyag-áremelésig nem is bírálja ezt felül.

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Yaris HSD
« Válasz #509 Dátum: 2012.10.28 20:56:55 »
Nehéz eldönteni, hogy tényleg a szabvánnyal van-e gond vagy pedig a vezetési szokásainkkal. Nyilván most mindenki megmagyarázza, hogy a szabvány a hibás, és drasztikus üzemanyag-áremelésig nem is bírálja ezt felül.

Hinnye Kollega Te nagyon magvasakat tudsz szolni:- )))

udv

toroksultan
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1: