Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5082179 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3690 Dátum: 2010.12.24 01:44:25 »
Mikor kapott piros címkét?  Azért kérdezem mert olyan már nincs is, (legalábbis én nem láttam ezer éve olyat főleg ilyen autón), régebben létezett és a 2. környezetvédelmi besorolásba tartozó autók kapták
Zöldet kellett volna kapnia
De, van piros most is... Fekete, piros, kék és zöld van. Emelkedő sorrendben, a k.v. besorolás függvényében. De az persze stimmel, hogy egy 2004-es autó nem kaphat piros matricát... Még kéket se nagyon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Egyéb autók
« Válasz #3691 Dátum: 2010.12.24 22:44:10 »
De, van piros most is... Fekete, piros, kék és zöld van. Emelkedő sorrendben, a k.v. besorolás függvényében. De az persze stimmel, hogy egy 2004-es autó nem kaphat piros matricát... Még kéket se nagyon.

Sajnos a diesel kéket kap. (2004-es)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3692 Dátum: 2010.12.24 23:21:33 »
De, van piros most is... Fekete, piros, kék és zöld van. Emelkedő sorrendben, a k.v. besorolás függvényében. De az persze stimmel, hogy egy 2004-es autó nem kaphat piros matricát... Még kéket se nagyon.
Sajnos a diesel kéket kap. (2004-es)
Jogos, dízelek között még elég sok akad ilyen évjáratban, Euro III-as besorolással.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Egyéb autók
« Válasz #3693 Dátum: 2010.12.27 16:14:20 »
Tesómnak nézegetek swifteket. Felhívtam ma egy 2006os 50ezret futott magánszemély által hirdetettet. Nő használta, vele is beszéltem. Márkaszervizbe hordta, minden OK.
Aztán megkérdeztem, volt e sérülve. Mondta, hogy az elejét egyszer megtörte.
Kérdezem, márkaszervizben javíttatta ? Mondja nem, mert nem biztosítóra csináltatta, és olcsóbb megoldást keresett. Kérdezem, fénykép van a törésről? Mondja nincs.

Szóval ez után most mit kezdjek az ügyben? 99% hogy nincs számla a javításról, nincs fénykép, nincs semmi. Még a biztosítónál sem tudom leinfózni ismerős által, hogy a kocsira milyen kárt fizetett.
És én az orr részi sérülésekre vagyok a legérzékenyebb.... szóval hagyom a francba. Bár tudom, lehet csak egy lökös, meg lámpa csere volt, de a "lehet" faktort az ember próbálja minimalizálni.

TSityu

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #3694 Dátum: 2010.12.27 16:22:48 »
Keress másikat.  :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Egyéb autók
« Válasz #3695 Dátum: 2010.12.27 16:46:20 »
Visszautalnék egy korábbi eszmecserére egyterű ügyében, amikor ismerősöm kért tanácsot, aztán vett valami hülyeséget - szív is vele azóta... Ekkor felmerült, hogy a Multipla lenne a legjobb alternatíva, mert azon túl, hogy milyen nagy belül, valami csoda folytán igen megbízható is.
Nos, a Dekra legújabb statisztikája ennek némileg ellentmond:

Egyterűek - 100 000-150 000 kilométer futásteljesítménnyel
1. VW Golf Plus 75,7%
2. Ford Galaxy/S-Max 75,4%
3. Mercedes B-osztály 75,3%
4. Toyota Corolla Verso 73,8%
5. Opel Zafira 73,6%
…Fiat Multipla 35,4%
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Egyéb autók
« Válasz #3696 Dátum: 2010.12.27 17:09:21 »
Tud6ó, hogy mi lett az az "hülyeség"?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #3697 Dátum: 2010.12.27 18:55:23 »
Visszautalnék egy korábbi eszmecserére egyterű ügyében, amikor ismerősöm kért tanácsot, aztán vett valami hülyeséget - szív is vele azóta... Ekkor felmerült, hogy a Multipla lenne a legjobb alternatíva, mert azon túl, hogy milyen nagy belül, valami csoda folytán igen megbízható is.
Nos, a Dekra legújabb statisztikája ennek némileg ellentmond:

Egyterűek - 100 000-150 000 kilométer futásteljesítménnyel
1. VW Golf Plus 75,7%
2. Ford Galaxy/S-Max 75,4%
3. Mercedes B-osztály 75,3%
4. Toyota Corolla Verso 73,8%
5. Opel Zafira 73,6%
…Fiat Multipla 35,4%
Ezek a % mit jelentenek?   A Galaxy  elég megbizhatatlan kocsi volt :D régebben.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Egyéb autók
« Válasz #3698 Dátum: 2010.12.27 19:53:12 »
Én az újakról olvastam,h nem vmi jó a megbízhatóságuk...elég elolvasni a Totalcar népítéleteket,csak úgy véletlenszerűen ráböktem egy kettőre..hát nem tom...
bár én nem nagyon hiszek ezekben a statisztikákban

Merci B osztály...azoknak olyan hangjuk van mint az 1,3D Uno-knak :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3699 Dátum: 2010.12.27 19:54:03 »
Tesómnak nézegetek swifteket. Felhívtam ma egy 2006os 50ezret futott magánszemély által hirdetettet. Nő használta, vele is beszéltem. Márkaszervizbe hordta, minden OK.
Aztán megkérdeztem, volt e sérülve. Mondta, hogy az elejét egyszer megtörte.
Kérdezem, márkaszervizben javíttatta ? Mondja nem, mert nem biztosítóra csináltatta, és olcsóbb megoldást keresett. Kérdezem, fénykép van a törésről? Mondja nincs.

Szóval ez után most mit kezdjek az ügyben? 99% hogy nincs számla a javításról, nincs fénykép, nincs semmi. Még a biztosítónál sem tudom leinfózni ismerős által, hogy a kocsira milyen kárt fizetett.
És én az orr részi sérülésekre vagyok a legérzékenyebb.... szóval hagyom a francba. Bár tudom, lehet csak egy lökös, meg lámpa csere volt, de a "lehet" faktort az ember próbálja minimalizálni.
A zárhídon, hossztartókon, tornyokon stb. lehet látni, hogy azok voltak-e sérülve, javítva. Ha nem, akkor szvsz simán vállalható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #3700 Dátum: 2010.12.27 19:58:02 »
Visszautalnék egy korábbi eszmecserére egyterű ügyében, amikor ismerősöm kért tanácsot, aztán vett valami hülyeséget - szív is vele azóta... Ekkor felmerült, hogy a Multipla lenne a legjobb alternatíva, mert azon túl, hogy milyen nagy belül, valami csoda folytán igen megbízható is.
Nos, a Dekra legújabb statisztikája ennek némileg ellentmond...
Csodák nincsenek. Ez az eredmény pedig, gondolok itt a százalékokra, elég sokatmondó. Na persze ne felejtsük el, hogy ez egy ugyanolyan, műszaki vizsgákon alapuló statisztika, mint a TÜV-féle. Szóval csak azok a hibák jelennek meg benne, amiket műszakin ellenőriznek. A mai no. 1 hibaforrásról -az elektronikáról- pl. nem mond semmit. De azért legalábbis feltételezhető, hogy amelyik kocsi mechanikailag tartós, az elektronikailag sem lesz (annyira) rossz - bár az összefüggés nem direkt, mert az pl. biztos, hogy a német középkategóriás autókkal több az elektronikai gond, mint pl. egy Avensissel (ezt nem én mondom, hanem a német autóslapok).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #3701 Dátum: 2010.12.27 20:03:09 »
Visszautalnék egy korábbi eszmecserére egyterű ügyében, amikor ismerősöm kért tanácsot, aztán vett valami hülyeséget - szív is vele azóta... Ekkor felmerült, hogy a Multipla lenne a legjobb alternatíva, mert azon túl, hogy milyen nagy belül, valami csoda folytán igen megbízható is.
Nos, a Dekra legújabb statisztikája ennek némileg ellentmond...
Csodák nincsenek. Ez az eredmény pedig, gondolok itt a százalékokra, elég sokatmondó. Na persze ne felejtsük el, hogy ez egy ugyanolyan, műszaki vizsgákon alapuló statisztika, mint a TÜV-féle. Szóval csak azok a hibák jelennek meg benne, amiket műszakin ellenőriznek. A mai no. 1 hibaforrásról -az elektronikáról- pl. nem mond semmit. De azért legalábbis feltételezhető, hogy amelyik kocsi mechanikailag tartós, az elektronikailag sem lesz (annyira) rossz - bár az összefüggés nem direkt, mert az pl. biztos, hogy a német középkategóriás autókkal több az elektronikai gond, mint pl. egy Avensissel (ezt nem én mondom, hanem a német autóslapok).
Összefüggés nem direkt :lol: Sőt ugy tűnik  akár forditottan igaz. Sok német autót elektronikailag szidják, de mechanikailag jók.

Satriani

  • Vendég

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb autók
« Válasz #3703 Dátum: 2010.12.27 20:05:25 »
Most akkor melyik megbizhatobb?
A Galaxy vagy a Multipla? :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Egyéb autók
« Válasz #3704 Dátum: 2010.12.27 20:21:20 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.