Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2305361 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2190 Dátum: 2009.11.19 22:06:39 »
Kérdéseim: Mi a kötelező csere a 90.000-esben? Mert van ahol kötelezően cserélik a hajtómű olajat (ami nem tudom mi, gondolom a váltó olaj ? - SHELL SPIRAX) van ahol meg nem.
Ami közös volt a három szervízben: Olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, tömítés, fékolaj.

Azért érdekes a kérdés, mert ez a plusz dolog (hajtómű olaj) + nettó 12.500 ft. Így drágítja a kötelező szervízt. Így is, nettó 47-49 ezer körül mocorog a történet a három szervíznél...

Mi a véleményetek?

Más: a 105-ösben mi van benne? Kb. milyen áron mozog? Mik a tapasztalatok?
Nem lehet ezt így pontosan megmondani! Gyakorlatilag egyetlen egy dolog fix, és az az olajcsere. A többit mind állapot szerint kell cserélni! Ha pl. a 75 ezres szervíznél ki lett cserélve a fékolaj, vagy a légszűrő stb., akkor tuti, hogy nem kell most megint cserélni... Ez ott, a helyszínen dől el. Annak érdeklődj utána, hogy tételesen mi mennyibe kerül - aztán összeadva kihozhatod, hogy maximálisan mibe kerülhet a szervíz - és legfeljebb majd örülsz, ha mégsem lesz annyi  :) !

A hajtóműolaj, az a váltóolaj, igen. És ha eddig nem cserélték, akkor most, 90 ezernél tényleg nem ártana már a csere. Az ár, amit írtak rá, nem is vészes.

Garancia: ez a garancia dolog egy nagyon érdekes dolog... vagy bejön vagy nem. Szóval kifizetsz egy valag pénzt, és lehet, hogy 2 év alatt semmilyen gondod nem lesz.
Dízel az autód? Ha igen, akkor én mindenképpen megvenném a garanciát. A dízel tud egypár olyan, többszázezres hibát, ami pikkpakk jutányossá teheti a garit... Ha meg mégsem kell, akkor addig is nyugodtabban töltötted el ezt a két évet  :) ... Ha a kocsi benzines, akkor szvsz kevésbé indokolt a dolog, bár ha pl. egy termosztát-hiba miatt megfő a motorod (lásd Lévai Béla esetét az Avensis-topikban), akkor megintcsak jól jöhet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #2191 Dátum: 2009.11.20 10:30:04 »
Garancia: ez a garancia dolog egy nagyon érdekes dolog... vagy bejön vagy nem. Szóval kifizetsz egy valag pénzt, és lehet, hogy 2 év alatt semmilyen gondod nem lesz. Ilyenkor csalódottnak kellene lenni, merthogy "nem térült meg"?

De ha meg gáz van és nincs garancia, akkor meg mehet rá a fizetés (vagy több :) ), mire megoldható a probléma... nagy dilemma.

Köszi,
micimac

Ezt a garanciát felfoghatod biztosításnak is. HA nagyon parás vagy, megkötöd, és aztán nem kell aggódnod, hogy mi baja lesz. Ha amúgy is márkaszervízbe hordanád, akkor lehet megéri megkötni, bár nem tudom, milyen autód van.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.21 00:26:30 írta Palaczk »

micimac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Szerviz
« Válasz #2192 Dátum: 2009.11.20 11:45:32 »
Köszi a válaszokat!

igen dízel, 1.4 d4-d. szóval összefoglalva, ha bukok, akkor a dízelel nagyobbat bukok/bukhatok, ha meg nem, akkor meg nyugodt voltam 2 évig :)

Befolyásolná az elgondolástokat, ha keveset mennétek (évi 15-20 ezer) az autóval?

m.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.21 00:27:09 írta Palaczk »

Satriani

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2193 Dátum: 2009.11.20 11:52:09 »
Befolyásolná az elgondolástokat, ha keveset mennétek (évi 15-20 ezer) az autóval?

Az nem kevés. Egyébként nem.

(Csak zárójelben: simán beidézhettem volna a teljes hozzászólásod, benne két másikkal. Ugye, mennyivel áttekinthetőbb így?)

micimac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Szerviz
« Válasz #2194 Dátum: 2009.11.20 12:00:27 »
Befolyásolná az elgondolástokat, ha keveset mennétek (évi 15-20 ezer) az autóval?

Az nem kevés. Egyébként nem.

(Csak zárójelben: simán beidézhettem volna a teljes hozzászólásod, benne két másikkal. Ugye, mennyivel áttekinthetőbb így?)

Igazad van, máskor kihagyom a többit.

micimac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Szerviz
« Válasz #2195 Dátum: 2009.11.20 12:41:53 »
Sziasztok,

ha már szervíz és klubtagság...

a klubtagságból fakadó kedvezményt kötelező szervíz esetén is igénybe lehet venni? (kinéztem egy olyan szervízt ahol van kedvezmény...)

Ilyenkor ezt hogy lehet megtenni (kell hozzá a klubtagsági és kész? vagy valami egyéb is?)

Köszi!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2196 Dátum: 2009.11.21 00:29:12 »
igen dízel, 1.4 d4-d. szóval összefoglalva, ha bukok, akkor a dízelel nagyobbat bukok/bukhatok, ha meg nem, akkor meg nyugodt voltam 2 évig :)

Befolyásolná az elgondolástokat, ha keveset mennétek (évi 15-20 ezer) az autóval?
Évi 15-20 ezer NEM kevés. Évi 5-10 ezer lenne kevés...

Mivel dízel, és ennyit mész vele, ezért én a helyedben megvenném a garit.

A klubtagsági kedvezmény igénybe vételéhez csak a kártya kell nálad legyen - de azért jelezd a dolgot előre; mondjuk, munkafelvételkor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #2197 Dátum: 2009.11.27 10:13:56 »
A Corimban még nem cseréltek ékszíjat (105 ekm-nél szokták, most van benne 131 ekm), de még most sincs kirepedezve, teljesen hibátlannak néz ki... Azért 6 év és 131 ekm után illene kicseréltetnem, nem?  :?: Dayco-t tudnék rá 5 eft alatt (vagy BOSCH-t 5 eft-ért)...  :hmmmm: Előre is köszi a válaszokat!  :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2198 Dátum: 2009.11.27 10:28:19 »
Én nem merek kockáztatni szíj ügyben, ha az elszakad, nagy kárt okozhat... Nálam is volt már szíjcsere és szintén nem nézett ki rosszul a szíj, de elmondták, hogy ha már rosszul is néz ki, az gáz.  :) A mikrorepedéseket nem látni.
A Dayco-t beütve a keresőbe van, akinek rossz véleménye van róla, többen nem panaszkodtak rá. Én valszeg Gatest vagy Mitsuboshit vennék.
         

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #2199 Dátum: 2009.11.27 10:50:27 »
Én nem merek kockáztatni szíj ügyben, ha az elszakad, nagy kárt okozhat... Nálam is volt már szíjcsere és szintén nem nézett ki rosszul a szíj, de elmondták, hogy ha már rosszul is néz ki, az gáz.  :) A mikrorepedéseket nem látni.
A Dayco-t beütve a keresőbe van, akinek rossz véleménye van róla, többen nem panaszkodtak rá. Én valszeg Gatest vagy Mitsuboshit vennék.
Én is így gondolom persze...Köszi a hsz-t!  :flowers: Utánanézek mennyi lenne GATES v. Mitsuboshi márkákban.  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2200 Dátum: 2009.11.27 13:24:51 »
Én nem merek kockáztatni szíj ügyben, ha az elszakad, nagy kárt okozhat... Nálam is volt már szíjcsere és szintén nem nézett ki rosszul a szíj, de elmondták, hogy ha már rosszul is néz ki, az gáz.  :) A mikrorepedéseket nem látni.
A Dayco-t beütve a keresőbe van, akinek rossz véleménye van róla, többen nem panaszkodtak rá. Én valszeg Gatest vagy Mitsuboshit vennék.
Én is így gondolom persze...Köszi a hsz-t!  :flowers: Utánanézek mennyi lenne GATES v. Mitsuboshi márkákban.  :hmmmm:
A Mitsuboshi szíjak Nipparts alatt vannak forgalmazva. Szvsz ilyet érdemes keresni, a Mitsuboshi a gyári beszállító.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2201 Dátum: 2009.11.27 13:52:35 »
Nekünk mindkét gyári szíjunk Denso volt.

Én Gates szíjat vennék, de sűrgősen!

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #2202 Dátum: 2009.11.27 18:53:35 »
Nos utánanéztem 5 eFt-ért kapok Gates szíjat, tehát ez lesz cserélve rajta. mondjuk közben kiderült, hogy a Dayco a VW csoport gyári beszállítója, tehát azért annyira rossz nem lehet... de mivel szinte egy áron vannak, hát legyen Gates!  ::) Egyébként az idézett hsz-ben van némi butaság is írva...  :eek: WD40-el lefújni a szíjat, hogy ne adjon hangot...  :D

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #2203 Dátum: 2009.11.27 18:54:28 »
Én nem merek kockáztatni szíj ügyben, ha az elszakad, nagy kárt okozhat... Nálam is volt már szíjcsere és szintén nem nézett ki rosszul a szíj, de elmondták, hogy ha már rosszul is néz ki, az gáz.  :) A mikrorepedéseket nem látni.
A Dayco-t beütve a keresőbe van, akinek rossz véleménye van róla, többen nem panaszkodtak rá. Én valszeg Gatest vagy Mitsuboshit vennék.
Én is így gondolom persze...Köszi a hsz-t!  :flowers: Utánanézek mennyi lenne GATES v. Mitsuboshi márkákban.  :hmmmm:
A Mitsuboshi szíjak Nipparts alatt vannak forgalmazva. Szvsz ilyet érdemes keresni, a Mitsuboshi a gyári beszállító.
Köszi!  :flowers:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Szerviz
« Válasz #2204 Dátum: 2009.11.27 19:10:47 »
Dayco kell a Scaniába is, szóval szerintem ha a griffes gyártónak megfelel nem lehet szar!
Konrád